Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sonoterápia az érszűkület ellen - ha próbáltad vagy hozzátartozódat kezelték már ezzel a módszerrel, szívesen olvasnék tapasztalatot róla. fórum

Sonoterápia az érszűkület ellen - ha próbáltad vagy hozzátartozódat kezelték már ezzel a módszerrel, szívesen olvasnék tapasztalatot róla. (tudásbázis kérdés)


28. f64f0d9a69 (válaszként erre: 27. - 712a5d68c1)
2013. márc. 31. 15:17

Vissza kéne olvasnod!

Csodaszerek sajnos nincsenek! :(

27. 712a5d68c1 (válaszként erre: 26. - F64f0d9a69)
2013. márc. 7. 21:29

Te ezen a vonalon dolgozol? Mert, hogy ki nem próbáltad az tuti. Két egymás utáni és kis kihagyással még egy sorozat után állíthatom, hogy teljesen hatástalan.

Ennek tudatában, nagyon gusztustalannak tartom, hogy az ott dolgozó hölgy úgy beszélte rá az idős betegeket, hogy "Vegye ki nyugodtan a bankból a temetésre félrerakott pénzt, mert ez olyan hatásos kezelés, hogy évekkel meghosszabbítja az életet és lesz ideje újra összespórolni a temetésre valót.

26. f64f0d9a69 (válaszként erre: 25. - Judit_0605)
2013. márc. 6. 10:47

Amennyiben az életmódon nem változtatott, persze, hogy az erek újra meszesednek.

Az ereket karban kell tartani egészséges étrenddel, mozgással, sok vízzel.

2013. márc. 6. 10:35
Az én párom két sonoterápiát is végig csinált, egyet 6 éve, egyet meg két éve. Ennek ellenére tavaly meg kellett műteni (nagyfokú érszűkülettel és érelzáródással).
2011. jan. 27. 16:51
Nos, mi újság ezzel a sonoterápiával???
2010. dec. 17. 10:09

Szerencsére én nem dohányzom, úgyhogy ez nem lesz probléma. Érdekes dolog az, amikor valakinek már konkrétan veszélyben van az egészsége, illetve pénzt áldoz rá és mégsem szokik le.

Mozognom nekem is többet kell, illetve az étrendemen kéne kicsit változtatnom, de azt hiszem ez menni fog. Megérné a fáradságot.


Hettike,ti elkezdtétek már a kezelést?

Én úgy tervezem, hogy januárban elmegyek szűrésre.

22. Nadina
2010. dec. 14. 17:51

Igen, a dohányzás valóban nagyon megnehezíti a dolgot, de azért érdemes így is kezeltetni az ilyen betegséget. Hallottam már olyanról, aki meggyógyult, pedig nem volt hajlandó leszokni...

Fontos még az étrend, a testmozgás, a stressz kerülése... (ami végülis majdnem minden hasonló betegségre igaz) de szerencsére a kezelés tartalmazza a tanácsadást is.

Én többet mozgok (dohányozni nem dohányoztam) és igyekszem minél több zöldséget-gyümölcsöt enni.

21. f64f0d9a69 (válaszként erre: 20. - Hettike37)
2010. dec. 14. 13:02

Azért érdemes elmenni, legfeljebb többször kell.

A cigaretta drog, van aki nehezen válik meg tőle, vagy inkább sehogy.

Így többe kerül az egészség.

Az én ismerőseim nem dohányoznak, csak nem jó az életmódjuk és azért van érszűkületük.

(magas vérzsír,érelmeszesedés)

20. hettike37 (válaszként erre: 19. - Mannonka)
2010. dec. 14. 12:33

Szia Mannonka!


Szerintem a dohányzás az egyik fő rizikófaktor, amit biztosan el kell hagyni. Anyukám sajna dohányzik, és nagyon nehezem akaródzik leszokni! :-( Addig hiába megyünk kezelésre...

2010. dec. 6. 15:30

Hát ez az összeg valóban nem olyan sok.... ez a hír most nagy megkönnyebbülés, mert milliókat nem tudnék rászánni. Hát igen.... néhány szépészeti kezeléshez képest ez semmi...

Milyen típusú életmódváltásra van szükség ehhez? Ki tudna ebben tanácsot adni? Ti, akik esetleg már kezeltettétek magatokat, miben változtattatok?

Köszi

18. Nadina
2010. dec. 6. 15:16

Sziasztok!


A kezelés valóban nem drága, 20 kezelésenként 35.000 forint, így a 60 kezelés összesen 105.000. Szerintem a gyógyulás lehetőségéért ez egyáltalán nem sok, anno én is sokkal többre számítottam.... (ha csak különböző kozmetikai kezelésekre gondolunk..)

17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - Hettike37)
2010. nov. 30. 16:25

Régen én telefonon kértem információt és az égvilágon mindent elmondtak, akkor még kevés volt, most már több helyen is megtalálhatóak.

Az életmód változtatás nehéz dolog, de nem lehetetlen. Nem kerül többe, mint a régi rossz.

16. hettike37 (válaszként erre: 15. - F64f0d9a69)
2010. nov. 30. 16:09

Kedves Baranka!


Nagyon köszönöm az újabb infókat! Ez az összeg nem is tűnik vészesnek, jóval többre saccoltam volna!

Persze, az biztos, hogy az életmód változtatás az nagyon fontos, sajnos sokan erre képtelenek!

2010. nov. 26. 13:16

Az én hozzátartozóm is járt sonoterápiás kezelésre és tényleg nagyon hatásos. De ha az ember ugyanazt a az életmódot folytatja, évenként kell menni újra, vagy romlik az állapot.

Manapság azt hiszem 2000 Ft körül van 1 kezelés és az első 10-et kell befizetni.

A javulás gyors, látványos. Utána életmód-változtatás fontos.

2010. nov. 26. 10:30

Sziasztok!


Köszi Nandina az infókat! Mindenképp felveszem a kapcsolatot a központtal! Valóban azt azért jó lenne tudni, hogy mégis mennyibe kerül egy kezelés, legalább tudjam mire számítsak...

2010. nov. 25. 09:39

Sziasztok!

Én is érszűkület ellen keresek valami hatékony gyógymódot. Olvastam a pozitív tapasztalatokat róla, bíztató.

Engem az érdekelne például, hogy mennyibe kerül ez az egész? - Sajnos ez nem mindegy...

KÖszi

12. Nadina
2010. nov. 24. 09:55

Szia Hettike!


Én most vagyok túl a 30. kezelésen, illetve a kontrollvizsgálaton - jelenthetem jelentősen javultak az eredményeim!!!

Hétvége kivételével minden nap kell menni kezelésre, napi 15 percet vesz igénybe. Meg van előre beszélve az időpont, így sosem kell várni.

A kezelések mennyisége attól függ, hogy milyen szintű érszűkülete van anyukádnak: 30 vagy 60 kezelésre lehet szükség. (ha már van bármilyen tünete anyukádnak, akkor a 60 kezelést szokták ajánlani).

Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok!


Nadina

2010. nov. 23. 14:01

Sziasztok!


Ezt nagyon jó hallani,örülök, hogy ilyen jók a tapaszteletaitok, így már sokkal szívesebben elviszem anyukámat is egy ilyen kezelésre! Rákeresek az oldalukra akkor és megnézem a pontos címét a 16. kerületi központnak!Nem tudjátok véletlenóül, hogy milyen gyakorisággal kell részt venni a kezeléseken és mi az a minimum amin részt kell venni ahhoz, hogy javulást lehessen elérni?


Köszönöm az eddigi segítségeket!


Üdv,

Hettike

10. Nadina
2010. nov. 19. 16:31

Köszi Zsipec az információt! Eddig nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak vele.


Hettike, anyukádnak is bátran ajánlom, mert nem csak a végtagi érszűkületet lehet ezzel kezeltetni!

Igen, van a 16. kerületben is rendelő, de ha felmész a Sonoterápia honlapjára, ott megtalálod az összes centrum címét!

2010. nov. 19. 15:55

Sziasztok!


Ahogy ígértem, beszéltem az ismerősömmel, aki járt ilyen kezelésekre.

Ő 60 alkalmas kezelésen vett részt, és a kezelés végére konkrétan normális értékeket mértek nála. Így most már csak évente egy-két kontrollvizsgálatra megy és esetleg csinálnak majd egy rövidített ismétlő kezelést.

A dolog végig fájdalommentes, nem volt mellékhatása sem. Javulást már félidő előtt érzett. A fájdalmai megszűntek, nyugodtan tud már sétálgatni, gyógyszereket nem szed, csak az életmódjára figyel. Ajánlottak neki otthon végezhető értornát, azt csinálja, illetve ahogy említettem, rendszeres séta. Ő bátran ajánlja másoknak is.

Zsipec

2010. nov. 17. 16:34

Sziasztok!


Az anyukámnak hasonló problémái vannak, neki nyaki érszűkületet állapítottak meg. Esetleg van valakinek személyes tapasztalata is ezzel a terápiával kapcsolatban? Nem tudjátok véletlenül, hogy a 16. kerületben, vagy ahhoz közel is van esetleg ilyen Sonoterápiás intézmény?


Előre is köszönöm!

2010. nov. 15. 14:51

Bocsánat, az előbb idő előtt elküldtem.

Szóval olvasd el a cikket, illetve menj fel a honlapra is, www.sonoterapia.hu. Minden hétköznap kell járni, napi 15 percet vesz igénybe. Én személy szerint úgy gondolom, hogy ha valóban olyan eredményeket produkál, mint amilyeneket hallok akkor egyáltalán nem számít drágának.

Nekem lassan elérkezik a felidős kontrollvizsgálat ideje, majd megírom az eredményeket.

Üdv.:

Nadina

2010. nov. 15. 14:46

Szia Otika!


Szóval, előlről:)

Igen, van rendes orvos, ő végzi a felmérő vizsgálatot, amit egy általános Boka/Kar index-mérést jelent. Itt kiderül, hogy milyen szintű az érszűkületed. Ha már vannak tüneteid, fájdalmaid, akkor mindenképp 60 kezelés kell, ha nincsenek, akkor azt hiszem 30-at javasolnak. Alábbi linken olvashatsz róla egy cikket:

[link] al_kezelik_az_erszukuletet?nid=32469

2010. nov. 9. 14:20

Sziasztok!


Olvasom soraitok a kezelésről. Nagyon fontolgatom, hogy belevágjak -e, mert így is nagyon sok gyógyszert szedek és most olyan módszert kutatok, amivel ha kiváltani nem is tudom, de legalább nem kell még több bogyót szednem.


Nadina: ott van orvos is, aki megvizsgál vagy ez olyan történet, hogy előtte konzultáljak a saját orvosommal és csak utána menjek? Hány alkalommal kell menni? A másik nagy gondom, hogy nem találok magyar nyelvű honlapot, biztos nem jól írom a nevet, de a linket be tudná valaki ide tenni?


Nagyon köszi a segítséget, ha valamelyikőtök haladt a terápiával, az írja meg, hogy tapasztalt e változást!


Üdv,


Otika

2010. nov. 8. 09:56

Zsipec, az nagyon jó lenne, ha megkérdeznéd, mert azért mindenki szereti hallani a megerősítést:) Emit eddig én tapasztalok, hogy teljesen fájdalommentes, igazából napi 15perc relaxációt jelent. Remélem hogy az eredmények is jók lesznek majd.

N.

2010. nov. 4. 18:43

Hali,

nekem egy ismerősöm járt nemrégiben, ő 60-as éveiben van és neki nagyon bevált, mert annyit tudok, hogy elhagyta a gyógyszereit. majd megkérdezem hogy amúgy milyenek voltak a tapasztalatai.

Zsipec

2010. nov. 3. 15:01

Sziasztok!


Én most kezdtem a Sonotherápiát, mivel a felmérő vizsgálat gyengébb érszűkületet mutatott ki. Én eddig csak jót hallottam róla, ezért döntöttem úgy, hogy kipróbálom. Szintén várnám a további tapasztalatokat, akik netán már előrébb tartanak a kezelésben, és én is megírom, amint valamilyen irányú változást észlelek.


Üdv.:

Nadina

2009. ápr. 1. 13:29
Sonoterápia az érszűkület ellen - ha próbáltad vagy hozzátartozódat kezelték már ezzel a módszerrel, szívesen olvasnék tapasztalatot róla.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook