Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esti gimnázium 40 évesen fórum

Esti gimnázium 40 évesen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. febr. 7. 03:55
Tanulni soha nem késő.
19. Getti (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2017. febr. 7. 02:28

A számból vetted ki :)))

Vagy én a tiédből :D

18. Getti (válaszként erre: 16. - Butterfly87)
2017. febr. 7. 02:27

Egyáltalán ne félj, főleg ne erőltesd. Engedd el magad és ha lehet akkor készülj az órákra. Mellesleg a tanárok és a veled beiratkozó diákok sem fognak ráfeszülni. Laza legyél mint a rigalánc :)

Igazából bármikor meggondolhatod magad, nem kötelező. De ha már belekezdesz, akkor inkább csináld végig. Ha valamit nem értesz, akkor jelezd. A tanárnak mindenképp. Lesznek tőled is gátlásosabbak.Létni fogod, hogy van aki tőled is bátortalanabb, akkor majd átlendülsz és megy simán. :)

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Butterfly87)
2017. febr. 7. 00:00

Igen, leginkább a beiratkozásig, utána már nem fogod hagyni magad!

Hagyd, hogy sodorjon a helyzet. A többiek is ugyanezekkel a kétségekkel mennek oda! És kisebb gyengeségei mindenkinek lesznek.

Meglátod, jó lesz az! :D (Nekem az egyetem előtt más mondta ugyanezt, és örülök, hogy most én mondhatom.)

2017. febr. 6. 23:43

Sziasztok!


Örülök, hogy találtam egy aktív fórumot ezzel a témával kapcsolatban. Idén 30 éves leszek, és szeptemberben kezdem az esti gimnáziumot.

Meglepetésként ért, hogy 4 helyett 3 év alatt elvégezhető, ennek nagyon örülök. A tandíj sem sok, többre számítottam. Hetente kétszer kell az órákra járni, 15:00-tól 20:00-ig. Bővebb tájékoztatásért júniusban kell az iskolához fordulni.


Viszont tele vagyok félelmekkel. Nincs túl sok önbizalmam, nehezen nyílok meg, ezért tartok attól, hogy nem tudok majd beilleszkedni az osztályba.

A tanulással kapcsolatban is vannak kétségeim, a reál tantárgyak nem igazán mennek.


Viszont nagyon szeretnék leérettségizni... És mindent meg fogok tenni a cél érdekében.

Azt hiszem csak elkezdeni nehéz.

15. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2017. febr. 6. 17:13
Igazán jól tetted! :D
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Pengő Gyöngyi)
2017. febr. 6. 17:07

Én nem sejtettem, hogy szeretni fogom! Csak kell egy (bármilyen) diploma a szakfordítóihoz. Ami viszont a jobb keresetért szükséges.

Időm meg van.


Hát aztán alakultak a dolgok, még a gólyatábort is átmulattam. Ha már diák vagyok!?! :D

13. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2017. febr. 6. 17:01

Gratulálok! Tetszik az ilyen hozzáállás! :)

Szerintem én sem hagytam még abba. Van a bakancslistámon két szak, amit nagyon szeretnék elvégezni...

12. Guruljka (válaszként erre: 9. - Getti)
2017. febr. 6. 15:38

Nem kifejezetten a könyveket találod meg a neten, hanem az egyes korokat, magát a történetet, az eseményeket. Kicsit kutatnod kell, kijegyzetelni a szükséges anyagot.

Ezért jó a nyomtató. A fontos szövegrészeket kimásolod wordbe, és ha még ott is addig szerkesztgetted, hogy megfelelő lett, ki tudod nyomtatni. Ehhez nem kell különleges szaktudás.

11. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - Getti)
2017. febr. 6. 12:56
Ó dehogy hiányzik a tudás! Hidd el, ott van az, és előjön, amikor kell! Kitartás!
10. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 5. - Megi04)
2017. febr. 6. 12:55
Azok az évek akkor is eltelnek, ha nem jársz suliba. Hajrá! :)
9. Getti (válaszként erre: 5. - Megi04)
2017. febr. 6. 08:20

Én is másodszor futok neki.

Nem könnyű, de valóban csak elhatározás kérdése.

Két okom volt, hogy elkezdjem, illetve 3 :

-segíteni akarok a fiamnak de ha fogalmam sincs miről van szó akkor nem tudok.

-kell az érettségi, enélkül nem tudok tovább lépni.

- hiányzik a szellemi háztartásomból ez a tudás és magamtól sosem venném elő. Jó közösségbe kerültem, az osztálytársaim javarészt velem egy korosztály és ezalatt a pár hónap alatt szoros barátság alakult ki köztünk. :)


Szóval ha van időd és energiád, akkor már csak el kell menned és szeptemberben beiratkozni.

2017. febr. 6. 08:14

Higgyétek el, hónapok óta keresgéltem ezeket az anyagokat a neten. De veszettül nincs. Van egy Zanza tv nevű oldal, ott elég jó videók is vannak, de nem a megfelelő információk hangzanak el.

Száray féle könyv kell és abból is valami új kiadás.

7. szabot.88 (válaszként erre: 5. - Megi04)
2017. febr. 6. 00:23
Miért nem??
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Megi04)
2017. febr. 6. 00:07

Mi a baj, miért nem mersz belevágni?


Csak az első lépés nehéz, az elhatározás!

2017. febr. 5. 23:47
Sajnos,én nem merem elkezdeni :( De úgy hallottam,könyvtárban is kaphatsz tankönyveket...
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Getti)
2017. febr. 5. 23:08

Ez pont az a két tárgy, amiben érdemes a neten keresgélni. A tankönyvekből elegendő esetleg az ellenőrző kérdéseket kiírni, azokra a válaszokat kidolgozni. Ehhez elég egy alkalommal kölcsön kérni vagy kimásolni.


Ha tudsz nyomtatni, esetleg saját nyomtatód van, annak nagy hasznát veheted.

2017. febr. 5. 22:38

Nahát :) Gratulálok és neked is sok örömöt és kitartást.


Én tavaly kezdtem el, és egész jól megy, de sokat betegeskedem, és emiatt nem tudok rendszeresen menni. Szükségem van főleg történelem és földrajz könyvekre.

Én bízom benne, hogy egyszerű lesz :)

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Getti)
2017. febr. 5. 22:32

Getti, a tankönyv nem ennyire egyszerű, mert a tanár határozza meg, melyiket használja. Inkább várd meg, az iskolában tudakold meg, mely könyveket kell beszerezned.

Hogy kell- külön angol - és matek tanár, az még elválik. Ismerős asszonyka is most csinálja az érettségire felkészülést, neki az első két évet pótolnia is kellett, és külön tanár nélkül sikerült. Ő is 40 körül van pedig!


Kitartást kívánok, és hogy találd meg az örömöd a tanulásban. :D Én 56 évesen kezdtem meg az egyetemet, levelezőn, és imádom. Hamarosan elvégzem az alapszakot és megyek tovább! Úgyhogy, sosincs késő.

2017. febr. 5. 22:12

Sziasztok!


Elkezdtem, hogy legyen érettségim, de nincsenek tankönyveim. Szeretnék kérni tőletek, ha esetleg megvannak valakinek. Győri vagyok, ezért elsősorban győriektől kérek tankönyveket és javaslatokat arra, hogy hol találok olyan angol és matek tanárt aki házhoz is jön.


Továbbá tapasztalataitokra vagyok kíváncsi.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook