Mikor kicsik voltak a gyerekeink a férjem mondta nekik .....anyátoknak van aranyere :( , erre a fiam : nem baj majd kibányásszuk ! :) sok aranyásós filmet nézett ? v csak fogalma se volt ....... :)
Ez csak úgy megy, hogy a minimálbér mellé dolgozik az ember évtizeden át látástól mikulásig és évente félretesz egy keveset. 30-40 év alatt összejön valamennyi tartalék.
A mai gazdasági viszonyok között nagyon kevés ember lehet ma itt, akinek van bármiféle tartaléka. Szerintem a családok 90 %-a igen vastagon el van adósodva. A maradék 10 % pedig vagy nyert vagy örökölt vagy éppen jókor volt jó helyen.
Ma a bérből és fizetésből élő örül, ha a következő fizetésig kihúzza. Akinek pedig ez sincs, annak kilátástalan a helyzete és pengeélen táncol. Ha pedig a bank rátenyerel a korábbi adósság fejében az ingó és ingatlanjára, akkor könyörtelenül mehet az utcára.