Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felduzzadt, kisímult íny-mi okozhatja? fórum

Felduzzadt, kisímult íny-mi okozhatja? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 3. 11:57

Köszönöm a válaszokat!

Nem rég kezdtem el használni egy újfajta fogkrémet(valami különleges fehérítős),szerintem vissza állok a régire.

Azért a biztonság kedvéjért bevettem egy kevés c-vitamint:).

2010. jún. 3. 11:30

Lehet rossz fog "mögötte" (alatta), lehet C-vitamin hiány (...régen a scorbut kezdődött így), lehet sérülés (pl. fogkefétől) az ok...

Első esetben fogász a megoldás, második esetben 500-1000 mg C-vitamin/nap pár hétig, 3. esetben pedig fogkefe-csere és ecsetelés (pl. Glycosept, Septofort, stb... ezek recept nélkül kaphatók)

Ritkán lehet komolyabb gyulladás, más egész testre kiterjedő betegség részjelensége - de hangsúlyozom, ez ritka. :) Ha 1-2 héten belül nem javul, menj el orvoshoz!

Gyógyulj meg minél hamarabb! :)

Eszter

2010. jún. 3. 11:27
Akkor nincs több tippem sajnos. Ha nem múlik menj el a fogorvoshoz, de addig is öblögess valamilyen szájvízzel, hátha jót tesz!
4. xyzé87 (válaszként erre: 2. - Szilvamama)
2010. jún. 3. 11:25
Több helyen is van.
2010. jún. 3. 11:25
Vasárnap óta több helyen is felduzzadt és "furcsán kisimult" az ínyem.Mitől lehet ez?Milyen gyógymódot javasoltok???
2010. jún. 3. 11:25
Megsértetted valamivel és begyulladt?
2010. jún. 3. 11:24
Felduzzadt, kisímult íny-mi okozhatja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook