Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fejfájás van, megoldás nincs :( fórum

Fejfájás van, megoldás nincs :( (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 5. 11:28

A legjobb barátnőm hosszú évek óta nagyon durván migrénes. Rengeteg szakorvosnál és vizsgálaton volt már, de semmi eredmény nem volt. Fél éve kiderült, hogy ez mind pszichés probléma. A stressz és a családi problémák állnak a háttérben, azóta ilyen gyógyszereket kap, amikkel nagyon sokat javult az állapota. Jövőre talán már le is állhat a gyógyszerekkel.

Érdemes erre is gondolni, ki tudja...

Mindenkinek gyógyulást kívánok!:)

31. timycat (válaszként erre: 29. - 67c772efc3)
2012. szept. 7. 14:07

Kontroll MRI-re nem hívták vissza? :o


Én migrénes vagyok (vagy talán mondhatom voltam, szerencsére úgy 1 éve nyoma sincs) nagyon erős kávé, nyomban a fájdalom megjelenésekor sokat segít, sok-sok folyadék és én mikor már semmi sem használt és kegyetlen volt a fájdalom, akkor egy korty házipálinkát elszopogattam a számban (ezt egyébként több orvos is "támogatja" feltéve hogy előtte már nem nyomtad magad tele fájdalomcsillapítóval, görcsoldóval), az az esetek 90%-ban fél órán belül hatott. De napi fejfájásra azért nem ajánlanám a pálinkát gyógyírnek :S


Az MRI-m nekem sem jó, mármint vannak rajta foltok, visszahívtak kontrollra, mert igazából fogalmuk sincs hogy mi, lehet hogy semmi, éehet hogy elég nagy baj :S Ezért csodálkozom hogy anyukádat nem hívták vissza

2012. szept. 7. 13:56
Sibulian tabletta és egy életre elfelejtheted a fejfájást,migrént!
2012. jún. 19. 08:16

Nem sportol, soha nem is sportolt igazán, de ezt azzal kompenzálja, hogy nagyon sokat sétál a levegőn, sok helyre gyalog megy, sokat kertészkedik....

De nem, "sajna" a vizsgálatok sem mutattak semmit. Azaz az MR egy valami üres kis cellát a fejében, de a doki mondta, hogy ez semmi, ennek semmi köze a dolgokhoz.

28. 67c772efc3 (válaszként erre: 27. - Dc6d5b54fd)
2012. jan. 5. 07:52
Miből gondolod?
27. dc6d5b54fd (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. jan. 4. 22:03
ami neked van az agy ér gyulladás!!
26. 67c772efc3 (válaszként erre: 24. - Missmonroe)
2012. jan. 4. 08:04
Igen, sajnos a nem fizetős szolgáltatások sokszor ilyenek.... :( De nagyon ügyes Anyud van!!!!
25. 67c772efc3 (válaszként erre: 22. - Rohiani)
2012. jan. 4. 08:02
Köszönöm :)
24. missmonroe (válaszként erre: 15. - 67c772efc3)
2012. jan. 3. 22:52

utólag kiderült, hogy ha alaposabban nézték volna látszott volna a CT-n is, az tulajdonképpen egy érkidudorodás, ami egyszercsak elpattan és elönti a vér az agyat. MRI-n kimutatható szintén, amióta ez volt mi párévente járunk MRI-re, nehogy öröklődjön ránk is, vagy vegyék észre hamar:S


nagyon erős nőszemély, azt mondták 1% az esély arra, hogy kijöjjön ebből midnenféle borzalmas visszamaradó tünetek nélkül, és ő volt az az egy, azt mondta feladata van, ugyanis 3an vagyunk testvérek:) Persze kisebb dolgok neki is maradtak vissza, pl túlsúly(leállt a pajzsmirigye az altatás vagy a gyógyszerek miatt, tavaly műtötték), fáradékonyabb, a térlátása néha nehézkesebb stb, de jól van összességében:)))

23. rohiani (válaszként erre: 21. - Eva1229)
2012. jan. 3. 22:37
A citromos kávé pedig nem is rossz, én is azt szoktam, ha már durván fáj a fejem. Ízre sem olyan rossz, csak kb. fele-fele arányba kell bele a kávé és a citromlé is. Nem kell egy egész adag kávé csak kb 1/3 adag. Nekem szinte mindig hat, már 10 percel az ivás után.
22. rohiani (válaszként erre: 17. - 67c772efc3)
2012. jan. 3. 22:35
Írtam privit.
21. eva1229 (válaszként erre: 19. - 67c772efc3)
2012. jan. 3. 21:21

Én sem ittam sokat, meg nem is akartam először elfogadni mikor más mondta h neki is ettől múlt el, de úgy voltam vele egy próbát megér...

Azt mondják még h kerülni kell a tejterméket a csokoládét, mert h az is fejfájást okoz...

Én a tejterméket sose hagytam el, csokit meg csak havonta 1*-2* eszek...

Nekem volt viszont olyan is h azt ajánlották igyak citromos kávét, de azt nem bírtam volna meginni :(

20. 67c772efc3 (válaszként erre: 10. - 4b724ddbc4)
2012. jan. 3. 21:17
:(((((((((((((((
19. 67c772efc3 (válaszként erre: 11. - Eva1229)
2012. jan. 3. 21:17
Igen, nagyon régóta kávézik. De nem iszik sokat, napi 2-t. De talán, talán... Ez is egy eshetőség!!!!
18. Lilibeth59 (válaszként erre: 3. - Moncsicsi83)
2012. jan. 3. 21:16

Igen, én is sokat szenvedtem fejfájástól, mikor pár éve, mert minden porcikám fájt, kaptam beutalót a reumatológiára, és ott masszázst is írtak elő. Hihetetlen, de azóta nem fáj a fejem.

Ezt csak úgy hozzáfűzöm, hogy azidő tájt kezdtem elhagyni a szintetikus illatokat, és egyéb mást, egészségre ártalmas anyagokat tartalmazó mosó- és öblítőszereket, tus- vagy habfürdőket, testápolókat, szóval mindent, ami az egészségünkre káros.

Ne használjatok bolti agyonreklámozott mosószereket, öblítőket, mert a bennük lévő kőolajszármazékok, szintetikus illatok okoznak fejfájást.

Sem egyéb kozmetikumokat, csak tiszta termékeket. Hihetetlen, de igaz. Olvastam is róla, bizonyított, hogy okoznak fejfájást.

A masszázs azóta nem volt ismételve, mégis jól vagyok, pedig írtam, hogy már több évvel ezelőtt volt.

17. 67c772efc3 (válaszként erre: 8. - Rohiani)
2012. jan. 3. 21:15
Köszönöm szépen, elfogadom, ha megírod priviben az elérhetőségét. Bár az akupunktúra nem segített neki, de nem tudom mit tudhat a természetgyógyászod! Előre is köszi
16. 67c772efc3 (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2012. jan. 3. 21:13
Szerintem ezt nem tartja, javaslom neki! Köszönöm
15. 67c772efc3 (válaszként erre: 4. - Missmonroe)
2012. jan. 3. 21:13
Frontérzékeny, nem migrénes és a vérnyomása is rendben van. Elvileg neurológián is járt, de tudtommal az alap dolgokon, CT, MRI más nem volt. Az aneurizma hogyan szűrhető ki? Nagyon sajnálom édesanyádat, de jó hír, hogy ennyire erős!!!
14. 67c772efc3 (válaszként erre: 2. - Baybi)
2012. jan. 3. 21:10
Jól hangzik............ És semmi azóta sem?! Amióta "migréned" van?!
13. enid79 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. jan. 3. 21:10

Nálunk van egy masszőr, aki tanult migrénes fejfájásra kezelést. Ha nem fog már használni semmi, azt hiszem kipróbálom...


Nekem is van migrénem, de eddig még sikerült kezelni, igaz hogy kb 5 hónap alatt hozzá is szoktam az első gyógyszerhez...

12. 67c772efc3 (válaszként erre: 3. - Moncsicsi83)
2012. jan. 3. 21:10
Járt most gyógymasszázsra is, nem segített. Akupunktúra is volt, az sem.. :(
2012. jan. 3. 21:09

Gyerekkorom óta én is hasonlókép voltam, 30 napból 20-25 fájt a fejem, felkerestem én is szakorvost nem tudtak segíteni, felírtak találomra egy epilepsziára való gyógyszert ami állítólag migrénre is jó, nem szűntek a fejfájások, csak olyan voltam tőle mint egy zombi elmentem a saját autónk mellett, nem tudtam beszélni mert nem jutottak eszembe a szavak, szóval gyorsan abba is hagytam. Pár hónapja szalmonella fertőzést kaptunk a párommal, ekkor nem tudtam kávét inni napokon, majd heteken keresztül, gondoltam itt az ideje h ezt tovább folytassam, mert sok ismerősömnek segített már ez hogy elhagyta a koffeint, és nem tudom h ennek köszönhető e vagy csak annak h teljesen kiméregtelenítődtem, de azóta csak pár nap van egy hónapban h fáj a fejem....

Anyukád kávézik?

10. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. jan. 3. 21:08
Nálam is ugyanez. Labor rendben,neurológia rendben,CT is,MR nem volt. Gyógyszer nem használ
2012. jan. 3. 21:07
:)
8. rohiani (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. jan. 3. 21:07

nekem nem minden nap, de elég sűrűn fájt a fejem, és elég erősen.Két éve járok egy természet gyógyászhoz, ő akupresszúrás és kínai masszás kombinációjával nagyon sokat (rengeteget) javított az állapotomon.

Most havonta egyszer fáj a fejem, az is sokkal gyengébb mint régebben volt. Ha nagyon durván fáj, akkor egy-két órás alvás segít, de van, hogy egy erős kávé+citromlé is megoldja.

Most is éppen fáj, de igazából csak azt érzem, hogy valami nem tiszta a fejemmel, pedig két órája még majdnem felrobbant.

Ha Szentendre közelében laktok szívesen megadom a természetgyógyászom elérhetőségét velem csodát tett, én is már utolsó lehetőségként fordultam hozzá, 35 évesen és kb. 10 éves korom óta fájt a fejem és én is jártam mindenféle kivizsgáláson, bár nekem "csak" 5 napig fájt a fejem folyamatosan, de hetente kéthetente fájt a fejem.

2012. jan. 3. 21:07
Igen, igen, a folyadékbevitel is fontos. Napi 2-3 liter, jól írja Borsi :)
2012. jan. 3. 21:06

Szia,

iszik elég vizet,folyadékot?Nagyon sokat számít,pont a múltkor hallottam erről egy műsort,hogy összefüggés lehet a kettő között.

5. c4de233d89 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. jan. 3. 21:06
nekem is volt egy időben....rengeteg frissen facsart citromos vizet iszom azóta semmi..egy táltos ajánlotta
2012. jan. 3. 21:06
Édesanyám járt így, amikor 35 volt...2-3 éve folyamatosan fájt a feje és a CT semmit se mutatott...MRI-t nem csináltak neki de ő is mindenhol volt már:S aztán sajnos 35 évesen kapott egy agyvérzést, kiderült, hogy aneurizmája volt:S De mostmár hálisten jól van és minden rendben, csak tudni kell h nagyon kevés ember éli épen túl ezt. A nagymamámnál hasonló volt a helyzet, neki jóindulatú daganata volt. Neurológián voltatok? Nem migrénes? Frontérzékeny? Vérnyomásprobléma?
2012. jan. 3. 21:04

Masszázs???? Nem lehet, hogy le vannak tapadva a nyaki és vállizmok és nem jut elég oxigén az agyba és azért fáj? Nekem egy ideig amiatt fájt, amióta masszírozva van a vállam, nyakam, nem fáj. Ha meg el kezd fájni, egyből kérek egy masszázst.

Illetve speckó párna? Mi IKEA-ban vettünk olyan párnát, ami támasztja a nyakat, egyenes így a gerinc. Kismamaként nagyon migrénes fejfájós voltam. Amióta ilyen párnán alszok, semmi fejfájás...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook