Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez lógásnak számít? fórum

Ez lógásnak számít? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
178. mikono (válaszként erre: 177. - 116199a424)
2012. okt. 10. 17:38
XD Ebben igazad van. :D
177. 116199a424 (válaszként erre: 1. - Mikono)
2012. okt. 10. 06:46

Azt nem tudom, hogy ez logas volt-e igazabol... de az biztos, hogy jobb okot/urugyet talalt az osztalytarsad, mint a viccben Pistike :D


-----------------------


Idős néni kopogtat a tanári ajtaján:

- A Pistike nagymamája vagyok és szeretném elkérni az unokámat az utolsó óráról.

- Az lehetetlen! Pistike ma nem is jött iskolába.

- Akkor hol van?

- Azt hiszem, az Ön temetésén.

176. mikono (válaszként erre: 175. - Mikono)
2012. szept. 13. 22:38
hogy megtudták az iratokat - megmutatták az iratokat (elírtam)
175. mikono
2012. szept. 13. 22:37

Köszönöm, egyelőre még ott tartok, hogy jogi asszisztens szakmát szerzem meg. Azután pedig jogi fősulira jelentkezem. Nekem most az átlagom 4,3 körül van, sajna becsúszott egy 3-as és levitte, de általában 5-ösöket szoktam szerezni. Minél jobb jegyeket próbálok szerezni a tantárgybeszámítás miatt. Még nem tudom melyik jogi főiskolát választom, de remélem sikerülni fog.

Ügyvédnél voltam én is gyakorlatin, de valóban nem volt sok munkám ott, mivel a gyakorlati idő 3 hét volt. Ügyfelek meg szinte alig voltak. A papírmunkán és a kávéfőzésen kívül semmi gyakorlati tapasztalatot nem szereztem sajna. Papírmunka is annyi volt, hogy megtudták az iratokat, hogy mikkel dolgoznak, de tényleges munkára nem igazán került sor. :(

174. l.luiselotte (válaszként erre: 173. - Mikono)
2012. szept. 13. 18:52

Kedves Mikono,

én 91-ben végeztem az egyik vidéki egyetemen, akkor még 120-130-an jártunk csak nappalira. 4_es körül volt az átlagom, igy mindig kaptam valamennyi ösztöndijat, azt hiszem egyszer csúszott 3,5 alá az átlagom, akkor vmennyi tandijat kellett a szüleimnek fizetni ( pár száz forintot ) de nem volt vészes.Akkor még ingyenes volt a felsőoktatás. Nagy előnye volt a jogi karnak a többivel szemben, - de a jelenlegi joghallgatók szerint ez már megváltozott, - elég volt ha vizsgaidőszakban tisztességgel tanultunk, el lehetett érni a jó átlagot. A tantárgyak egy része érdekes volt, volt néhány nagyon száraz és unalmas, de ki lehetett birni, Életem legszebb 4,5 éve volt. Amit a hsz-ben irtam az viszont igaz, mert a szakmát csak gyakorlatban lehet megtanulni, a tanult joganyag elévül. Különben 22 év után nem bántam meg, csak most nagyon érzem a válság hatását, mert egyéni ügyvéd vagyok, eléggé visszaesett a forgalom, - az emberek nem vásárolnak nagyértékű házakat, a cégeket is inkább megszüntetik - és rendkivül magasak a TB / APEH terhek. Nem vagy rosszul fizető ügyfelek mellett szinte lehetetlen havi százezret fizetni az államnak.

De a válságig, 2009-ig nagyon jó volt, a melómat most is imádom, de sajnos nem fizetik meg ( mint ahogy mást sem )

Mire végzel, hátha jobb világ lesz, drukkolok !

173. mikono
2012. szept. 13. 16:08

Na rávettük, hogy kérjen elnézést a tanártól a viselkedése miatt. Persze még mindig nem engedi el az utolsó 10 percről, de már abbahagyta ezt a viselkedést szerencsére. Megmutattam neki pár véleményt, amit írtatok és emiatt is észhez tért szerintem. Örülök, hogy már nem nyafog emiatt többet. :D Már csak a kolira kéne rábeszélni. :)

________________________


I.luiselotte, te akkor ezek szerint jogász vagy? Én is jogász szeretnék lenni. Milyen a jogi főiskola? Milyen tantárgyaid voltak? Nagyon drága?

172. d71ef05a8e (válaszként erre: 171. - L.luiselotte)
2012. szept. 13. 05:18
Ezt elmondhatom én is. Még a tanítási gyakorlat sem engedett bepillantást nekem a tanítás valódi napi feladataiba. Saját hibáim, és persze krokodilkönnyeim által tanultam meg, amit tudok, és úgy, hogy nem szégyelltem anno bekéredzkedni tapasztaltabb kollégáim óráira hospitálni. A mi pedagógiai tanszékünkre nagyjából rá tudtam volna borítani később az asztalt. Neveléstörténetből és pedagógiai filozófiából nem lehet felkészülni a valós iskolai helyzetekre:(:(
171. l.luiselotte (válaszként erre: 169. - D71ef05a8e)
2012. szept. 12. 21:59
Ez szinte minden egyetemen igy van, a jogászoknál is csak a római jog a stabil. 22 é. munkám alatt szinte egyetlen tárgyunknak sem vettem hasznát. ( Hazudtoljatok meg jogászok, ha ez nem igaz, de én minden gyakorlatot és hasznosithatót az első munkahelyemen szereztem, és természetesen a jogszabályokból)Fiam TTK-Ik-s, informatikus, én nem értek ahhoz, amiket ő tanul, de panaszkodik, hogy alig van éltelme, rengeteg elvont és felesleges ( és ráadásul unalmas ) dolgot tanulnak. Jól tanul, de nyáron nem akart szakjának megfelelő munkát vállalni, mert úgy érezte, hogy semmi gyakorlati hasznosságut nem tanult 3 év alatt.
2012. szept. 12. 19:11
Visszatérve az erdeti kérdéshez: nálunk úgy oldják meg a tanulók, hogy elmennek ebédelni, utána pedig beülnek a könyvtárba (ami mellesleg nagyon szép és kultúráltan felszerelve, plusz számítógépek is vannak), szépen csendben megcsinálják a házi feladatokat.
169. d71ef05a8e (válaszként erre: 167. - Kamillka)
2012. szept. 12. 05:34
Az egyetemi tantárgyaink többségéről csak később derült ki, hogy nem jók semmire, amit pedagógiából tanultunk, arról már akkor is tudtuk, hogy köze nincs a tanítéshoz, a gyerekhez, az iskolában szükséges feladatokhoz:( És való igaz, hogy ezek a tanáraink voltak a legrugalmatlanabbak év közben és ők viselkedtek legmegalázóbban a vizsgákon. SOha nem az igazán nagy tudású tanárok.
168. Kamillka (válaszként erre: 167. - Kamillka)
2012. szept. 12. 01:04
* folytatta elnézést
167. Kamillka (válaszként erre: 160. - D71ef05a8e)
2012. szept. 12. 01:02

Nézd tök mind1, h minek tartod, de pl a töri, matek, biosz és kémia tanáraink gimiben 1 naplóval és krétával érkeztek minden órára. Megkérdezték hol hagytuk abba és fojtatták fejből tovább. Senki nem a tököt karózta órán, mert képesek voltak lekötni egy egész osztályt és valamit átadni!Mindenki tisztelte és szerette őket, pedig követeltek is.


Hehe- hát bocs, de akaratlanul is a nulla és egy kredites tárgyaink ugrottak be, amik akár hasznosak is lehettek volna, de nem voltak és még számon is kérték a szó szerint a semmit nem is akár hogy- számomra ez egy kicsit olyan kényszeres bizonyítás szerű: csak azért is megmutatom:S Szerintem ez nem a szakmai odaadás bizonyítéka, hanem valamiféle versengés a kollégák meg a tárgaik között (bár nem tudom mi folyik a tanáriban és jól is van ez így:)) - de ez már igencsak off

166. Bcicus (válaszként erre: 1. - Mikono)
2012. szept. 11. 21:48
Ha ez egyszeri alkalom akkor általában elszokták engedni, pláne ha a szülő ír előtte egy levelet, rendszeresen nem lehet.
165. mikono (válaszként erre: 160. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 20:22

Nem, tényleg ezt írtam. :) ("minden tanár azt hiszi, hogy az ő tárgya a legfontosabb") De ez szerintem valahol természetes, hogy így éreznek a tanárok.

Amikor én gyakorlatra jártam, én is fontosnak tartottam amit csinálok, pedig szinte semmivel se bíztak meg. Szóval meg tudom érteni ezt a gondolatot.

2012. szept. 11. 20:22

Gimis koromban a biológia tanárom azt csinálta, hogy a csengő szó előtt elindult már az osztályterem felé. Így csengetés után pár másodperccel már a teremben volt.


Viszont mikor megszólalt a csengő, a mondatot félbe hagyta, a krétát letette és közölte, hogy a szünet a diáké és indult vissza a tanáriba.

163. alidamolnar (válaszként erre: 161. - F1e23b97ee)
2012. szept. 11. 20:20
Na ja, szépen hangzik, és igazad is lenne, hogy nem kéne ráhúzni 5-10 percet. (Amúgy mindig matek tanárok teszik ezt a gimiben:)
162. d71ef05a8e (válaszként erre: 161. - F1e23b97ee)
2012. szept. 11. 20:20
Tökéletesen egyetértek.
161. f1e23b97ee (válaszként erre: 157. - Alidamolnar)
2012. szept. 11. 20:17

Egy tanárnak elvileg kellene tudni, hogy annak az osztálynak az az utolsó órája. És feltehetőleg mindenki siet haza, vagy a kollégiumba.


Itt is azt mondom mint előbb, van a tanárnak 45 perce, hogy leadja az anyagot, és akkor a diák kötelessége, hogy odafigyeljen arra. Ne beszélgessen, ne játsszon a telefonjával, ne amőbázzon.


Viszont a tanár a szünetet adja meg a diákoknak.

2012. szept. 11. 20:17

"Tartson olyan színvonalú órát a tanár, hogy a tanuló kötelességének érezze végig ülni az órát- ennyi! Senkinek semmi köze hozzá, h ki hová és miért iratkozik be és azt mekkora beleéléssel csinálja. . . ne vasszigorral akarja már senki megmutatni egy tanulónak arra, h az ő tárgya a legfontosabb!"


A fenti gondolataidat tartottam közhelynek, és mint hangsúlyoztam, egybne igaznak is. A "minden tanár azt hiszi, hogy az ő tárgya alegfontsabb" mondatot ténlyeg csak gyerekektől hallottam eddig, ne haragudj, ha félreértettelek. Egy másik nézőpontból ninc sannál természetesebb, mint hogy minden tanár úgy megy be dolgozni, hogy hisz abban, hoyg fontos, amit csinál. Ez éppen nem a hanyag munkavégzést jelenti nálam.


De nem akarok vitázni, felesleges, és nem is ez volt az eredeti célom azzal, hogy bekapcsolódtam ebbe a fórumba.

159. mikono (válaszként erre: 158. - Alidamolnar)
2012. szept. 11. 20:17
Ezt nevezem felnőttes gondolkodásnak, de komolyan. :) Mostanában csak azt hallottam suliban, hogy busz így meg úgy. Végre valaki, aki nem nyarvog miatta. :)
158. alidamolnar (válaszként erre: 149. - Mikono)
2012. szept. 11. 20:13
Akkor is azt mondanám, mert egy suli, ahol szabályok vannak. Nekem meg sem fordul a fejemben, hogy ezért kiakadjak, komoly:)
157. alidamolnar (válaszként erre: 146. - F1e23b97ee)
2012. szept. 11. 20:12
Ráhúz, mert a gimi diktál, és nem a diák a giminek. Azt mondja sok tanár náluk, hogy majd ha ő mondja, akkor van vége az órának. És hát 13:10-ig ha vannak, akkor 18-kor indul a vonat, kb. a gimivel szemben van a vasútállomás, de akkor már cseszhetik a gyerkőcök, de ez van, én ezen soha nem háborogtam.
156. Kamillka (válaszként erre: 150. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 20:10
Hát jah, valóban jó nagy közhely elégtelenül ellátni a munkahelyi feladatunkat és roppant felnőttes is egyben. Ebben a témában nem hiszem, hogy közeledne az álláspontunk :))
2012. szept. 11. 20:07
Én is Zsóka-54 14 sz hsz-val értek egyet, indokolt esetben elmehet, de nem lehet belőle rendszert csinálni.
154. f1e23b97ee (válaszként erre: 152. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 20:00

Mielőtt azt hinnéd, hogy én az iskolák és a tanárok nagy ellensége vagyok annyit mondok ez nem így van.


A tanáraim következetesek, maguk módján szigorúak, de kompromisszumra készek voltak. Persze elvárták, hogy mi is nyújtsunk ezért valamit. Mikor megbeszéltük gimibe, hogy nem tartunk szünetet a 7. és 8 óra között,és így 10 perccel korábban elmehetünk, de ennek ellenére sokan mégis a mosdóba csámborogtak, a harmadik ilyen alkalom után a tanár azt mondta, hogy akkor nincs előbb elmenetel, és ő is csak csöngetésre fog érkezni.


Amit erről a tanárról leírt a kérdés feltevője, az viszont nem sok jót mond el róla. És nem elsősorban azért, mert nem engedi el a diákot 10 perccel előbb.


Hanem ahogy a felnőtt koruk ellenére kezeli őket.

153. mikono (válaszként erre: 152. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 19:54
Honnan tudod, hogy itt mindenki felnőtt? Interneten bárki bármit mondhat. :D Amúgy ha sok vaskalapos tanárral találkoztak, akkor meg tudom érteni őket.
152. d71ef05a8e (válaszként erre: 151. - Mikono)
2012. szept. 11. 19:49
Félre ne értsetek, 3 óra, d emég fél óra is iszonyat, elfecsérelt idő, főleg ha még mód sincs valahogy hasznosan eltölteni. De sok hozzászólásból tényleg azt szűrtem le, mintha néhány kivételtől eltekintve mindenki azon csodálkozna, hogy egy intézménynek vannak szabályai, amit be kell tartani, másrészt a tanár mint ősellenség jelenik meg sokak hozzászólásában. Ez felnőttektől nekem nagyon furcsán hangzik:)
151. mikono (válaszként erre: 150. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 19:44
Ezzel egyetértek veled, hogy nem lehet egész életünkben diákként gondolkodni. Én egyszer egy óra miatt vártam 3 órát a buszra, mivel vidékre vonat nem megy. De végülis kibírható volt, nem olyasmi, amit nem lehet túélni. Persze 15 évesen nem ezt mondanám, de így 20 évesen már türelmesebb vagyok.
150. d71ef05a8e (válaszként erre: 145. - Kamillka)
2012. szept. 11. 19:41
Erre nem tudok mit mondani, mert közhelyeket írtál, amelyek, mint minden közhely, tökéletesen igazak. Az egyik oldalról. De nem gondolkodhat mindenki egész életében diákként.
149. mikono (válaszként erre: 144. - Alidamolnar)
2012. szept. 11. 19:40
Ne vedd sértésnek, csak kíváncsiságból kérdezem. Akkor is ezt mondanád, ha a lányodnak több mint 2 órát kéne várnia a következő vonatra?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook