Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiam hatodikos. Osztályában egy fiú szinte mindennap bántja.Ti mit tennétek a helyemben? fórum

Fiam hatodikos. Osztályában egy fiú szinte mindennap bántja.Ti mit tennétek a helyemben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
131. sour (válaszként erre: 17. - Ritapam)
2012. dec. 31. 18:47
Ne haragudj, h ezt írom, de sztem a fiaddal nincs semmi baj, csak hülye világ van és amelyik gyerek nem vandálkodik, az autista, vagy beteg nekik. Az én fiam is hagyta, h fellökjék, meg nem úgy viselkedett, mint egy állat, mert némelyik gyerek szó szerint az, és sajnos meg kellett neki mondani, h ne hagyd magad és bár nem verekszik, meg nem bánt senkit, egyszer fellökte egy társa, meglepetésemre felállt és a kiscsávót szépen meglökte, szintén landolt a gyerek a földön és akkor azt mondtam, jól van fiam, ne is hagyd magad. Csak nézek, mikor a gyerekek egymásnak csúnyákat mondanak, meg simám "ölik" egymást. Felháborító..
2012. dec. 31. 18:34

Igazából a kifejlet annyi, amennyit olvashatsz még ezen az oldalon.


Én biztos megmondtam volna a papnak, hogy vallás ide vagy oda, a törvény nem igazán így gondolja.


Kicsit egymásra is gondolnunk kell ilyen esetekben és már csak azért is feljelentést kell tenni, hogy az ilyenek nyilvántartásban legyenek. Bizony ha nem jelentjük az ilyen esteket, később lehet hogy valaki sokkal rosszabbul fog járni. Sem sajnálatból, sem egyéb okból NEM SZABAD szemet hunyni egy ilyen esett felett. Pont ezért olyanok sokan, amilyenek. Mert nincs következménye és ezzel tisztában vannak. Elég azokat a gyerekeket nézni, akik lekurvázzák, rugdossák vagy leköpik a szülőt. Vajon miért csinálják? Ezt látják otthon és/vagy nincs következménye annak, hogy átveszik ezeket a szokásokat. És ez így megy generációról- generációra. Ezt a szálat kellene megtörni, de sajnos a legtöbb esetben nem terelik jogi útra a dolgokat.


Én laktam olyan faluban, ahol az x. gyerekeket már nagyon leste a körzeti rendőr a sok lopás miatt (ami nem testi sértés!!!) és bizony megmondta hogy még egy ilyen eset és viszik őket az intézetbe. Ennyit ér a priusz. Ezért kell feljelenteni. Ha nincs panasz, a végtelenségig csinálja. Én is sajnálom hogy ilyen dolgok vannak a világban, de a károsultakat valahogy sokkal jobban tudom sajnálni.

2012. dec. 31. 18:18
Kiváncsi lennék az ügy végkifejletére!
2012. dec. 31. 15:03
Hát azért ne is haragudjon a világ, de én feljelentettem volna a szülőket, mint a huzat... Ilyet nem tolerálhat egy anya. Én nem hagynám annyiban, ha az én gyerekemről lenne szó. Itt most nem a megbocsátásról vagy a sajnálatról van szó. Ez a gyerek talán 5-10 év múlva majd megöl valakit. Az jobb lesz? Nem biztos hogy majd mindenki megússza ennyivel. Szépen nézzen rájuk a gyámügy, legyen csak róluk info. 1-2 ilyen eset és viszik a gyereket meg a szülőt is.
127. a14deb9047 (válaszként erre: 122. - Supin)
2010. ápr. 21. 14:34
Szent Pál írja, hogy "akiket Isten szeret, azt megpróbálja"... A kettő nem ugyanaz!
126. liki28
2009. febr. 28. 21:34
szolnák a szüleinek egyszer szépen ,,,utánna kicsit durvábban ,,ha ez sem segit bemennék az iskolába és felhuznám a fülét meg az anyának is...
2009. febr. 28. 20:36

sziasztok.. ha az én kisfiamat bántanák,

én nem tűrném egy percet sem, az illetékes ne kerüljön a szemem elé, mert nem állok jót magamért. azért vagyok a gyermekem anyja, h.megóvjam minden rossztól ..

2009. febr. 28. 20:36

sziasztok.. ha az én kisfiamat,

én nem tűrném egy percet sem, az illetékes ne kerüljön a szemem elé, mert nem állok jót magamért. azért vagyok a gyermekem anyja, h.megóvjam minden rossztól ..

123. supin (válaszként erre: 121. - Cikicakk)
2009. febr. 28. 20:29
Helló cikicakk!!! Mi ujság felétek? Minden rendben a fiaddal??
122. supin (válaszként erre: 121. - Cikicakk)
2008. dec. 13. 13:50
Nekem is azt mondta a pap,hogy azért lettem beteg::mert isten azt bünteti akit szeret.. Kérdem én ?milyen szeretet az amelyik fájdalmat okoz?? Bizom benne rendbe jött a helyzetetek?? Jön a szeretet ünnepe is. Kívánom neked,családodnak és minden hozzászólónak a legjobbakat!!
121. cikicakk (válaszként erre: 120. - Mohonc)
2008. dec. 10. 22:39
jó gondoltad.Ilyen szöveggel jön,hogy isten semmit nem tesz ok nélkül/Bár kíváncsi lennék rá mi oka arra,hogy pár hónapos kisbabának engedje a gyógyíthatatlan betegséget kifejlődni,aztán hagyja 2-3 éves koráig szenvedni?/ Természetesen ere is volt válasz,hogy Isten tudja mit miért csinál.Isten tud büntetni és ajándékozni is.Elvitatkozgattam volna még vele, de hol a röhögőgörcs kerülgetett,hol attol féltem ráborítom az asztalt.
120. mohonc (válaszként erre: 119. - Cikicakk)
2008. dec. 10. 21:51

Teljesen egyetértek azzal, amit írtál/mondtál.

Bár kiváncsi lennék mit válaszolt rá.

Gondolom valami olyasmit, hogy Isten útjai kifürkészlelhetetlenek. És ez egy jó válasz. :) Mindig, mindenre.


Egyébként meg a gyerekekkel kapcsolatban: Egyik kolleganőm mondta egyszer egy szülőnek, aki reklamált azért a tanító néninél, hogy miért olyan, amilyen a gyereke: "Kedves anyuka, mi hozott anyagból dolgozunk"

119. cikicakk (válaszként erre: 118. - Lizabella)
2008. dec. 10. 20:42

Mit mondjak, nagyon nehezen.A higgadt természetemről csak annyit, hogy elég sokáig tűrök az biztos, de ha kitörök,akkor ott kő kövön nem marad.

Nem tudom ki mennyi idős aki ezt olvassa,mennyire emlékeztek a KISZ-re.Az atya beszéde erősen hasonlított az akkori agitácios propaganda beszédre.Mindenáron megakart győzni,hogy még nem késő a gyermeki lelket Istennek ajándékozni, és ha a gyermek orcával és lélekkel Isten felé fordul az élete gyökeresen megváltozik,mert az Isten igazságos, és erőt ad elviselni a problémákat,és észt a problémák megoldásához.Isten megtanít becsületesen élni.Itt már szakadozott a türelmem, és megkérdeztem, hogy akkor miért ül annyi hit hű cigány bűzöző börtönben? Mert ugye a cigány nagyon vallásos nép.

Bocsánatot kérnék azoktól akik nem bűnözők közülük.Az Atya azonban azt mondta, hogy bűneikért majd vezekelni is fognak.Mondtam,hogy nagy vigasz a kirabolt,megölt embereknek,és hozzátartozójuknak.Végül kereken kijelentettem,hogy a fiam majd akkor lesz valamelyik egyház közösség tagja, ha Isten tényleg igazságos lesz, és nem hagyja, hogy annyi ártatlan kisgyerek halálos kórban hosszú évek pokoli fájdalma után meghaljon.Vagy ha Isten jobban elossza kinek adjon gyermeket,mert nagyon sok katolikus ismerősöm van,fiatal asszonyok,

akik fájdalmat, anyagiakat nem kímélve harcolnak legalább egy gyermekért,és majd ha annak meg aki nem akar annak nem ad gyereket.Hát nem fogja a nevem imába foglalni, de én így látom.Természetesen mindenkinek szíve-joga abban hinni amiben akar.Én nem tudok hinni benne, de attól még nem tagadom Istent.Nem vagyok Ateista.Tőlem lehet Isten, de én nem sokat látok a jó cselekedeteiből.Szóval egyenlőre ennyi.

2008. dec. 9. 17:03
Hogy bírtad ki mind ezt röhögés nélkül.Nagyon higgadt természeted lehet,mindenkinek hozzád hasonlónak kéne lennie.
117. supin
2008. dec. 9. 14:35
Na ez a pap..??? Bocs de én röhögtem a soraidat olvasva.. Toleráns vagy. Ez jó..További zürmentes napokat kívánok..
116. Burkuska (válaszként erre: 115. - Cikicakk)
2008. dec. 9. 06:26

:)

Jó hír!

DE ez a pap...na hadjuk!

2008. dec. 8. 19:51

Sziasztok!

Túl vagyok az Atyával való beszélgetésen.Gergely atya elmagyarázta, hogy mind ez azért történik a fiammal,mert nem jár hittanra,nem tanulta meg a türelmet,és tele van emberi gyarlósággal.Ha járna hittanra Isten megtanította volna megvédeni magát.Erőszakkal nem erőszakkal kell válaszolni.Mondtam,hogy ezt a szöveget ismerem,ha megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel.(lehetőleg egy hetessel)Majd én megtanítom a fiamat megvédeni magát,de inkább arról beszéljünk,hogy a verekedős gyerek mit tanult meg a Jóistentől.Mert nem a szeretetet, és nem a türelmet.Az én fiam nem jár hittanra, de nem beszél úgy mint egy útszéli kocsmatöltelék.Védelmet meg nem a jó isten nyújt neki,hanem én.,mert én gyorsabb vagyok. vagyok.Biztosítottam az atyát,hogy a fiam ezután sem fog hittanra járni,mert ahogy elnézem az oktatásnak eddig nem sok eredménye volt.Az atya azt mondta,hogy nem tűri meg az egyháza a renitenskedőket, ezért erősen gondolkodik a verekedős gyerek kizárásán az iskolából.Megkértem,hogy azzal várjon azért egy kicsit,mert lehet, hogy a gyerek ezek után már nem lessz olyan agressziv,és hogy tudtommal az isten türelemre is kell,hogy tanítson.Adjunk esélyt a vétkező gyereknek, hogy magába szálljon.Mindezt mondtam úgy, hogy közben tényleg majdnem hangosan felröhögtem.Nem tudom mit vár az atya? Ezek a gyerekek másfél éve járnak hittanra,ha valamit is tanulnak ott,az nem megy ilyen gyorsan.Mindenesetre a mai napot túléltük,nem volt a gyerekek között attrocitás, délután közösen fociztak az udvaron mikor mentem a fiamért.Úgy hogy lehet,hogy Jóisten bölcs, de a gyerekekhez neki is idő kell.

114. supin
2008. dec. 8. 16:37
Nagyon várom a híreket. Nos én sem vagyok vallásos. De minden évben jönnek a református egyháztól az adóért. Ugyanis ott kereszteltek. Adunk de nem járunk templomba..Pénz az pénz...
113. cikicakk (válaszként erre: 112. - Edb6c38cef)
2008. dec. 8. 12:45

Nem tudom ott lesznek-e?Semmit nem tudok,csak a gyerek hozta haza a papírt,melyben az Atya közölte,hogy a Károlyi kertbe,a katolikus templom irodájába kell mennem a gyerekkel.

Természetesen megírom, de bennem már nincs se harag,se bosszúállás vágya.Jó lenne már abbahagyni az egészet.Ráadásul ezen a héten a fiam meg a verekedős gyerek ketten a hetesek.Majd délután kiderül,mennyire bírták egymást elviselni.

112. edb6c38cef (válaszként erre: 111. - Cikicakk)
2008. dec. 8. 12:17

A diritől ment az információ az atyához, és ezért hívatott be Benneteket? A renitens gyerek és szülei is mennek?

ÍRd meg a fejleményeket majd légyszi!

2008. dec. 8. 11:57

Ma délután 5 órára vagyunk berendelve a katolikus egyház központjába Gergely atyához.Nekünk ott biztos nehezebb lesz,mert a fiam nem jár hittanra.

A 2.héten kivágták,mert kiröhögte Dominika nővért.

Életében nem látott még apácát,csak tévében,és akkor meglát egy 150kg-ost.Lehet,hogy én is felröhögtem volna ha gyerek vagyok.Volt már egyszer egy elbeszélgetésem velük pont emiatt,tényleg nagyon kellett vigyáznom az arcizmaimra.Senki nem vallásos a családban,így a fiamnak mind ez teljesen új volt.Na majd el dől.

Ha tényleg olyan igazságos az egyház,akkor nem ez alapján dönt majd.

110. cikicakk (válaszként erre: 109. - Supin)
2008. dec. 7. 19:51
Köszönöm,bár lehet,hogy nem jó ez sem.A fiam tőlem tanulta a konfliktus kerülést.Én is gyorsan megbocsájtok,mert nem szeretem a viszályt, a veszekedés.
109. supin
2008. dec. 7. 19:09
Nagyon remélem nem lesz több baj. minden elismerésem a tied cikicakk!!
2008. dec. 5. 19:42
Higgyétek el, hogy ki ment a gőz a fejemből,elmúlt az a mérhetetlen harag amit anyaként megéltem, és semmi más nem maradt bennem csak a szánalom ezzel a gyerekkel szemben.Most már értem,hogy miért ilyen,mert ő az édesapjának akar megfeleni.
107. cikicakk (válaszként erre: 106. - Edb6c38cef)
2008. dec. 5. 19:39
Tudod szerintem az apuka azért csinálja ezt, hogy a külvilág azt lássa, hogy ő az az apuka, aki kiáll tüzön vizen a gyereke mellett,ha kell erőszakosan,agresszíven is.Épp úgy ahogy az apuka nem látja,hogy nem a külvilágnak kell megfeleni,hanem saját családjának életvitelének,úgy a gyereke sem látja ezt.Ez az egész reggeli színjáték,nem az apai szeretetről,hanem a" megmutatom milyen F..a apuka vagyok, én a fiamért mindent"színészi produkció volt.Sajnos ennek az egésznek semmi köze nem volt az apai szeretethez, és szereintem az apukán kívül mindenki tudta ezt.
2008. dec. 5. 19:11

Cikicakk, köszi, hogy megírtad a fejleményeket.


Azért Ti értitek, ezt? Mármint hogy bunkó apuka egyszer kiáll a gyereke mellett, mint apatigris (jól lehordva a másik gyermeket és az anyukát), másszor pedig hülyére veri a saját gyerekét? Ez komlett hülye egy fazon:((

2008. dec. 5. 19:01

Sziasztok!

Igen,hazaértünk már elég rég,de eddig nem volt időm a géphez jönni.Ma kettőre mentem a gyerekért,mert nem volt tanulószoba.Most a változatosság kedvéért,az anyuka várt rám.Felkészültem,egy újabb harcra, de kellemesen csalódtam.Az anyukával,értelmesen,normálisan ellehetett beszélgetni,bár ő is megkérdezte miért fenyegettem meg a fiát,de legalább meg várta a válaszomat,és végül meg értette az érveimet.Mondta, hogy ő is anya, és ő is mindent megtenne a gyerekéért.Kiderült,hogy a fiával már az ovodában is voltak gondok az agresszivitása miatt.Írtam nektek délelőtt, hogy már nem haragszom a gyerekre,inkább sajnálom.Most már az édesanyját is.Nem mondom,hogy jól teszi, hogy iszik, de valahol megértem,mert egy ilyen vadállat mellett mint a férje,ez is egy védekező módszer.Megnyugtattam,hogy részemről az ügy lezárva, én semmit nem teszek már,se a gyerek ellen, sem az iskola ellen.Kiderült,hogy amit tegnap este a gyerek otthon kapott az apjától,az bőven elég volt, sőt még sok is.A gyerek sokat hoz magával az otthoni életből,és itt az apa példa valami borzasztó.Megkértem az anyukát, hogy minden reggel juttassa a fia eszébe,hogy ha elakarja kerülni az apai szigort,kerülje az erőszakot,nem csak a fiammal,hanem a többi gyerekkel szemben is.

Tudjátok mi a legérdekesebb?Az osztályfőnök jövőhétre hetesnek osztotta be őket kettőjüket.Lehet,hogy nem is olyan rossz ötlet?

Tudom, hogy tegnap idegességemben sok meggondolatlan fogadalmat tettem,de nagyon sajnálom azt a gyereket.Ha láttátok volna reggel azt a rettegést a gyerekben.Szinte reszketett,ahogy az apja ordibált velem,és a fiammal.

Nagyon örülnék neki,ha itt vége lenne ennek a kellemetlen pár napnak,és mind a két gyerek nyugodtan,békében tanulna tovább.Ja! mint ex ápolónő azért az anyukának javasoltam,hogy a gyereket vigye el egy jó idegorvoshoz, vagy pszichiáterhez.

Kb ennyi a mi, az én családom pokoljárása eddig.Köszönöm, hogy velem voltatok, hogy meghallgattatok, és segítettetek.Mindenkinek boldog Télapó, és kellemes Karácsonyi ünnepet kívánok.cikicakk!

104. supin (válaszként erre: 102. - Edb6c38cef)
2008. dec. 5. 16:34
Egyetértek a soraiddal. Így nem ismétlem..
2008. dec. 5. 16:30
hazaértetek már remélem nincs a fiaddal semmi baj
102. edb6c38cef (válaszként erre: 101. - Cikicakk)
2008. dec. 5. 14:59

Teljesen meg vagyok döbbenve. Már nem vagyok mai csirke, de hihetetlen, hogy mekkora tahó bunkó parasztok léteznek, mint ennek a gyereknek az apja. Komolyan, ilyeneknek vagyunk kitéve? Még hogy rángat Téged a suli előtt??!!


Amúgy szerintem nem okoztál itt a Hoxán kellemetlenséget, egyszerűen megbeszéltük a dolgokat, kifejtettük a véleményünket suli ügyben, tanár ügyben, stb, ütköztek a vélemények, ezért is van ez a fórum.


Nézd, ha nem is jelented fel a sulit, azért egyvalamit megtehettél volna: a helyedben én a látlelet egyik példányát otthagytam volna az igazgatónőnél, és a saját példányomon aláiríttam volna vele, hogy átvette. Legyen nyoma.


Én is abban bízom, és szorítok Nektek, hogy lecsendesüljön a dolog. Sajnos sok esélyt azonban nem látok rá, mert itt apuka is egy vadbarom, ezek tarolnak, ahol érik, primitív emberek.


Még annyit, ez a kérdés nem is Hozzád szól már igazán, de azt írtad, hogy katolikus iskola. Ilyenkor sem lehet elküldeni a renitens, agresszív kölyköt, mondjuk olyan indokkal, hogy a suli szellemiségében ez nem fér bele?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook