Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ferde fejtartás miatt a babát hogyan kezelték? fórum

Ferde fejtartás miatt a babát hogyan kezelték? (beszélgetős fórum)


2013. júl. 3. 13:39
Ma voltunk gyogytornan. Nő szerint azért javul lassan m máshoz jártunk 2-6 hos kora közt,és az tényleg csak masszirozgatott itt ott... Szerinte jarjak sűrűbben ha úgy látom,eddig minden betege gyógyult. 1 kisfiú volt ovis korában mutve,de ismételni kellett neki ,azt nem ajánlja, inkább torna torna! Amúgy is felek a mutetektol,állítólag van vmilyen galler, azt meg akarom még kérdezni dokinal... Egyébként tegnap és ma szépen tartotta a fejét. Ez is mitől függ? :)
10. csorenehomororsi (válaszként erre: 2. - Vanda87)
2013. júl. 2. 06:10

Szia!nekem is ikreim vannak,nalunk a lanyomnak volt elnyomodasa es ferde fejtartasa,beagyazodott koran a szulocsatornaba,meg eleg nagyok vomrak nem vokt mar annyi hely.:-)

Mu 3 hetes!!!!korukban mentunk Devenyre...minket a korhazi dokino kuldott oda!

Nekunk nagyon bevallt,minden helyreallt soooootsokkal fejlettebb a mozgasuk is a tornatol mint a kortarsaiknak,a fiam 10,5 honaposan elindult,szaladgal mar(12 hos) de szivesen maszik is!

Nem tudom nalatok miert nem hozott eredmenyt,nalunk a fejbiccento izommal volt gond,de maradektalanul elmult.

Ha jo a tornaszno akkor en is amondo vagyok,h neki tudnia kene miert nem javul a dolog es mi okozza a bibit,neki kene javasolnia hova forduljatok!

Remelem sikerul korrigalni a problemat.

2013. júl. 1. 22:22
Köszönöm! Annyira már nem aggódom... találtam egy jónak tűnő orvost, ha gyerekorvos mást nem ajánl, hozzá mindenképp elvisszük... Remélem másfél évesen még időben vagyunk...
2013. júl. 1. 14:42

a dévényest meg inkább hívd fel, mondd el, hogy úgy látod, nem segít a torna, segítsen, hova, milyen orvoshoz vidd el

ha lelkiismeretes, akkor tuti segíteni fog ebben is


és ne aggódj! :)

2013. júl. 1. 14:40
Szerintem mindenképpen magándokihoz menjetek el, ha megtehetitek, tapasztalatom (és sok ilyet is olvasni) alapján a házidokik, illetve védőnők (tisztelet a kevés kivételnek), nem elég tájékozottak ilyen téren, és legtöbbször megpróbálnak megnyugtatni, hogy nincs semmi baja a gyereknek és csak telik a drága idő...alternatív helyekre nem szeretnek küldeni (mint pl a Dévényes, ezért is örültem, hogy ti ennek ellenére eljutottatok egyhez). De ha az anyában megszólal a vészcsengő, akkor általában tényleg van valami, és minél kisebb korban van kezelve, annál nagyobb esély van a sikerre.
2013. júl. 1. 14:07
Attól félek, hogy műtét lesz a vége, és ismeretlenül orvost választani... nem egyszerű!
2013. júl. 1. 14:06
Kisvárosban lakunk, egy nő van, aki ismeri a dévényes tornát, háznál csinálja, de rengetegen járnak hozzá, 3hetente tudunk menni... Őt még nem tudtam megkérdezni merre tovább, és a háziorvoshoz is csak jövő kedden megyünk tanácsadásra... csak gondoltam addig is szerzek infokat hasonlóktól... eléggé rákattantam a témára, állandóan nézem a netet, a kisfiam fejét, lassan telnek a napok!
2013. júl. 1. 13:52
Dévényt mondtam volna, de látom, ott kezdtetek (nagyon helyesen), de a dévényesnek tudnia kellene, hogy mi a pontos oka és ezzel ha ő nem tud segíteni, hova forduljatok...
2013. júl. 1. 13:35
Mit mondanak az alapítványnál? Miért nem javul a helyzet?
2013. júl. 1. 13:27

Sziasztok!


Tapasztalatokra lennék kíváncsi...

Ikreim vannak, egyikőjük ferdén tartja a fejét, most másfél évesek. 2 hónapos kora óta járunk dévény tornára, mindig kicsivel jobb lett a tartása ahogy felült, mászott, mikor felállt szinte teljesen egyenesen tartotta. Pár hónap múlva ismét ferdébb lett, majd a tornák hatására sem javult tovább. Attól tartok nem elég a torna, lehet h műtét kell. Szakorvoshoz készülünk... Volt valaki ilyen helyzetben?

2013. júl. 1. 13:24
Ferde fejtartás miatt babát hogyan kezelték?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook