Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » BME német (vagy más nyelven tett) középfokú nyelvvizsgáról mik a tapasztalatok? Nehezebb, mint egy egynyelvű (pl. ÖSD)? fórum

BME német (vagy más nyelven tett) középfokú nyelvvizsgáról mik a tapasztalatok? Nehezebb, mint egy egynyelvű (pl. ÖSD)? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 1. 16:34

Sziasztok!


valaki nem megy esetleg BME német, közép fok, gazdasági nyelvből mostanság szóbelizni?

vagy van valaki aki mostanában volt?

12. 1e8f358d6a (válaszként erre: 11. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 10. 22:12

hát az emlékeim nem túl frissek, mert 2008 januárban vizsgáztam, ha jól emlékszem. :)


A szóbelin velem nem voltak túl empatikusak, de kilehet bírni. Amit tudok javasolni, hogy magoljon be rengeteg töltelékszót, és választékosan használja is ezeket, mert imádják a kodós vizsgáztatók. :)

Az írásbeli húzós lehet annak, aki nem készül fel előre. Bár ez mindegyik nyelvizsgaközpontnál így van. Ami szerintem nevetségesen könnyű volt, az a magnóhallgatásos feladat, vagy lehet, hogy csak én voltam szerencsés.:)

Én tanári felkészítés nélkül, otthoni szorgalmas gyakorlással elsőre átmentem, szóval szerintem a tanítványodnak is sikerülni fog. :)

11. 1eb84e4bad (válaszként erre: 7. - 1e8f358d6a)
2009. márc. 10. 19:56
egyik tanítványom ép post készül ott vizsgézni, tudnál mesélni róla pár dolgot? köszi előre is!
10. 1e8f358d6a (válaszként erre: 9. - Bridzsike)
2009. márc. 10. 15:41

én inkább az empátiát hiányoltam.

Rengeteget beszélgettünk, én nagyon izgultam, és hiába mondtam akármit, két fapofa ült velem szemben, nem tudtam soha, hogy jó-e, amit mondok, elég-e stb. Legalább biccenthettek volna a fejükkel vagy valami. De nem. :)

De persze elég jól sikerült, így utólag nem érzek haragot. :)

A lényeg, hogy megvan.

9. bridzsike (válaszként erre: 7. - 1e8f358d6a)
2009. márc. 10. 15:30

A németen valóban jobbfejek voltak, az angolon inkább korrektek.

Mindenesetre nekem itt voltak a legjobb tapasztalataim.

2009. márc. 10. 15:04
Köszi a tippeket, a társalkodón is gondolkozom még, most töltögetem a mintafeladatokat, aztán majd eldöntöm :)
7. 1e8f358d6a (válaszként erre: 5. - Bridzsike)
2009. márc. 10. 15:02

én kodós voltam, így értelemszerűen én is ott tettem le az angol általános középfokút.

Elsőre sikerült, bár velem szóbelin nem voltak túl kedvesek.

De most a gazdálkodóval szemezek, szerintem nemsokára belevágok abba is.

2009. márc. 10. 14:59
szia, alapesetben a kétnyelvű vizsgák nehezebbek mint az egynyelvűek, de nem keserítelek:-))
5. bridzsike (válaszként erre: 2. - Csicc)
2009. márc. 10. 14:58

Szia!


Én rutinos nyelvvizsgázó vagyok, mert:

először kellett sima angol:

írásbelit BME-n csináltan, szóbelit Rigóban.

Aztán angol szakmai kellett, azt a Kodolányi Főiskola gazdálkodóján csináltam.


Utána kellett német, írásbelit pannonnál csináltam, de az most megszűnt, de a szóbelin megbuktam. Utána mentem németből Kodolányira, általános nyelvvizsgára. Szerintem ott nagyon kedvesek, és nem volt nehéz.


Én aszerint választottam mindig, hogy letöltöttem a mintavizsgát, és megnéztem nekem milyen feladatok fekszenek.

Ha érdekel a Kodolányis, írd be googlebe:

Kodolányi társalkodó vagy Kodolányi gazdálkodó..



Sok sikert!!

2009. márc. 10. 14:51
Szia, én angol középfokú nyelvvizsgát tettem náluk. A fősuli, ahova jártam, akkreditált nyelvvizsgahely volt. Jártam az előkészítőjükre, ott végigvettük az összes olyan feladatot, ami nyelvvizsgán volt. 2,5 hónapos volt az előkészítő és mire mentem vizsgázni, már elég rutinos voltam a feladatokban. Azt nem mondom, hogy könnyűek, és viszonyítási alapom sincs, de így előkészítőstül nem volt olyan nehéz. Nekem elsőre sikerült. Nem tudok rosszat mondani róluk.
2009. márc. 10. 14:48
BME szakmai nyelvre gondolsz? Vagy általánosra?
2009. márc. 10. 14:48

Most készülök nyelvvizsgázni, és nincs ilyen jellegű tapasztalatokkal rendelkező ismerősöm, de vonzó ez a BME-vizsga, a fordítással nincs bajom...


Légyszi írjatok, ha van valaki, aki itt tett nyelvvizsgát!

2009. márc. 10. 14:45
BME német (vagy más nyelven tett) középfokú nyelvvizsgáról mik a tapasztalatok? Nehezebb, mint egy egynyelvű (pl. ÖSD)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook