Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiam hatodikos. Osztályában egy fiú szinte mindennap bántja.Ti mit tennétek a helyemben? fórum

Fiam hatodikos. Osztályában egy fiú szinte mindennap bántja.Ti mit tennétek a helyemben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. dec. 5. 11:22

Sziasztok!

Bocsánat,hogy későn jöttem,de fél10-ig az igazgatónál voltam a verekedős gyerek Édesapjával.

Látom milyen parázs vita alakult ki,pedig nem akartam,hogy elszabaduljanak az indulatok itt a Hoxán,csak leírtam bánatomat, és véleményeteket kértem.Sajnálom,ha miattam valaki kellemetlen helyzetbe került.

Attól függetlenül,hogy itt az én gyerekem húzza a rövidebbett,én sem az iskolát hibáztatom.411gyerekre jut 25 tanár,és ez rettentően kevés,ráadásul az ilyen agresszív kölykök nem a tanár szeme előtt művelik a gonoszságaikat.1 tanár nem lehet 27 helyen egyszerre.

Tehát ma reggel kísértem a fiamat az iskolába,vittem a látleletet.Nem akartam semmilyen balhét, mert nagyon belefáradtam gondoltam az osztályfőnök az orvosi igazolásokkal együtt,majd igazságot oszt a gyerekek közt.Még mindíg így sem akartam bosszút állni,pedig talán azt kellene.Apuka kedves mint egy felbőszült bika az iskola kapuban állt,és elkapta a kabátom,ordítva közölte,hogy mit gondolok én magamról,hogy az ő fiát rángatom,terrorizálom,fenyegetem.Ez nem az én dolgom,hanem az övé.Kirántottam a kabátom a kezei közzül,és csak annyit mondtam,:hogy akkor tedd azt.Ennyibe nem nyugodott bele,és rángatott,hogy menjünk az igazgatónőhöz,mert ő nem tűri,hogy egy ilyen vén tyúk,csak úgy a fiát lerohanja,és fenyegesse.Még mindíg higgadtan,bár már kissé,bepipulva mondtam,hogy akkor menjünk, de ne rángasson tudok én menni magamtol is.Az igazgatónő leültetet bennünket,végighallgatta az apuka káromkodással teli beszámolóját,aztán megkérdezte,hogy még is mit gondol?

Nem nagyon van időm végig leírni mi minden történt, de az igazgatónő bejelentette, hogy ha nem tetszik,hogy az iskolában igazgatói felszólítás után a gyereke még is verekedet,sőt súlyosan bántalmazta a fiamat,ki lehet venni az iskolából.Apuka erre rávágta,hogy menjen az én fiam,elvégre én kezdtem az egész cirkuszt.Az Igazgatónő erre azt felelte,hogy már pedig ő,és az iskola inkább az agresszív,és gonosz gyerekektől szabadulna meg,mint egy csendesebb,az agressziót,és erőszakot messzire elkerülő gyerektől.Helyettem mondta ki,pedig már én is épp mondani akartam,hogy nem csodálkozik, hogy a gyerek ilyen,mert apuka sem tud érvelni,csak támadni.Mindenesetre bár ennél sokkal több minden zajlott le, én a gyerekemet ezek után sem akarom az iskolából kivenni,mert én méltányolom a tanárok alacsony fizetését.túlterheltségét,és tudom,hogy a gyerekemet nekem kell megvédenem,bár tanári,igazgatói segítséggel.Az apukának abban igazat adtam,hogy szorosan fogtam a gyerekét,de nem terrorizáltam,pedig higyje el,nem vagyok hozzászokva,hogy egy 12 éves gyerek lekurvázzon, de most már megértem a gyerekét,és nem haragszom rá,hanem sajnálom.Én részemről befejezettnek tekintem az ügyet.Mondtam az igazgatónőnek,hogy tegyen belátása szerint.Kérdezte,hogy felakarom -e jelenteni az iskolát,vagy a szülőket.Mondtam,hogy senki nem akarok feljelenteni,csak azt szeretném,ha a fiamnak nem kellene ezek után rettegésben töltenie az iskolában a napjait.

Kb enyi volt dióhéjban,de természetesen voltak parázs viták,mocskolódások,főleg az apuka részéről.Lehet,hogy tényleg nekem is ezután arra kellene tanítanom a gyereket,hogy ha valami nem tetszik,sózz oda?Ezzel már elkéstem, de bízom az iskola igazságos döntésében.

Köszönöm, hogy meghallgattatok,és majd jelentkezem, de most takarítanom kell,mert az élet nem áll meg, de a Karácsony is jön.Sziasztok!

Köszönöm az együtt érzést.Délután felnézek,ha hazahoztam a gyereket az iskolából.

2008. dec. 5. 09:38

(7) A pedagógus alapvető feladata a rábízott gyermekek, tanulók nevelése, tanítása. Ezzel összefüggésben kötelessége különösen, hogy


a) nevelő és oktató tevékenysége keretében gondoskodjon a gyermek, tanuló testi épségének megóvásáról, erkölcsi védelméről, személyiségének fejlődéséről, továbbá az ismereteket tárgyilagosan és többoldalúan közvetítse,

(1993 évi LXXIX. törvény a közoktataásról)


Ennyit arról, hogy az iskola nem gyermekmegörző!



Ezzel együtt továbbra is várnám, hogy az ügyben mit tett eddig a pedagógus? Beszélt a szülővel, jelezett-e a gyerekjóléti szolgálatnak? Egyáltalán tett valamit, vagy csak feltette a kezét, hogy bocs tehetetlenek vagyunk?

De egyett értek, nem a jótanuló gyereknek kell bűnhődnie, és elmenni a suliból, csak azért, mert egy fiút nem neveltek meg otthon.

99. supin
2008. dec. 5. 07:32
Sajnos ez egy ördögi kör. De a gyerek tetteiért elsősorban a szülőt kell felelőssé tenni. Az ő kötelessége lenne a gyerekét normális emberré nevelni. cikkcakk osztom a véleményed.
98. mohonc (válaszként erre: 97. - Edb6c38cef)
2008. dec. 4. 22:30

Én sem kötözködni akarok, csak válaszolok.

1. Nem az iskolán múlik, hogy a gyerek szocializálatlan, hanem a szülőkön. Az iskolának alig van eszköz a kezében. Pl. nem lehet gyereket kirúgni!! Eltanácsolni is csak akkor, ha egy másik iskola vállalja, hogy átveszi. (de olyan bolond nem lesz!)Ezzel ők nagyszerűen vissza is élnek. Tudod van olyan, hogy a gyerek (13 éves) közli veled, hogy úgysem csinálhatsz semmit, és igaza van. Ez a rendszer így nem jó, de nem tesznek ellene.

2. 25 gyerek 4 tanárral, ez tényleg álom.

Én heti egy nap délután 26 gyerekkel vagyok tanulószobán, ahol ott van a felső tagozat "krémje". És jövőre még a kicsiket is hozzánk csapják, mert az önkormányzat spóról. !!!

3. Szerinted én nem féltem őket? Ezek a gyerekek már másképp álnak hozzá mindenhez. Nemhogy a 30 évvel ezelöttihez, hanem az 5 évvel ezelöttihez sem lehet hasonlítani.

4. teszem azt ügyeletes vagyok az udvaron, ahol 2 gyerek összeverekedik. Miközben szétválasztom, az udvar másik végében valaki nagyon megver egy másikat. És most akkor mi van?


Az biztos, hogy ez nem jó, ahogy van. Csak tudod az a szörnyű, hogy ott fenn azok a nagyon okos emberek a Pedagógiai Intézetben, meg az Okt. Min.-ban mondják a magukét és osztják az észt, miközben gyereket és iskolát már évek óta nem láttak. Viszont kimutatták, hogy gazdaságilag az a jó, ha egy tanár minél több gyerekkel van. Az oktatáson spórólni kell, mert nem termelő ágazat és csak viszi a pénzt.


Én értem, amit mondasz, nekem is van 3 gyerekem. De én az iskolát is megértem, mert tudom, hogy nem tehet semmit. Sajnos!!

97. edb6c38cef (válaszként erre: 96. - Mohonc)
2008. dec. 4. 20:53

Te azt kérdezed, hogy én konkrétan hogy képzelem. Tényleg nem kötekedni akarok, de akkor én visszakérdezek, hogy az iskola hogy képzeli. Tehát szocializálatlan kölykök közé engedjük be a gyerekeinket, aztán ahogy esik, úgy puffan? Értem, hogy a tanárok nem kedvesnővérek.

Itt valami nagyon el van tolva, vagy a fizetés, vagy az egy tanárra jutó gyerekek száma.

Tesóm Angliában él, a fia harmadikos, és napköziben 25 gyerek négy tanárral van. Itt ez édes álom.

Szóval érted, nem akadékoskodni akarok, inkább elszomorít az, ami van. Mondjuk ha maradandó károsodása lesz (fizikailag) valamelyik gyereknek, akkor az iskola szétteszi a kezét, hogy ennyi volt, bocs? Tényleg nem értem.

Akármit is mondasz egyébként, a mi időnkben (30 éve) a tanár féltett minket, és hányszor elhangzott, ha egymásban és magunkban kárt tettünk, hogy "rohadt kölyök, miattad kerüljek börtönbe?" Tehát akkoriban még felelt az iskola, most nem? Ismétlem, nem ellened szól, ezek csak kérdések.

96. mohonc (válaszként erre: 95. - Edb6c38cef)
2008. dec. 4. 20:42

"ott valakinek felelnie kell érte"

Ezt konkrétan, hogyan képzeled? Szerintem a pedagógusok mindent megtesznek, de mindenhol nem lehetnek ott.

Legutóbb egy gyerek jött a tanáriba, mert egy másik úgy megszúrta a ceruzával, hogy a ceruza hegye benn maradt a bőre alatt. Ezért ki felel???

Egyébként hihetetlen véletlen, de agresszívka anyukája épp az igazgatóiban reklamált, mert szerinte a tanárok túl durván beszélnek a gyerekével. Hát látni kellett volna az arcát, amikor szóltam neki még melegében.

Természetesen ő nem is gondolta, hogy kedvenc csemetéje ilyen.

95. edb6c38cef (válaszként erre: 81. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 20:37

Én meg úgy gondolom, hogy ha nekem a gyerekemet (a kiskorút ugyebár) teljes bizalommal ott kell hagynom egy intézményben, ahol én nem őrizhetem, akkor ott valakinek felelnie kell érte. Vagy netán anyuka vegyen ki szabit, és őrizze?

Úgy gondolom, amíg az iskolában van, addig ott felelnek érte. Ilyen alapon bárki kiszúrhatja a szemét, megölheti, mert oda tanulni jár, és nem gyerekmegőrző? Te sem gondolhatod komolyan. Durva volt a beszólásod, gondolom, nincs még gyereked.

94. mohonc (válaszként erre: 92. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 20:37

Hajrá!

Nagyon kiváncsi vagyok, mi lesz.

2008. dec. 4. 20:34
Sok sikert veletek vagyunk!!!
2008. dec. 4. 20:33

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást,bátorítást.Megszületett a végső döntés,mert eddig a férjemmel igencsak mentek a viták a folytatásról.Tehát.

Reggel én bemegyek a suliba a látlelettel,az osztályfőnökhöz,aztán a fiammal, és az agyhalott kölökkel együtt az dirihez.Onnan a férjemmel elmegyünk az apukához, és megmondjuk neki, hogy amennyiben nem akarja,hogy feljelentsük a gyámhatóságnál,úgy a kedves nejével közösen jelöljenek meg egy időpontot,amikor az igazgatónőnél találkozhatunk.Ott aztán majd eldől,hogy mit tudnak garantálni a szülők, és mit javasol az iskola.Nagyon szeretném ha a fiam maradna.Ha ez a gyerek nics, a fiam imádná az iskolát.Holnap,ha végeztünk jelentkezem.Mindenkinek jó éjszakát, és köszönöm a segítségeteket.Sziasztok!!!! cikicakk!

91. mohonc
2008. dec. 4. 20:18

Félelmetes, hogy egyre több az agresszív gyerek.

Biztos, hogy velük is lehetne kezdeni valamit, de ehhez több idő és ember kellene.

90. mohonc
2008. dec. 4. 20:16

Szerintem is az a legcélravezetőbb, ha magával a gyerekkel is beszéltek.

Mint szülő: Nálunk is volt hasonló, a lányomat piszkálta folyamatosan egy osztálytársa - rajzszöggel ! - Egyik reggel "elbeszélgettem vele, és közöltem, hogy több foga lesz, mint füle, ha nem fejezi be. Rögtön utána felhívtam az anyukáját, és elmondtam neki is, nehogy a gyerek másképp vigye haza az infókat. (nem ebben az iskolában tanítok)

Mint tanár: Hihetetlen, hogy mennyire nincsenek eszközök a kezünkben ilyen esetek kezelésére. Amikor az egyik kislányt egy nyolcadikos folyton zaklatott, és nem hatott rá, hogy naponta helyretettem az agyát, felhívtam a kislány apukáját, hogy lépjen ő. Hatott.


Ha a szülőhöz mész, előbb szerintem tájékozódni kellene, hogy milyenek, nehogy még rajtad is bosszút álljanak.

89. c0c88e77c0 (válaszként erre: 88. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 20:07
igazad van :) azért írtam én is lentebb,hogy az erőszakos gyereknek nincs helye az egészségesek között,nehogy már a fiadnak kelljen egy újabb tortúrán keresztül menni,iskolaváltás ilyesmi! nagyon jól teszed amit leírtál! kitartást! menni fog :):)
2008. dec. 4. 20:02

Sziasztok!

Először is elnézést, hogy eltüntem, de tanultunk a gyerekkel.Köszönöm a sok segítő hozzászólást, és az aggodalmat a gyerekemért.Természetesen nem hagyom annyiban a dolgot, de még mindíg adok esélyt az iskolának .Azért,mert ez az iskola egyébbként nagyon jó.Egy elmebeteg gyerek miatt nem fogom a gyerekemet onnan kivenni ahol 5 éven keresztül kiválóan tanították.Évnyitón hallottam,hogy az iskola tanulóinak létszáma 411 a tanároké 25.Ennyi tanár ennyi gyerekre kevés.Holnap bemegyek az iskolába a látlelettel,onnan a gyerek Édesapjához,mert szerintem az anyukával felesleges lenne beszélni.Az Édesapát nem ismerem,épp ezért optimistán gondolom, hogy ő talán hatni fog a fiára.Nem az én gyerekem fog távozni abból az iskolából,hanem az a gyerek.Nálunk körzetesítve vannak az iskolák,és a mi körzetünkben lévő iskola messze alul múlja az, ahova most jár a gyerek.Annak idején szerencsénk volt,hogy felvették ide.A gyerek sunyi,nem a tanár előtt verte orrba a fiamat.Nem várhatom el a tanártól,és az igazgatótol,hogy egész nap a fiam mellett álljon.Holnap az iskola, és a szülő(apuka) felé is ultimátumot nyújtok be.vagy kiveszik a gyereküket az iskolából,vagy feljelentést teszek.Kezemben a látlelettel,nagyon könnyű lesz.Teszem ezt azért is,mert ha én kiveszem a fiam, az neki nagy törés lesz, mert szereti az iskolát,még így is.A másik amiért marad a fiam, és a verekedő megy,mert ez a gyerek soha nem fog megváltozni.Ennek lételeme a szadizmus, a nála gyengébb gyerekek verése.Ha nem a fiam, akkor talál másikat,és ez így megy majd addig,ameddig lesz nála gyengébb.Miért én hátráljak meg?Nem én, nem a fiam a hibás.Menjen az aki ezt az egészet okozta.Nem büntetek egy kíváló iskolát,nem hurcolok meg, egy elmebeteg kölyök miatt.Ez még nincs lefutva,de én az biztos, hogy a fiamat nem hagyom.Különben mint már írtam a körzetünkhöz tartozó iskolában rengeteg, az úgy mond etnikum, és ott ő a természtével,még jobban kivívná az ellenszenvet azoknál akiknek lételemük a gyengék bántalmazása.A cigányokkal meg nincs kedvem újjat húzni,mnert azok nem törvénytisztelők,ők ütnek,és csak aztán kérdeznek.

87. c0c88e77c0 (válaszként erre: 77. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 19:13
ja és ne törődj azzal,hogy bajuk lesz a szülőknek vagy az iskolának! a fiad legyen mindennél fontosabb, de tudom,hogy ez így is van! csak ez a helyzet már túl megy minden határon! itt már nem tekinthetsz másra csak a fiadra!
86. c0c88e77c0 (válaszként erre: 77. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 19:08
oh te jó ég :o most olvastam,hogy mi történt... az ilyen agresszív gyereket elkellene távolítani a közösségből... nagyon sajnálom,hihetetlen,hogy mik megtörténnek... ez borzasztó! az ilyen gyerek nem normális,és nem szabadna egészséges gyerekek közé járnia! mert mivan ha egyszer kést ránt elő,vagy pisztolyt visz be,vagy úgy megüt valakit,hogy tragédia lesz a vége....kitartást és sok erőt,és főleg tisztánlátást kívánok ebben a helyzetben számotokra!!! és a fiadnak is külön sok sok erőt!!!
85. 2577cdcc12 (válaszként erre: 77. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 19:00

Én tuti, hogy feljelentést tennék. Mire vársz még, hogy legközelebb a veséjét rugdossák le? Gondolj arra, mit érezhet a saját gyereked, mikor mindennap ilyen para mellett kell iskolába mennie... Másik suli nincs, ahova átvihetnéd?

Mondjuk nálunk is volt ilyen gond, azt hiszem még elsőben, de a férjem rögtön bement, és elmagyarázta egy csöndes sarokban a másik gyereknek, hogy mi is fog történni vele, ha mégegyszer a fiamhoz nyúl. Ezzel a dolog meg is oldódott. Egyébként szerintem a férjednek kéne lépni, és bár nem tudom, hogy mikor kezdődött ez az egész, de az eslő alkalommal kellett volna reagálni rá...

2008. dec. 4. 18:56

Én vagyok: nem az a dolga, hogy vigyázzon a gyerekekre, de amíg ott vannak, felelősséggel tartoznak a gyerekekért.


Személy szerint én Cikicakknak adok igazat, párom is helyeselte az eljárását. Azt mondta, hogy ő is felmenne, és megkeresné a gyereket, ha bántaná a fiunkat, főleg meg ilyen mértékben.

Cikicakk: azért ne légy ilyen jóindulatú a gyerekkel meg a családjával szemben, lehet hogy nem akarsz bonyodalmat, de ami sok az sok! Ezek után én a hatóságokhoz fordulnék! Nincs értelme jó útra téríteni egy ilyen szemét gyereket, aki, mint írtad, a szemedbe lekurvázott és ilyen mértékben bántotta a fiadat. Kutyából nem lesz szalonna!!!

83. mint (válaszként erre: 79. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 18:43
En is nagyon sajnalom a tortenteket.En biztosan hamar megtennem a szukseges lepeseket.Senkire nem lennek tekintettel,beleertve az iskolat is.A leirasod szerint sem az osztalyfonok sem mas nem tett idaig semmit az ugy erdekeben.Szerintem fordulj a helyi onkormanyzat gyermek és ifjúságvédelmi osztalyahoz.Sok sikert kivanok!
82. mint (válaszként erre: 81. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 18:39
Az iskola feladatai koze tartozik,hogy biztositsak a nyugodt aggresszio mentes kornyezetet a tanulashoz.Es az is az iskola feladatkorebe tartozik,hogy figyeljenek a gyerekek epsegere iskolaido alatt.
81. b9662b68b3 (válaszként erre: 80. - Edb6c38cef)
2008. dec. 4. 18:23

Szia!

Az iskolának nem az a dolga hogy vigyázzon a gyerekre. Ez nem gyermekmegőrző,ide tanulni jár.

Bocs

80. edb6c38cef (válaszként erre: 77. - Cikicakk)
2008. dec. 4. 18:19

Ez nagyon durva:((( Férjemmel is elolvastattam ezt a dolgot. Ő azt mondta, mindenképpen holnap reggel beszéljél a Dirivel, és kérd számon, hogy mit szándékoznak tenni (vidd a látleletet is).

Másrészt pedig: fel kell jelentei a sulit. Végülis nem vigyáztak a gyerekedre!!!!!!!!

A suli nem hunyhat szemet ezek után. Mondd el, hogy Te teljes bizalommal otthagyod reggelente a Fiadat, és elvárod, hogy annak a feltételeit pedig a suli teljesítse, hogy ne érje ilyen atrocitás.

Értem, nem akarsz rosszat senkinek. De ha ráhagyja az ember sorozatosan ezeket a dolgokat, akkor a renitenskedő vérszemet kap, és soha nem lesz vége.

Amit még meg lehetne tenni: kilesni a kölyköt, és ha egyedül jár haza (az ilyen nagy vagány biztosan egyedül jár), jól meg kéne verni, csontja ne törjön, és tanú ne legyen.


Nagyon sajnálom szegény kisfiadat.

79. cikicakk (válaszként erre: 78. - Supin)
2008. dec. 4. 18:13
Köszönöm az együttérzésed.Holnap mindenképpen be kell mennem a suliba,mert be viszem a látlelet egy példányát, a másikat postázom a szülőknek.Aztán majd meglátjuk mennyit ront,vagy használ.De ha a gyerek ezután sem hagyja békén a fiam, az Isten irgalmazzon neki.
78. supin
2008. dec. 4. 18:07
A látlelet okos ötlet volt. Várj pár napot. Ha megszünik a zaklatás akkor eredmény értél el,ha nem akkor viszont ténleg jelentsd fel a szülőt.Nagyon együttérzek veled.
2008. dec. 4. 17:56

Sziasztok!

Azért jöttem ilyen későn,mert most értünk haza a sebészetről.Hát ennyit ért az egész délelőtti cirkusz, hogy most meg az orrát törte be.Elmentem a sebészetre,ahol hivatalos látleletet kértem.Szerencsére törése,nincs,de súlyos orroncsolás, és vérömleny van az orrán.Most már tényleg nem tudom mit tegyek.Az orvos szerint jelentsem fel az iskolát, vagy a szülőket.Nem akarok senkinek bajt, főleg nem az iskolának.A gyerek nagyon meg volt ijedve,már aki megverte.Remélem most rendesen megijedt,hogy ennek már következményei is lehetnek.Mindenesetre azért a kölköt megráztam,mint Krisztus a vargát,és megmondtam,hogy nagyon nem ajánlom,hogy a fiam közelébe kerüljön.Továbbra sem tudom, hogy ezek után mit tegyek.Annyi értelme talán volt, hogy most már a férjem is belátta, hogy ez így nem mehet tovább.

2008. dec. 4. 17:15
Naaaaaaaaaaaaa, mi volt?
75. edb6c38cef (válaszként erre: 70. - B9662b68b3)
2008. dec. 4. 17:15

Lehet, hogy igazad van. Az az igazság, hogy bennem azóta is nagy tüske ez a dolog, de főleg a kedves anyuka miatt.

Hogy jön ahhoz, hogy ordibáljon és levágja a telefont. Nem tudom, ha az ő kölykével csinálta volna ezt a jegeshógolyó szembedobást az én lányom, akkor is ilyen liberális lett volna-e. Szóval, igazad van, szóltunk, mégsem oldódott meg. De nem is a gyerek, hanem a h.... anyja bosszant azóta is.


Remélem, ők közben már hazaértek a suliból, és írni is fog hamarosan, szorítok, hogy alakult a mai nap szegény gyermekének.

74. supin
2008. dec. 4. 15:50
Szorítok!!!
73. c0c88e77c0 (válaszként erre: 72. - C0c88e77c0)
2008. dec. 4. 15:40
írj az írja helyett :):)
2008. dec. 4. 15:39
jajj nagyon izgulok,remélem minden rendben lesz... írja majd,puszi :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook