Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eszperantó szóbeli vizsga fórum

Eszperantó szóbeli vizsga (beszélgetős fórum)

1 2 3
2013. máj. 28. 12:43
Sziasztok!Én nem rég kezdtem el tanulni a nyelvet voltam írásbelin is Békéscsabán, de szerintem nem sikerült. Mostanában ki, hogy áll a nyelvvel?Szóbeli sikerült azóta valakinek?
68. FFAB (válaszként erre: 58. - Kitticica75)
2013. jan. 13. 12:08

Én még 2008 decemberében voltam Debrecenben felsőfokra nyelvvizsgázni, azóta nem tudom mennyit változhatott, ha változott. Miskolcra jártam tanfolyamra, és ott a tanár javasolta Debrecent, mert a vizsgáztatókat jól ismerte. Mindenki más is arról beszélt, hogy Miskolcra nem szabad menni vizsgázni.

Én megfogadtam akkor a tanácsukat és elmentem Debrecenbe... Felsőfokú C első alkalomra meg lett. :-)) Mondjuk nem adták azt ingyen, annyit tanultam, mint állat.

2012. nov. 24. 16:19
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy tudnátok ajánlani Bp.-en vizsgahelyet, ahol "sikerülhet" az eszperantó labor vizsgám? Voltam szóbelizni augusztusban, a szóbelin az 50 pontból 45-öt kaptam, de a labor nem sikerült, így kezdhetem előlről. Félek, hogy megint ezen fogok elbukni. Szóval, ha vki tud segíteni, nagyon megköszönném!
2012. nov. 6. 16:12

Sziasztok, én is laboranyagot szeretnék tőletek kérni, ha valaki tud, segítsen, sürgős!

Előre is köszi.

2012. okt. 26. 09:12

Sziasztok!

Esetleg valaki nekem is tudna küldeni eszperantó középfokú nyelvvizsgához labor anyagot?Először megyek eszperantóból vizsgázni,így nem csak labor anyagot,hanem szóbelihez,írásbelihez anyagokat is szívesen elfogadnék.Előre is köszönöm a segítséget! e-mail címem: berkobarbi@freemail.hu

64. Nikiie
2011. júl. 26. 22:56

Sziasztok!Valaki tudna nekem laboranyagot küldeni eszperantó középfokhoz, sajnos már kétszer sem sikerült. Előre is köszönöm!

e-mail:maxi64@citromail.hu

2011. máj. 13. 09:33

Túl vagyok a nyíregyházi szóbelin. A tapasztalataim:

Kedvesek voltak, segítőkészek én nem is tudom miért jár az a hír, hogy Nyíregyházán rosszindulatúak a vizsgáztatók, EZ NEM IGAZ! Aki készül rá nem érheti baj és, ha valamit nem értessz körülírják, segítenek, kedvesek és nincs sem lenézés, sem szájhúzogatás!

Ez persze csak az én tapasztalatom.

Sok sikert mindenkinek!!!

2011. máj. 3. 20:54

sziasztok!


Szeretném segítségetek kérni. Májusban megyek másodjára szóbelizni, ugyanis sose sikerül a magnó. Nagyon megköszönném, ha valaki küldene nekem az alonsofan@citromail.hu email címre hanganyagot középfokra. Tényleg sokat segítenétek! Mindenkinek sikeres vizsgát kívánok!

2011. máj. 2. 20:49
Nem ugyanaz vizsgáztat Debrecenben!
60. -Marcsi- (válaszként erre: 59. - Tipke)
2011. máj. 1. 15:09
Sziasztok! Úgy tudom, hogy Debrecenben ugyanaz a páros vizsgáztat, aki Nyíregyházán... Szerintem aki teheti, kerülje el ezt a két várost, ugyanis az ottani vizsgáztatók ott is tanítanak, és aki nem hozzájuk járt huzamosabb ideig tanulni, azokat szépen kivágják... Persze ez csak az én véleményem... :)
59. Tipke
2011. ápr. 7. 16:47
Na Debrecenre én is kíváncsi lennék...
2011. ápr. 1. 10:36
Debreceni tapasztalata van valakinek?
57. Tipke
2011. márc. 30. 17:25
3x voltam, Nyíregyen is voltam. Szóbelizni!
56. kicsicica86 (válaszként erre: 55. - Tipke)
2011. márc. 30. 15:21
Háááááááát, akkor reménykedem, hogy nem tartja majd úgy a kedvük :D. Köszi, hogy szóltál/figyelmeztettél, de sajnos nincs lehetőségem máshol vizsgázni... ez kicsit bonyolult helyzet nálam... De azért köszönöm! Írtad, hogy voltál már Miskolcon és patakon is. Hányszor voltál már nyelvvizsgázni? Ezt most nem rosszindulatúságból kérdezem csak érdekelne. Nyh-ról személyes a tapasztalatod, vagy csak hallottad?
55. Tipke
2011. márc. 29. 12:24
Én is egy kis faluban lakom, bár én voltam patakon és miskolcon is de írásbelizni, nyíregyen borzalmas a szóbeli... a magnóból semmit nem hallani, szóbelin pedig ha úgy tartja kedvük remekül megszívatnak...
2011. márc. 28. 17:10
Azt látom, hogy Marcsi is nyíregyházán volt és szívatós volt a vizsga, de azért közép- és felsőfok között van különbség, gondolom én.. Mindenhez ilyen naivan állok, hátha sikerülne :D
53. kicsicica86 (válaszként erre: 52. - Tipke)
2011. márc. 28. 11:25
Hát sajnos egy kis falumban lakom a világvégén és Nyíregyháza van a legközelebb, szóval nem sok választási lehetőségem van :(. Ennyire szemetek ott?
52. Tipke
2011. márc. 24. 17:33
Kicsicica! Én a helyedben nem mennék nyíregyre..
2011. márc. 23. 18:22
Sziasztok! Jón valaki középfokút tenni Májusban Nyíregyházán?
50. -Marcsi- (válaszként erre: 49. - ANITA733)
2011. márc. 18. 09:56

Szia!

Pontosítom az előző hozzászólásomat. A magnó szövege magyarul volt, és eszperantóul kellett összefoglalni. Sajnos nem könnyű a felsőfokú... :( Egy nő és egy férfi volt a vizsgáztató.

49. ANITA733 (válaszként erre: 48. - -Marcsi-)
2011. márc. 18. 09:41

Szia!

Köszönöm,hogy válaszoltál Marcsi, ha jól értettem a magnó szövege is eszperantóul volt és a törmörítést is ezen nyelven kellett összefoglalni! Férfi vagy nő volt a vizsgáztató? Egy pici jóindulat volt azért bennük? Úgy látom nem lesz könnyű ezt a felsőfokú bizonyítványt megszerezni, hacsak nincs szerencséje az embernek, mert úgy gondolom hogy az is nagyon kell hozzá!

48. -Marcsi- (válaszként erre: 47. - ANITA733)
2011. márc. 17. 21:32

Szia!

A fordításnál magnón hallottam a szöveget, kétszer lehetett meghallgatni, aztán röviden össze kellett foglalni eszperantóul, hogy miről szólt a szöveg. Én úgy tudom, hogy legközelebb júniusban van felsőfokú vizsga...

47. ANITA733 (válaszként erre: 47. - -Marcsi-)
2011. márc. 17. 20:56

Szia Marcsi!

Leírnád egy pár sorban, hogy a fordítás esetében az okóri Egyiptomról eszperantoról magyarra kellett fordítani, vagy magyarról eszperantóra? Magnón hallottad a szöveget, vagy papír alapon kaptad meg? Sajnos nem vagyok ezzel tisztában, májusban szeretném én is megpróbálni a felsőfokút.

2011. márc. 9. 08:16
Szia! És szóbelire mikor mész? Ha voltál leírnád az élményeket,benyomásokat?
45. -Marcsi- (válaszként erre: 44. - Kitticica75)
2011. márc. 7. 11:47
Szia! A novemberihez képest könnyebb volt, de még mindig nehéznek találta az egész csoport. Pontosan már nem is emlékszem a kérdésekre, szívem szerint az egészet kitörölném az emlékezetemből. Az első kérdés valami olyasmi volt, hogy mi a feladata az Eszperantó Világszövetségnek, vagy valami ilyesmi. 2. Miről tesz jelentést az EV az ENSZ-nek? Ezek után pedig egyes országokra vonatkozóan voltak kérdések: mi a helyzet az anyanyelvhez való joggal, hogyan sértik meg ezeket? - Törökország, Dánia, Ausztrália és talán Malajzia.
44. Kitticica75 (válaszként erre: 43. - -Marcsi-)
2011. márc. 7. 09:02
Szia! Milyen volt a szöveg? Mik voltak a kérdések? Hogy érzed?
2011. márc. 6. 15:19
Hogyhogy nem mentél? :O Nem érezted magad elég felkészültnek?
42. Tipke
2011. márc. 6. 13:13
Én nem mentem el:) de többet nem is megyek..:)
2011. márc. 4. 20:18
Én is túl vagyok a magnón, elég könnyű volt, nagyon remélem hogy meg is lesz!!!! Szerdán lesz a szóbeli, nagyon félek!!!!
2011. márc. 4. 18:55

Sziasztok! Túl a magnóhallgatáson... Azt hiszem, hogy visszatérő vendég leszek továbbra is a nyelvvizsgákon... :( Tény, hogy könnyebb szöveg volt most, mint novemberben, de még így is eléggé nehéz volt... Valójában elgondolkodtam azon, hogy van-e értelme elmenni 16-án a szóbelire :( Persze, tudom, tapasztalatnak jó, meg minimális esély van, hogy sikerül, de ha mégse, akkor az eddig se túl nagy önbizalmamat még jobban aláássa... :S


Egy kalappal a holnap vizsgázóknak!!! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook