Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha van egy emelt szintű OKJ-s végzettségem, jelentkezhetek még Felsőfokú szakképzésre államilag támogatott formában? fórum

Ha van egy emelt szintű OKJ-s végzettségem, jelentkezhetek még Felsőfokú szakképzésre államilag támogatott formában? (tudásbázis kérdés)

2009. júl. 27. 22:18

Ez a téma most éppen aktuális nálam is..


Én jártam 2 évig egy helyre, és most kellett volna OKJ-s vizsgáznom....de nem lett meg a nyelvvizsgám..sajnos..

Akartam jelentkezni egy második szakképzésre, és képzeljétek el, hogy nem lehet..ingyen..


Csak 2 esetben lehetne:

Többszörösen hátrányos helyzetű lrnnék, és erről lenne papírom...

A szakképzés ráépül az előbbi képzésre (pl. középből- felső)..

csak így..


Már nem a szakma megszerzése van ingyen (OKJ vizsga), hanem a felkészítés..

Ez borzasztó...

Erre is jó törvényeket hoztak:-(((

2009. jún. 27. 22:50

Hát erre én is kiváncsi lennék.

Azt tudom, hogy egy évf. társam elvégzett egy középszintűnek számító idegenvezető 1 éves OKJ-t és simán jött felsőfokú 2 éves idegenforgalmi szakmanagerre, merthogy az ilyen szintemelést támogatják és nem kell költségtéritésben

2009. máj. 22. 14:03
Sok sikert a tanulmányaidhoz!
6. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 5. - Varga.nora)
2009. máj. 22. 14:02
Akkor ez sajnos nem az amit én kérdezek.Diplomásra tudom, hogy lehet jelentkezni hiszen rengeteg ember csinálja OKJ után akit nem vettek fel elsőre mint pl engem. A felsőfokú szakképzés azonban más. Azért köszönöm szépen!!
5. varga.nora (válaszként erre: 4. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 22. 13:07
Én diplomás képzésen vagyok!
4. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 3. - Varga.nora)
2009. máj. 22. 11:40
Te is FSZ képzésre jársz, vagy alapképzés ami diplomát ad? Tavaly megkérdeztem konkrétan az intézménytől is de senki nem tudott érdemi választ adni.
2009. máj. 22. 11:36
Szerintem igen! Nekem is van OKJ-s végzettségem, és most fősulis vagyok államilag támogatott formában!!!
2009. máj. 22. 11:35
Tudom, hogy az első szakma megszerzése tandíjmentes de úgy rémlik mintha külöbség lenne az emelt és a fsz képzések között.
2009. máj. 22. 11:34
Ha van egy emelt szintű OKJ-s végzettségem, jelentkezhetek még Felsőfokú szakképzésre államilag támogatott formában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook