Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez lógásnak számít? fórum

Ez lógásnak számít? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
148. Kamillka (válaszként erre: 145. - Kamillka)
2012. szept. 11. 19:40
-arra
147. d71ef05a8e (válaszként erre: 141. - F1e23b97ee)
2012. szept. 11. 19:40
DE, de, végigolvastam. Valóban egészen más szituáció, mint egy középiskola, amiről én tudok nyilatkozni. Azonban sok hozzászólás a régi középiskolai kiskapikról, jófej, humánus tanárokról szólt, akik elengedték a diákokat, a hozzászólásom nagyobbik felében ezekről mondtam el a véleményem, valóban eltérve az eredeti témától.
146. f1e23b97ee (válaszként erre: 144. - Alidamolnar)
2012. szept. 11. 19:35
Ez is kissé azt gondolom felháborító. Miért húz rá a tanár? Vagy , ha annyira rá akar húzni vegye figyelembe, hogy vannak olyanok akik vonathoz vannak kötve. Azokat pedig engedje el.
145. Kamillka (válaszként erre: 139. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 19:35
Tartson olyan színvonalú órát a tanár, hogy a tanuló kötelességének érezze végig ülni az órát- ennyi! Senkinek semmi köze hozzá, h ki hová és miért iratkozik be és azt mekkora beleéléssel csinálja... ne vasszigorral akarja már senki megmutatni egy tanulónak arra, h az ő tárgya a legfontosabb! Érdekes módon nálunk pont azokon a tárgyakon volt "választható" a részvétel, ahol TUDNI és TELJESÍTENI kellett, h elkerüljük a bukást. Aki meg fel tudta olvasni a TK szövegét a saját önálló gondolatai nélkül, vagy akármilyen plusz nélkül amit bele tudott vinni az adott tárgyba ott aztán volt katalógus minden órán... (félreértés ne essék- tudom, h a másik oldal sem matyóhímzés feltétlenül, de nem indokolatlanul sok esetben)
2012. szept. 11. 19:31

Tudom, hogy most nem leszek szimpi, de munkahelyen mit fog csinálni, ha a vonata miatt 10 perccel előbb el kell mennie?

(ha mondjuk nincs rugalmas munkaidő, mert akkor nem kérdés).

Tudom, miről beszélek, a lányom vonattal megy a gimibe, és van, hogy 5 perccel kési le a vonatot, (mert ráhúz a tanárnő, és azt mondja, az órának nem akkor van vége, amikor csöngetnek, hanem amikor én azt mondom), szóval lekési, egy óra múlva jön a következő vonat. Hát, így járt akkor... Ottmarad a suliban, olvasgat a könyvtárban, aztán egy óra késéssel hazaér.

143. Kamillka (válaszként erre: 138. - Mikono)
2012. szept. 11. 19:24
Azért szerintem bepótolható lenne belőle simán az az utolsó 10 perc...
142. 06718ca650 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2012. szept. 11. 19:21
így van.
141. f1e23b97ee (válaszként erre: 135. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 19:18

Úgy gondolom nem olvastad végig a hozzászólásokat, csupán a mundér becsületét próbálod védeni.


Itt a fórum indítója leírta, hogy egész nap egy tanárral van órájuk. Én emiatt írtam, hogy ha hat óra alatt nem tudja megtanítani azt amit akart, akkor 10 perc alatt sem fogja tudni.


Amennyiben összevonja az utolsó két órát megtaníthatja percre pontosan azt amit szeretne, és ez a diák is elérné az autóbuszt, így senki sem lógna.

Ebben az esetben azt gondolom a munkamorálját sem lehetne vitatni, csupán azt mondanák róla, hogy van benne némi jóindulat.

140. mikono
2012. szept. 11. 19:12
De ugye minden tanárnak a saját tantárgya a legfontosabb... Szóval nem is meglepő, hogy ennyire szigorú az ilyen "elkérem magam" dolgokkal kapcsolatban.
139. d71ef05a8e (válaszként erre: 137. - Kamillka)
2012. szept. 11. 19:12
Nem lehet kötelezni semmire sem 18 év fölött. Arra sem, hogy abban az intézméyben tanuljon.
138. mikono (válaszként erre: 136. - Kamillka)
2012. szept. 11. 19:10
EZ a roppant fontos tárgy az EU-s ismeretek... Elég fárasztó tárgy, de nem is fő-tantárgy.
137. Kamillka (válaszként erre: 39. - Ea56324114)
2012. szept. 11. 18:59
Senkit nem lehet koliba kényszeríteni- lehet anyagilag nem érné meg neki/nem vennék fel stb. Nehogy már 10 perc miatt koliba kelljen mennie bárkinek is, ha nem akar- főleg, hogy ez egy tanfolyam, ha jól értem. Még egyetemen/főiskolán sem csinálnának ebből ügyet- feláll a hallgató és megy akár indoklás nélkül is. Egy 18. életévét betöltött embert nem lehet kötelezni arra, hogy maradjon- az más kérdés, hogy esetleg vizsgán -2-ről indul az illető emiatt...
136. Kamillka (válaszként erre: 28. - Mikono)
2012. szept. 11. 18:52
Megbeszélné a főnökével, h bemegy 10-20 perccel hamarabb, vagy rövidebb ebéd szünetet tart és eléri a korábbi buszt... Megkérdezhetem milyen ez a roppant fontos tárgy? Nem mintha nem azt várná az egész osztály utolsó óra utolsó 10 percében, h szólaljon már meg a csengő. Kizárt, h mindenki a tanár szavát issza már olyankor. Főleg egy OKJ-s tanfolyamot kicsit rugalmasabbnak képzelnék ilyen szempontból.
135. d71ef05a8e (válaszként erre: 130. - F1e23b97ee)
2012. szept. 11. 16:34

Sok részletben nincs igazad szerintem. illetve félreértjük egymást. Én soha nem fogadok el átlátszó kifogást, de dühít, hogy mégis mindig megpróbálkoznak vele a gyerekek, manapság is, a Facebook korában. És sokadszor, mi azért nme engedjük el a gyereket óra vége előtt, mert nem tehetjük. van egy házirend, be kell tartni, és van főnökünk, akinek el kell számolni. Ez nem panasz, szerintme ez a normális. a kiskapus megoldás lehet, hogy a gyakoribb, de véleményem szerint nem az a minta.


A 6 órás példádat azért nem értem, mert nem tartok egyhuzamban egy osztályban hat órát. ha tartanék, akkor tényleg nem számítana az utolsó 10 perc. Így viszont a 45-ből számít. És nem azért, mert akkor AKAROM megtanítani az anyag egy lényeges részét, hanem mert annyi percre tervezem az órámat, és még így is nehéz végezni egy év alatt a tananyaggal. Igen, izgágák már. De erre nem az a megoldás, hogy amint elkezdenek fészkelődni, én abbahagyom a tanítást. hanem az, hogy olyan anyagrészt és módszert hagyok az óra végére, amivel- ha a gyerek együttműködik - az utolsó 10 perc is lehet hatékony. MOndjuk nem "leadom" az anyagot, hanem ő dolgozik valamin, stb.


De én azt hiszem, kár minden szóért. Alapvetően más a véleményünk a szabályokról, ezért parttalannak tűnik ez a bezsélgetés. Kiskapuk mindig lesznek. Ahogy lógós munkaerő is. Ha a tanár 10 peccel hamarabb abbahagyja az órát, vagy akkor már lényegében nem cisnál semmit, akkor ő lóg. És lehet, hogy jófej lesz a gyerekek között, de a munkamorálja és a minta amit arról átad erősen vitatható.

134. Mazsinka (válaszként erre: 129. - F1e23b97ee)
2012. szept. 11. 16:13
Én utazó voltam, kb. 55 percet utaztam egyirányban gimis koromban, tehát napi majd' két órát töltöttem buszon. Télen, háromnegyed hatkor ment a buszunk, műbőr üléses, ami egész éjjel kint várakozott az utcán a sofőr háza előtt. Szerinted abban hány fok volt reggel, amikor beszálltunk, és ráültünk a hideg ülésre? Néhány lány attól felfázik, ha ránéz egy ilyen buszra, nemhogy óra hosszáig üljön a fagyos buszon, aminek rossz az ablaka, alig van fűtése...még most is beleborzongok, ha rá gondolok.
133. Mazsinka (válaszként erre: 128. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 16:10
Aki előbb elmegy, az be kell, hogy pótoljon mindent, és a leckét is meg kell, hogy írja. Egy tanár sem fogadta el, hogy "nem tudom, nem voltam itt".
132. f1e23b97ee (válaszként erre: 127. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 15:59

A vezetőség nálunk is elég vaskalapos volt. Rendészeti iskola. Mindig megkértek, ha elmegyünk ne verjük nagy dobra.


Mégis megoldható volt.

2012. szept. 11. 15:59
Uggyan már, nekem hetente meghalt, és feltámadt öregapám suliban, annyit lógtam. :P
130. f1e23b97ee (válaszként erre: 128. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 15:58

Azért a régebbi kort a maival ne hasonlítsd össze. Ma már ahogy írtam csak egy-e-mail és mindenki megtudja mi a házi feladat. Ez nem lehet kifogása a tanárnak. Illetve ezek az emberek már nem általános iskolások, hanem 19-21 évesek. nem hiszem, hogy kül9n kellene korrepetálni őket.


És amit nem tud elmagyarázni a tanár 6 óra alatt azt ne az utolsó 10 percben próbálja .


Ha tanítasz akkor Neked kell legjobban tudni milyen a diák, kortól függetlenül. Az utolsó 10 percben izeg mozog pakolászik, csak éppen nem arra figyel amit a tanár lead nekik.

129. f1e23b97ee (válaszként erre: 124. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 15:53

És az nem a gyerek érdeke lenne, hogy télen ne ücsörögjön a buszpályaudvaron, vagy buszmegállóban esetleg bizonyos inzultusnak kitéve magát?


Mert most még rendben világos van fél 8-ig. De télen ez másképp lesz.


Várakozhat a szürkületben , és utazhat sötétben. Mindez 10 perc miatt.

128. d71ef05a8e (válaszként erre: 126. - Mazsinka)
2012. szept. 11. 15:50

Én megértem, bár sosem voltam ilyen helyzetben, de látom a bejárós gyerekeket. AZt is, hoyg sokan azért jönnek a mi iskolánkba egy puccosabb gimi helyett, mert a még messzebbre való bejárást és a kolit sem bírták. Embertelen néha, főleg télen. De eg yponton túl nem lehet midenkihez igazodni, ezt pedig a beiratkozáskor figyelembe kell venni.


azért is vagyok egyébként ilyen hajlíthatatlan a témában, mert épp azok a gyerekek, akik nálunk próbálkoztak még régebben ilyen elkérezkedéssel méltányossági alapon, nem csináltak soha házit (mert ők azt már nem hallották), még külön ott kellett maradni velük korrepetálni, mert a tananyag végéről lemaradtak, stb. Ez utóbbi nem gond, a tanár feladata és szívesen korrepetálunk, de akkor most kinek is jó, ha rendszeresen előbb elmegy?

127. d71ef05a8e (válaszként erre: 123. - F1e23b97ee)
2012. szept. 11. 15:47
Vezetőségtől függ ez is.
2012. szept. 11. 15:47
Amikor délutános voltam a gimiben, én is (pár társammal együtt) leléptem mindig az utolsó, azaz nyolcadik óráról, sosem lettünk beírva, nem volt belőle gond, mert az oszi megbeszélte a tanárokkal. Rendes volt tőle. A többi diák sokat háborgott ezen, a helybeliek sosem tudták megérteni, hogy utazónak lenni nem túl rózsás, csak az állítólagos lógásokat látták, azt viszont nem, hogy ha délelőttösek voltunk, akkor ötkor keltem és négykor értem haza, ha délutánosok, már 11 után indultam a buszra és fél kilencig el voltam. Néhány sulitársam 5 percre lakott a gimitől, többnyire azok aludtak el reggelente, szegények nem bírtak fél nyolcra odaérni, én meg keltem ötkor...na, ezeket nem látták.
125. d71ef05a8e (válaszként erre: 124. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 15:46
mármint tudást átadni
124. d71ef05a8e (válaszként erre: 122. - F1e23b97ee)
2012. szept. 11. 15:46

Ez iskolától függ. NÁlunk például egy tanárnak nincs ebben teljes szabadsága. A diákok az utolsó órájuk előtt vagy lyukasórában csak kilépőkártyával hagyhatják el az épületet, a lepecsételt kilépőkártyát pedig a vezetőség adja ki, esetleg az osztályfőnök, de nem akármilyen esetekre, semmiképpen sem rendszeresen az utolsó órák vége előtt.


Ez a védelem a gyerek érdeke, a szülő felé is vállalt felelősség.


Másrészt, bár ez már nem ide tartozik, de nehéz megállnom szó nélkül, aki próbált már valaha bármilyne témában kötött idő (45 perc) alatt átadni egy osztálynyi különböző képességű gyereknek, az tudja, mit jelent 10 perc.


Lehet, hogy mégis tévedtem, és vannak munkahelyek, ahol 10 perc késés vagy előbbi hazamenetel a kutyának sem tűnik fel.... egy iskola másképp működik jó esetben.


Tessék, lehet köveket szórni a vaskalapos tanárra:):)

123. f1e23b97ee (válaszként erre: 121. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 15:44

A szabályokat lehet rugalmasan is kezelni. Itt úgy látom a tanárban a rugalmasság egy csöppnyi jelét nem lehet felfedezni.


Emlékszem mi anno péntekenként az összes órát összevontuk, így már délben mehetett haza mindenki, pedig nem egy tanár tanította az aznapi tananyagot.


Itt is csak ennyi kellene. Az utolsó két órát egybe tartani. Az pont 10 perc, ha jól gondolom.

122. f1e23b97ee (válaszként erre: 120. - D71ef05a8e)
2012. szept. 11. 15:40

Akkor hiányzik, ha a tanár beírja neki az igazolatlan órát. Ha nem, akkor a kutyának sem tűnne fel az a 10 perc


Ebben az esetben nem is beszélhetnénk semmiféle százalékról.

121. d71ef05a8e (válaszként erre: 111. - F1e23b97ee)
2012. szept. 11. 15:40
Rosszul érezné magát. Sajnos ez egy iskola házirendjén semmit nem változtat.
120. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Mikono)
2012. szept. 11. 15:38

Nem minősíteném sem pofátlanságnak, sem lógásnak, a gyermek egyszerűen el van tévedve. Ez sajnos akkor sem így működik, ha a legközelebbi buszra egy órát is kell várni. A mi iskolánkba is többségében vidékről járnak be gyerekek, amennyire csak lehetséges volt, a csengetési rend figyelembe veszi a buszjáratokat, de így is előfordul, hogy pl. 7. óra vagy szakkör után sokat kell várni a buszra.


Rendkívüli esetet kivéve akkor sem mehet el az óra vége előtt 10 perccel, hiszen óraszámtól függően így az órák bizonyos százalékáról automatikusan hiányzik. Nem irigylem a bejárós gyerekeket, ennek ellenére időben érdemes ezzel tisztába jönni, mert a munkahelyről sem mehet majd el korábban senki egy kedvezőbb buszjárat miatt.

119. mikono (válaszként erre: 118. - F1e23b97ee)
2012. szept. 11. 15:33
Hát sajnos ilyen az osztály. Tavaly egyszer barátnőm megkérdezett a tanártól valamit. A tanár szépen válaszolt is, de csak addíg, amíg az egyik nagyképű csaj bele nem szólt a dolgába. És a vége az lett, hogy a csaj is és a tanár is beszólt neki. Ő meg zavarában nem tudott mit mondani. Persze a csaj a háta mögött kinevette. Tisztára mint az óvodában....
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook