Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez tényleg így van? "Jó az egynyelvű és a kétnyelvű nyelvvizsga is" fórum

Ez tényleg így van? "Jó az egynyelvű és a kétnyelvű nyelvvizsga is" (beszélgetős fórum)

2013. dec. 5. 23:25

Nálunk úgy van, hogy a kétnyelvű vizsga tartalmaz egy plusz részt, "mediation" vagy "Sprachmittlung".

A főiskolák, egyetemek általában elfogadják az egynyelvűt, nálunk 100-ból 2 ember csinál kétnyelvűt mert a forditás nem szokott nagyon könnyű lenni. Csak annak ajánlom aki nagyon jó benne.

Vannak szakok, ahol előirják, hogy kell 2 középfokú nyelvvizsga és az egyiknek kétnyelvűnek kell lenni. Valamint a kisdoktorihoz kell kétnyelvű.

Szóval, az egynyelvű bőven elég. :)

6. Derya (válaszként erre: 5. - Honeywald)
2013. dec. 5. 23:16
mindegy, de a legbiztosabb, ha megkérdezed a to-s nénidet. :-)
2013. dec. 5. 18:36
én ELTE-s vagyok :) de akkor ezek szerint mindegy hogy egynyelvű vagy sem, csak nyelvvizsga legyen? :) (c-típus, középfokkal persze)
2013. dec. 5. 18:25
Igaz, nekem is elfogadták a BME-n az egynyelvűt.
2013. dec. 5. 18:25
nincs...diplomához kéne...de nem szaknyelvi kell, meg nem kell felsőfokú se, csak azért kell h meglegyen..
2013. dec. 5. 18:18
Neked van talán már valamelyik?
2013. dec. 5. 18:14

Ezt találtam:


"Mind BSc, mind osztatlan ötéves képzésben egy államilag elismert középfokú C típusú nyelvvizsga szükséges (vagy azzal egyenértékű emeltszintű érettségi). Jó az egynyelvű és a kétnyelvű nyelvvizsga is."


forrás:


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook