Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felsőfokú szakképzés: Reklámszervező szakmenedzser OKJ fórum

Felsőfokú szakképzés: Reklámszervező szakmenedzser OKJ (beszélgetős fórum)

24. n.beja
2009. okt. 19. 08:56

Sziaztok!

Informálódni szeretnék olyanoktól akik szintén ilyen felsőfokú szakképzésre járnak mert nekünk itt a suliban semmit nem mondanak el.

Egyetem keretein belül van a képzés de kihelyezett karon ugyh csak 1 ember van ott velünk aki az egyetemmel kapcsban van de öt nem nagyon csipjük szerintem ö se minket igy inkább kerül minket.mind1

Azt szeretném megtudni h a vizsgák nálatok h vannak ha vki az első félévben megbukik akkor hello az egésznek vagy meddig lehet javítani?Nem is értjük mert a vizsgák ugye dec.ben vannak és akkor már vége is van az 1félévnek de rajt van az egyik papíron h lehet javítani de akkor már mikor?

Vagy ez h van? Segítsetek légyszi!

23. Annaaa
2009. júl. 15. 09:51

:S...Háát igen.. De mindenhol ez megy..Mostanában is a nyelvvizsgákon szerintem már egyáltalán nem "középfokú" anyagot kérnek.. a lényeg az, hogy min. 1x megbukj és fizess újra..

Nekem az angoltanárom mondta, hogy ismert vkit a Telc nyelvvizsga központból, és hallotta, hogy az érettségi előtti 3-4 hónapban, amikor mindenki nyelvvizsgázik a plussz pontok miatt, direkt megnehezítik a teszteket! Merthogy a plusszpont kell, úgyis befizeted a következőt is!

Szerintem ez nagyon gáz.:S Minden csak a pénzről szól..

Akár a jogsit, akár a nyelvvizsgát..bármit nézünk..

És ez neked meg folyamatos kudarc..

22. vicuska013 (válaszként erre: 21. - Annaaa)
2009. júl. 14. 21:40
Nekem nem lett meg, mert szopattak minket. Ugyanis 2005 volt az utolsó és, hogy elfogadták érettségi helyett a nyelvvizsgát, és boldog-boldogtalan ment nyelvvizsgázni, aztán meg előrehozott érettségizni nyelvből. Szóval szivatás volt a javából.
21. Annaaa
2009. júl. 14. 20:25
Van nyelvvizsgám...maximum egy felsőfokut tudok még letenni.. de az elég necces... ahoz kéne egy jókis tanfolyam.. de aztán lehet, hogy ez lesz belőle
20. vicuska013 (válaszként erre: 19. - Annaaa)
2009. júl. 14. 16:06

ÉN tudom, nekem nem kell elmagyaráznod. Én a kétszintű érettségi első, bevezető évfolyamában érettségiztem, akkor is azt mondogatták, hogy nem fogják felemelni olyan sokkal, nem lesz rosszabb. Nem a túrót nem lett!


4,8-as érettségi átlagom lett, és csak 2 éves OKJ-sra vettek fel. Rá 2 évre szintén nem lett elég a pontom, szóval a nyelvvizsgát erősen ajánlom, hogy tedd le a fennálló évben, mert az sokat dob a pontokon.

19. Annaaa (válaszként erre: 18. - Vicuska013)
2009. júl. 14. 14:52

De igen, csak nagy valószínűséggel nem lett annyi pontom, hogy felvegyenek! Júli. 23.-án lesz meg az eredmény, hogy felvettek-e vagy sem..

A tavalyi ponthatárhoz képest 15 ponttal lett nekem kevesebb..mindenhol azt hallottam, hogy idén lejebbviszik a ponthatárokat..de nemhiszem, hogy ennyivel..

Ezért keresek másik alternatívát erre az 1 évre!

Diák mindenképpen kéne, mert nem mindegy, hogy 3000 ft-ot vagy 10.000 ft-ot fizetek ki pl. a bkv bérletre! :S

18. vicuska013 (válaszként erre: 17. - Annaaa)
2009. júl. 14. 12:53
Diploma kiegészítésre akkor érdemes, ha hasonló szakú a diplomád. Az idén nem adtad be sehova? Mert lehet, hogy most nagyobb sansszal indultál volna?!
17. Annaaa
2009. júl. 14. 11:22

Gondoltam, hogy így önmagában nem megyek vele sokra..de nem is az a célom elsődlegesen..Persze jó, hogy lesz, bármi adódhat később!

Jövőre újrafelvételizek az egyetemre, és erre az 1 évre kell valami hasznos elfoglaltság.. Az 1 éves OKJ tökéletes, nem szokok el a tanulástól, diákot is kapok (olcsóbb bkv bérlet)..és a késöbbiekben lesz egy szakmám is..ami akár jó kiegészítője lehet a diplomámnak...

2009. júl. 13. 13:44

Szia!


Nekem van egy felső fokú OKJ-som, és nekem nem úgy számolták bele, hogy + annyi pont(nem tudom mennyi volt 2007-ben), akkor úgy volt hogy akkor számolták bele max pontnak,ha kapcsolódott a választott szakhoz. Viszont ha van tantárgy tematikád, akkor tárgyakat tudsz elfogadtatni, és arra már nem kel bejárnod.


Viszont, sajnos személyes tapasztalatom, én intézményi kommunikátorként végeztem, és nem tudok elhelyezkedni vele, április óta munkanélküli vagyok, és előtte sem a saját szalmámban dolgoztam, hanem pénztárosként. Szóval én már bánom, hogy ezen a szakon voltam, ha újra kezdeném kicsit keresettebb szakot választanék.


Sajnos el kell keserítselek ezek a szakok, amiket kinéztél magadnak szintén hasonló szintűek, mint az enyém, nem biztos, hogy el tudsz helyezkedni vele, akár a reklámszervező szakmenedzser, akár a protokoll ügyintéző. Jelen helyzetben ezekre a feladatokra biztos, hogy senki nem alkalmaz külön embert, inkább cégen belül igyekeznek megoldani, átképeznek meglévő alkalmazottakat, mert olcsóbb nekik.


Ha van huzalmad rá, akkor inkább pénzügyi-számviteli területre menj.


Ez az én tanácsom, ha akarod megfogadod, ha akarod nem. Sajnos én iszom a levét a saját önfejűségemnek, makacsságomnak.

15. Annaaa
2009. júl. 7. 15:59

Találtam egy új szakot, ami érdekesebbnek tűnik! (Szintén a Minerván)


Protokoll-ügyintéző...

Járt valaki erre a szakra? Van valamilyen tapasztalat róla?

14. Annaaa (válaszként erre: 13. - D4464aaf8a)
2009. jún. 28. 11:04
Hmm...köszi! :)
2009. jún. 27. 15:30

Azt mondta a felvételi iroda, hogy mind3egy, milyen képzés, ha megvan az emelt szintű-, vagy felsőfokú OKJ-s képzés, az akkor is +30 pontot ér...


Nekem emelt szintű Szociális-, gyermek és ifjúságvédelmi ügyintézőim van, de diploma nélkül nem ér semmit sem, mert az önkormányzatokhoz diploma nélkül szóba sem állnak...

2009. jún. 27. 15:22

Nem biztos!

Pl nekem van egy magasépítő technikus vizsgám és nem vették figyelembe a pollackon az épített környezetmérnök asszisztens szakon,de azt,hogy van gyerekem az plusz pontot ér.

Úgyhogy nem biztos,hogy érsz vele valamit,lehet,hogy lesz egy papírod hogy tanultál ilyet is.

11. Annaaa (válaszként erre: 9. - D4464aaf8a)
2009. jún. 27. 15:15

De akkor ezt bármelyik egyetemen beszámítják? Ha pl. neked egy gazdasági OKJd van és az Andragógiára mennél, akkor is megkapod a +30 pontot? Mert ugye az eléggé más terület..

Engem főleg ez érdekelne..

10. Annaaa
2009. jún. 27. 15:12

Az Eltén jelöltem be pedagógia, gyógypedagógia szakokat, illetve szociológiát..(Nagy valószínűséggel nem fognak felvenni)

Ilyesmi területen szeretnék elhelyezkedni..Mivel ingyenes (vagy olcsóbb) OKJ-s képzésként semmi ilyet nem oktatnak..más alternatívát kellett keresnem a kiesett 1 évre! Nem zárom ki azt a lehetőséget sem, hogyha megtetszik ez a reklámszervező szakmenedzser terület vagy az Utazás ügyintézés ezt folytatom tovább Egyetemen..

Majd kiderül ezalatt az 1 év alatt.. mindenesetre az a +30 pont mindenképpen kéne!

2009. jún. 27. 15:11

Ahová én akartam menni, az az Andragógia, oda a keresztfélévesnél februárban 160 volt a kötlező pontszám, de nekem csak kb. 150 pontom van, mrt nem a legjobb jegyeim vannak...


A felvételi könyvben az volt, hgoy a 2-es érdemjegy: 39 pontot ér, a 3-as: 59-et, a négyesre nem emlékeszem, az 5-ös: 79 pontot ér...


Ha az a két tantárgy, amiből összeadják a pontokat, + a felvételi beszélgetés nincs meg 160 pont, vagy annyi, amennyi kell, akkor nem vesznek fel...

Még akkor sem,ha csak 1 ponttal van kevesebb...


Azt is mondták, hogy a +30 pont a kötelezően alappontokhoz fog hozzáadódni...

Ha ott a 160 volt a kötelező, ahhoz adódik hozzá, mint többlet pont...


Arra is felhívták a figyelmem,ha most egy nyelvvizsgát mutatnék fel, azzal ugyanaz a helyzet, azt is úgy kellene megszerezni, hogy nem nyelvvizsga, hanem jelentkezzek be a levelezős érettségire, idennyelvre, és az hozzáadódik az érdemjegyből kiszámolt pontokhoz...


De valahogy a nyelvvel nem boldogulok...


Az angolban elakadtam a segédigéknél, és elvesztettem a fonalat...

2009. jún. 27. 15:08
Te amúgy mit szeretnél tanulni az egyetemen majd később?
7. Annaaa (válaszként erre: 3. - D4464aaf8a)
2009. jún. 27. 15:06
R.H.72 Milyen végzettséged van?
6. Annaaa (válaszként erre: 3. - D4464aaf8a)
2009. jún. 27. 15:03

Mit jelent az, hogy kötelező alap 160 pont?

Ha nekem most kb. 340 pontom van abból nem 370 lesz?

Nem úgy adódik hozzá a plusszpont, mint pl. egy nyelvvizsga?

5. Annaaa (válaszként erre: 2. - C066a749d7)
2009. jún. 27. 15:02

Felhívtam pár napja a Minervát, azt mondták, hogy egyáltalán nem tudnak semmit mondani erről a többletpontos dologról..Érdeklődjek máshol..

Ugyhogy írtam e-mailt a felvinek..még nem válaszoltak, de remélem tudnak valami okosat ondani!

Igen..nagyrészt azért megyek OKJ-ra, hogy kapjak többletpontot, meg így, hogy nem fognak Egyetemre felvenni nem lenne diákigazolványom..stb. (drágább bérlet..stb.) így ezért is jó az OKJ..+ a tanulást se "felejtem el" 1 év alatt..Az se lenne túl jó, ha teljesen elszoknék tőle, és jövőre úgy kezdeném el az egyetemet...

Ugyhogy ezért gondolkozok rajta nagyon, hogy melyik képzést válasszam..

2009. jún. 27. 13:38
javítva: mondták
2009. jún. 27. 13:38

Nekem is van egy emelt szintű végzettségem, és én is azt hittem,hogy ezzel majd felvesznek a főiskolára, de tájékoztattak a felvételi irodában, hogy az a +30 pont, ami érte jár, nem az összpontjaimhoz adódik hozzá, hanem a kötelező alap 160ponthoz...


Nekem kb. 7-8 pont hiányzik a felvételihez, de monddták, hogy így esélyem sincs bejutni...

Azt is közölték, ahhoz újra kellene valamelyik tantárgyból érettségiznem, hogy bejussak...

De én ezt nem vállalom...


Amikor én jó-pár éve érettségiztem, azt is végig a fogyatékos Kisfiam mellett csináltam végig, vért izzadtam, mindig csak éjjel tudtam tanulni, nappal meg fáradt voltam, és kimerült...

2009. jún. 27. 13:21
Szia! ÉN is szeptembertől lehet h a Minevába megyek, de banki ügyintézőre. Szerintem a reklámszervezőivel az a gond, hogy csak akkor tudsz bekerülni abba a közegbe ahol ezekre az emberekre szükség van ha van ott ismeretséged, és manapság még úgy is nehéz. Ha csak többletpont miatt kell akkor arra jó lehet. De sajna azt nem tudom, hogy jár e érte többletpont. Írjál a sulinak e-mailt. Én is érdeklődtem náluk egy két dolog után. Hétköznap írtam nekik és pár órán belül válaszoltak is. Bár lehet, hogy most a szünet miatt lassabb lesz a reagálásuk. De ki tudja. ;)
2009. jún. 27. 13:14

Sziasztok!


Szeptembertől OKJ-s képzést szeretnék elkezdeni, lehetőleg olyat, amivel 1-2 év múlva többletpontokat kapok a felvételihez, ha újra megpróbálok jelentkezni az egyetemre!

Két szakot néztem ki a Minerva Szakközépiskolában..

Reklámszervező szakmenedzser képzést (2év) illetve az Utazás-ügyintéző képzést (1év)..

Érdekelne, hogy van-e közöttetek valaki aki esetleg elvégezte ezeket a képzéseket? Mi a véleményetek róla? Tudtok-e valamit a többletpontokról, illetve, hogy minden egyetemen elfogadják-e?

Remélem az augusztusi jelentkezésig megtudok róla pár hasznos információt!

Előre is köszönöm a hozzászólásokat és a segítségeket!


Annaaa

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook