Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől zsibbadhat évek óta a kezem? fórum

Mitől zsibbadhat évek óta a kezem? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 16. 13:09
Bocsánat az elözőnél lábfejet akartam írni,így járok szemüveg nélkül
2013. máj. 16. 13:07
Annak idején próbáltam a dokinak elmagyarázni mit észlelek,de nem értette vagy nem akarta.Most találtam rá.,,sercegés:krepitáció az intervertebrális izűletből.szubluxáció,gyöki tünet.Persze számomra ez a szó körülírhatatlan volt.Mintha a gerinc folyadék liftezet volna,azt is hiába mondtam hogy néha a fejbőrömön és az arcomon picinyílalásokat érzek amit egyből dörzsölök és a láfejem is zsibbad kicsit.Ezért gondolom a kilépő idegeket nyomja valami .A leletem nem tudom meg van-e,mert egyszer mérgemben mindent kihajítottam.Pedig volt olyan rajta hogy kívül a durát nyomja.
24. kszb (válaszként erre: 22. - Eva7171)
2013. máj. 15. 19:27
a nyaki lordosis, a gerinc természetes görbülete... 3 anatómiai íve van: nyaki lordosis, háti kiphosis, és deréki lordosis. Ennyi. Ezek nem betegségek! Ha vmelyik eltűnik, kiegyenesedik az a szakasz, vagy fokozódik a görbület, az már betegség. De maga a lordosis, nem az!
23. kszb (válaszként erre: 22. - Eva7171)
2013. máj. 15. 19:25
ha a nyomkodásra is oldódik, akkor tényleg gyógymasszőr!!!!! Hidd el, aranyat ér! De csak, ha jó szakember! És hiába szedi ki egyszer, sajnos újra, és újra letapad, begyullad, becsomósodik már ezután az a sérült izom. Ezért kell rendszeresen, legalább havonta egyszer átmasszíroztatni a hátad, miután 1x most egy masszázs sorozattal feloldja a beteg izmokat!
22. eva7171 (válaszként erre: 21. - 5427edee11)
2013. máj. 15. 19:20
Köszönöm,csontkovácsot kizártam,egyszer már voltam régebben.Természetgyógyászom majd mondja hova érdemes mennem.Agyon nyomkodom mostanában saját nyakamat már ez is jó mert reggel már nem zsibbadt olyan erősen a kezem.De ez a púp érzékeny ha piszkálom.Olvastam erről a nyaki lordózisról,a magyar egészségügy nem tudd vagy nem akar foglalkozni ezzel a betegséggel.Sok hozzám hasonlón nem segítettek de van egy kónyv amiben leírják gondolom a tornát majd megveszem.
21. 5427edee11 (válaszként erre: 18. - Eva7171)
2013. máj. 15. 00:58

Ha sérved van, (akkor is ha egészen kicsi) semmiképp ne menj csontkovácshoz!!! (Párom volt, rossz döntés volt! )

Viszont egy gyógytornász, ahogyan már írták előttem is sokat segíthet!


Remélem sikerül mihamarabb enyhülést találnod erre!

20. eva7171 (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. máj. 14. 21:45
köszi
19. kszb (válaszként erre: 15. - Eva7171)
2013. máj. 14. 18:46

összeesküvés elméleteket nem hallok meg, és már ez is fél egészség.... erről a "depresszió iparról" ennyi a véleményem....

Ha meg szervi a baj, akkor hogy lehet, h negatív minden képalkotó eljárás eredménye?

Amúgy jelzem, nekem rendszeres gyógymasszás simán kiszedi a hátamból azokat az izomgörcsöket, amik lestrangulálják a gerincből kilépő idegeket. Nálam emiatt zsibbad a kezemen 2 ujj, és produkálok olyan tüneteket, mintha gerincsérvem lenne. MR nálam is negatív. Nálam régi sportsérülések durrannak be időről időre. Ennyi.

Nem hiszek sem a kuruzslókban, sem a szemfényvesztőkben. Egész egyszerűen egy jó masszőr kell, és egy jó fizikoterapeuta, akik rendszeresen kezelésbe veszik az embert. A hangsúly a rendszerességen van.

18. eva7171 (válaszként erre: 17. - Krozsu)
2013. máj. 14. 17:35
A biorezonancia a sejtek közti rezgéssel gyógyít, sajna a csontokra ez nem igaz.Mert még nem látszik a sérv a panasz ott van.Nem egy orvosnál voltam,az összes rosszat megtaláltam.A nyakamon ottvan a tipikus púp,van a leleten ott valami csak szerintük nem éri el azt a pontot ami ezt okozhatná.Lehet nálam a fél út is elég.Évekig jártam neurológiára,már nem fogok.Más az én utam csak megtalálom.Köszönöm a tanácsokat,amúgy egy gyógytornásznak már küldtem üzenetet.Remélem egyszer írok arról,hogy megszabadultam évek óta tartó kézzsibbadásomtól ami egyébként reggelre a legrosszabb,a nyomást kellene oldani
17. krozsu (válaszként erre: 16. - Eva7171)
2013. máj. 14. 15:27

Nem akarok kötekedni,nem vagyok sem orvos,sem természetgyógyász,csak egy sérvvel éveken át küzdő,és mászkáló,autodidakta,de:

- a természetgyógyász mondta,hogy lordosisod van?

- akkor miért nem kezelnek biorezonanciával?

- kértél a dokinál másodvéleményt?

- gyógytorna van maszek alapon is,vagy végső esetben a neten is találhatsz gyakorlatokat,bár ezekkel azért csak óvatosan.


Nekem is megvan a véleményem némely orvostól,de akkor elmegyek egy másikhoz. Jártam én is csontkovácsnál,stb,de van amikor az már nem elég és igenis doki kell.

Tőlem nem sajnálták a gyógytornát :-)

16. eva7171 (válaszként erre: 14. - Krozsu)
2013. máj. 14. 15:05
De az mri leletet nem jól nézték és azt mondták nem a nyakamtól zsibbadok,pedig igen.Mondtam volna az orvosnak nem tudd leletet olvasni.A biorezonancia nem hazudik,az orvosok igen.Sajnálnak a betegektől egy kis gyógytornát
15. eva7171 (válaszként erre: 13. - Kszb)
2013. máj. 14. 14:54
Szervi oka van a bajomnak,a kereskedelemben bőven mozgattam súlyokat és most is.Egy éve nem megyek orvoshoz és gyógyszert se szedek.Számomra ezek a dolgok megszüntek.Amiken átmentem csak bíztosabbá tett hogy jól döntöttem.A depresszióiparról gondolom nem hallottál,de én majdnem feljelentettem a dokit,azért mert félre akart kezelni.Ha én depressziós vagyok akkor mindenki a földön,ez csak jó üzlet egyeseknek,másoknak méreg.
14. krozsu (válaszként erre: 5. - Eva7171)
2013. máj. 14. 14:47

A nyaki lordosis az a nyaki ívet jelenti, max annak túl nagy,vagy túl kicsi az íve és ez okozhat problémát.

Gyógytornász és gyógymasszőr OEP alapon is van az SZTk-ban.

Ha tényleg voltál ennyi vizsgálaton,akkor erről szó kellett,hogy essen.

Milyen orvosnál voltál eredetileg?

A természetgyógyászok általában ismernek masszőr/csontkovács "kollégákat", úgyhogy ha bízol a természetgyógyászodban,akkor mindenképp tőle kérj szakember ajánlást.

Egyébként meg gyógytorna,gyógytorna, gyógytorna! kiegészítve egy kis úszással :-)

Csontkovácsot Budakeszin tudok ajánlani, de Ő tényleg nagyon jó.

13. kszb (válaszként erre: 1. - Eva7171)
2013. máj. 14. 14:27

és te miért zárod ki a pszichés ok lehetőségét? Már nem azért, de a pszichés betegségek is okozhatnak iylen tünetet.... És ha már antidepresszánst akartak adni, annak oka van....

Ha negatív az MR, CT, akkor ott lehet megérne egy próbát az antidepresszáns...

12. eva7171 (válaszként erre: 11. - 5593f727b5)
2013. máj. 14. 13:32
Köszi megfogadom a tanácsodat.Rengeteg orvosnál voltam amúgy,de ráfogták az mri leletemre hogy nem mutat olyat ami okozhatná,de pedig ott van az. Akkor keresek gyógytornászt,remélem a kerületemben lesz valahol Bp.16-ban élek amúgy.Mégegyszer köszönöm
2013. máj. 14. 13:11

csontkovácsot nem javaslom pont nyaknál nem

nem mindenkinek tesz jót, ne egy emberre hallgass neked nem biztos, h erre van szükséged

el kell menni az eredményekkel papírokkal egy gyógytornázhoz 4-5-6 ezer egy alkalom maszeknál, de legalább foglalkozik Veled és otthonra is ad saját szabású mozgást. Ne menj csontkovácshoz nyaki panasszal bárki bármit mond. Te magadnak nyaktornával ki tudod lazítani !!!


UI: jobbulást

10. 5593f727b5 (válaszként erre: 1. - Eva7171)
2013. máj. 14. 13:09

Én is ezt mondtam volna, de ha voltál nyaki ct n akkor az kimutatta volna, tehát ne haragudj, de nem hiszem, hogy megnézetted magad ennyi helyen. ülő elfoglaltság mozgás szegény életmód ...

gyógytornáznod kéne nyak + gerinctorna személyre szabottan

9. eva7171 (válaszként erre: 8. - Daphnee)
2013. máj. 14. 13:00
Köszi.Nem is így tettem fel a kérdést,hogy MITŐL ,mert tudom hogy a nyakamtól.Átfogalmazzák a kérdéseinket
8. Daphnee (válaszként erre: 5. - Eva7171)
2013. máj. 14. 12:55
Budapesten tudok, két helyen is van a 4. és 11 kerületben. Ha érdekel elküldöm az elérhetőségét.
7. eva7171 (válaszként erre: 6. - Miramira77)
2013. máj. 14. 12:48
Nincs dokim,csak természetgyógyászhoz járok.Ő mondta hogy először kikellene lazítani és utána csontkovács.Ez több kezelés és sokba fog kerülni.Én már nem megyek orvoshoz többet,végeztem velük.
2013. máj. 14. 12:40
Kérdezd meg a dokidat, hogy a páciensei mivel voltak a legelégedettebbek!
2013. máj. 14. 12:33
Nem alagút szindróma okozza hane nyaki lordiózis és erre csontkovács kerestetik.Ha tudtok megbízhatót.
2013. máj. 14. 12:26
Ezt lehet műteni is, egyik ismerősöm is megcsináltatta.
2013. máj. 14. 12:25

Édesanyámnak volt hasonló gondja.

Alagút szintrómája volt 10+ évig, aztán elkezdett annyira zsibbadni a keze, hogy nem érezte az ujjait. Először a kisujját, aztán a gyűrűst ect..

Amikor már a mutatóujját sem bírta rendesen mozgatni, betojt.

A szomszédasszony elmondta a masszőr barátnőjének, aki beajánlkozott. Azóta kéthetente masszírozza anyukámat.

Az első néhány alkalomnál anyukám (aki négy gyereket megszült érzéstelenítő nélkül, mindegyikünk 3,9kg fölött volt) felsírt és zokogott a fájdalomtól.

Az első kezelés után két ujja rendbejött.

Azóta sokkal jobban van. Évek óta először kézsín nélkül alszik.

2013. máj. 14. 12:15
Alagút szindróma kizárva?
2013. máj. 14. 11:59

Szisztok!

Hiába jártam ezzel a tünettel évekig orvostól-orvosig.CT,MRI stb.Nem tudnak semmit a dokik.arra az egyiknek lett volna esze hogy depresszió gyógyszert szedessen velem,de ellen álltam.A biorezonanciás gép egyértelműen kimutatta hogy a nyaki csigolyámnál van a bibi.Rá kellene szánnom magamat csontkovács vagy hasonló kezelésre.Tudtok erre nagyon jó embert ha már ilyen sokáig vártam a legjobbat is kivárnám.Előre is köszönöm ha tudtok segíteni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook