Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eurós vagy Forint alapú lakáshitel? fórum

Eurós vagy Forint alapú lakáshitel? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
65. becseiagi (válaszként erre: 64. - Chelsee)
2009. jún. 30. 11:31

A CIBhez adtuk be először, az értékbecslőn múlik minden, és velünk kicseszett sajnos. Ugyani ő írja rá a papírra, hogy az ingatlan értékének hány %-a a HB érték, azaz a hitelbiztosítéki érték, ha nem fizeted a törlesztőt, annyiért tudják eladni. És nekünk sajna a megszokott 80 % helyett 70-et írt rá.


Ma adjuk be az MKBnak a papírokat, majd meglátjuk!

2009. jún. 30. 10:17

Igen-igen, mi is csak részletre tudnánk kifizetni. Ma jön az értékbecslő, már nagyon izgulok, hogy mit ír a házra, végülis rajta múlik, hogy mennyi pénzt kaphatunk!

Próbáltatok más hitel után nézni azóta? Én már nézegettem az új lakástámogatási rendszert, nem valami biztató az sem!Inkább azokat támogatja, akik új lakást vesznek, mert azok vannak kevesebben!

63. becseiagi (válaszként erre: 62. - Chelsee)
2009. jún. 29. 22:21
Nekünk arra a lakásra, amit meg szeretnénk venni illetéknek 230 EFt-ot számoltak, de mivel első lakásunk megszerzéséről van szó, így kapunk 40 EFt kedvezményt. Így marad 190 EFt, amit megkérhetünk részletre is az APEH-tól, mikor küldik a csekket.
2009. jún. 29. 21:00

Sziasztok!

Lassan elindult a vonatunk, aztán nem tudni majd hol áll meg. A papírok már a bankban vannak.

Sok a kérdés még így is.

Azt hittem, hogy lefordulok a székről, amikor közölték, hogy a vagyonszerzési illeték még 178000 Ft lesz. Még felmerülhet az állam kezesség vállalásának a díja is, ami nem tudom mennyi, de biztos nem 5000 ft. Szóval fel kell kötni...

61. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 58. - Becseiagi)
2009. jún. 27. 08:00
Kérj másik banktól is hitelt, de ebben az esetben csak a személyi kölcsön jön szóba sajnos. De így megy a dolog, mivel még nincs hiteletek, megadja a másik bank.
2009. jún. 26. 17:51
Na ezaz! A 80 %-át szokták, de nekünk csak 70%-át akarják. Ezt nem is értette a hitel ügyintézőnk sem!!!
2009. jún. 26. 17:44
Nagyon sajnálom, sajnos ennek mi is és más is ki van téve. Lényegében ennek a HB értéknek a 80%-át adják meg. Ahogy nézegettem október 1-től lesz valami új lakásvásárlási támogatási rendszer. Ha most nem is, lehet akkor majd sikerül. Tudom nem könnyű lemondani a lakásról, de azért még próbáljatok meg más bankot!Sosem lehet tudni. Hátha még adnának plusz egy milliót.
58. becseiagi (válaszként erre: 57. - Chelsee)
2009. jún. 26. 15:07

Mi 60 EFt-ot hagytunk ot az ügyvédnél, mondjuk ebben benne volt 10 EFt a földhivatalnak. Ezt a 60-at buktuk.


Azért nem adják meg, mert 6,5-ért vásárolnánk meg, és annyira is becsülték fel. No már most van valami HB értéke vagy mi, és az 4,6 milla, pont anniy amit fel akartunk venni. De ennek a HB összegnek nem adják meg a 100 %-át, hanem... nem tudom a %-ot csak az összeget, 3.680.000 Ftot adnának. De honnan vegyünk + 1 MFt-ot? Az önrész így is a szocpol lett volna.

2009. jún. 26. 14:20

Nagyon sajnálom, hogy nem kapjátok meg a teljes összeget. Mit mondott a bank, miért?

Másik banktól nem tudnátok felvenni szabadfelhasználású hitelt?

Én is nagyon félek, hogy nem kapjuk meg a teljes összeget. Holnap írjuk alá az adásvételit. Ha nem jön össze, akkor ennek a díját is benyelik, 46.000 Ft. Próbáljatok meg még más bankot!

2009. jún. 26. 13:32
De mindenki másnak nagyobb szerencsét kívánok a lakáshiteléhez!
2009. jún. 26. 13:31

Sziasztok!

Ma szólt a hitelügyintézőnk, hogy nem kapjuk meg az igényelt hitelösszeget, 1 MFt-tal kevesebbet adna a bank. Még agyalunk, hogy honnan vegyünk (honnan vennénk?) 1 millát. Sajnos ez nem a mi évünk! :(

2009. jún. 24. 11:00

Sziasztok!

Nálunk, ahogy írtam nem lehetett nagyon ugrálni a bankok tekintetében. Az Unicredit volt az, amelyiknek minden megfelelt. Így nálunk kaptunk államilag támogatott lakáshitelt. Ahogy a hitelügyintéző mondta, ha gond is van a törlesztésben, akkor még halasztást is kérhetünk, meg nagyon segítőkészek, gondolom nem hiába lett az év bankja. Én nem ismerem annyira az Unicreditet.

Törlesztőrészlet végösszegét is kiszámoltam és a forint alapúnál 1 millióval kevesebbet kell visszafizetni. Évente pedig 5-10 ezerrel csökken az összeg (egész éves). Tudom hosszú a 20 év, meg bevezetik majd egyszer az eurót, de addig nem érhet meglepetés!

53. becseiagi (válaszként erre: 46. - Chelsee)
2009. jún. 24. 09:27
És ti? Melyik bankot választottátok?
52. becseiagi (válaszként erre: 51. - Medina07)
2009. jún. 24. 09:27
Igen, mi is több szempontot vettünk figyelembe, de aztán nekünk volt néhány kizárásos dolog, ezért választottuk többek között a CIB-et. Na meg ott van a számlánk, van onnan bevásárlókártyánk, és ott van a 2 kisebbnek a start számlája is. Úgy hogy mi kifejezetten CIB-esek vagyunk! :D
51. Medina07 (válaszként erre: 49. - Becseiagi)
2009. jún. 24. 09:22
A CIB-ről én csak jókat hallok. Én is tőlük tervezek majd felvenni, de csak szabad felhasználásút, mert egyéb dolgokra is kell a pénz felújításon kívül. Ők ajánlották eddig a legjobbat és kedvesek.
50. 94e6ec2939 (válaszként erre: 49. - Becseiagi)
2009. jún. 24. 09:06
Az enyem K&H. De hogy mi a neve? Fogalmam sincs. En mar 6. eve fizetem...
2009. jún. 24. 08:57

Mi a CIB Otthonteremtő hitelt választottuk, ami jelzáloglevél-kamattámogatású ingatlanfedezetes lakáshitel használt vagy új lakás, illetve lakóingatlan vásárlásához, bővítéséhez, korszerűsítéséhez.


Ti melyik bankot és hitelét választottátok?

2009. jún. 24. 08:50
Én is a forintot választanám! Megkérdezhetem melyik bank ez?
47. 94e6ec2939 (válaszként erre: 46. - Chelsee)
2009. jún. 24. 08:31
En errol beszeltem. Valaszd a forintot, nem is kerdes...
2009. jún. 23. 21:45

Sziasztok!

Egy picit már megnyugodtam. Végre az eladó rábólintott a végleges összegre. Nehéz szülés volt:)Aztán a hitelhez szükséges iratokat is összegyűjtöttem ma és elvittem azokat is a hitelügyintézőhöz.

Végül csütörtök reggel kell megmondani véglegesen, hogy euró-ban vagy forintben törlesztünk. A bank már megvan, kizárásos alapon, mert az egyiknél a jövedelem volt alacsony, a másiknál a ház volt túl régi, a harmadiknál pedig nem volt támogatás.

Így kamattámogatást kapunk, ha forint alapon vesszük fel. Ez azt jelentené, hogy 46.000-ről indulunk és évente csökken a törlesztőrészlet, a legvégén 10.000-rel kevesebbet fizetünk. Évre pontosan ki van számolva.

Eurónál nincs kamattámogatás és állami garancia. Fél évig fizetünk 37.000-et, aztán a 7. hónaptól a végéig 45.000 ft. Persze itt végig figyelni kell az árfolyamingadozást és nincs támogatás. Nem is csökken.

Szóval ez a két lehetőségem van.

JA, a visszafizetésnél jóval többet fizetek vissza az eurónál, mint a forintnál.

Tehát most nagyon elgondolkodtam, hogy a ft-ot választjuk. HA bevezetik az eurót úgyis átfordítják euróra és akkor majd lesz valami.

Mi a véleményetek?

45. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 42. - Chelsee)
2009. jún. 23. 10:10
Mesélj, hátha meg tudunk nyugtatni picit, öntsd ki, mi bánt!
44. becseiagi (válaszként erre: 42. - Chelsee)
2009. jún. 23. 09:46
Miért? Mi a baj?
43. 94e6ec2939 (válaszként erre: 39. - Chelsee)
2009. jún. 23. 09:45

Szerintem ha bevezetik az eurot, akkor a hiteleket is atkonvertaljak euroba.

Nem hiszem, hogy maradhatna forint alapon. De persze ebben nem vagyok biztos.

2009. jún. 23. 09:41

Még mindig semmi.Ezt már nem hiszem el!

Lehet nem lesz házvétel?!

Tiszta ideg vagyok!

A hitelt sem lehet intézni!

Mérges vagyok nagyon!

2009. jún. 22. 09:07

Még mindig vacilálnak a lakáson, szóval még semmit nem tudok. Sőt még mindig nem döntöttük el, hogy forint vagy euró, de remélem lesz lehetőségem eldönteni és akkor megírom!

Ha valakinek esetleg még van tapasztalata, nyugodtam írja meg!

Szép napot!

2009. jún. 19. 17:37

Lakáshitelnél mi anno a forintalapút választottuk 10 évre, 5 éves ciklusokban. 5 év után csökkent a törlesztőrészlet és minden ciklusban havonta forintra pontosan ugyanannyit fizetünk, bármi is történt (gazdasági válság )nem befolyásolta.

Az autónál viszont a bank nem adott más lehetőséget, devizalapú lett a hitel. A havi törlesztés itt sem változik, viszont előfordul, hogy a kamatváltozásra rá kell fizetni.:(

2009. jún. 19. 16:44

Sajnos akkora számmennyiséget kaptam, hogy nem lett 100 %-os a számításom, de nagyjából jó.Az euró alapon felvett hitel 20 évre most pár száz forint eltéréssel ugyanannyi mint a forintos. Viszont a fornitnál a kamatnövekedéstől kell tartani, bár nem tudom mennyivel nő 5 év után, az eurónál pedig az árfolyamkockázattól. Tehát akkor???

A visszafizetést tekintve 5 millió forintnál 20 évre forint alapon, 2 év türelmivel 11 millió körül fizetek vissza. Euró alapon ugyanez 25 évvel, 13 millió. Mindenesetre hétfőn még utána járok teljes pontossággal.


Hogy deviza vagy forint legyen-e?

Nemzetközi gazdaságot tanultam és egy picit próbáltam most utána nézni, mit mond a Nemzeti Bank, az Európai Bankok, mi a helyzet a kamatokkal, az euró bevezetéssel stb., de annyira bizonytalan a gazdasági helyzet, hogy egyetlen hosszútávú konkrétumot sem találtam, sajnos.

Az euró vészes az árfolyam ingadozás miatt, a forint pedig elbukhat és mi lesz, ha bevezetik az eurót?Mondjatok akkor valami okosat, hogy tudnánk jól dönteni a rossz és a mégrosszabb közül?

38. 32c21ed252 (válaszként erre: 33. - Becseiagi)
2009. jún. 19. 15:22
Kívánom, hogy minden rendbe menjen a hitellel kapcsolatban nektek.
37. benvik
2009. jún. 19. 13:26
Nekünk a forint alapút nagyon nem ajánlotta egyik hitelügyintéző sem, mert állítólag nagy gond lesz, amikor bevezetik az eurót. Márpedig előbb-utóbb bevezetik... Az átváltásnál nagy bukással számolnak. Ki tudja, mi nem mertük bevállalni a forint alaput. Amúgy még mindig kevesebbet fizetünk a devizahitelre, mint a forint alapúra, amit kiszámoltak. Most fizetünk olyan havi62ezret, ugyanez forintba 74 ezer lenne.
36. becseiagi (válaszként erre: 34. - F111b04f6f)
2009. jún. 19. 13:18
Igen 25 év, de azért, mert nekünk a törlesztőrészlet kiszámításánál azt is figyelembe kellett vennünk, hogy a 3 gyereket is fel kell nevelnünk. Így tehát olyan törlesztőrészletet választottunk, ami nem a havi bevételünk 75 %-át veszi el, hanem csak a 20 %-át. Így nyugodtan írom alá a 25 évre, mert tudom, hogy olyan hitelt és futamidőt választottunk, ami a családunkra van szabva ezáltal. Ha pl. 10 évre vállalnánk, akkor ugyanez a hitel a havi bevételünk 32 %-át venné el, és ezt sajnos nem tudjuk megengedni. A legnagyobb még csak most első osztályba, úgy hogy bőven a kiiskoláztatás előtti időszakban járunk... :S
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook