Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esti gimnázium 40 évesen fórum

Esti gimnázium 40 évesen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2019. ápr. 21. 19:55
Miért ne? Rajta!
109. katus3 (válaszként erre: 107. - Rinda)
2019. ápr. 21. 19:45
Nekem nem érettségi, hanem egy fél éves intenzív pedagógiai asszisztens képzés es egy 2 éves (heti 3 délután) ügyviteli titkár suli volt. Osztálylétszám? Tudok mesélni. 2 szakmával voltunk 1 osztály (pénzügyesekkel egyben voltunk osztálynak) 27-en kezdtük, a vizsgát 2 pénzügyes és 2 titkár (köztük én) tettük le.
108. Bözsi néni (válaszként erre: 107. - Rinda)
2019. ápr. 21. 17:12

Szia!

Csak biztatásképpen írom, hogy 30 voltam, amikor estin végeztem a mérlegképes könyvelői tanfolyamot, ami akkor még nem gyorstalpaló volt. Három éves volt, sok vizsgával. Közben született a fiam, apja etette, pelenkázta, míg én suliban voltam.

Sikerült.


Most meg, tavaly csináltam meg egy gazdasági informatikus OKJ-s vizsgát, két éves tanfolyam után, shol negyedévente voltsk vizsgák., pl. programozás, hálózatépítés, stb.

Ja, és tavaly voltam 58 éves.


Szóval nem lehetetlen. Kitűnő bizonyítvánnyal meg (gratulálok) pláne nem. Ne aggódd, stresszeld túl, nem akkora durranás, tanultál, és ha kicsit készülsz, menni fog.

107. Rinda
2019. ápr. 21. 14:56

Köszönöm szépen a biztatást mindenkinek, igazán jólesik. Eddig sikeresen vettem az akadályokat, közel kitűnő a bizonyítványom. Az érettségi viszont, olyan mint egy felnőtt kori mumus. :) Igazából az idegen nyelvi és a szakmai részétől tartok nagyon.


Lehet, hogy 30 túl az ember már jobban tud tanulni, de negyed annyi ideje sincs rá mint egy tininek. Munka, háztartás, gyereknevelés... Ezzel sajnos szinte mindenki megküzd, aki ennyi idősen fut neki ilyesminek.Arról már nem is beszélve, hogy munka miatt kell a végzettség, tehát a bukás nem opció. Így azért sokkal stresszesebb a dolog. Kitartok, de néha jólesik olyanokkal beszélgetni, akikkel egy csónakban evezek. Sajnos az osztálylétszám nálunk már nagyon leredukálódott.


Jó volt olvasni, hogy nektek már sikerült. Gratulálok a kitartásotokhoz. Van aki tovább is tanult utána?

106. katus3 (válaszként erre: 102. - Rinda)
2019. ápr. 21. 06:17
Biztos hogy meg tudod csinálni. 2 éve épp itt aggódtam, simán ment a suli. Mindkettő szinte egyszerre. Nehezebb talán a tanulás mint tizenévesen de tuti kitartóbb leszel.
2019. ápr. 20. 20:05
Emlékszem .. pont 40 voltam mikor leérettségiztem .A suli jó volt , a tanárok is rendesek voltak :-).Pedig azért kezdtem el , hogy menjek valahová . Unatkoztam .Az lett a vége , hogy megcsináltam .
104. Guruljka (válaszként erre: 102. - Rinda)
2019. ápr. 20. 18:30

A rettegés fokában talán igen. Ne mondd nekem, hogy egy fiatal, de már tapasztaltabb nő, mint Te, nem tud jobban tanulni, mint egy hebrencs tinédzser!


Én 60 évesen szereztem diplomát, volt pár vizsgám...

103. Bözsi néni (válaszként erre: 102. - Rinda)
2019. ápr. 20. 18:24
Ne rettegj, meg tudod csinálni. Kis tanulás és szorgalom kérdése az egész.mMenni fog, ne félj.
102. Rinda
2019. ápr. 20. 17:50

Sziasztok!


Jár még erre felé valaki? 40 ugyan még nem vagyok, de a 3x-et már átléptem. Az érettségi számomra jövőre esedékes, de már most rettegek tőle. Ugye nem vagyok ezzel egyedül?

101. unom (válaszként erre: 100. - Katus3)
2017. ápr. 10. 21:16

Akkor ne hagyd magad rábeszélni. Én szeretem de nem mindenkinek jön be.

Így nemis látom sok előnyét, hiszen időhöz vagy kötve.

100. katus3
2017. ápr. 10. 21:00
Nekem úgy mondtàk, hogy èlő adásban nyomjàk le az anyagot. De ez nekem olyan idegen dolog. Szüksègem van arra, hogy ott üljek órán ès tudjak èrtetlenkedni. 😂
99. unom (válaszként erre: 98. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 21:15

A videók fent vannak azoldalon,nem kell letölteni, hogy bármikor nézhesd.

De a tanfolyam szervezője tud pontosítani.

2017. ápr. 9. 21:01

Azért mondom, mert nálam nem törvényszerű, hogy simán fut egy hosszabb videó.

És nem tudni, nincs-e korlátozva a letöltés lehetőségének időtartama. (Annak megakadályozására, hogy befizetés nélkül terjessze valaki.)

97. unom (válaszként erre: 96. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 20:57

Ha a Youtube videók és a Messenger fut a gépen, akkor ez is fog menni.

Ritka az élő adás, videók vannak fent az előadásokról, mellékelve a szöveg, tesztek.

96. Guruljka (válaszként erre: 93. - Katus3)
2017. ápr. 9. 18:44

Szokott lenni előzetes jelentkezés az adott alkalomra. Nem tudom, az adás letölthető-e vagy hogyan pótolható.

Ezt az adott oktatási szervezetnél kellene megkérdezni.


Nemigen kellhet program hozzá, inkább csak tárhely, ami bírja az élő adást akadozás nélkül.

95. katus3 (válaszként erre: 91. - Unom)
2017. ápr. 9. 18:41
Kell ehhez valami extra a gèpre? Illetve mi van akkor ha nem tudok leülni abban az időpontban hallgatni az előadàst?
94. katus3 (válaszként erre: 91. - Unom)
2017. ápr. 9. 18:40
Nekem ez a vègzettsèg jelentene egy biztos munkát.
93. katus3 (válaszként erre: 90. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 18:40
Ez úgy működik, hogy leülsz megadott időpontban a gèp elè ès èlő online adásban magyaràz az oktató. De nekem ez nem annyira tetszik.
92. Guruljka (válaszként erre: 91. - Unom)
2017. ápr. 9. 14:38
Tanév elején sok állást hirdetnek ilyet, megérné biztosan, pláne hogy csak egy év.
91. unom (válaszként erre: 90. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 14:31

Általában egy zárt honlapon van a tananyag, amihez csak a tanfolyam résztvevői férnek hozzá. Online lehet kérdezni az oktatóktól, pl.skypon.

Én szeretem,mert nagyobb szabadságot ad.

Viszont utánanéznék mi lehet kezdeni a végzettséggel, megéri-e.

90. Guruljka (válaszként erre: 84. - Katus3)
2017. ápr. 9. 14:22

Szia! Én nem tudom, milyen az online tanfolyam, én úgy sejtem, hogy mailben érkezik a tananyag, és azt kell otthon kidolgoznod.

Nem hinném, hogy külön program kellene hozzá.Esetleg CD-n kapod az anyagot.


Nemcsak az a szempont, amit Unom mond. Én levelező tagozaton vagyok az egyetemen, de ez nem azt jelenti, hogy nem kell odamenni, hanem hogy kevesebb az óraszámunk, és hétvégén megyünk oda személyesen, tehát nem tanulói "főálllásunk" van, hanem mindenkinek megvan a megélhetése, ami mellett tanul. Nem jár a diákbérlet, és nem az állam fizeti a járulékaikat.


Szóval személyesen találkozunk az oktatókkal, és ez nekem fontos, mert rávezetnek a tananyagra, és belekérdezni is lehet. Azaz sok segítséget kapunk.

89. katus3 (válaszként erre: 88. - Unom)
2017. ápr. 9. 11:35
Pedasszisztens kèpzès, egy èves.
88. unom (válaszként erre: 87. - Katus3)
2017. ápr. 9. 09:37

Milyen tanfolyamról van szó?

Itt is sok a kókler, érdemes vigyázni.

Nézz utána a cégnek, keress meg olyanokat akik már elvégezték.

Ad valamilyen végzettséget? Tudod majd használni?

87. katus3 (válaszként erre: 86. - Unom)
2017. ápr. 9. 09:15
Köszönöm hog írtál. Kèt kicsi gyerekem van. 😂 Igazából semmit nem tudok ezzel kapcsolatban. 😯 Egy ősrègi gèpem van itthon, fogalmam sincs hogy lehet-e rá telepíteni ezt a programot. Mi van ha valamit nem értek? Hogy kérdezem meg?
86. unom (válaszként erre: 84. - Katus3)
2017. ápr. 9. 06:21

Nem tőlem kérdeztél, elnézést, hogy beleszólok.

Én online tanulok már évek óta.

Ami a nehézség benne: önfegyelem kell, hogy ha már gép előtt ülsz, ne mással töltsd az időt. Nagy a kísértés.

Ha ezt meg tudod tenni, szerintem nagyon jó lehetőség.

Milyen tanfolyamról van szó?

85. katus3 (válaszként erre: 82. - Katus3)
2017. ápr. 9. 06:20
Kezdtük... koràn van mèg. ☺
84. katus3
2017. ápr. 9. 06:19
Guruljka elsősorban tőled kérdeznék, szerinted milyen lehet az online képzès? Jól gondolom hogy jobb az ahová be lehet ülni, kérdezni, mint hogy ülök x órát a gèp előtt ès majd a vizsgán találkozunk ? Ilyenbe akarnak befűzni, de félek tőle...
83. katus3 (válaszként erre: 79. - Butterfly87)
2017. ápr. 9. 06:17
Èn is irtó parás vagyok, rettegek hogy nem tudok levizsgázni. 😯
82. katus3 (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 06:16
Ezt èn is tanúsíthatom. Egy èvig rettegtem az angoltól, ebben a félèvben keztük tanulni ès bizony egy egyszerűbb olvasmányt simán lefordítok, mert beugranak a szavak. Pedig milyen rég volt az a fránya érettsègi...
81. butterfly87 (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 01:27
Legyen igazad. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook