Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Európa nagy részén vajon miért nem vonják ki az ásványvizekből a nitrátot??? fórum

Európa nagy részén vajon miért nem vonják ki az ásványvizekből a nitrátot??? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 11. 12:31
Európa egészére vonatkozik egy határérték. Azokból az ásványvizekből nem vonják ki, amelyek ez alatt az érték alatt vannak (mert ez egy költséges eljárás). Az pedig, hogy meghaladja-e az adott értéket attól függ, honnan nyerik a vizet, mennyi és milyen rétegeken halad keresztül, amiből be tud oldódni az adott anyag. Mi egy olyan területen élünk, ahol kicsit nagyobb a nitrit/nitrát mennyiség, ezért itt sűrűbben találkozol olyan vizekkel a boltok polcain, amelyből kivonták ezeket.
2007. márc. 11. 21:31
Valamint erősen rákkeltő.
19. 0565efa6e6 (válaszként erre: 9. - Veronitas)
2007. márc. 11. 19:58

A nitrit a vörösvértestek (pontosabban a hemoglobin) vasionját oxidálja, így az nem tud oxigént szállítani. De visszaalakítására van egy spec. enzimrendszer. Csecsemőkben ez azonban még nincs meg (fokozatosan alakul ki).

(Amúgy a cikk nem tudom, honnan van, de a nitrát nitritté redukálódik, nem pedig oxidálódik)

18. Merena
2006. jún. 21. 21:33
Ja és nem véletlen lett a szentkirályi tavaly az év ásványvize!
17. Merena (válaszként erre: 16. - Veronitas)
2006. jún. 21. 21:31

IGAZÁN NICS MIT:-)

DE A SZENTKIRÁLYI IS NAGYON JÓÓÓÓ! AZ IS TELJESEN NITRITMENTES!!

16. veronitas (válaszként erre: 15. - Merena)
2006. jún. 21. 17:08
köszi!
15. Merena
2006. jún. 21. 16:14

forrásvíz=ásványvíz


Naturaqua:

A Balatonfelvidék vízgyűjtő területén, 600 méter mélyről kerül a felszínre. (Zalaszentgrót)

Ásványianyagtartalom:627mg/l

Kalcium:82mg/l

Magnézium:41mg/l

Hidrogénkarbonát: 327mg/l

Szulfát:108mg/l

Nátrium:18mg/l

Vastalanítva

Nitritmenetes

14. veronitas (válaszként erre: 13. - Merena)
2006. jún. 21. 16:04

hm. én pont fordítva tudom, (de hangsúlyozom: ebben sem vagyok biztos), a Nestlá aquarel igazi ásványvíz, a Naturaqua meg a dúsított sima víz.


de persze nem akarok vitatkozni, a jó ég tud ezeken kiigazodni. amúgy viszont épp tegnap láttam a naturaqua reklámját a tévében, és azt hirdették, hogy valamilyen forrás mélyéről tör elő vagy mi.


szóval ezzel meg is cáfoltam előbbi önmagamat...


(azért ezen a ponton újabb kérdés adódik: a forássvíz vajon más, mint az ásványvíz?)

13. Merena
2006. jún. 21. 15:04

meg még van egy abban amiben nincs nitrit és nitrát: Natur Aqua

A nestle aqvaerell az tudomásom szerint nem ásványvíz, hanem csak vitaminokkal dúsított víz

2006. jún. 21. 14:18

még több információ:


www.asvanyviz.lap.hu

2006. jún. 21. 14:08

A Szentkirályi ásványvíz mérsékelt ásványianyag-tartalma és összetétele miatt különösen alkalmas arra, hogy a szervezet számára szükséges napi 2 literes vízfogyasztás során elkerülhetővé teszi a túlzottan magas vagy a túl alacsony ásványianyag-bevitelből adódó gondokat.



A Szentkirályi ásványvíz előnyei:


-rendkívüli tisztaságú,


-nitrit- és nitrátmentes,


-alacsony a nátriumtartalma (a magas vérnyomás megelőzhető),


-ásványianyag-tartalma 520 mg literenként, megfelelő arányokban,


-méregtelenítő hatású,


-kálcium-magnézium aránya kedvező a csontokra és védi a szívet és az érrendszert,


-fogyasztása terhes és szoptató anyáknak is egészséges,


-segíti az emésztést és megakadályozza a gyomor és a szervezet elsavasodását (gyomorégést), ami a húsfogyasztással jár együtt.

10. veronitas (válaszként erre: 7. - Aranyalma)
2006. jún. 21. 14:01
örülök, én is ezeket szoktam inni!
9. veronitas (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2006. jún. 21. 14:00

egyelőre ennyit találtam:


"Nagyon veszélyes a nitrit, mert vörösvérsejtekhez kötődve gátolja az oxigén felvételét. A vízben gyakran nitráttá redukálódik, de ez a nitrát a bélcsatornába jutva visszaoxidálódik nitritté, ezért veszélyes a magas nitrátkoncentráció az ivóvízben. Ez a jellegű szennyeződés a nagyfokú műtrágyázás, és a kommunális szennyvizek vízbe jutása miatt alakul ki. Az ammónia is átalakul nitráttá a nitrifikáló baktériumok hatására a talajban. Ammónia szerves vegyületek bomlása során, illetve erős műtrágyázás során kerülhet a talajba, majd onnan a vízbe. Az ammónia a vízben ammóniumion, vagy molekuláris ammónia formájában lehet jelen. Ezt a víz pH-ja határozza meg. Alacsony pH-nál az arány elmegy az ion felé, ami mérgező. A pH-nak a nehézfémek oldható komplexben tartásában is nagy szerepe van. Savas kémhatásnál több oldható komplex van jelen, ami károsítja az élőlényeket."

2006. jún. 21. 09:26

mi a nitrát és nitrit káros hatása? mekkora mennyiségben veszélyes?

(szentkirályi víz van itt pont most nálam, abban nincs egyik sem, legalábbis az van ráírva)

7. Aranyalma (válaszként erre: 6. - Veronitas)
2006. jún. 20. 21:20
Pont ezeket szoktuk inni, amiket írtál. Kicsit +nyugodtam. :) Köszi!
6. veronitas (válaszként erre: 5. - Aranyalma)
2006. jún. 20. 12:35

nem vagyok benne biztos, de szerintem több, mint kétfajta ásványvíz az nálunk, amiben nincs nitrát.


továbbra sem vagyok benne biztos, de talán a szentkirályi, a nestlé aquarel, a Norbi-víz (utóbbit épp most iszom, és se az nincs feltüntetve rajta, hogy van benne, se az, hogy nincs, mindenesetre vastalanítva van; az is valami)

szerintem ezekbe nincs. de majd utánanézek

2006. jún. 19. 19:13

Nekem 2 hörcsögöm is nitrát mérgezéstől pusztult el. :(

Olyan salátát kaptak - egy nagy bevásárlóközpontban vettem -, amiben túl sok volt a nitrát.

Mi is ilyen salátát ettünk, csak ugye egy nagyobb test jobban fel tudja dolgozni.

Ma már csak a piacon veszek zöldséget és gyümölcsöt, általában kis aranyos idős emberkéktől, akik a saját kertjükben termesztik a növényeket.


Mi az a két víz, amiben nincs nitrát?

4. veronitas (válaszként erre: 3. - Merena)
2006. jún. 19. 12:51

Igen. az tényleg jó lenne. És én is olyat iszom, amiben nincs.

DE elég gyakran járok külföldön, és ott egyszerűen nincs választási lehetőség. Vagy hát én legalábbis nem vettem észre.

2006. jún. 19. 12:29

Nem tudom de jó lenne, ha nem két olyan ásványvíz lenne ami nitrát és nitrit mentes!!!

Én csak azt iszom amiben nincs!!! Bár nem minden vendéglátóegységben találkoztam vele, de sebaj akkor iszom mást!:-)

2006. jún. 19. 12:28

Szervusztok.


Idén nem lehet okom panaszra, áprilisban jártam Párizsban, most nemmrég jöttem haza Angliából, és mindenütt döbbenten tapasztaltam, hogy akár a leghíresebb, az ásványvizek királynőjének tartott Evian ásványvízből sem vonják ki a nitrátot. De úgy általában egyikből sem.

Rendkívül elgondolkodtató ez, hiszen mi itthon folyton arról hallunk, hogy a nitrát mennyire szörnyen rossz a szervezetünknek, és érdekes, hogy úgy tudom, mi itthon pont azért vonjuk ki ezt az anyagot az ásványvizeinkből, mert ez európai követelmény...

Nos akkor kérdem én, hol van itt az igazság? Hm?

Nagyon kíváncsi lennék!

2006. jún. 19. 12:24
Európa nagy részén vajon miért nem vonják ki az ásványvizekből a nitrátot???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook