Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fáj a hátam, ettől zsibbadhatnak a végtagjaim? fórum

Fáj a hátam, ettől zsibbadhatnak a végtagjaim? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 5. 20:23
hááát ha a gerinc..na az egy érdekes téma...van Anatómia Atlasz otthon? nézd meg mekkora forgalom van a cuccon lefelé és felfelé...igen
2013. febr. 5. 10:37

Igen lehet!! És menj vele orvoshoz!!

Nem akarlak ijesztgetni,de két éve nagybátyámnak egyszer csak elkezdett fájni a gyomortájéka... azt hitték az epéje. Tömérdek vizsgálatot csináltak, ami nem mutatott ki semmit. Aztán elkezdett a lábujja zsibbadni. Az anyósa EÜ-s tanár, ő kezdett el azon gondolkozni, hogy mi van ha a gerince??? Mondta az orvosnak, hogy csináljon a gerincéről felvételt... az orvos nem akart, mondván, hogy a gyomránál van valami, inkább csinál tükrözést. Addig erősködött az anyósa, amíg meg röntgenezték, és kiderült, hogy meg van roppanva egy csigolyája, és HÓNAPOKIG észre sem vették. Rendesen biciklizett, dolgozott.... Úgy került fel Pestre, ott mondták neki, hogy kb. lett volna 1 hete a bénulásig. Aztán persze lett egy elég komoly műtétje. Konkrétan újra kellett tanulnia járni.... Azóta minden rendben vele, szerencsére, dolgozik rendesen, biciklizik...


Úgyhogy mindenképp keress fel egy orvost!!!!!!

2013. febr. 5. 09:52
zsibbadás lehet idegi alapon.... nálam így kezdődött a pánikbetegség
2011. nov. 9. 15:17
ha a gerinced ...igggen
25. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2009. nov. 2. 19:10
Nem tudom, te melyik ortopédián jártál, de én ortopéd/ mozgásszervi rehab. osztályon dolgozok, és nálunk vannak gerincsérvesek. Az UH-t, gyógytornát, stb. itt is megkapják...
24. f64f0d9a69 (válaszként erre: 23. - F64f0d9a69)
2009. nov. 2. 13:42
...tudni...
23. f64f0d9a69 (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2009. nov. 2. 13:36

filcike!

Azt próbáltam leírni, nem személy szerint neked szól a hsz!

Nem téged hagytak magadra, hanem engem...

Azonkívül pedig azt kívánom, hogy történjen már valami nagyon jó, ami segíthet neked az egészséged sokkal jobbá tételéhez! Elvégre sosem lehet tuddn!

22. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - F64f0d9a69)
2009. nov. 2. 12:51

Nem hagytak magamra,és tényleg jó orvosom van!

szerencsésnek én sem mondanám magam ennyi idősen ilyenekkel kinlódani!

2009. nov. 2. 12:50
Igen ,ettől zsibbadhatnak. Volt olyan akinek a végtagjaival voltak gondok,a háta nem is fájt és meg kellett műteni a gerincét.Nem ilyeszteni akarlak,lehet ,hogy "csak" porckopás.
20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - Kacsa118)
2009. nov. 2. 12:32

Na látod,milyen jók a fórumok!

Én is attól kaptam annak idején tanácsot, hova is forduljak, akitől nem is számítottam rá.

Nagyon örültem neki, mert én szó szerint elvesztem a dokik kötött és mindegyik tanácstalan volt.

Csak muszáj volt megtalálni a megoldást mert már nem tudtam megmozdítani a kezem és műteni nem tudok...

Akkor már ketten is túl vagyunk rajta!

2009. nov. 2. 11:56

Mármint az életbiztosítást? Nem. Ezt csak jelképesen írtam, ha az embert magára hagyják.

Igazából általában írtam én is a véleményt, de ezek szerint félreérthetően, mert a válasz gombot épp a nickeden nyomtam meg!

Nem mindenkinek van szerencséje, hogy sikerül a megfelelő orvost kifogni, erre értettem volna...

Nekem nem volt ilyen szerencsém sajnos!

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - F64f0d9a69)
2009. nov. 2. 11:36

Fizeted?

Leirtam mit tapasztaltam,és nekem jó dokim van!Vagy a fórum nem arról szól hogy eszmecsere?

17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2009. nov. 2. 11:06

A sok bába közt elvész a "gyerek".

Ráadásul a dokik általában nem is konzultálnak egymással. Ha bonyolult vagy és több gondod van, köss életbiztosítást!

Én sem véletlenül kezelgettem magam! Több orvos elküldött, hogy nem tudja...

Én kutattam fel a megoldást és soxor csak a véletlen segített. Ez nagyon siralmas helyzet, főleg mert szerintem ez az általános, még akkor is ha tudom vannak lelkiismeretes orvosok is. Én is ismerek ilyeneket, de ők a kisebbség!

2009. nov. 2. 08:29

Sziasztok!

Én tapasztalatokkal telve irok!

Az én kálváriám 5 éve kezdődött,amikor becsípődött egy ideg a lapockámnál,1 hónap mulva mentem orvoshoz,aki csupán röntgent csinált és közölte semmi bajom,mozogni kell!Sportoltam versenyszerűen,ez kettétörte!Miután seperc alatt lebénult a jobb lábam,rögtön doki,mr,miskolc,műtét,kiszakadt gerinc sérvem volt.11 hónapra rá megint műtöttek,és idén harmadjára is,bár most kivételesen nyaki sérvvel,mert zsibbadt a jobb karom!Közben kiderült van mellette még egy,de hogy a történet kerek legyen,júliusban szintén volt egy láb bénulásom,ami szintén sérvtöl van,a doki most nem műt,de várunk hogy a karom vagy a lábam bénul le hamarabb!

Nem gyerekjáték....ortopédia ilyenekkel nem foglalkozik,reumán irnak fel kezléseket,uh-t,lézert és fizikot!elárulom semmit nem ér!

15. kacsa118 (válaszként erre: 13. - C1e9612cd3)
2009. nov. 2. 08:08
Ha az MRI azt mutatja, hogy sérv, akkor a reumával már ne is foglalkozz, akkor már ők sem fognak veled! Onnantól ortopédia...
14. kacsa118 (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2009. nov. 2. 08:06
Ez pontosan így van. Mikor már nem bírt a fájdalmat netes fórumokon kért tanácsot! Ott mondták neki, hogy azonnal keressen fel egy idegsebészt!!!! Azért ez remek... A lényeg, hogy túl van rajta!!
2009. nov. 1. 15:06
én a helyedben csontkováccsal még nem próbálkoznék! Tényleg legyen MRI vizsg! Ha ez egy gerincsérv, annak csak árt a csontkovács! Ha a reumán nem boldogulsz, kérj időpontot ortopédiára!
12. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - Kacsa118)
2009. nov. 1. 14:42

Meg az egészségügyről!

Hiába megy az ember időben ezt már én is megtapasztaltam.Ha mi nem próbálunk meg mindennek utánajárni, a kutyát sem érdekli meggyógyulunk-e és mi a bajunk.

11. kacsa118 (válaszként erre: 8. - Run-ka)
2009. nov. 1. 12:10
Ez igaz... Anyukámnak egy éven keresztül azt mondták a reumán, hogy semmi baja. Két mri után is csak annyit mondtak neki, hogy kis kopás, meszesedés. De már mozdulni sem tudott annyira fájt a nyaka! A harmadik, sürgősségi mri-t egy idegsebész kérte. Kiderült, hogy végig nyaki porckorong-sérve volt. Azzal, hogy egy évig nem ezzel kezelték az lett a vége, hogy nem csak a sérvet kellett kiműteni, hanem a két porckorong helyére protézist kellett tenni! Ennyit a reumáról! Ne hagyd, hogy veled is ez legyen!!!
2009. nov. 1. 08:47
a páromnak februárban volt ilyen fel sem tudott álni most volt mr vizsgálaton kiszakadt ágyéki porckorongsérve van.Mindenképp kérj időpontot s beutalót mr vizsgálatra mert nagyon soká adnak:(:(
9. f64f0d9a69 (válaszként erre: 7. - 430654d2c7)
2009. nov. 1. 08:45

Ha megtudod a pontos diagnózist akkor gondolkodhatsz azon, mi a teendő.

Ha meszesedés, torna, jóga.

Nekem ez vált be már sok éve.

2009. nov. 1. 08:06
Én nem sok jót várok egy reumától. Ragaszkodj egy CT-hez, vagy egy MRI-hez. Lehet meszesedés, ill. porckorong sérv. Nem játék, egy erősebb tüsszentéstől is beállhat, akár bénulás is lehet a vége.
2009. nov. 1. 07:18

Már 2 hónapja várom, hogy sorra kerüljek a reumán, de hétfőn végre eljön a napja!!!

Kíváncsi vagyok mit mondanak!

Gerincem, nyakam, mindenem recseg-ropog! :(

2009. nov. 1. 07:11
Sürgôsen menj orvoshoz!
2009. nov. 1. 06:44
Igen. Anyukámnak is így kezdődött. Tényleg ne várj, neki protézis lett a vége!
2009. nov. 1. 06:38
igen,fájhat,de a kéz zsibbadás leginkább a nyaki csigolyáktól ered,nekem is volt már hasonlo problémám.
2009. nov. 1. 06:37

Igen. Orvos, csontkovács...................

Ezzel nem lehet várni.

2009. nov. 1. 06:23

szia!

lehetséges, hogy egy ideg elnyomja és azért zsibbadnak, valamilyen mentolos kenőcs felfrissítheti

2009. nov. 1. 06:21
Fáj a hátam, ettől zsibbadhatnak a végtagjaim?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook