Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elöltöltős vagy felültöltős mosógép? fórum

Elöltöltős vagy felültöltős mosógép? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. okt. 25. 00:03
tok mindegy,mert mindegyik ugyanazt csinalja.
2017. máj. 3. 06:07
Volt felültöltös gépem, most elöltöltös van, ezt jobban kedvelem
2017. máj. 2. 03:55
teljesen mindegy.
69. Guruljka (válaszként erre: 68. - Lapbarna)
2017. ápr. 9. 18:51
Ez elég fontos szempont, igen. :D
68. lapbarna (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 18:40
Ja, és hát elől vannak a gombok. :D
67. lapbarna (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 18:39
Direkt így alakítottuk li a fürdőszobát. A mosdó is be van építve, a mosógép mellett, van egy 10-12 cm-es szintkülönbség. A mosógép indesit, tök átlagos, 7 kg ruha megy bele. Az előző szintén indesit volt, csak az 5 kilós.
66. Guruljka (válaszként erre: 65. - Lapbarna)
2017. ápr. 9. 18:21

Milyen magas a pultod? És hol vannak az elöltöltős gépen a gombok? Mert sehogy nem tudom magam elé képzelni. :D

Nem emlékszem, állapotosan volt-e problémám, de régen is felültöltősöm volt. (Elöltöltős még kamaszkoromban volt egy ideig Anyunak, amit én is önállóan használtam. És már nagy gyerekeim mellett egy ideig, de nem kedveltem.

Ha meg bármelyik gép ugrál, akkor a görgőivel vagy a lábai rugójával van baj. Az Energomat lába rendszeresen elromlott, emlékszem, pedig az is felültöltős. Igaz, az alacsony is volt, rá lehetett volna ülni. A mostani Fagor, és úgy a köldökömig ér, de nem kell belehajolni, mert magasabban van benne a dob is.

65. lapbarna (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 18:13

A felültöltőssel nekem az a bajom, hogy pipiskedve tudtam csak kipakolni. Főleg akkor volt gáz, mikor terhes voltam, és a hasamtól nem tudtam belehajolni.

Én jobban szeretem az elöltöltőset. Pult lett felé építve, arra pakolok rendesen.

64. globus (válaszként erre: 56. - Plavalaguna)
2017. ápr. 9. 17:48
Rájöttem... Hagyományosan nagy gépnél bármikor kinyithattam, ebben magasabb a vízszint. Cserébe tök jó, hogy tetején ülve szárítok hajat :)
2017. ápr. 9. 16:56

Szerintem azért mégsem mindegy, állva ki tudom- e szedni belőle a ruhát, vagy csak hajolgatva, netán négykézláb.

A felültöltősben nehezebben is esik a dob mellé valami.

2016. nov. 29. 05:31
tok mindegy.
2016. nov. 24. 13:55
Csak is felültöltős és Whirlpool :)
2016. nov. 22. 21:46

A mostani AEG mosógép 12 éve működik hiba nélkül.

Az előző Hajdu mosógép 15 évig bírta. Az előtt meg NDK gyártmányú valami.Akkoriban még külön volt a centrifuga.

Mindegyik felültöltős, a technikai megoldáasa miatt.

A lényeg, hogy mosson, oszt jónapot.


Még annyit,hogy a mosógép vízcsatlakozáson egy vízlágyító is van. Talán ez is közrejátszott, hogy még nem volt gond egyik géppel sem.


(az ősi NDK programja térdelt le, a gép ment is a kukába)

59. globus (válaszként erre: 56. - Plavalaguna)
2016. nov. 20. 16:11
Nem kellett volna :) Én is mostam már ki pénzt, szebb lett, mint új korában.
2016. nov. 20. 16:02

Volt mindkettő.

A felültöltőset ki tudod nyitni ha kifelejtettél valamit az elöltöltősnek meg tudsz a tetejére pakolni.

Nekem most az utóbbi van. 30 év alatt ez a második mosógépem, nagyon jól bírta, bírja mindegyik.

57. ina87
2016. nov. 20. 15:31
felültöltős bár egyik sem rossz a kettő közül
56. plavalaguna (válaszként erre: 53. - Globus)
2016. nov. 19. 17:56
nekünk is keskeny kivitelű van, és így le kell ereszteni, ha ki akarom nyitni esetleg menet közben. Mondjuk én nem nyitogatom... bár egyszer megláttam benne forogni egy 5 ezrest, akkor azért leeresztettem :D
55. plavalaguna (válaszként erre: 46. - Totesz)
2016. nov. 19. 17:54

Én az elöltöltősre szavazok :) de kb ilyen komoly ok van rá, ha amúgy van elég hely, hogy azt egyszerűbb nyitvahagyni, ha üres, és akkor is rá lehet tenni a tetejére bármit.


amúgy szerintem is érdemes megvenni, egy jobb samsungot vagy hasonló kategóriát. Lehet drágább, de ha az ember sokfélét mos, sokszor, akkor már nem mindegy a programválaszték, a takarékosság, stb.

54. lapbarna (válaszként erre: 53. - Globus)
2016. nov. 19. 15:42

Nekem is szereti a baba nézni. :D

Nekünk volt már felültöltős és elöltöltős is. Most a fürdőszobában egy épített pult alatt van. Átlag 5 évet mennek nálunk. Minden nap mosok, van, hogy kétszer. Nem arra vannak ezek tervezve, hogy tízenéveket bírjanak. Sajnos.

53. globus (válaszként erre: 51. - Lapbarna)
2016. nov. 19. 15:14

Régi elöltöltősömet ki lehetett nyitni. Mostani keskeny kivitelű, azaz nagyobb a dob, magasabb vízállással, csak szivattyúzás után nyitható.

Állítólag a felültöltőseknél stabilabban rögzített a dob, de szerintem nincs jelentősége. Mi szeretjük nézni, ahogyan dolgozik :)

2016. nov. 19. 15:05
első saját mosógépem elöltöltős, szülői házba is mindig az volt.
51. lapbarna (válaszként erre: 47. - C73db520ef)
2016. nov. 19. 13:51

Amíg nincs fullonvízzel, az előltöltőst is kinyithatod. Legalábbis a miénk ilyen.

Indesit.

2016. nov. 19. 13:21
Zanussim volt a mostani elott es 17 evig birta. Nagyon szerettem. Most Whirpool eloltoltos van kb 3 honapos. Meglatjuk mennyit bir. Annyit mint az elizi, tuti nem.
49. zebracsikó (válaszként erre: 46. - Totesz)
2016. nov. 19. 13:10

Teljesen mindegy.

A mosási szokásaidhoz illesztve vegyél mosógépet! Legyenek rajta olyan programok, amelyeket jól ki tudsz használni.

Én a programtáblázatot néztem eddig mindig meg, amikor mosógépvásárlás előtt álltam.


Márka: a drágábbak tényleg megbízhatóbbak: AEG, MIELE, SAMSUNG.

48. 328e1b30ab (válaszként erre: 46. - Totesz)
2016. nov. 19. 13:07

Kizárólag ez alapján nem lehet dönteni. Az elöltöltősek között már a gőzmosásig elmenőig mindent megtalálsz. Olyat vegyél, amire kiterjesztett, legalább 5 év garancia van, akkor nem nyúlhatsz mellé.


Még mindig az AEG vagy a Miele készülékek a legjobbak, alacsonyabb árkategóriában viszont lásd, mint fent.

2016. nov. 19. 12:57

A felultoltosnek vagyok a hive.

Ha valami kimarad, fel tudom nyitni a tetejét.

46. Totesz
2016. nov. 19. 10:53

Mosógép vásárlás előtt állunk,sajna megadta magát a mostani.

Elöltöltős mosógépünk 7 évet bírt,de sokat volt javítva.....

Mit ajánlotok? Melyik jobb? Elöl- vagy felültöltős mosógép? A hely nem szempont,csak az érdekelne melyik fajta jobb, illetve márka érdekelne.

2013. jan. 8. 10:51
Hely nagyságától függ. egy felültöltős kevesebb helyet foglal, de én elöltöltős párti vagyok valamiért.
2013. jan. 7. 22:21

Érdekes,nekem meg a felültöltősek tetszenek jobban-lehet azért,mert kevesebb helyet foglalnak.

Bár nálunk sok hely van,így mindegy-lényeg,hogy működjön.

2013. jan. 7. 22:16
elultoltos szerintem jobban nez ki, de marha nagy darabok es sok helyet foglalnak, nekem felultoltosom van! en birom!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook