Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falusi turizmus fórum

Falusi turizmus (beszélgetős fórum)


18. metume
2009. ápr. 9. 15:39

Sziasztok!

Én még új vagyok a portálon.Segítséget szeretnék kérni tőletek. A napokban indítjuk be a magánszállásunkat.De ne vagyok teljesen tisztába azzal hogy ,hogyan kell számlázni akkor amikor ÜCs.-el jönnek.Ha megtenné valaki hogy elküld nekem egy számla másolatot e-mailben, nagyon megköszönném.Puszi mindenkinek.(metume@citromail.hu)Köszi előre is..

17. Rozália (válaszként erre: 15. - Szürkebarát)
2007. aug. 18. 13:22
Kösz a segítséget, igazán örülök az infónak.
16. teleki_2007 (válaszként erre: 14. - Rozália)
2007. aug. 3. 22:12
A falusi turizmust mint őstermelő is folytathatod.Mi családi gazdálkodók és őstermelők vagyunk, jár nekem néhány újság és volt,hogy olvastam róla.utánna nézek neked mert többféle pályázat is volt benne.Ha nem jelentkeznék akkor nyugodtan keress privibe, mert utánna nézek csak hajlamos vagyok elfelejteni, hogy ide az oldalra visszajöjjek.
2007. aug. 3. 14:39

Falusi turizmust falun lehet folytatni, ami nem lehet kiemelt üdülő övezet. Saját házban, vagy béreltben, de akkor is állandó lakcímnek a tevékenység végzés helyének kell lennie. Max. 9. fő elszállásolása lehetséges. A jövedelem tárgyi adómenetes az áfa alól, és 1 200 000-ig adómentes az szja alól is. (ez az adat lehet hogy frissítésre szorul) Először az önkormányzathoz kell bemenned, és regisztráltatnod kell magadat. Majd az Apeh-be kell bemenni és adószámot kell kérned. Ezután számla és nyugta tömböt kell vásárolni. Havonta kell az önk-nak adóbevallást készíteni, és az idegenforgalmi adó befizetni. Ennek összege mindenhol más.

Pályázati lehetőségeket a gazdasági minisztérium honlapján megnézheted. Nem tudom, hogy most vannak-e aktuálisak...

Falusi turizmus tanfolyamot, vagy más idegenforgalmi tanfolyamot el kell végezni a tevékenység gyakorlásához.

2007. aug. 3. 05:40

Jajj, nagyon édik vagytok:) Ha tudnátok, hogy ez nem is olyan egyszerű! Vagy csak én nem tudom, merre kell elindulni:D Eddig konkrét segítséget, felvilágosítást nem kaptam... azt hiszem, azon leszek, hogy az információkat személyesen gyűjtsem be.

Az internetes portálok azért segítettek, de arra, hogy anyagi támogatást hol, hogyan, milyen feltételekkel, erre nem térnek ki.

13. a7a90ace89 (válaszként erre: 6. - Rozália)
2007. júl. 18. 20:44
Ja: levélkében jelezd, ha mehetünk!:))
12. a7a90ace89 (válaszként erre: 6. - Rozália)
2007. júl. 18. 20:44

Szia!


Jó is lenne, ha beindulnál...eddig nem tudtunk sehova menni, mert ... a szokott téma.:((

2007. júl. 18. 18:57
Szia! Na van valami fejlemény? Drukkolok!
10. Rozália (válaszként erre: 9. - Baby61)
2007. júl. 5. 06:32
Nagyon ari vagy, megkérlek, ha nem megterhelő, nézzél utána.... Valami kiindulási pont kellene.
9. baby61 (válaszként erre: 1. - Rozália)
2007. júl. 5. 00:22
Kalotaszentkiralyon folyik a falusi turizmus.vedd fel onnan valakivel a kapcsolatot.Anyagiakra szukseged lesz.Ugy tudom valami tanfolyamot is el kell vegezned.ha gondolod utana nezek
2007. júl. 4. 05:05
Küldtem emailt a Falusi Turizmus Orsz. Sz. megyei képviseletének 2.-án, de még mindig nem válaszoltak....
2007. júl. 3. 05:54
A honlapok azoknak nyújtanak inkább segítséget, akik már csinálják, meg azoknak, akik igénybe vennék. Egy használható volt, a megyei képviselet címe. Írtam nekik, de nem válaszoltak - még.
2007. júl. 1. 09:33
Édesek vagytok! A honlapokat megnézem, az első vendéget pedig ELVÁROM!!
5. a1a3db480a (válaszként erre: 1. - Rozália)
2007. jún. 30. 21:10
Tudod! Drukkolok! Az első vendéged leszek :D
4. rika (válaszként erre: 1. - Rozália)
2007. jún. 30. 14:37
szia! keresd meg a neten a Falusi Turizmus Országos Szövetségének a honlapját. Ott mindent meg fogsz tudni.
3. bocsy (válaszként erre: 1. - Rozália)
2007. jún. 30. 14:29
[link] - ezen az oldalon bőséges infót találsz.
2007. jún. 30. 09:18
Most tényleg. 40 695-en vagyunk Hoxások. És nincs egy ember, akinek lenne valami fogalma erről az egészről?
2007. jún. 28. 17:13
Tudtok-e segíteni: hogyan kapcsolódhat be valaki a falusi turizmusba, az ehhez szükséges anyagiakra hol lehet pályázni, ill. tudja-e valaki, van-e valamilyen feltétele, hogy ezzel foglalkozhasson valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook