Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felelőtlenség volt a szülők részéről?Ti hány évesen vinnétek először a gyereketek ilyen rendezvényre? fórum

Felelőtlenség volt a szülők részéről?Ti hány évesen vinnétek először a gyereketek ilyen rendezvényre? (beszélgetős fórum)


2021. nov. 18. 09:41

Fiunkat 2-3 éves korától kezdődően visszük, nem tul gyakran, évente 3-4 alkalommal. Most ő ad nekünk tippet, mire menjünk. De inkább már csak én megyek, a férjemet már olyan nagyon nem érdekli mint 20-25 évvel ezelőtt.

4-5 éves volt, amikor Nagy Feróval táncolt a színpadon.

2011. dec. 30. 14:15

Hát a múltkor mi is a férjemmel év után eljutottunk a kedvesnc együttesünk koncertjére!

Mit ne mondjak mi is nagyon levoltunk döbbenve hogy nem egy kisgyerekes családot láttunk és ők is az álló,dühöngő részen álltak pedig volt nagyon sok ülőhely is és egy elkerített rész is ami kimondottan gyerekek részére volt!

Apával beszélgettük,hogy a mi 1,5 éves kisfiunk ezt hogy bírná!Volt már vagy este 10 óra,nemtudom az én fiamat 8-nál tovább nemtudom fent trtani!tehát én azt is gondolom,hogy ilyenkor már ágyban a helye a 4-5 éves gyereknek is!no meg persze ez nem is neki megfelelő program!Persze egy nyári szabadtéri,délutáni fesztivál az más!

Pedig higyétek el én sem vagyok paramami de én azt gondolom hogy ez nem helyén való!

2011. dec. 21. 11:33
Szerintem sem a legoptimálisabb hely / program ez egy 6-7 éves számára az tuti. Két lehetőség van: vagy megszereti vagy egy életre megutálja ezt az egészet. Erről viszont eszembe jutott valami, bár a téma nem idevág csak a hasonlósága talán: mikor szakközépiskolás voltam, az egyik osztálytársnőmet az anyukája - aki szülésznő volt - bevitte egy szülésre, hadd tudja mi az az élet. Hát, kérem szépen, a csajnak a mai napig nincs gyereke de nem is lesz, nem akar és kész, amúgy is 40 fölött van már. Gondolom, az a látvány korai volt még neki, így az anyukája, mert ugyan jót akart biztos, de valamennyire csak befolyásolta a lánya életét egy nem kis horderejű dologban.
2011. dec. 21. 10:57
Attól is függ, mibe születik bele a gyerek. Rockmaratonon egy hétig a sátorszomszédunk egy punk család volt, anyukástól-apukástól, a négy ill. a fél éves csöppséggel együtt. Nagyobb gyerkőc elvolt, más rockercsemetékkel játszott és Akelát dúdolt,- bár egy szabadtéri fesztivál még mindig enyhébb, mint a zárt koncertek, ahol ha beindul a pogó, ott 70 kiló alattiaknak nincs sok esélyük.
2011. dec. 21. 08:31
Az én kislányom 12 éves és nemrég volt először, nagynéni kíséretében Fluor Tomi koncerten. Kicsit aggódtam érte, de nem volt semmi gond, nagyon élvezte, autogrammot is kapott. Ja és még egyszer egy harkányi fürdőfesztiválon SP-re "kellett" mennünk az ő kedvéért.
2011. dec. 21. 08:14
Elvittem én már 4-5 évesen EDDA-ra a fiamat.Élvezte,imádta :))
22. irgum-burgum (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2011. dec. 21. 08:13
De van 2 is.Igen még kicsik,de nem tudom mit hoz a jövö,de egyenlőre azon az állásponton vagyok,hogy nem igazán fogom elengedni,de majd meglátjuk:-)
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Irgum-burgum)
2011. dec. 21. 08:04
Nincs még gyereked, ugye? Vagy ha van, akkor még elég kicsi lehet. Majd meglátjuk, ha elértek abba a korba, akkor mit teszel:)
20. irgum-burgum (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2011. dec. 21. 07:45
Komoly bizony!Tanulván saját és szüleim hibájából!Na meg a mai világ...
19. a5c7bdffb1 (válaszként erre: 14. - B235ac96d5)
2011. dec. 20. 21:40
Zebracsikó az ismerőséről írt, nem magáról! Azt írta: "szerintem hülyeség".
2011. dec. 20. 21:38

A mai anyukák borzasztóak szerintem. Még a széltől is óvják gyereküket, pedig csak maguktól kellene.


És még annyit elmondanék, hogy ugyan a fiam volt velünk mindenhol, de ennek ellenére nem próbálta a drogozást és nem is akarja, nem issza hülyére magát és még sorolhatnám. De sok ilyen túlféltett gyerekből ami lesz...

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - B235ac96d5)
2011. dec. 20. 21:36

Az én fiam amellett, hogy vittem buliba és koncertre is, sok mondókát, verset, éneket ismert, valamint sok-sok mesét tudott kívülről és meg tudta mondani 5 ismerős címét, telefonszámát és tudta a saját és szülei adatait.

Tehát attól még, hogy elvisszük ilyen helyekre nem jelenti azt, hogy mást sem csinál és koravén lesz.

Hidd el! Én már tapasztalatból beszélek, hiszem a fiam 22 éves.

Nem, nem veszélyeztettem a gyerekemet, sokkal többet foglalkoztam vele és foglalkozom vele, mint sok olyan szülő, aki max a bábszínházba viszi el. Nem lett nyámnyila, sok barátja volt és van. Nem csak a saját korosztályának megfelelő ismeretekkel rendelkezett, hanem idősebbekével is.

2011. dec. 20. 21:36
életem első koncertjén 12 voltam és anyukámmal mentem. LGTre. Alapból a tömeg borzalmas, gyerekemet addig nem vinném, amíg csak lehet!
2011. dec. 20. 21:34
Bolond szülők:ooo Vannak ilyenek sajnos:()
14. b235ac96d5 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2011. dec. 20. 21:29

Szerintem meg egy ekkora gyereknek esti mese, meg jó éjt! puszi való és nem koncert! Elveszitek tőlük a gyerekkort. Nem az ő korának megfelelő elfoglaltság egy élő felnőtteknek szóló koncert. Erre pedig nem alternatíva a tv előtt ücsörgés. Nem gondoljátok, hogy koravén, életunt serdülő lesz belőle? Arról már nem is szólva, hogy a korosztályából nem fog tudni barátot szerezni,mert számára unalmasak lesznek a korának megfelelő tevékenységek?

Az említett 5 éves egyáltalán tud játszani? Ismeri korának megfelelő dalos játékokat, kiszámolókat, mondókákat? Vagy erre már nem jut idő a koncert után?

A szülőnek nem csak a testi épségre kell vigyáznia, hanem mint törvényes képviselőnek, felelős a szellemi, lelki fejlődéséért is.

Az ilyen fajta viselkedéssel veszélyezteti a gyerekét. Jobb lett volna, ha hallgatsz róla:(

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Irgum-burgum)
2011. dec. 20. 20:15
Ez komoly?
2011. dec. 20. 20:14

Nem is értem miért kell ilyenekkel foglalkozni. Mindenki döntse el, hogy hova viszi a gyerekét.

Én is vittem házibuliba, koncertre, stb. És semmi baja. Jó a hallása, köszi:)

Szerintem sokkal rosszabb, amikor a szülő beteszi a gyereket a TV elé, hogy azzal foglalja el magát.

2011. dec. 20. 20:12
18 éves koráig még a helyi diszkóba sem,nem hogy egy koncertre!
2011. dec. 20. 18:29

Nagykoncertre küzdőtérre mindaddig felelőtlenség elvinni a gyereket amíg fizikailag kisebb és gyengébb a felnőtteknél, illetve amíg nem képes vigyázni magára - ez úgy 14 éves kor után jöhet el. Szp elképzelés, hogy a szülő vigyáz rá, de egy ilyen tömegben sokszor magára sem tud vigyázni az emer :(


A Tankcsapda meg különösen nem való az 5 éves korosztálynak...

9. piac
2011. dec. 20. 18:20
Ilyen zárt koncertre nem vinném ez tényleg veszélyes.De nyáron szabadtéri rock fesztiválon már voltunk.
8. 24942a4452 (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2011. dec. 20. 16:57

a dühöngő rész nekem is ijesztőnek tűnt,nem még egy pár éves gyereknek

amúgy a koncert fantasztikus volt

7. Szilvita (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2011. dec. 20. 16:53

Akkor sikerült az első sorba jutni:) Örülök neki, remélem élvezted a koncertet!

Én nem vinném el, vagy ha nagy rajongója valamelyik énekesnek, akkor sem a dühöngőbe, hanem ülőhelyre. Onnan még mindig van esély lemenni, de biztos nem az első sorba. Apja nyakából úgyis látja, mi folyik ott. Engem 7 évesen vitt anyu először nagykoncertre és nagyon élveztem, de nem engedett le az állórészre, pedig nagyon jó lett volna, de mai fejemmel teljesen megértem.

2011. dec. 20. 16:52
Azért ha ilyen kicsi korban koncertekre viszik, később megnézném mennyire hall jól a gyerek... :S
2011. dec. 20. 16:51
az én 1,5 évesem nagyon odavan a hangos zenéért, pedig engem már zavar ő táncol rá, de én tuti nem vinném koncertre. majd ha iskoláskorú lesz. addgi semmiképp. én is voltam koncerten gyerekként, de nem 4 évesen.
4. 24942a4452 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2011. dec. 20. 16:50
sajnálom szegény gyereket,rossz volt nézni,ahogy üvöltött,és a szülei felültették a kordonra
2011. dec. 20. 16:49

nekem van Tankcsapda-rajongó 5 éves ismerősöm!! Nagyon sok koncertet megjárt már.

SZerintem hülyeség, de ha a gyerek valami miatt szereti-igényli sé a szülőnek van annyi esze, hogy nagyon vigyáz rá, akkor nagy élmény lehet, de sok szülő csak butaságból viszi ki a dübörgésbe szerencsétleneket!!!

2011. dec. 20. 16:46
nekem ha gyerekem lenne,12-13 éves koráig tuti nem vinném ilyen helyre,főleg nem a csápoló tömegbe
2011. dec. 20. 16:46
Tegnap pár ismerőssel sikerült eljutnom egy nagy koncertre,megjegyzem rock koncert volt.Sok szülő elvitte a 4-6 éves gyerekét is,ráadásul álló helyre,a küzdőtérre.Szegény gyerekeknek már a kapunyitás is veszélyes volt,mert az igazi fanatikusok futottak mint az őrültek a küzdőtérre,szegény pár éves gyerekeket majd fellökték.Mi tolakodás nélkül jutottunk az elsősorba,egy fiatal pár a kb 4 éves gyerekét is bevitte az első sorba,rögtön a színpad elé,amikor elkezdődött a koncert,a gyerek sikítani kezdett,mert nem bírta a zajt,szülők felültették a kordonra!Biztonságiak aztán megkértéka szülőket,hogy vegyék le a gyereket a kordonról.Nem tudom,miért kell olyan kicsi gyerekeket ilyen helyekre hordani,nekik még a Halész Jutka való,vagy én gondolom rosszul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook