Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felvettem egy telefonbeszélgetést. "Megüthetem a bokám" miatta? Az ügy leírása lent... fórum

Felvettem egy telefonbeszélgetést. "Megüthetem a bokám" miatta? Az ügy leírása lent... (tudásbázis kérdés)


27. zsanci79 (válaszként erre: 26. - F303be5590)
2012. jún. 29. 08:18

Az a lényeg, hogy én mindent tudok róla, tudom milyen az élete, és ez bőven elég!

Nem ez volt a kérdés. Arra pedig köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 28. 20:31

és ti már ültetek a pasi székében hogy tudjátok milyen az élete?

lehet nem is akarta ezt a gyereket. (igen ez nem mentség, de semmit nem tudtok róla)

hihetetlen mivé tud válnii az ember

25. f303be5590 (válaszként erre: 18. - Salabakter)
2012. jún. 28. 20:30

a végrehajtónak nyilván nem ez az egyetlen esete. és nyilván a jelenleg hatályos jogszabályok megkötik a kezét és nemigen háthatja át azokat.

te már voltál végrehajtó hogy tudod mikor lehet kiadni egy ilyen végzést?

24. f303be5590 (válaszként erre: 15. - Zzmm)
2012. jún. 28. 20:16
ez btk 323
2012. jún. 28. 20:13
hűdejó
22. f303be5590 (válaszként erre: 8. - Odrii)
2012. jún. 28. 20:13

ja és ha megengedik akkor a titkárnő ezzel voltaképpen kirúgatja magát, mivel olyasmit fecsegett amit nem lett volna szabad

(igen itt dolgozik feketén)

:D

21. zzmm
2012. jún. 28. 14:14

csak ösztönzés.. :) hogy jobb belátásra térjen..


Amúgy igen, az emberek nagyon ki tudnak fordulni magukból, ilyenkor az az érzésünk, mintha soha nem is ismertük volna. És tényleg, mi nem azt az embert ismertük, szerettük..

20. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - Zzmm)
2012. jún. 28. 13:46
Ennek már zsarolás szaga van :( - :D
19. zsanci79 (válaszként erre: 16. - Nanaki)
2012. jún. 28. 13:16

Na, ez jó hír.....


Az exemet és a céget sem akarom beavatni, hogy mit tudok.

Az exemmel lehetetlen bármit is beszélni, nemhogy kérni.

Hihetetlen, hogy egy ember hogy fordulhat ki ennyire önmagából....


Egyébként építőiparban dolgozik az ex (útépítés, művezető), gondolom erre még inkább ugranak, elég korruppt ágazat.....

18. salabakter (válaszként erre: 12. - Nanaki)
2012. jún. 28. 13:12
A végrehajtó aztán magasról lesz...ja!Nekünk még azt a végzést sem hajlandó kiadni,hogy nincs behajtható vagyona az apukának.Anélkül pedig az állam sem előlegzi meg a gyerektartást!
17. Nanaki
2012. jún. 28. 13:10

Ne áruld el és ne is töröld le ezt a beszélgetést egy darabig. Még jól jöhet. Ha elárulod idő előtt, akkor tesznek róla, hogy ne legyen saruk.

Én kérnék másik végrehajtót.

16. Nanaki
2012. jún. 28. 13:07
Van a NAV-nak (volt APEH) egy ingyenesen hívható száma, ahol név nélkül fel lehet az ilyen fekete munkát jelenteni (a céget), ha ők rábizonyítják, hogy dolgozott, akkor a munkáltató köteles lesz Neked kifizetni a gyerektartást.
15. zzmm
2012. jún. 28. 13:06

Próbáld az ex tudtára hozni, hogy van egy ilyen felvételed és ha nem akarja, hogy feljelentsd őt is meg a céget is, utaljon szépen a számládra havonta pénzt.


A céggel is közölném, hogy bejelented őket, mert feketén alkalmazza a dolgozóit.. (legrosszabb esetben elküldik..). Attól ne félj, hogy kint, terepen dolgozik, ott is szoktak ellenőrzést tartani.


Ha már fizetni nem akar, legalább kapjon egy jó kis büntetést. Megérdemli az ilyen! Meg a cég is, hogy ezt támogatja!

2012. jún. 28. 13:03
Igazából az érdekelt volna, hogy a rendőrségi feljelentésbe beírjam e hogy mit tudok, meg rögzítettem. Ezek szerint ne tegyem. Én is így gondoltam
13. zsanci79 (válaszként erre: 12. - Nanaki)
2012. jún. 28. 13:01
A végrehajtó hót' hülye, már bocs. Számos esetben félretájékoztatott.
12. Nanaki
2012. jún. 28. 12:59

Keresd fel a végrehajtót és játszd le neki a felvételt. Majd ő tudni fogja, hogy mit lépjen, ami törvényes. Addig ne kavarj, nyugodtan maradjon a munkahelyén.

Legyél rafkós, kérj segítséget.

11. diegóóó (válaszként erre: 8. - Odrii)
2012. jún. 28. 12:58
Biztos nem fogja a titkárnő kockáztatni a munkáját.
2012. jún. 28. 12:56

én is olyasmire gondoltam,mint amit odrii írt..plusz azt kihagyva, h felvetted,elmondanád, h beszéltél velük, s esetleg a bíróság utána járhatna ugyanígy,megtudva, h ott dolgozik mégis..


de utálom az ilyen pasikat:(

2012. jún. 28. 12:46

Köszönöm a válaszokat. Sajnos a jog nem a gyermek mellett van, erre már rájöttem......


És ha a céget feljelentem? Mivel feketén dolgozik ott, gondolom nincs nyoma, hogy ott van.

Ő terepen dolgozik, kint, ritkán irodázik.

Hogy tudnák lefülelni így?

Mert én állítom hogy ott dolgozik, a cég meg azt, hogy nem. És papíron ugye nincs is ott.

Egyébként nem is tudom hogy tudják ezt csinálni, egy elég nagy cégről van szó.....

2012. jún. 28. 12:45
Fel kell hívni a titkárságot, megkérdezni, hogy vele beszéltél-e múltkor és megkérdezni, hogy felhasználhatod-e a bíróságon az előző felvételt. Esetleg ezt a beszélgetést is felvenni. Nagy cécó, de ez is több, mint a semmi.
2012. jún. 28. 12:36

Ha feketén dolgozik ott, akkor fel kell jelenteni a munkaügyön. Igaz, hogy neked ettől nem lesz jobb, mert a gyerektartást nem fogod megkapni, de legalább neki szar lesz, mert tuti megbüntetik.


MOndjuk sok pasi azt hiszi azzal, ha nem fizet gyerektartást a volt feleséggel szúr ki, közben pedig leginkább a gyerekével. :(

6. Noarashi (válaszként erre: 4. - Zsú1965)
2012. jún. 28. 12:36
Az világos...sztem is jogsértő. De ha kussol és nem mutogatja a felvételt akkor senki sem fogja megtudni :) Nem túl etikus, de hasznos.
5. Zsú1965 (válaszként erre: 4. - Zsú1965)
2012. jún. 28. 12:35
... megütheted...
4. Zsú1965 (válaszként erre: 3. - Noarashi)
2012. jún. 28. 12:35
Ha jól tudom, ha a másik fél tudta és beleegyezése nélkül rögzíted, akkor az bűncselekmény, és igen, megüteted miatta a bokádat.
2012. jún. 28. 12:28
A bíróságon nem igazán fogadják el az ilyen felvételeket. Szóval nagyjából semmire sem mész vele. Megütni nem fogod a bokát, pláne hogyha nem mondod el senkinek :)
2012. jún. 28. 12:25
Mivel a felvétel készítésekor nem közölted, hogy felvétel készül fel nem használhatod :S
2012. jún. 28. 12:21

Minden hivatalos (bíróság, végrehajtó, stb.) kör lefutva eredménytelenül, gyerektartás elmaradásának behajtásárára.

Az utolsó lépést is meglépem, feljelentem a rendőrségen.

Mikor kiküldte a végrehajtó pár hónapja a letiltó végzést a munkáltatójának, rá 2 napra kilépett a cégtől. Azóta is ott dolgozik feketén.

Ma felhívtam a cég titkárásgát, hogy a telefonszámát el akarom kérni. A számát nem adták ki, de a hölgy elmondta, hogy melyik kirendeltségen is dolgozik.....szóval ott dolgozik!

Ezzel a felvétellel tudom, hogy nem sokra megyek, de ha ezt is megemlítem majd, hogy van egy ilyen felvételem, abból nem lesz nekem bajom? Mert már félek hogy még a végén én járok pórul ezzel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook