Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta és edzésterv fórum

Diéta és edzésterv (beszélgetős fórum)


2014. jan. 19. 16:03

Bocs, a rövidlátásom nem javult... :D


32 voltam, nem 30.

Azért igazából akkor kezdett a súlyom némi ingadozás után egyre nőni, amikor már majdnem 50 évesen a hormonok is beleszóltak, de az is tény, hogy egyre inkább csak feküdtem és ettem.

2014. jan. 19. 15:49

Igazán szívesen.

Nekem is a 30. évem óta voltak súlyproblémáim, akkor szültem a harmadik gyerekemet. Veszélyeztetett terhes voltam, utána meg még ciszta miatt kellett nagyon vigyáznom a mozgással.

Nem sokkal később falura költöztünk, és itt valahogy elhagytam magam, mozogni, futni itt nem tudtam.

Hogy miért nem fedeztem fel hamarabb az itthon végezhető mozgásokat, és miért nem étkeztem hamarabb is így, nem tudom. Amikor egyedül maradtam, akkor voltam 75 kg, a 150 centimhez, izomsorvadással, és gyakorlatilag alig bírtam járni is. Hát ez nem én vagyok, mondtam magamnak...(ez volt 2012 nyarán.)

22. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2014. jan. 19. 12:17

Nagyon otthon vagy az egészséges táplálkozásban, ez látszik, ez nagy érték.

Én még csak most ébredtem rá, hogy nem jó elhanyagolni a táplálkozást, ha megéheztem, egy kínai menüt bepakoltam, és 10 óra hosszáig semmi baj nem volt.

Viszont már 30 fölött vagyok, érik az agy... :) elkezdtem gondolkodni, hogy biztos az egész életem a munkáról kell-e szóljon, és a NEM et találtam válasznak.

Szóval még az elején vagyok, köszönöm a hasznos tippeket.

21. Guruljka (válaszként erre: 5. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 18. 23:39

Ezt én húsleveskocka nélkül készíteném el például, és kevés tejföllel, vagy több joghurttal sűríteném, amiben zabkorpát kevertem simára.

A felkockázott csirkemellnek nem kell 45 perc, jóval hamarabb készen lehet. Persze a mennyiségtől is függ.

Fűszerként szeretem a gyömbért használni, ahhaz az áételhez is tennék, még a hús mellé. No meg kurkumát, ami fűszerként olcsón kapható, és ugyanúgy használ, mint a drága kapszula...Minden nap teszek valamelyik ételbe egy mokkáskanállal.

Gombához szoktam tárkonyt használni, főleg ha tejfölös.

20. Guruljka (válaszként erre: 17. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 18. 23:33

Nem bánom, szívesen adok ötleteket, meg hozok recepteket. De én nem járok dolgozni, itthon vagyok, és egyedül is javarészt. Ezért a minden napi étel kitalálása is külön program, meg az elkészítése is. Nincs menüm, amit követek, mert ébredéskor legfeljebb a fő étkezést tervezem meg nagyjából.

Reggelire (nálam ez ébredés után úgy két órával esedékes) általában joghurtba vagy kefirbe (nem egy egész pohár, csak úgy a fele, és kizárólag natur joghurt, és nem az aktívia, hanem olcsó mezei...hű de finomak ám!)...szóval olyan nem egészen egy decibe belekeverek egy lereszelt almát (nagy lyukú reszelő), és utána ami éppen eszembe jut. Zabkorpa, és/vagy zabpehely, búzacsíra, mazsola, kókuszreszelék (ez a kettő ritkábban).

Egyszer vizsgára vittem magammal ilyet, abba raktam darabos dióbelet is, és kis dobozkából ettem kiskanállal a szünetben.

Már vagy két hónapja nem ettem bolti kenyeret, de azelőtt is csak keveset, mert felvágottat nem eszem. Kivétel a főtt füstölt tarja, ami legalább láthatóan hús. Még a legjobb sonkaszaláminak is csak kábé a fele hús, nézzétek meg egyszer.


Leveseket is kiválóan lehet főzni zsiradék nélkül, sőt még paprikást is, csak több hagyma kell hozzá, amit vízzel párolunk. A mai sűrű leveském (nem vacakolok több fogással) is zsír nélkül párolt hagyma, felöntöttem vízzel. Amikor az is forró volt, bulgurt tettem bele (olyan 5 dekát), és kicsi lángon főztem. Amikor puhult már, akkor vegyes zöldségkeverékből tettem hozzá, mindig van itthon valamelyik fajta. Zabpelyhet és kevés erős zöld paprikát főztem még bele.

Ezt a fajta levest lehet variálni, mert kis zsiradékkal is lehet főzni persze, és felkockázott sovány hússal is. Lehet kölest is főzni bele bulgur helyett, és lehet a végén egy tojást is beleütni, amit nem is muszáj elkeverni, hadd maradjon benne egészben a lágy sárgája, ami külön finom a tányérban elkevergetve.

Vacsorára lehet kis nasi is, vagy akár rántotta, amihez kell egy kis kenyér.

A nasi általában sovány tejben főtt kukoricadara vagy tejes zabkása. Bármit lehet rá tenni, de cukrot nagyon keveset. Eleinte én cukrot nem tettem rá, hogy leszokjam a cukor édességéről.

De édes a búzacsíra is, azt is lehet beletenni a főzés után belekeverve.

Tésztát nagyon ritkán eszem. Időnként belefér akár két-három olyan nap is, mikor nem számolok (kalóriabázis), és ez sem okoz fennakadást a fogyásban. Olyankor eszem tésztát is, én inkább a zsír csökkentését tartom fontosnak. De abból is van egy napi minimum, amit meg kell enni, különben szorulás lesz a vége.

Fontos a tápanyagok egymáshoz való aránya is, de ebben már nagyok az egyéni eltérések.

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Patapucs)
2014. jan. 18. 23:16

Igen, a zabirodalomban.


[link]

18. patapucs (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2014. jan. 18. 22:21

Nem is tudtam, hogy van zabpogácsa is. :-o

Ennek van vhol receptje?

17. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2014. jan. 18. 22:17
Érdekelne pár napi menüd, ha nem bánod, sajnos hétvégéken is munka van, mindenre szánok időt, csak menü kidolgozására nem marad és magamra nem hagyok. Nagy könnyebbség lenne, ha kész napi menü tippeket leshetnék el valakitől.
2014. jan. 18. 22:16

Így már más! :-D

Még a rozskenyér sem az igazi, mert ugye rá is kellene tenni valamit.

Mondjuk javasolnék valami otthon elkészíthető és magaddal vihető dolgot, zabpogácsát, hasonlót.

Van egy jó kis blog, a Zabirodalom, olvasgathatsz ott is.

2014. jan. 18. 22:14
Nem jól fogalmaztam, mondjuk kakaós csiga elhagyása, rozskenyérre cserélése, tehát teljes kiörlésűre cserélés, inkább tudatosabb táplálkozásra gondoltam, hiszen én is dolgozom, és összeesnék szénhidrát nélkül :D
14. patapucs (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2014. jan. 18. 22:04

Mondjuk az elhagyást én sem értem, de szerintem csak a drasztikus csökkentésre gondolt.

Mint S.Norbi által hirdetett alacsony ch-os diétánál.

13. Guruljka (válaszként erre: 3. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 18. 21:56

Már miért kellene elhagyni a szénhidrátokat?

Naponta 230 grammot eszem nagyjából, csak nem finomított cukrot/lisztet.

Rengeteg féle zöldséget, krumplit is eszem! Kásanövényeket, száraz hüvelyeseket, saját sütés kenyeret, teljes kiőrlésű lisztfélékből. Zabpelyhet, zabkorpát, búzacsírát...

Húsfélékből felvágottat nem. Csirkemell, sovány sertés-vagy pulykahús, bár nem vagyok nagy húsevő, nem kívánom minden nap.

Ja, és lefogytam 25 kilót, jelenleg a fiatal kori súlyomat tartom, éhezés és szenvedés nélkül. 56 évesen megint erősödöm és egyre mozgékonyabb vagyok. Nemcsak Leslie Sansone gyakorlatait végzem, hanem Tatarek Rezső tíz perceseiből naponta többet, sőt, éppen a 60 perceset fogom mindjárt végig megcsinálni, már sokadjára.

Más, hosszabb-rövidebb edzést is lementettem a "jutub"-ról, igyekszem változatosan edzeni anélkül, hogy el kellene mennem itthonról, vagy költenem kellene, mert sajnos nincs miből.

2014. jan. 18. 18:51

Jó receptek, holnap elkészítem a zablepényeset, van hozzá minden.

Én is tornáztam itthon, de a kondiban azt szeretem, hogy nagyobb a hely mint nálunk, és nem vonja el semmi a figyelmem.

Kedd, péntek, vasárnap jártam, újra szeretnék én is menni februárban.

Legtöbbször 10 perc kocogással kezdtem, aztán vagy csípő-fenék- kar, vagy vádli-has-váll edzést csináltam, vagy comb- has-hát

aztán ha végeztem futottam még 25 percet.

Amit rosszul tettem, hogy sokszor elhagytam a nyújtást. Nem szabad.

Februártól újra támadok.

2014. jan. 18. 17:45
Tornázni itthon szoktam. Béres Alexandra dvd-it variálom, zumbázom.Néha Rubint Réka is előkerül, de azt annyira nem szeretem. Leslie Sansone gyalaglós videóit is csinálom alkalmanként. Februártól szeretnék elmenni tornázni, meg ki akarom próbálni a konditermet is. Valójában fogyni már nem szeretnék, csak szinten tartani. Kb. egy év alatt leadtam 12 kilót. Inkább már csak alakformálás, feszesítés a lényeg.
2014. jan. 18. 17:45

Zöldséges zablepényt sütöttem ma.

Akit érdekel, a recepteimnél megtalálja.

A zöldségek mennyisége tetszőlegesen variálható, én most többet tettem bele.

2014. jan. 18. 17:40
Ma csináltam csirkemellet jó fűszeresen. Csináltam tzatzikit hozzá. Jó sok zöldséggel beletekertem tortillába. Kiadós, és nem sok kalória.
8. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 6. - Nagymaya)
2014. jan. 17. 21:16
nyamm.. majd kipróbálom.
2014. jan. 17. 20:48
kuskis=kis :-)
2014. jan. 17. 20:43
Csirkemellet apróra vágom, kicsi olivaolaj, ízesítem delikáttal, majorannával, bazsalikommal, oregánóval, mustármaggal, és egy kuskis mustárral. Kb. 20 perc alatt kész, nem lesz száraz a hús. Ehhez a következő salátát szoktam csinálni: hagyma, paprika, paradicsom, uborka- apróra összevágni, egy nagy pohár tejföl rá. Kicsit hagyni kell a hűtőben állni, hogy összeérjenek az ízek. Nem teszek rá se sót, se fűszert. Ez így jó. Ha vendégeknek csinálom, sajtot szoktam reszelni a tetejére, de az úgy már nem diétás :-)
2014. jan. 17. 19:42

Gombás csirkemell


Pici olajon megpároljuk az apróra vágott hagymát, a csirkemell kockákat rádobjuk és egy picit átpirítjuk. Annyi vízzel felöntjük, hogy ellepje a husit, hozzádobunk egy húsleveskockát és egy picit átrotyogtatjuk, majd takarék lángon, fedő alatt puhára pároljuk(kb.45 perc). Ha elfőtte a vizet, pótoljuk. Friss csiperkegombát(jó a konzerv is) cikkekre vágunk, hozzáadjuk a husihoz és borsozzuk. Kb. 5-10 percig főzzük. Végül 1 pohár joghurtot vagy light tejfölt öntünk rá és ezzel felforraljuk. Apróra vágott petrezselyem zöldet dobunk bele és már kész is.

4. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 2. - Lara1984)
2014. jan. 17. 19:29
az 5-6 kilo a kusza gondolataim miatt későbbre csúszott. :)
2014. jan. 17. 19:28

Sokszor az a bajom a szénhidrát elhagyásával, hogy mit egyek a hús mellé, nekem a sajáta kevés.


Ha valaki nem akar lemondani a krumplipüréről, csinálja a következőt.


Karfiolt főzzön meg+ só , pürésítse, borssal és szerecsendióval ízesítse.


nagyon finom, és még este is ehető, ill. gyorsan megvan.


mellé csirkemellet, halat készítek. Na így már lecsúszik, én laktatónak találom.

2014. jan. 17. 19:27

"... rajtam van a mérleg és nagymamám szerint is..."


Ez mit jelent? :)

2014. jan. 17. 19:14

Kedves karcsúsodni vágyók!


Én 2014-ben nem vagyok olyan kedves hangulatomban, rajtam van a mérleg és nagymamám szerint is- pedig akkor az már látványos- 5-6 kilo.

Olyan önző, de mégis önzetlen célból hoztam létre ezt a fórumot, hogy dobjuk a közösbe a jó ötleteinket és a kiváló gyakorlatainkat.

Elméletet mindenhol találunk, de itt most a tapasztalaté legyen a főszerep!


Olyanokra gondolok konkrétan, mint egy pár jó napi konditermes edzésterv (pl. izomcsoportra stb.)


Fogyókúrás napi menüre is szükség lenne, konkrétan szénhidrátszegény étrend érdekel.

Én is írok majd, mert vannak ötleteim, így ha szerencsénk van, és aktívak leszünk, minimum egy ínhüvely gyulladással többek leszünk a sok gépeléstől.. De komolyra fordítva a szót, gondolom mindenki szereti a kész ötleteket, pl. csirkés recepteket, ami több annál, mint hogy só nélkül tedd a serpenyőbe, de kevesebb nem is tudom megjegyezni milyen drága és különleges nevű összetevőktől.

Kösziiiiiii.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook