Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eurós vagy Forint alapú lakáshitel? fórum

Eurós vagy Forint alapú lakáshitel? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2009. aug. 17. 20:51

Ma du. volt a kp átadás! Úgy hogy most már mindenhogy mienk a lakás! Mától 30 napja van az eladónak. Azért a biztonság kedvéért a férjem megkérdezte az ügyvédet, hogy mi van ha a 30 leteltével még mindig nem költözik ki, és azt mondta, hogy az ilyet nagyon szigorúan veszik, a bíróság pénzbírságot vet ki, ami az átlag havi albérlet 3 x-osa is lehet. Hát remélem időben elköltözik. Mert mondjuk nekünk az plussz pénz lenne, de szeretném azért időben birtokba venni a lakásunkat!


Ti hogy álltok Chelsee???

154. becseiagi (válaszként erre: 153. - Chelsee)
2009. aug. 15. 12:25
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, még sehogy! Most 12.-én utalták a pénzt a mi számlánkra, onnan ment az ügyvéd számlájára. Ő kiveszi a letéti számlájáról, és hétfőn du. fél 4-kor lesz a pénz átadás. Onnan számítva 30 napja lesz az eladónak kiköltözni. Állítólag még nem talált semmit az eladó, majd kíváncsi vagyok. Ha kell kidobjuk a lakásunkból. Ő vállalta, hogy 30 nap neki elég lesz. A 30 nap meg szeptember 16.-án telik le. Majd látjuk! ;-)
153. chelsee
2009. aug. 14. 09:44

Már lassan haladunk. Egész héten bejártunk a házhoz és csinálgattunk. Nagyon sok a munka, de szerencsére van segítség.

Remélem a bácsi a jövő héten kiköltözik, aztán rombolhatunk. Szeretnénk minél előbb költözni, mert így nagyon sokba kerül a bejárás.

Ági! Ti hogy álltok?

2009. aug. 7. 21:04
Ja, amúgy nyugodtan megmondhatod neki, hogy ha már ki is van fizetve, hogy ti a ti részeteket teljesítettétek. Most ő jön! A szerződés köti a dátumhoz, hogy mikor kell átadnia a kulcsot. Mi is gyors zárat cserélünk először majd.
151. becseiagi (válaszként erre: 150. - Chelsee)
2009. aug. 7. 21:03
Szerintem van rá esély! De ha nem, akkor is időhúzűsnak jó, hogy ha írsz nekik, hogy töröljék, aztán mire ők visszaírnak valamit. Ha nem törlik, akkor még mindig kérheted a mérséklést, akkor arra is mire válaszolnak. Ha az sem jön be, akkor meg a részletfizetés. Mi is e szerint csináljuk. Először a törlést kértük, és még nem válaszoltak rá. :) Tolják a határidőt maguk előtt.
150. chelsee (válaszként erre: 149. - Becseiagi)
2009. aug. 7. 20:44

Szia! Örülök, hogy sikerült a bank és a közjegyző is. A mi eladónk is bemondta az unalmast. Elvileg aug. 15-ig ki kellene költöznie. Megírtam neki, hogy 21-től mennénk a házat renoválni. Erre fel van háborodva, hogy ilyen hamar. Szóval nem hogy örülne, hogy ki van fizetve még ő pattog.

Remélem gyorsan kiköltöznek.


Még egy kis segítséget és véleményt szeretnék kérni.

Még mindig az illeték. Ugye 89.000 Ft-ot kell befizetnem, most van rá 50,000 Forintom. Mivel munkanélküli vagyok (remélem már nem sokáig)a jövedelmem 30,000 körül van(még nem kaptam azért nem tudom pontosan)így arra gondoltam, hogy kérem, hogy a fennmaradó összeget ne kelljen befizetnem, vagyis töröljék. Szerintetek van rá esély, hogy törlik?Mert ha nincs akkor nem fizetek még külön illetéket is. Valahogy összeszedem.

2009. aug. 7. 13:57

Szia Chelsee! És persze mindenki!


Ma voltunk reggel aláírni a szerződést a bankban, és utána mentünk a közjegyzőhöz, mert hétfő helyett hamarabb tudott fogadni minket. Hétfőn még megyünk a földhivatalhoz, és kész. Jövő héten utalják a pénzt. Most már csak az eladóval van baj! Nem tudom, hogy a kifizetéstől számítva 30 nap alatt el tud-e költözni??? Ma beszéltem vele, még nem talált nekik megfelelőt!

2009. aug. 5. 16:15

Hát minket a csaj pénteken tud fogadni a bankban, végre már, eddig is rá vártunk, mert 2 hét szabin volt. :)


A közjegyző nem tudott volna minket fogadni, mert be van táblázva, de mivel minket köt a határidő, így hétfő du.-ra besúvasztott minket. Onnan meg mehetnénk a földhivatalba, de az asszem du. 4-ig van, és nem hiszem, hogy odaérünk. Így kedden reggel ott kezdjük a napot, délre meg Apa megy a kórházba, mert műtik a hátát. :(

147. chelsee (válaszként erre: 144. - Becseiagi)
2009. aug. 5. 15:39

Mi a földhivatalnak is 16.000 Ft-ot fizettünk. A bank által lekért tulajdoni lap olcsóbb. Mi egy nap alatt voltunk a közjegyzőnél, a bankban és a földhivatalban, mert végül is mindennek a bankban kell összefutnia.

Mindent nézzetek meg kétszer, mert a miénk is tele volt hibával, amit a bank csinált.

146. zsu1984 (válaszként erre: 139. - Becseiagi)
2009. aug. 5. 15:02
Leírom dátumokkal, hátha úgy jobban fogalmazok!Tavaly november 10-e körül megtudtuk, hogy megvan a hitel, pár napra rá megvolt minden aláírás, közjegyző, stb.A hitelt 2009. jan. 10-vel kellett elkezdeni törleszteni, ha dec 10-e előtt kérjük a kifizetést az lett volna plusz pénz a folyósítási díjon kívül, az eladónkkal megtudtuk beszélni, hogy várja meg azt a pár hete, így mi megúsztuk!
145. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 144. - Becseiagi)
2009. aug. 5. 14:53
Nálunk rendes volt nagyon a banki ügyintéző, ő kérte a földhivataltól a lapot, így ingyen volt. Mondta, hogy inkább így, hogy ne kelljen megint fizetni. Jól nézzétek át az adatokat az okiratban, tipikusan mindig tele van hibával. Jól nézzétek meg a lejárati dátumot, kamatot, stb.
144. becseiagi (válaszként erre: 142. - Chelsee)
2009. aug. 5. 14:28

Most hívtak nem rég a bankból, pénteken reggel fél 9-re megyünk aláírnia szerződést!!! :)))


Aztán majd hétfőn a közjegyzőhöz, és kedden megyünk a földhivatalhoz. Ott 12-ért bejegyeznek minket véglegesen. Aztán egy újabb tulajdoni lapot kell kikérni, de ha mi kérnénk ki, akkor 4000 lenne, így a bank kéri ki, így "csak" 3000 lesz.

143. becseiagi (válaszként erre: 140. - 94c02c5bb5)
2009. aug. 5. 14:21
Még nincs meg a közjegyzői okiratunk, majd hétfőn megyünk oda du. 3-ra.
142. chelsee
2009. aug. 5. 08:44

Szerintem azért kellett külön díjat fizetnünk, hogy az összeg hamar oda érjen. Az utalás sima rendszeren megy keresztül, de mivel nekünk nagyon sietős, hogy ne kelljen szerződést módosítani, ezért kellett a VIBER ( VAlós idejű bruttó elszámolási rendszer, azonnali utalást tesz lehetővé)rendszeren keresztül utalni.

A folyósítási jutalék, az amit a banknak fizetsz, hogy folyósítja neked a hitelt. Ez nálunk 37.500 Ft volt. Ez a 25.000 Ft az átutalás költsége, hogy a bank a VIBER-en keresztül utal tovább az eladónak.


A törlesztés időpontja nálunk már meg volt határozva, nem választhattuk. Erre a hónapra arányosan kell majd fizetni.


A refinanszírozás azt jelenti egyszerűen fogalmazva, hogy a bank az általa nyújtott hitelt egy másik banktól veszi fel, tehát onnan finanszírozza. Ekkor több a kamat is, hogy a banknak a költségei is megtérüljenek. Az első két hónapban nálunk ez +3000-4000 Ft. Aztán helyre áll minden.


A hitelügyintéző nálunk már volt a földhivatalnál, beadta a kérelmet a tulajdoni jog bejegyzésére és a tulajdoni lapot odaadta a banknak. Ide is kellett a közjegyzői okiratból azt hiszem két eredeti és egy másolat.

Majd nekünk ki küldik a földhivataltól, hogy mi a helyzet.

A banknak még be kellene vinni valamikor a tulajdoni lapot. Ez még 4000. Aztán 30 napon belül még egyszer valami miatt, amit már én sem értek.

De úgy oldjuk meg, hogy a bankból majd szólnak, hogy kell a tulajdoni lap. Bemegyek és ők lekérik a TakarNet rendszeren keresztül, ez olcsóbb, mint a földhivatali. És elvileg ennyi.

Nekem ezeket mondták és ennyit tudok az egészről.

141. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 136. - Becseiagi)
2009. aug. 4. 16:07
Az utalásért fizetendő díj neve a folyósítási jutalék. Igazad van!!! Valami lehúzás van megint.
140. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 139. - Becseiagi)
2009. aug. 4. 16:06
A közjegyzői okirat tartalmazza a törlesztési napot. Benne van.
2009. aug. 4. 16:01
Nem, én nem értem. Nekünk az eladónak aug. 17-ig kell kifizetnünk az adás-vételi szerint a lakás árát. Napnak a 20.-át jelöltük meg, amikor lekapják a számláról a törlesztőrészletet. Akkor szeptember 20.-án vonják le az első részletet, ugye?
138. zsu1984
2009. aug. 4. 15:49
Nekünk is több pénzt kellet volna fizetni a folyósításért ha hamarabb kérjük a kifizetést mint az első törlesztő részlet esedékessége előtt egy hónappal utaltatjuk le!Remélem érthetően fogalmaztam!?
2009. aug. 4. 15:47
Jut eszembe! A földhivatalnál már voltatok a bejegyzés miatt? Meg ki kell kérni megint egy tulajdoni lapot, amin már ti vagytok feltüntetve.
2009. aug. 4. 15:46
Te Chelsee! Én még mindig nem tudom, hogy miért kell fizetni az utalásért. Nekünk nem kell, meg azért fizeted a folyósítási díjat. Azt azért fizeted, hogy kiutalják! Ha mi e hónap végén kapjuk meg a pénzt, pontosabban az eladó, akkor nekünk mikor kell az első részletet fizetnünk? Mi az a refinanszírozás???
135. chelsee
2009. aug. 4. 12:35

Szia!

Kötött volt a közjegyző és mivel államilag támogatott hitel, ezért az összeg is az volt. Azért, hogy az eladó holnap kapja meg a pénzét, meg kellett gyorsítani az utalást a számára.A szerződésben 5-e volt a határidő. Ezért lett 25. 000 Ft.Sima utalás 12.000 körül lett volna. A hónap végén már fizetnünk kell az első részletet. Ez a refinanszírozás miatt még magasabb lesz. 50.000 körül. Szóval az eladó holnap már megkapja a pénzt.

2009. aug. 4. 09:15
Szióka Chelsee! Mi a szerződés kötési díjat egyben fizettük ki az értékbecslővel, úgy hogy azt már nekünk nem kell. A folyósítási díjnak nekünk is a felét kell kifizetnünk! :) Nektek is meg volt adva, hogy melyik közjegyzőhöz kell mennetek? Nekünk azt mondták olyan 46.000.- lesz a közjegyző. Milyen átutalásért fizettetek 25.000.- Ft-ot? Már e hónap végén fizetnetek kell az első részletet? Mikor utalták át a hitelt? Megkapta már az eladó az összeget?
133. chelsee
2009. aug. 4. 08:33

Sziasztok!

Képzeljétek!!

Tegnap voltunk a bankban aláírni a papírokat és a közjegyzőnél is. A közjegyző az egész okiratot felolvasta, volt vagy 20 oldal. 30.000 Ft volt. A bankban a legnagyobb örömünkre, elengedték a szerződéskötés díját (15.000) és a folyósítási jutalék felét (37.500). Az átutalásért viszont 12 helyett 25.000 fizettünk, de összeségében 40.000 Ft-unk maradt meg!Nagyon örülünk. Aztán párom szülei nem adták oda az APEH csekket, azt mondták kifizetik!A 40.000-et pedig úgy döntöttünk, hogy befizetjük nekem és a maradékra kérünk részletfizetést. Igaz már törlesztenünk kell e hó végén és még be sem költözhetünk, de azért nagyon boldog vagyok, hogy már ki vannak fizetve az egyszeri költségek.

Ja, a közjegyző az okiratokból csak 3 hiteleset adott először és kiderült, hogy összesen 5 példány kell, mert anélkül kuka az egész, erre majd figyeljetek oda! A bankos csaj is egy csomót hibázott a kitöltésnél és a központ is rosszul írta az adatainkat!Ellenőrizzetek mindent, mert ha valami nem egyezik gond lesz belőle.

132. becseiagi (válaszként erre: 130. - Chelsee)
2009. aug. 2. 09:47

Nem mondom, hogy sok a 24 hónap, de a 12 hónapra szerintem könnyebben meg fogják adni, mert látják, hogy nem akarod húzni az időt, hanem az a célod neked is, hogy minnél gyorsabban, minnél rövidebb idő alatt fizesd nekik be az illeték összegét.


A levelet átküldtem, ez az enyém volt, az adatokat helyettesítd be, meg írd át. Sok sikert!

131. chelsee (válaszként erre: 127. - 94c02c5bb5)
2009. aug. 1. 15:50
Próba szerencse. Majd meglátom mit lehet kihozni ebből az illetékből. Az ügyintéző még anno azt mondta, hogy el fogják törölni. Erről nem sokat tudok. Unokatesóméknak 730.000 volt az illeték, na ennyit nem tudnék kifizetni, csak hitelből. Még a miénk ehhez képest jobb.
130. chelsee (válaszként erre: 129. - Becseiagi)
2009. aug. 1. 15:45

Szia!

Nálunk is sok még a kiadás. Ma voltunk megrendeltetni az új ajtót, mert ami ott van, na még szerencse, hogy senki nem látta közelről, mert gyerekjáték lenne betörni. Lassan majd megy minden.

Nagyon jó lenne, ha priviben átküldenéd a levelet,hogy lássam, hogy kezdjek neki.

Azt mondjátok, sok a 24 hónap?Igaz örülnék a 12-nek is, mert egy összegben nem megy, de majd kiokoskodok valamit.

2009. aug. 1. 09:18
Chelsee, akkor ti sem költöztök hamarabb, mint mi. Én már nagyon várom! Kerítenem kell egy villanyszerelőt, mert itt az albérletben a lámpák a mieink, úgy hogy azokat le kell szerelni, és amott felszerelni. Aztán át kell szereltetni a tv-t, és a netet is, csak a net 5000.- Ft. Úgy hogy szeptemberben is jól el leszünk anyagilag. Gondolom nektek sem lesz séta galopp a költözés.
128. becseiagi (válaszként erre: 127. - 94c02c5bb5)
2009. aug. 1. 09:13
Hát igen, már az is jó lenne. Igazából mi egy Méltányossági kérelem című levelet küldtünk be jövedelem igazolással, számlák másolataival, meg mindennel. Abban reménykedem, hogy a 3 gyerekre való tekintettel, meg a kiadásainkra való tekintettel eltörlik, vagy mérséklik az illeték összegét. Dehát mire az Apeh válaszolni fog...!
127. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 126. - Becseiagi)
2009. júl. 31. 19:12
Ismerősnél eltörölték méltányossági alapon, mert a hivatalos bevétel és a család száma, szívbeteg kisgyerek tényleg létezik. Viszont a bevételi számaik tényleg alacsonyak voltak nagyon. Ha viszont a neveteken autó, igazolt jó fizetés van, stb. akkor a max. adható 12 hónap részletfizetést adják meg, a hónapokat nem kell beírni, mert ők határozzák meg, és eddig mindig 12 hónap volt. Sok szerencsét, remélem megkapjátok a részletfizetést, ha már azt megadják, amit tényleg megszoktak az egy évet, az is jó.
126. becseiagi (válaszként erre: 125. - Chelsee)
2009. júl. 31. 19:07

Szió!


Nem írtuk még alá, jövő hétre várjuk a bankos csaj jelentkezését, hogy hívjon, mikor mehetünk be aláírni a szerződést.


Nekünk a befizetési határidő 21.-én telt le az illetékről, és aznap adtam fel 1-1 levelet. A férjem és én 50-50 % arányban vesszük meg a lakást, és ezért midkettőnknek kellett írnia. Ha gondolod elküldöm az én levelemet neked. Bár mi eltörlést kértünk, először azzal kezdjük, ha nem, akkor mérséklést kérünk, és ha az sem, akkor késünk részlet fizetési lehetőséget. Nekünk is 12 hónapra havi 15.000.- lenne. De én nem tudom, hogy megmerjük-e 24 hónapra kérni, mert az Apehnál bent megkérdeztem, azt mondták, hogy a 12 hónap egy általános elfogadott időtartam, többet ritkán szoktak kérni, ill. engedélyezni. Én GYES-en vagyok, 3 gyerekünk van, úgy hogy reménykedek, hogy eltörlik, vagy mérséklik. No de a választ persze nem kapkodják el...!!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook