Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eurós vagy Forint alapú lakáshitel? fórum

Eurós vagy Forint alapú lakáshitel? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
95. becseiagi (válaszként erre: 92. - Chelsee)
2009. júl. 16. 08:03
Köszi! Én is szurkolok nektek! Nálatok is jól elhúzzák a dolgot, mi? :( Pedig az ember ilyenkor tövig rágja a körmét!!!
94. becseiagi (válaszként erre: 93. - Holly)
2009. júl. 16. 08:01
Persze, azért mondtam, hogy kérdezz meg egy hozzáértőt, mert én sajna nem tudom biztosra!
93. Holly (válaszként erre: 91. - Becseiagi)
2009. júl. 16. 07:19
Egyre többet olvasok utána, egyre inkább nem értem :( Nekem az összes jogszabály úgy tűnik, hogy csak akkor van illeték, ha van tényleges adás-vétel. Mindegy, most írtam egy ügyvédnek, remélem hamarosan válaszolnak.
92. chelsee (válaszként erre: 89. - Becseiagi)
2009. júl. 15. 20:55

Szia!

Remélem, hogy tényleg hihettek a bankosnak, hiszen akkor minden mehet és vége az aggódásnak, hogy lesz-e hitel vagy sem. Ez nagyon jó!Örülök neki, igazán:)))

Nekünk még mindig semmi!

Még két napot gondolkodjanak, de aztán ide a pénzt:))

91. becseiagi (válaszként erre: 90. - Holly)
2009. júl. 15. 09:54

Szerintem építkezésnél is be kell fizetni, de ezt persze nem tudom biztosan. A ingatlan értéke alapján állapítják meg %-ban. Van egy táblázat, leírom a mienket neked, mert rajta van az illeték kiszabáésáról szóló papírunkon.


Nálunk azért fél, mert fele arányban vesszük meg a férjemmel a lakást, így neki jut fél illeték meg nekem fél illeték! 6,5 MFt-os lakásról van szó.


Lakóingatlan (1/2) forgalmi értéke: 3.250.000.- Ft

Illetékalap: 3.250.000.- Ft


Illetékmérték:

2.000.000.- Ft után 2 %: 40.000.- Ft

1.250.000.- Ft után 6 %: 75.000.- Ft

Itv. 26. § (6) kedvezmény: -20.000.- Ft

Összesen: 95.000.- Ft


Kedvezményt azért kaptunk fejenként 20 EFT-ot, mert első lakás szerzők vagyunk. Így fizetünk fejenként a férjemmel 95-95 EFt-ot. Remélem tudtam segíteni!

90. Holly
2009. júl. 15. 06:54

Sziasztok,

ezt az illetéket az APEH-nak akkor is be kell fizetni, ha építkezek, vagy csak lakásvásárláskor? Én nem hallottam erről az illetékről még, azért kérdezem. És mi alapján állapítják meg az összeget? Az ingatlan értéke alapján?

2009. júl. 14. 22:17
CHELSEE! Ma voltunk a bankban, és megnyitottuk a számlát, meg az életbiztosítás első részletét is befizettük. A csaj azt mondta, hogy biztosra vehetjük, hogy megkapjuk a hitelt, és így meg lesz a lakás. HB értékként 90 % került a papírunkra, úgy hogy ez nagyon jó. Nem tudom, hogy mennyire hihetünk ennek a csajnak... Szerinte aug. első vagy második hetében utalnak is. Ti hogy álltok már? Nem szivárgott még ki semmi?
88. becseiagi (válaszként erre: 87. - Chelsee)
2009. júl. 14. 10:53

Köszike, én is szorítok nektek! Az értékbecslés nálunk is rendben ment le.


Ma megyünk a bankba számlát nyitni, majd amire Apa fizuja kell hogy jöjjön, meg onnan veszik majd le a lakáshitel törlesztő részletet, ha megkapjuk a hitelt. A hét végére mondták, hogy meglesz a válasz, hogy ne fussunk ki az időből. Az adás-vételin augusztus 17.-ei dátum van, hogy legkésőbb akkor lesz a lakás kifizetve a hitelből. Úgy hogy ha megkapjuk a hitelt, akkor úgy mondta a bankos csaj, hogy aug. első hetében lesz az átutalás.

2009. júl. 13. 20:30

Szia!

Köszönöm, hogy leírtad, legalább tudjuk mire számíthatunk. Még nincs nálunk eredmény, az értékbecslés elvileg rendben van. A héten már remélem lesz valami!

Az egész rendszer el van cseszve, de nem kicsit.

Szorítok, hogy most már sikerüljön!

2009. júl. 13. 09:23

JA amúgy voltam bent az apehnál, és közölték velem, hogy senkit nem érdekel az, hogy még meg sem kaptuk a hitelt, vagy nem mienk még a lakás, az illeték akkor is befizetendő már, mert él az adás-vételi szerződés. LÉnyegtelen, hogy nem lakunk még benne, nekünk hivatalosan van egy lakásunk már, amely után kötelesek vagyunk befizetni az illetéket. A méltányossági kérelemhez szükséges adatlapon már fel is kell tüntetnünk, hogy ez a lakás a mienk, milyen tulajdonhányaddal rendelkezik a laksá, mi a becsült értéke.


Ha beérkezik a földhivatalhoz az adás-vételi szerződés, amit ugye érkeztetni kell a földhivatallal, mert azt is be kell adni a hitelkérelemmel együtt a banknak, akkor már állítják is ki az illetékről szóló papírokat és csekket. Én csak azt nem értem, hogy miért akkor, amikor még csak bejegyzési kérelmünk van a földhivatalnál. Miért nem akkor, amikor már be vagyunk jegyezve? Akkor nem kéne most olyan ingatlna után fizetnem, ami még nem biztos, hogy az enyém lesz. Az egy dolog, hogy visszafizetik, ha nem sikerül, de majd csak jövő márc.-ápr. környékén, mert az apeh 1 évben egyszer számol el, a körül. Szóval szar a rendzser, csak senkit nem érdekel annyira, hogy csináljon is ellene valamit.


CHELSEE, ha érdekel benneteket is:


A méltányossági kérelemhez szükséges egy kézzel írt méltányossági kérelem, amiben leírod, hogy mit miért szeretnél, majd fejenként, attól függ, hogy hány tulaja lesz a lakásnak, 2.200 Ft-ot be kell fizetni, a csekket az apeh adja ki és nekik kell visszavinni a méltányossági kérelemmel együtt kell beadni + egy pár oldalas adatlap, amit szintén ők adnak. Ezeket kell beadni együtt, és majd elbírálják. Mi 12 hónapra kérjük meg a 190 EFt-ot, ez kamat mentes, tehát havi 15.833-at kell fizetnünk majd.

2009. júl. 13. 09:13

Hívott egy csaj a bankból telefonon, hogy szerinte menni fog a dolog, ő úgy látja. 2 hétre elmegy szabira, de úgy akarja itt hagyni a papírjainkat, hogy addig is folyamatban legyenek. Holnap be kell mennünk számlát nyitni, meg megbeszélni pár dolgot. De aztán úgy néz ki sínen vagyunk. De ez még nem 100 %. Még kicsit izgulhatunk a héten tovább.


Ti hogy álltok chelsee?

84. klenca (válaszként erre: 79. - Chelsee)
2009. júl. 11. 10:26

Nekem olyan is volt, hogy két évig fizettem az illeték részleteit.

Ugyanis a gyermekeim eltartását nem veszélyeztethetem, s nagyobb összeg vállalása esetén nem lett volna miből venni kaját....

83. chelsee (válaszként erre: 82. - Becseiagi)
2009. júl. 8. 15:07
A végösszeg nálunk 394.800 Ft. Elég sok, de valamit valamiért. Reméljük nem hiába lesz!
82. becseiagi (válaszként erre: 81. - Chelsee)
2009. júl. 8. 10:03
Mi kifizettünk 6.000 + 4.000 Ft-ot a Földhivatalnak (6.000 -> általános kérelem, 4.000 -> hiteles tulajdoni lap), 50.700-at az ügyvédnek. 10.000 FT-ot az adás-vételi szerződés módosításért. 40.000-et a második banknak, ez az értékbecslő, és a szerződéskötés díja. kell még 12.000 a földhivatalnak a bejegyzés ára, 35.000 Ft a folyosítási díj, és 46.000 Ft a közjegyző. Ez idáig 203.700, ehhez még hozzá jön a 190 EFt illeték. Összesen a végén: 393.700 Ft.
81. chelsee (válaszként erre: 80. - Becseiagi)
2009. júl. 8. 09:28
A sor ott kezdődik, hogy a folyósítási jutalék 75.000 Ft, a szerződéskötés díja 15.000, az értékbecslés 28.800 Ft, a közjegyző 30.000 Ft. Ez igaz 148.800 Ft, de még hozzájön 12.000 Ft a földhivatalnak és mégegyszer 4000 Ft a tulajdoni lap. Összesen 164.800, és már az ügyvédnek és a földhivatalnak kifizettünk 52.000 Ft-ot és ebből 40.000 Ft volt az ügyvéd a maradél 12.000-et még én sem értem, hogy mi volt. Ha euró alapon vettük volna fel a hitelt nem lett volna folyósítási jutalék és szerződéskötési díj. Állítólag, ha el is engednek valamit, az be van máshová kalkulálva.
80. becseiagi (válaszként erre: 78. - Chelsee)
2009. júl. 7. 20:43
Mire kell 160 EFt-ot befizetnetek a banknak?
79. chelsee (válaszként erre: 75. - Klenca)
2009. júl. 7. 16:10

Szia!

A pénzügyi tervet már összeállítottuk elég sokszor. A fizetés 50%-ból kimegy a törlesztő és az összes rezsi. Remélem a másik 50%-ból megtudunk élni. Spórolni kell az biztos és kétszer is meggondolni, hogy mit veszünk, de nincs más út, hogy lakáshoz jussunk.

A vagyonszerzési illetéket, ha részletre szeretném befizetni, hány hónap áll rendelkezésre. Ezt ők szabják meg, vagy én kérem meg őket, hogy pl.12 hónap alatt akarom megfizetni??

78. chelsee (válaszként erre: 73. - Becseiagi)
2009. júl. 7. 16:06

Hát ez teljesen hihetetlen, ezt nem értem. Még a bank nem is válaszolt és már fizess is. Amúgy sem értem az egész vagyonszerzési illetéket, hiszen egy nagy adósságot szerzel egyenlőre, miért nem lehet ezt később kifizetni.

Mindenképp írj levelet az APEH-nak, hogy még nincs is lakásod és méltányossági alapon részletfizetést adjanak. Nekünk is még 160.000 kell a banknak befizetni, aztán a 178.000 a vagyonszerzési illeték, és még újjítsunk, meg éljünk meg törlesszünk. Remélem adnak részletfizetést és az nem olyan lesz, hogy 3 részletben fizessünk.

Az ügyintéző is hívott, hogy a bank elfogadta a papírokat és az értékbecslés is jó. Jövő hét vége felé derül ki, hogy kapjuk-e a hitelt is.

Majd írj, hogy mire jutottál az APEH-nál!

Remélem megoldódik a probléma!

77. becseiagi (válaszként erre: 76. - Klenca)
2009. júl. 7. 11:05
Ja, nem azért írtam, hogy meglepődtem! Mi tudtuk, hogy össz 190 EFt illetéket kell fizetnünk! Csak nem tudom, hogy elolvastad-e az egészet: Még nem a mienk a lakás! A hitelünkről sem tudunk még semit! Délután meg bemegyek az itteni APEH-hoz tisztázni ezt, és igen, mi is részletre szeretnénk megkérni, mert mire mindent kifizetünk addigra erre már nem marad. Még hátra van 12 EFt a Földhivatalnak, folyosítási díj a banknak, ami olyan 35 körül lesz kb., és a közjegyző, ami olyan 46 EFt lesz. Úgy hogy a 190 EFt már csak részletre fog menni... :) HA MIENK LESZ A LAKÁS!!! Ha nem, akkor még 10 EFt az ügyvédnek, hogy megírja az okiratot a Földhivatalnak, hogy visszavonjuk a bejegyzés iránti kérelmünket.
76. klenca (válaszként erre: 73. - Becseiagi)
2009. júl. 7. 09:56

Az illetékről:


Általában aki lakást vásárol, nem számol ezzel az óriási összeggel.

Az, hogy 15 napon belül, az azt jelenti, hogy 15 napon belül reagálnod kell. (Tértivényes ajánlott levél megfelelő.)

Saját kézzel írt levél is megfelelő, amelyben leírod, hogy nem szeretnél ez alól a kötelezettség alól kibújni, de most nem tudsz ennyi pénzt egyszerre befizetni.

De részletesen leírod mennyi a bevételetek, a kiadásotokat nagyjából felvázolod, s hogy mennyi marad egy hónapban, azt mire szoktad költeni.

Ezek alapján vagy te vállalsz egy havonta fizethető összeget, vagy megkéred őket, hogy ezek alapján szeretnél havonta törleszteni.

Ne izgulj, erre nincs kamat. A fenti összegedet elosztják egészséges arányban, s egyszer majdcsak kifizeted.


Bátorság!!!

75. klenca
2009. júl. 7. 09:50

Nagyon nézzétek meg, milyen hitelt vesztek fel, mit ajánlanak. Persze csak a számukra legkedvezőbbet ajánlják, annál sokkal több lehetőség van!!!


Többfajta fizetési módozat közül választhatsz:

- van olyan, aminél minden hónapban ugyanannyit kell kifizetni részletben.

- van olyan, hogy először kevesebb a törlesztőrészlet, majd a futamidő növekedésével nő. Ez szerintem elég jó, mert az infláció miatt így mindig kb ugyanakkora értéket kell majd fizetned.

- A biztosítás, amit kérnek hozzá nagyon fontos!!!

Keressetek olyan megoldást, amit hitelfedezeti életbiztosításnak hívnak. A díja kicsit magasabb, mint a többié, de a többiből nem kapsz kézhez egy fillért sem, ennek az 5 évente összegyűlt összegét pedig belefordítják 5 évente a hitel tőkéjébe, így 5 évente egyre kevesebb lesz a fizetnivaló.


Elsősorban készítsetek egy pénzügyi tervezést.

Mennyi a bevételetek, mik az állandó kiadások, mik azok, amik nélkül lehetetlen élni, melyek azok a kiadások, amik nélkül lehet élni, s mindig figyeljetek arra, hogy a bevételetekből ennivalóra is jusson!

A hitel és az azzal kapcsolatos kiadások ne legyenek több, mint a fizetésetek 50%a.


Sok sikert!

További segítséget csak személyes kérdések feltevése után tudnék adni, tehát priviben.


Mi Ft alapút vettünk fel, de előtte minden elérhető bankot körbejártam.

74. klenca (válaszként erre: 67. - Chelsee)
2009. júl. 7. 09:41
Ha csak 100 000FT kell, akkor arra még egy hitelkártya is megfelelő. Ne add fel!!!
2009. júl. 7. 09:39
Hehehehehehe! Chelsee! Most kaptam meg az APEH-től a lakásvásárlás utáni illeték megállapításról szóló iratot, és a csekket a 95.000.- Ft-ról, amit be kell majd fizetnem 15 napon belül (fele-fele arányban leszünk tulajok a férjemmel, tehát majd kapni fog ő is egy ilyen levelet). DE A LAKÁS MÉG NEM A MIENK! A HITELT SEM KAPTUK MÉG MEG!!! Ja! És a papíron szereplő ügyintéző nem veszi fel a telefont, a papírra írt telefon számon. Jó mi?
72. becseiagi (válaszként erre: 71. - Chelsee)
2009. júl. 7. 08:40

ÓÓÓHHHHH, én már nem csak berendeztem, de megbeszéltük a férjemmel (szobafestő) a szobák színeit, a burkolatot, a padlót, szőnyeget, az új függönyöket.... Mindent elterveztünk már!!! De csak azért mert nem bírok az agyammal! :)


Sok sikert nektek is! Te is írd meg, ha tudsz valamit!

71. chelsee (válaszként erre: 70. - Becseiagi)
2009. júl. 6. 17:28

Nálunk sincs még semmi!

Bízom abban, hogy sikerül, de már én is tiszta ideg vagyok, állandóan csak erre gondolok, már 100X berendeztem a házat meg ilyenek...

Pedig nem szabadna, mert nagy lesz a csalódás, ha nem jön össze.

De ahogy írtad, inkább üljenek rajta, csak megadják. Reméljük még a héten okosabbak és boldogabbak leszünk!Majd csak lesz valahogy!

Ha van eredmény mindenképp írj!

2009. júl. 6. 15:53
Igen, ma volt reggel az MKB-s értékbecslő. De még mi sem tudunk semmit... Nálatok még nem volt? Nálunk a CIB-es akkor az nap hívott, amikor beadtuk a papírt. Az MKB-s meg szombaton hívott, és 30.-án lett beadva a papír. Majd megőrülök már én is, tiszta ideg vagyok!!!!! Kitartás!
2009. júl. 6. 14:31

Még mindig semmi. Már a hajam tépem, hogy lesz-e hitel vagy sem. Nagyon rossz ez a bizonytalanság.

Becseiagi, nálatok van már változás?Volt az értékbecslő?

68. becseiagi (válaszként erre: 67. - Chelsee)
2009. júl. 1. 21:29
Akkor sok szerencsét kívánok, mert mi egyszer ezért buktunk meg. Mint ahogy már ítam is lejjebb. Most az MKB-s értékbecslőre várunk. Nekünk az első értékbecslésnél 3nap múlva tudtuk az eredményt. De nem bántam volna, ha 2 hetet kell várnunk, és megkapjuk a kért összeget. Akkor ti is úgy vagytok vele, mint mi... :)
2009. júl. 1. 17:03
Tegnap megtörtént az értékbecslés. Nem tudom mennyi időbe telik, hogy meg legyen az eredmény. Nagyon kíváncsi vagyok és bízom benne, hogy rendben lesz minden. Ha csak százezerrel is kevesebb a felvehető hitel összeg, akkor bukta.
2009. jún. 30. 11:37

Nekünk a CIB-nél van igaz nem lakáshitel, hanem személyi kölcsön, de forint alapú.

2004 óta egyszer emelkedett a törlesztő részletünk kb.5000.- Ft-ot. Minden hónapban fix összeget utalok

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook