Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félek az álmaimtól..., normális ez? fórum

Félek az álmaimtól..., normális ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. EsztyMorgan (válaszként erre: 77. - D9f08b6ea2)
2012. márc. 26. 10:05
Elég ijesztő álom.. :// de én úgy tudom, hogy ha még élő rokonodat halva látod álmodban, akkor az illetőnek hosszú élete lesz.
2012. márc. 26. 09:16

Mit jelenhet ez az álom?


Azt álmodtam, hogy öcsém váratlanul, hirtelen elhunyt. Otthon voltam anyáméknál, apával beszélgettünk a szobában, mikor anyám kiabált az udvarról bele a házba, hogy menjünk ki. Kiszaladtunk, hogy mi van, erre anyám mondta, hogy meghalt öcsém, és ő ásott egy gödröt, hogy addig is amíg nem jön érte a halottas szállító kocsi legyen hol pihennie. Ott feküdt öcsém hassal lefele a gödörben, csak a feje meg az egyik karja látszott ki, illetve a lábai. Még azt is láttam, hogy milyen ruha volt rajtam. Emlékszem, hogy álmomban ordítottam, mert nem akartam elhinni, és hát mondanom sem kell, hogy milyen zaklatott idegállapotban ébredtem.


Segítsetek, hogy mit jelenthet, kérlek benneteket.

76. EsztyMorgan (válaszként erre: 75. - Mydnight)
2012. márc. 14. 17:41
Hát vettem észre.. :((
75. mydnight (válaszként erre: 74. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 14:31
az áldás simán lehet átok, de szokd meg vele az életet, mert eldobni nem lehet, a rettegés pedig negatív dolgokat szül
74. EsztyMorgan (válaszként erre: 73. - Mydnight)
2012. márc. 14. 14:27
Ezt már többen mondták nekem, és eleinte talán még örültem is neki.. ma már nem annyira. Komolyan már félek, hogy mit fogok álmodni. Néha már meg se nézem az álmos könyvet: az úgyis csak valami útmutató féle lehet, más nem. Igazából ha álmodok valamit, azt érzem, hogy ez jó irány, vagy nem.. és eddig mindig bejött a megérzés.. :((
73. mydnight (válaszként erre: 72. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 14:22

Nem erre értettem :)


A kabbalának olvass utána. Nem csak álmokból áll.

Egyébként keveseknek adatik meg, hogy legyen nyitottságuk az olyan fajta álmokra, amit te álmodsz.

Befolyásolni nem tudod, de megnyílni nekik, azt igen.

Csak épp nem mindegy, hogy mire nyitja meg az ember az elméjét.


Én pl. teljesen elhiszem a kisfiamnak, hogy lát dolgokat, mert csupán a fantáziájától nem lesz annyira kétségbeesett, mint amilyen néha szokott lenni. De nekünk ez már régi harcunk, titkunk. Még apa előtt is.

Nekem is van egyfajta "tehetségem", gondolom, ő örökölte :(

72. EsztyMorgan (válaszként erre: 71. - Mydnight)
2012. márc. 14. 14:19

Abban nem hiszek, hogy bármiféle gyakorlattal befolyásolhatom az álmaimat. Hogy vannak jelentései egy-egy álomnak, abban hiszek.

A másvilággal pedig soha nem játszanék. Ahhoz túl nyuszi vagyok!! :))

71. mydnight (válaszként erre: 70. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 14:11

Én hinnék a helyedben, láttam már ezt-azt :)

A másvilággal játszani veszélyes dolog :)

70. EsztyMorgan (válaszként erre: 69. - Mydnight)
2012. márc. 14. 14:06
Mondjuk az ilyen gyakorlatokban nem hiszek.. az álmok jelentésében igen. Pláne ha többször álmodom ugyanazt.. mert ilyen is volt már.
69. mydnight (válaszként erre: 68. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 13:58

Egy valamit ne csinálj soha.

A kabbalisztika kapcsán sokan javasolnak gyakorlatokat.

Ne tedd.

Az ember csak arra nyisson kaput, amit ismer, és amit be is tud csukni!

2012. márc. 14. 13:52
[link] - érdekes cikk..!!
67. mydnight (válaszként erre: 66. - F1e23b97ee)
2012. márc. 14. 13:48
:)
66. f1e23b97ee (válaszként erre: 65. - Mydnight)
2012. márc. 14. 13:47
Én nem is kategorizáltam, hogy ez milyen fajta. Hiszen azt sem tudtam léteznek kategóriák :-))
65. mydnight (válaszként erre: 62. - F1e23b97ee)
2012. márc. 14. 13:46

Ne haragudj, de ez nem épp egy jósálom :D


Persze, az álmaink jó része olyan, amilyet te leírtál!


De van egy része, ami bizony úgymond jóslat. Az agyunk egy csodálatos gépezet és nagyon komoly dolgokat képes előre "kisakkozni", kivetíteni.

64. mydnight (válaszként erre: 61. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 13:44

Kiragadnak az életedből egy szeletet, mondjuk én pl. azt álmodtam, hogy a férfinak, akibe szerelmes vagyok beleesett egy lyukba a kisfia, és én utána mentem... és mindenféle szűk helyeken, mocsokban, égő város felett stb... kellett átmennem, mire végre megtaláltam a földön fekve, és mire eljutottam hozzá a történet "visszadobott" az elejére.

Ennek állítólag erős szexuális töltete van :) Tudom, hülyén hangzik. De a lényege az volt, hogy nem tudom magam vele elengedni, vagy őt elfogadni, mert a kisfiára a sajátomként nézek, a gyerek számomra szent és sérthetetlen. Nem tudok tőle elvonatkoztatni, így boldog sem tudok lenni, mert nem akarom a gyerek apjához való kapcsolatát sérteni :)


Ergo az álmoknak van előrevetülő jelentése, de korántsem abban az értelemben, ahogy az álom maga megjelenik.

63. EsztyMorgan (válaszként erre: 62. - F1e23b97ee)
2012. márc. 14. 13:44

Ilyen álmaim nekem is szoktak lenni.. pl. mikor anno írtam zh-t és azon agyaltam, hogy meglesz e a hármas az ösztöndíjhoz. És persze álmomban egyes lett, a valóságban meglett a hármas.

De én most teljesen másfajta álmokról beszélek. Néha akkor is ilyen zavarosokat álmodom, amikor épp nem stresszelek. Való igaz: mostanában igen.. de ennek meg oka van.

62. f1e23b97ee (válaszként erre: 60. - Mydnight)
2012. márc. 14. 13:39

Ebben biztos voltam. Én csak azt írom amit erről a témáról gondoltam. Nem vagyok sajnos szakértője.


Onnan gondoltam, hogy nekem legtöbbször a velem történtek, a félelmeim és a vágyaim jelennek meg álmomban.


Mondanék egy példát. Két hete már egy meccset várok a tv-ben, és előtte való éjszaka azt álmodom, hogy valami miatt nem értem időbe haza és nem látom.


Itt szerepel a vágy is és a félelem is. Vágyom a meccsre és félek attól, hogy valami közbejön és lemaradok róla :-))

61. EsztyMorgan (válaszként erre: 59. - Mydnight)
2012. márc. 14. 13:33
Tehát akkor ezek az álmok.. mármint amik hajnalban "jelentkeznek", valóban előrevetíthetnek egy lehetséges jövőt?
60. mydnight (válaszként erre: 56. - F1e23b97ee)
2012. márc. 14. 13:30
Ez így nem teljesen igaz.
59. mydnight (válaszként erre: 55. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 13:30

Mert az alvásnak és az álmodásnak több fázisa van. Az éjszaka első felében általában a napi eseményeket szoktuk feldolgozni, tehát azok nem előrevetítő álmok. A jelennel, jövővel kapcsolatos álmainkat hajnalban álmodjuk.

Egy részük ún. kabbalisztikus álom. Állítólag. Nekem eddig egy ilyen volt és amikor "megfejtették" eléggé más volt a lényege, mint amit gondoltam az álomról. Szóval ne rettegj.

58. f1e23b97ee (válaszként erre: 57. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 13:26
Ez szerintem eddig csak a véletlennek tudható be. De egyszer minden folyamat megszakad.
57. EsztyMorgan (válaszként erre: 56. - F1e23b97ee)
2012. márc. 14. 13:24
De az a baj, hogy nálam ált. bejönnek a megérzések, így ha álmodok valamit.. akkor annak jelentése is. Van amikor nem azonnal, hanem két hónap múlva, de bejön.
56. f1e23b97ee (válaszként erre: 48. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 13:23
Nem szabad annak venni. Ez álom leginkább a félelmeidet tükrözi. De nincs köze a valósághoz.
55. EsztyMorgan (válaszként erre: 54. - Mydnight)
2012. márc. 14. 13:20
Uhhh.. szerintem kora hajnal... de amúgy nem emlékszem.. miért fontos ez?
54. mydnight (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. márc. 14. 13:19
Az éjjel melyik szakában álmodtad ezt?
53. EsztyMorgan (válaszként erre: 52. - 1f95464bd4)
2012. márc. 14. 13:18
Próbálok.. de nem igen megy.. :((
52. 1f95464bd4 (válaszként erre: 51. - EsztyMorgan)
2012. márc. 13. 11:45
Tőlem kérdezed? Őszintén megmondom, fogalmam sincs, lehet, hogy semmit, lehet, hogy sok mindent, de annyit biztosan, hogy picit lazíts! (szerintem)
51. EsztyMorgan (válaszként erre: 50. - 1f95464bd4)
2012. márc. 13. 11:18

Hát csak nem... :)

Amúgy az mit jelent, ha kerttel álmodik az ember? Elég sáros volt a kert álmomban és ott volt a húgom meg apukám is, aki meg nagyon magyarázott valamit anyuról, de már nem emlékszem, hogy mit.

50. 1f95464bd4 (válaszként erre: 48. - EsztyMorgan)
2012. márc. 13. 08:21
bele ne hülyülj!
2012. márc. 12. 13:31

Minél többet gondolsz rá, annál inkább az álmaidat is uralni fogja a nappali félelem.

Magyarul nem fogod tudni feldolgozni.

Annak pedig nem lesz jó vége.

Próbáld a gondolataidat nappal és este főleg elterelni. Halk zene, finom illat, valami szépre gondolni, stb.

Ezzel az önmarcangolással teszed tönkre az éjszakádat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook