Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eurós vagy Forint alapú lakáshitel? fórum

Eurós vagy Forint alapú lakáshitel? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
125. chelsee (válaszként erre: 124. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 31. 17:54

Köszönöm válaszodat!

Akkor két kérelmet írunk majd.Én 24 hónapra szeretném kérni, mert a 12 hónapra 15.000 lenne havonta. Nem tudom meg fogják-e adni, de bízom benne, hogy igen. Akkor még az is előfordulhat, hogy az én kérelmemet elfogadják, de a páromét nem?

Közös kassza, közös háztartás, mégis csak a saját dolgaimra, jövedelmemre hivatkozzak?

124. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 123. - Chelsee)
2009. júl. 31. 12:47
Szia, külön kérelmet kell írni, ahány főnek kiszabják az illetéket, tehát ahány tulaj van. Külön ügyként fut, külön iktatószámmal, stb. Nálunk is hiába volt azonos az összeg nálam és a páromnál is mégis különböző részleteket kaptunk. Nálunk simán megadták a 12 havi részletfizetést, persze kamatmentesen. Ja elég ha a határidő utolsó előtti napján adod fel, így még halasztó hatályú egy darabig, és később kell elkezdened fizetni.
123. chelsee (válaszként erre: 91. - Becseiagi)
2009. júl. 31. 12:35

Szia!

Ma megkaptuk a csekket az APEH-től. Azt akarom még kérdezni, hogy a méltányossági kérelemnél csak a saját részemről írjak vagy már vegyem bele a páromat is. Vagyis a kettőnkéről egyszerre kell írni, hogy kérjünk részletfizetést vagy külön?


Lehet csak szeptemberben kezdhetjük el a festést és majd csak később a költözést, mert két hétig akarnak kiköltözni a lakásból. A pasi egy kis lyukba megy lakni nem tud magával vinni szinte csak a ruháit mégis két hét. Már nagyon türelmetlen vagyok. Ti mikor költözhettek?Ja, és aláírtátok már a szerződést?

122. becseiagi (válaszként erre: 121. - Chelsee)
2009. júl. 24. 11:36
Nálunk az ügyintéző elment 2 hét szabira, ha visszajött felhív, és akkor augusztus első hetében aláírhatjuk a bankkal a szerződést, a folyosítás augusztus közepe felére tehető. Az elaónak a kifizetéstől számítva 30 napja van, hogy elköltözzön. Mi olyan szeptember közepén költözünk. Nekünk sincs elég lóvénk, nincs gáztűzhelyünk és konyha szekrényünk sem. Ezt még meg kell oldani valahogy. Nem tudom, hogy hogy!
121. chelsee
2009. júl. 24. 11:27

Az eladó Németországban van, vagyis, ha hazajön és kiköltözteti az apukáját, akkor mehetünk.

Szerintem augusztus közepe felé már kezdhetünk neki a csinosításnak és majd szeptemberben költözhetünk befelé. Ez elég nagy családi ház, szóval sok tenni való lesz.De ha már tegnap beköltöztem volna, az is késő lenne:))

Na nem igaz, de remélem szeptemberre lesz belőle valami!

És ti mikor fogtok költözni?A bank nálatok mikor folyósítja az összeget?

120. becseiagi (válaszként erre: 119. - Chelsee)
2009. júl. 24. 10:31
Igen, igazad van!!! :) Annyira örülök! Mi is szeretnénk a bejárati ajtót kicserélni, meg az ablakokat, de azt majd később! :( Ti mikor költöztök?
119. chelsee
2009. júl. 24. 10:23

Szia!

Nálunk is fetésre vár a ház. Úgy döntöttünk, hogy amit csak lehet saját magunk oldunk meg. Nekünk sem marad pénzünk mestereket hívni meg ilyenek. Kifestünk mindenhol, egy-két szőnyeg kell, meg függönyök. A legnagyobb gond a bejárati ajtó és két ablak, amit nagyon cserélni kellene. Nem rossz állapotban vannak, hanem nem szigetelnek és a télen az utcát fűtenénk. Valahonnan még erre kell pénzt szerezni. Aztán majd szép lassan mindent megcsinálgatunk. A lényeg, hogy már a miénk és senki nem szól bele, hogy mit hogyan és miért!!

118. becseiagi (válaszként erre: 117. - Chelsee)
2009. júl. 23. 19:45

Szia!


Én is nagyon örülök nektek! És persze gratula is!!! Nektek milyen állapotban van a vásárolt lakás? Tapétás, festett? Nálunk tapétás, és festeni kéne, de valszeg ebből most nem lesz semmi. Most ősszel már nem lesz erre pénzünk! Majd tavasszal festünk. Most Apa (mivel szobafestő) kikeni a fürdőt és wc-t. Aztán majd apránként felújítjuk szépen. És ti?

117. chelsee
2009. júl. 23. 14:57

Köszönöm szépen!

Lehet rendezkedni ezerrel:))

116. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 115. - Chelsee)
2009. júl. 23. 14:52
Akkor jöhet a berendezés máris fejben és utána a gyakorlatban. Gratulálok az új lakáshoz!!!!
115. chelsee
2009. júl. 23. 14:51

Sziasztok!


MEGKAPTUK A HITELT!!!!!

Ma pont, amikor nem is vártam és már lemondtam róla, hogy a héten szólnak, hívott a csaj, hogy megkaptuk az igényelt összeget.

2X visszakérdeztem, hogy tuti???És azt mondta igen, minden rendben van, folyósítják 2 héten belül.

Nagyon örülök neki!!

Köszönöm, hogy velem izgultatok:))


JA, és a hitelt tényleg helyi szinten és a központban is elbírálják. De a kettő elvileg nem lehet ellentétes, tehát ha azt mondták Ági, hogy megvan, akkor megvan. Ha tévedtek, akkor borítsd rájuk az asztalt!De reméljük minden rendben van!!!

114. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 113. - Becseiagi)
2009. júl. 23. 13:57
Ezt tőlük kérdezd meg!! Jó őket kontroll alatt tartani, és kérdezni, mert utálják a kérdéseket, de nagyon. Főleg, hogy válaszolni rá az egyszerű ügyintézők nem tudnak. Pl. én magyaráztam el a lakáshiteles ügyintézőnek, hogy hogy is van ez a kombináció amit mi szeretnénk. Nehezen ment, de végül is segítséggel ment, sok segítséget kértek!! Abszurd volt!!!!
113. becseiagi (válaszként erre: 112. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 23. 13:54
Akkor nekünk még viszont nem oké, mert most van Pesten a papírunk, tehát akkor még nem bírálták el, hanem majd most fogják. Csak akkor nem tudom milyen alapon mondja itt a helyi bank, hogy megkaptuk, ha még nem.
112. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 111. - Becseiagi)
2009. júl. 23. 13:45
Ilyenről nem tudok, mi az hogy két fokon? Soha nem hallottam róla, ugyanaz a szabályozás minden szinten, sőt alapvetően nem a helyi kirendeltség, hanem minden esetben a központ bírálja, ezért ha tutira mondták, hogy ok, akkor ok is kell hogy legyen! Nyugi, rendben van a dolog.
111. becseiagi (válaszként erre: 110. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 23. 13:43

Én már tűkön ülök Chelsee miatt! Nem tudom, hogy ő hogy bírja!


Tegnap tudtam meg, hogy 2 fokon szokták elbírálni a hiteleket. Az első fokon a helybeni bank, ahol megkaptuk a hitelt. Másod fokon Pesten, és most izgulok, hogy ott mi van ha nem kapjuk meg.

110. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 108. - Chelsee)
2009. júl. 23. 13:11
Szia, van valami friss hír? Izgulunk érted!!
109. becseiagi (válaszként erre: 103. - Chelsee)
2009. júl. 22. 09:05
NA! Felhívtad őket? Nekünk az első bank pár nap alatt szólt, a második is egy jó hét után. Mióta ti vártok, azóta nálunk 2 bank is döntött. Nem írtad, melyik bank is ez?
108. chelsee
2009. júl. 22. 09:04

Sziasztok!

A papírok 29-én lettek leadva. Az értékbecslés már másnap megvolt. Tehát 30-tól csak várunk.

Nem fizetek én sem a hitelügyintézőnek, megkapja a pénzét a banktól. (Unicredit)Tegnap felhívtuk és megint azt mondta, hogy sok a kérelem és bírálják folyamatosan. Remélem nincs semmi sus-mus a háttérben.

107. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 106. - Becseiagi)
2009. júl. 21. 11:46
Arra gondoltam én is, alapból aki tőled kérne azzal szóba sem szabad állni. A banki jutalék is épp eléggé zsíros.
2009. júl. 21. 11:45
Nálunk a hiteltanácsadó ingyen csinálta, ők ezért nem kérnek pénzt a vevőtől. HA jól tudom, ők a banktól kapnak manyt!?
105. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 103. - Chelsee)
2009. júl. 21. 11:37
Kérdezz rá, ő a jutalékát vesztheti, amit persze nem szeretne. A kérdés: mi van és mikor adják a pénzt!! Ne hagyd, hogy kitérjen a válaszok elől. Azt imádják. Ez nem egy kb. dolog. Ez rutinszerűen megy, mert már csináltak pár ezret. Általában a bank hibája szokott a háttérben állni, valahol ott felejtődik a mappa és nem halad tovább.
104. becseiagi (válaszként erre: 101. - Chelsee)
2009. júl. 21. 11:36
Mi 30.-án adtuk be a papírjainkat, de még később pótolni kellett párat, és 14.-én már szinte biztosra mondta a csajszi, pénteken felhívtam, és akkor meg biztosra mondta, hogy megkaptuk. Ti melyik bankhoz is adtátok be? Mert mi a CIBhez először, az gyorsan megmondta, hogy nincs üzlet, most az MKBhoz adtuk be 30.-án, és már egy hete meg van a válasz!
103. chelsee
2009. júl. 21. 11:35
Lehet azt kellene. Már idegileg kikészítenek!Mit ülnek ennyit fölötte?Nem vagyunk adóslistán, nincs tartozásunk, korrekt munkahelyen dolgozik párom, állítólag a fizetése is megfelelő, az értékbecslés is jó. Ezek után már 4. hete nem tudom mit húzzák?!!
102. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 101. - Chelsee)
2009. júl. 21. 11:24
Csapj az asztalra!!! Ez már durva, az időhúzás!! Nálunk 10 nap volt. Ja és én magam intéztem.
101. chelsee
2009. júl. 21. 11:09

Még mindig nincs semmi. Pénteken hívott az ügyintéző, aztán mondta, hogy kell még néhány adat az elbíráláshoz. Gondoltam akkor már folyamatban van a dolog és hétfőre meglesz minden. Hát nem, azt mondta, hogy még péntekig várni kell, mert nagyon sok kérelem van bent és sokáig tart a bírálat.

Nem tudom, de már haladhatnának. Ez a 4. hét, hogy rajta ülnek!

100. becseiagi (válaszként erre: 99. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 20. 11:47

Köszönöm, nagyon aranyos vagy Te is!


CHELSEE!!! Veletek mi van? Még mindig nem tudtok semmit? Jó sokáig tart!

99. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 96. - Becseiagi)
2009. júl. 20. 11:45
Jó hír, örülök Veled én is. Tudom milyen érzés, ha megvan és a sajátod már.
98. becseiagi (válaszként erre: 97. - Chelsee)
2009. júl. 16. 15:07
Köszönöm, hogy együtt izgultál velem!!! Én is remélem, hogy nektek is iylen kimenetelű lesz mint nekünk. Amúgy 25 évre vesszük fel, havi 37 körül lesz + havi 3000 Ft az életbiztosítás, de az kettőnkre. Úgy örülök!!!! :D
97. chelsee (válaszként erre: 96. - Becseiagi)
2009. júl. 16. 14:19

HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!Ez nagyon jó!

Még a hideg is kirázott!

Nagyon örülök és gratulálok!

Gondolom nem kis kő esett le!

Remélem én is hasonlóakról számolhatok majd be!

2009. júl. 16. 12:04

CHELSEE!!! MEGKAPTUK A HITELT, MOST BESZÉLTEM A BANKKAL! A MIENK LESZ A LAKÁS!!!


SZURKOLOK NEKTEK IS!!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook