Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egynyelvű eszperantó nyelvvizsga fórum

Egynyelvű eszperantó nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 11. 16:01

Szia!

A felsőfokú eszperantó nyelvvizsgáról tudok infókat mondani. Eddig 3 fő tett az országban sikeres egynyelvű vizsgát, állítólag nagyon nehéz. Egynyelvű szótárt lehet csak használni, amit szinte lehetetlenség beszerezni. Külföldről lehet rendelni kb 20 000 Ft-ért!!!!!! Itt a link ahol megrendelhető: [link]

Sztem ha nem muszály inkább ne egynyelvűre jelentkezz. Én szeptemberben jártam egy 2 hónapos intenzívnek mondható nyelvtanfolyamra... Novemberben sikerült a kétnyelvű felsőfokú írásbelim, most márciusban pedig a szóbeli is :)

12. Mendy
2010. márc. 8. 19:00
Értem.
11. vvicus (válaszként erre: 7. - Mendy)
2010. márc. 8. 18:26

Nem tudom, nekem a feladatok sem voltak szimpatikusak, és persze, hogy nem kell fordítani, de ha kicsi a szókincs, az baj, hiszen tudomásom szerint nincs egynyelvű eszperantó szótár.

De ha neked bejöttek az ITK honlapjáj lévő feladatok, akkor próbáld meg!

Angolból nekem is van egynyelvű vizsgám, de az nem az ITK-nál. Az tényleg könyebb volt, de ott van egynyelvű szótár...

2010. márc. 8. 16:02
Még annyit: úgy tudom az egynyelvű alapjában véve könnyebb, mivel nincs fordítás, de nehezebb akkor, ha nem elég gazdag a szókincsed.
2010. márc. 8. 16:00

Szia!

Ajánlom figyelmedbe a következő fórumot:

[link]


Ha ott is felteszed a kérdésed, talán többen tudnak érdemben hozzászólni. Bár, az ottaniak többsége is csak kétnyelvű vizsgákról írt eddig.


De egy próbát azért megér:)


Amúgy, nem tudom, tudod-e, hogy egynyelvű vizsgákra nem mindig szokott összejönni a kellő létszám, és sok városban nem is lehet szóbelizni.

8. a74de3d08a (válaszként erre: 7. - Mendy)
2010. márc. 8. 15:46
nem hiszem, hogy különbözne más egynyelvű vizsgáktól....
2010. márc. 8. 15:45
Legalább lenne valaki, aki volt már ilyenen. El tudná mondani a tapasztalatát.
6. a74de3d08a (válaszként erre: 4. - Mendy)
2010. márc. 8. 15:36
nem muszáj, nagy szókincs kell. nem kell minden egyes szót tudnod ahhoz, hogy a szöveg lényegét megértsd.
5. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Mendy)
2010. márc. 8. 15:36
nincs fordítás rajta.
2010. márc. 8. 15:35
Azt olvastam , hogy nem nagyon lehet szótárt használni? Egy nyelvvizsgán muszáj a szótár, mert tele van olyan szavakkal, ami nem ismerős.
3. kovacs84 (válaszként erre: 1. - Mendy)
2010. márc. 8. 15:24
Az angol és a német egynyelvű biztos könnyebb, ebből következtetve az eszperantóval is ez lehet a helyzet. Nem kell fordítani, szöveget összefoglalni...
2. vvicus (válaszként erre: 1. - Mendy)
2010. márc. 8. 15:22

Szia!

Fent van az ITK honlapján, milyen típusú feladatok vannak. Én most szombaton voltam írásbelizni kétnyelvűn, nem mertem egynyelvűre menni, mert nincs egynyelvű szótárom eszperantóból, nem is tudom, létezik-e.

2010. márc. 8. 15:20
Van aki vizsgázott már egynyelvű nyelvvizsgán eszperantó nyelvből? Én már voltam kétnyelvű középfokú írásbelin, de sajnos nem sikerült. Vajon az egynyelvű milyen lehet???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook