Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eszperantó internetes tanfolyam fórum

Eszperantó internetes tanfolyam (beszélgetős fórum)


1 2
7. Bless the child (válaszként erre: 5. - Bözsi néni)
2019. júl. 23. 20:06
Sok olyan terület van, pl az eü, ahol munka mellett az ápoló megcélozza a diplomás ápoló szakot felnőtt fejjel. Nem akar munkahelyet váltani, viszont kategória ugrásnak szuper lehetőség. A nyelvtanulas miatt sokan nem vágnak bele
6. lapbarna (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. júl. 23. 19:51
Te is beszéled?
5. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Unom)
2019. júl. 23. 19:04

Oké, szerez egy semmire se jó nyelvvizsgát, megkapja a diplomát.


Aztán a diplomával a zsebében el akar helyezkedni, és rájön, hogy mindenhol aktív nyelvtudást várnak el, legtöbbször angol vagy német nyelven. De orosz, francia is gyakori.


És tapasztalja, hogy a diploma nyelvtudás nélkül túrót sem ér.


Persze ha van aktív nyelvtudása, akkor elnézlst, de az eszperantóval kb. kitörölheti.

4. unom (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2019. júl. 23. 18:34
A nyelvvizsga.
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2019. júl. 23. 18:23
Sokkal könnyebb, mint bármelyik másik nyelv, és a kiejtés sem igényel semmi különlegest.
2. sanyinak (válaszként erre: 1. - Anett095)
2019. júl. 23. 18:15
Mi értelme van egy mesterséges, senki által sem használt nyelvet megtanulni?
2019. júl. 23. 16:24

Sziasztok!


Van egy eszperantó tanfolyam, ami nagyon hasznos, gyorsan fel lehet vele készülni a középfokú nyelvvizsgára (úgy hirdetik, akár 3 hónap alatt is, de 6 hónap a reális). www.eszperanto-online.hu


Ezt tapasztalatból írom, ugyanis én használom ezt a programot. Az előfizetés 6 hónapra szól (28 000 forint).



Gyorsan leírom a lényegét. 12 lecke van. Minden leckéhez tartoznak lefordítandó olvasmányok, hanganyagok, szójegyzék, kikérdező és gyakorló program, illetve házi feladat, amit beküldve 2-3 nap alatt kijavítanak. Az egész egy tankönyvre épül, ami a könyvhöz képest extra a kurzusban, az a kikérdező és gyakorló program, és a házi feladat, amit kijavítanak. Benne van 2 ingyenes konzultáció is.



Azért kérdezem, ki gondolkodik rajta, mert lenne egy nagy kérésem, illetve egyben ajánlatom is. Nekem sajnos lejár a 6 hónap, kb. 2 hónap kellene, hogy befejezzem a tanfolyamot, de részleges hosszabbítás nincs, újra meg nem szeretném kifizetni fél évre. Ami nekem nagyon fontos és hasznos belőle, az a gyakorló meg a kikérdező program. Az a lényege a szókikérdezőnek, hogy megjelenik a szó magyarul, beírom eszperantóul, és 2 hibátlan találat után abban a körben nem kérdezi, így sorban elfogynak a szavak. A gyakorló program hasonló módon gyakoroltatja a nyelvtant, csak ott mondatokat kell beírni.


Arra gondoltam, ha valaki előfizetne, beszállnék 1/3 árral, hogy ezeket használhassam.



Neked minden teljes értékű lenne, mert nincs benne olyan rész, amit teljesíteni kell (és meg tudnám csinálni helyetted), a házi feladatokat meg a konzultációt természetesen te használhatnád fel.


Egy felhasználónévvel és jelszóval kell belépni, amit e-mailben küldenek a befizetés után.



Azzal, hogy én használnám a programod, nem maradna semmi nyoma (nem ment el eredményeket, nincs olyan, hogy pl. a gyakorlófeladatokat korlátozottan lehet megcsinálni, stb.)



Egyébként könnyen, logikusan tanulható nyelv, nekem diploma megszerzése miatt lenne rá szükségem.


Annyit tudnák még ajánlani, hogy miután sikerült a nyelvvizsgám (remélhetőleg ősszel), elküldeném ajándékba 3 eszperantó könyvem (szótárak) és az online összegyűjtött anyagaim (az összeset).


Köszönöm a segítséget :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook