Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az egynyelvű felsőfokú C1 nyelvvizsga kiváltja az emelt szintű nyelvi érettségit? fórum

Az egynyelvű felsőfokú C1 nyelvvizsga kiváltja az emelt szintű nyelvi érettségit? (tudásbázis kérdés)

10. Bichi
2016. szept. 9. 13:44
Nem
2016. szept. 9. 10:09
...mivel az érettségi vizsgán elért eredémyek százalékából (is) számol(hat)ják a felvételi pontokat és nem a nyelvvizsgán elért százalékokból, ezért kell külön érettségizni is a nyelvből, ha valakinek szüksége van a nyelvből érettségi eredményre. Ahogy az előző hozzászólásban is írtam, amennyiben van valakinek nyelvvizsgája, akár közép-, akár felsőfokú, teljeíthető az emelt szintű érettségi is.
8. Eszterkee (válaszként erre: 6. - NomNom)
2016. szept. 9. 10:02

Az emelt szintű nyelvi érettségi (ha jól tudom) legalább 60%-os eredménnyel középfokú nyelvvizsgával egyenértékű.

Amennyiben valaki felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik, nem hinném, hogy nagyon megeröltető számára egy középfokú nyelvizsgának (azaz, emelt szintű érettségi) megfelelő "feladatlap kitöltése".

2016. szept. 6. 20:10
Hát ez jó kérdés.
6. NomNom (válaszként erre: 5. - E2f062d598)
2016. szept. 6. 18:16

Csak ez azért fura, mert az emelt szintű érettségi sokkal könnyebb mint a felsőfokú nyelvvizsga. Szóval nem tudom miért nem kiváltható.

De a jelek szerint nem kiváltható.

2016. szept. 6. 18:12
2004-ben volt utoljára, hogy a nyelvi érettségi kiváltható volt nyelvvizsgával. Most úgy van, hogy az emelt szintű érettségi bizonyos százalék felett egyenértékű a középfokú nyelvvizsgával.
4. petiandi (válaszként erre: 3. - NomNom)
2016. szept. 6. 17:59
köszi ezt már megtaláltam. A lányom két tanítási nyelvű gimit kezdett szeptemberben, de májusban megy felsőfokú angol nyelvvizsgára. Ezért nem tudom hogy ha megszerzi kell-e érettségiznie. Neki még nem a felvételi pontok miatt érdekes
2016. szept. 6. 17:56
2016. szept. 6. 17:54
Valaki meg tudja mondani hogy felsőfokú C1 komplex egynyelvű nyelvvizsga kiváltja az emelt szintű nyelvi érettségit?
2016. szept. 6. 17:54
Az egynyelvű felsőfokú C1 nyelvvizsga kiváltja az emelt szintű nyelvi érettségit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook