Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez jó edzésterv kezdőként? fórum

Ez jó edzésterv kezdőként? (tudásbázis kérdés)


7. eandi78 (válaszként erre: 5. - 297e02583e)
2014. júl. 8. 07:26

Kinizsi 100, az igen. Én már soha nem jutok el oda szerintem. 15-16 évesen ment volna, persze az is benne van, hogy akkoriban főleg gyalog közlekedtem, most meg... 50 km azért menne szerintem (Gerecse 50), de mostanában max. 35 km-ig jutottam. Lábaimon azért érzem, hogy többet kellene gyalogolnom/futnom. Hegyeket simán "megmászom", gyorsabb is vagyok az átlagnál. A pulzusnak bőven van ideje helyrállni hegy után.

Ha magamból indulok ki havonta egy-két alkalommal kellene egy 20-30 km gyalogtúra, az lenne a legnagyobb segítség tt-re.

Nálam az edzés heti 3 futás+1-2 kerékpár, most eü. okokból csak 4-5 kerékpár. Korábban inkább csak kerékpároztam, de most szerelmes vagyok a futásba:) Súlyzózás csak ritkán, azt nem szeretem, pedig nagyon kellene a karjaimnak:( Emellett kerékpárral járok munkába, ami napi 12 km-t jelent. Ezt kellene gyalog megtennem néha:)

6. 297e02583e (válaszként erre: 4. - Jujujo)
2014. júl. 8. 06:14

Igen, olvastam. Úgy gondtam, hogy annak is neki kezdek, hogy azzal lassabban haladok. Mondjuk az első szinten nem is érzem hatását, de nyilván a többi húzósabb lesz.

Amit tudok, hogy nehéz a hasizom, sosem ment, plusz még csont dolgok is akadályoznak benne.

2014. júl. 8. 06:11

Túlsúlyról nincs szó, inkább csak lustaságról :D.

A úgy 3x10ről kezdtem, aztán emeltem először alkalmanként 5-el, de most inkább úgy csinálom, hogy heti szinten emelek csak.

Tavaly csináltam egy futó tervet, amivel sikerült a 6. hét végére a 30 perc alatt 5 km megállás nélkül, életembe korábban még 10 perc se ment, szóval idén is ennek akarok neki kezdeni. Tavaly a nagy meleg miatt hagytam abba, de most szerintem majd hajnalan futok.

Természetjárás alatt a teljesítménytúrákat értem, a cél mondjuk a kinizsi 100 lenne, de ez csak álom :D .. tavaly sík terepen még ment a 40 km 8 órán belül, de azóta egyszer sem voltam.

Magyarán nagyon ellustultam az elmúlt egy évben, és kezdem érezni ,hogy nem jó ez így.

Amúgy olyan erőt szeretnék, ami a mindennapi életben is jól jön, pl ha egy nagy táskát kell a vonaton feldobni, meg ilyenek. Illetve bushcratos ténykedésnél is jól jönne.

4. jujujo (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. júl. 7. 22:33

Nem tudom, olvastad-e a könyvet, de ott ki van hangsúlyozva, hogy a hídba akkor szabad belekezdeni, ha már erősítetted a hát és csípő izmait. Nem mondom, hogy feltétlen ki kell várni a guggolás és lábemelés 6. szintjét, de azért a kezdetek kezdetén belevágni nem biztos, hogy a legjobb ötlet.

Én is szemeztem vele, hogy elkezdem a többivel, de ebben hallgatok a könyvre. :)

3. eandi78 (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. júl. 7. 21:52

Ha nem vagy jó kondiban lehet sok lesz kezdetnek a 30. 5x10 jobban hangzik.

Futás remélem olyan edzésterv, ami futás-séta felváltva kezdetben. Ha esetleg nagy a túlsúly lehet tempósabb gyaloglás. A kerékpár kevésbé terhelő, mint a futás.

A természetjáráshoz nem kell túl nagy erőnlét. Persze akad egy-egy emelkedő:)

2014. júl. 7. 20:32

szerintem elkezded, és meglátod:)

a lényeg, hogy azért adj neki egy hónapot, hogy meglásd, tudsz-e benne fejlődni. (gondolom, ha valamelyik gyakorlat könnyen megy, akkor azt közben nehezíted)


ha nem válik be, akkor nézz másik edzésterv után.

2014. júl. 7. 19:52

Fegyencedzésnek kezdtem neki, az alap szinten vagyok, heti szinten emelem az ismétlésszámot 10-el, kivéve a lábfelhúzást, azt csak 5-el.

Ehhez el akarok kezdeni egy futás edzéstervet is.

A hetem így nézne ki:

Hétfő: Fekvő (most falfekvő) 3x30

Lábemelés (most széken ülve lábfelhúzás) 3x20

Híd (ez is kezdeti) 3x30

húzódzkodás (most csak falnál)3x30

Guggolás (ez is könnyített) 3x30


Kedd: futás


Szerda: a hétfői nap


Csütörtök: futás


Péntek: a hétfői


szombat: semmi


Vasárnap: futás


A futás egy edzéstervet takar, ami heti 3 edzésnapot kíván meg.

Ez nem túl megterhelő kezdésnek? Nem mondanám, hogy túl jó kondiban lennék jelenleg. mi a véleményetek? Nem nagyon értek hozzá.

Általános erőnlét elérése a célom, ami pl természetjáráshoz, túrázáshoz, túléléshez elengedhetetlen. Még érdemes lenne mással is kombinálnom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook