Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fedezetszámítás...segítsetek lécci :((( fórum

Fedezetszámítás...segítsetek lécci :((( (beszélgetős fórum)

7. nikletty (válaszként erre: 6. - M-erika)
2010. jún. 16. 20:29

Nagyon szívesen!

Sok sikert a vizsgához!


Szerencsére már túl vagyok ezeken, de nagyjából emlékeztem, meg rákerestem aztán így már összeállt.


Örülök, ha tudtam segíteni.

2010. jún. 16. 20:21

Köszi, kerestem neten is, de olyan bonyolultnak tűntek...

Köszi mégegyszer! :)

2010. jún. 16. 20:04
remélem még hasznodra vált....
2010. jún. 16. 20:03

Fedezeti pont, ahol az árbevétel fedezi az összes költséget. Összes költség: FC+VC=1000+1 500=2500eft árbevétel kell, hogy ne legyen veszteséges az üzlet legalább a költségek megtérüljenek.


Fedezeti mennyiség:

20hely*0,3= átalagosan 6 helyet adtak ki az évben

P=1971/6=328,5 e ft-ba került átlagosan egy hely

Fedezeti mennyiség, mennyi helyet kell kiadni az évben, hogy meglegyen az összes költséget fedező árbevétel?

Qfedezeti=TR/P=1971/328,5= 7,61 helyet kellene kiadni átlagosan az évben, hogy ne legyen veszteséges.

Ez százalékban:7,61/20 > 38,05%-os kihasználtság szükséges.


Remélem segítettem.


Egyébként ha beírod keresőbe hogy fedezeti pont számítás pl, szinte mindent megtudsz, jelentés és képlet is.


Ha van kérdés írj.

2010. jún. 16. 19:56

Szia

Fedezeti pont:

Az a kibocsátási (árbevételben) szint, amely mellett a projekt 0 szaldós, bevételei fedezik az összes költséget.

És/vagy

Értékesített mennyiségnek az a szintje, amely mellett az árbevétel fedezetet jelent az összes számviteli költségre.


folyt. kov

2010. jún. 16. 19:26
Googleban keress közgzdász fórumot. Több próbálkozás, nagyobb esély a sikerre. :-)
2010. jún. 16. 19:24

Lécci aki tud segítsen nekem:( Holnap záróvizsgázok, és van egy feladat amit nem értek, mert sose csináltunk ilyet...vki aki közgázt, kereskedelmet, számvitelt vagy vmi ilyesmi tanul hátha tud segíteni...ez az utolsó reményem:(

Szóval a feladat: Egy balatonfüredi 20 férőhelyes motel (amely egész évben nyitvatart) éves árbevétele 1.971e Ft volt. Az ehhez a bevételhez tartozó állandó költségek 1000e Ftot tettek ki, a változó költségek pedig 1.500e Ftot. A motel éves szinten 30%-ban használta ki a kapacitását. Számítsa ki a motel FEDEZETI PONTJÁT (vendégéjszakában és %-ban)

Köszi....:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook