Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jelentkezett valakinek a gyermeke a budapesti Teleki Blanka Gimnáziumba? fórum

Jelentkezett valakinek a gyermeke a budapesti Teleki Blanka Gimnáziumba? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Cilumiluci (válaszként erre: 35. - Tavaszilány)
2010. márc. 17. 09:53

A francba!

Az én fiam sincs benne a Zrínyi listájában még a tartalékok között sem:((


A Telekibe meg annyian jelentkeztek hogy képtelenség jósolni.

Nem tudjuk ki hanyadiknak írta be,mennyi a lemorzsolódás....

35. tavaszilány (válaszként erre: 34. - Cilumiluci)
2010. márc. 17. 09:36
Igen, az ideiglenes listában sincs benne...
34. Cilumiluci (válaszként erre: 33. - Tavaszilány)
2010. márc. 17. 07:38

Ez már tuti?

Ma megyünk az ofőhöz tárgyalni a további dolgokról.

33. tavaszilány (válaszként erre: 29. - Cilumiluci)
2010. márc. 16. 22:45

Húú, bár tudom, melyik boltról beszélsz, sosem jártam benne..


A Szent László nem jött be...

32. tavaszilány (válaszként erre: 30. - Szeviró)
2010. márc. 16. 22:43
Ez nagyon jó eredmény, biztosan bejut vele!!! Gratulálok!
31. Cilumiluci (válaszként erre: 30. - Szeviró)
2010. márc. 16. 10:37
Nem tudom,mi bioszra nem jelentkeztünk.De tuti bejut ilyen pontszámmal.Gratulálok:)))
30. szeviró (válaszként erre: 2. - Cilumiluci)
2010. márc. 16. 10:09

A lányom felvételizett a biológia szakra.(195 ponttal a 20.helyen áll).Nem tudja valaki,hogy a biosz szakra mennyi pontosan a felvehető létszám?

Mert számomra nem derült ki egyértelmüen hogy 17 vagy 18 tanulót vesznek -e fel.

29. Cilumiluci (válaszként erre: 28. - Tavaszilány)
2010. márc. 13. 19:21

Lehet.

A Liget utcában vezettem a Hollóházi Porcelán Márkaboltot:)))

28. tavaszilány (válaszként erre: 27. - Cilumiluci)
2010. márc. 13. 19:18
Szerintem bejut! Egyébként hol dolgoztál? Még a végén kiderül, ismerjük egymást :)
27. Cilumiluci (válaszként erre: 26. - Tavaszilány)
2010. márc. 13. 18:23

Én meg évekig ott dolgoztam tőle pár percre.Én úgy hallottam nagyon nehéz bejutni és ezért nem is próbálkoztunk.

De hát úgy látom a Teleki is van olyan erős.

A közlekedés is fontos szempont volt nekünk,azért ezeket választottuk.

Szerinted akkor még lehet esélyünk a Telekibe?

Vannak ún.előnyeink is amit beírtunk,de úgy látszik nem ért semmit.:(((

Oda járt az unokatesója és oda járt felvételi előkészítőre.

2010. márc. 13. 18:19
A Szent Lászlónak főleg a híre erős, na, meg a bejutás, amúgy nem az...itt lakunk mellette :) Az ált. iskolás tanároknak is ez a véleményük róla itt a kerületben...
25. tavaszilány (válaszként erre: 24. - Cilumiluci)
2010. márc. 13. 18:17
Amúgy nincs már túl nagy különbség a gimi és a szki között...már nem ad semmilyen végzettséget sem ( a nagyobbik lányom szki-ban 9.-es most), néhány + tantárgyuk van, de az is elég lihgt-os..
24. Cilumiluci (válaszként erre: 23. - Tavaszilány)
2010. márc. 13. 18:09

Én odaszerettem volna hogy jelentkezzen,de nem akart.És elég nehéznek is ítéltem meg.

Mármint túl erős sulinak,nem bíztam benne,hogy felveszik.

A Teleikbe járt előkészítőbe is.

Itt viszont a 135 pontjával nincs túl jó helyen.Tényleg sok a 160 feletti és a kitűnő.

Nagyon remélem hogy azok nem ide óhajtanak jönni.

Szerinted az osztályfőnök többet ki tud majd silabizálni a jegyzékből mint mi?mert szerdán megyünk be hozzá.Jó nektek hogy legalább egyet tudtok biztosra!Illetve hát a szakközepet m is tudjuk,csak gimit szeretnénk igazán:)))

Én is drukkolok Nektek és majd írok.

23. tavaszilány (válaszként erre: 22. - Cilumiluci)
2010. márc. 13. 18:03

Igen, az össz..úgyhogy Ti tuti előttünk vagytok :))

Igen, sok a kitűnő, de szerintem ez nem rossz eredmény!!! Én bizakodok helyetted is!!!A sok kitünő egyáltalán nem biztos, hogy ide fog járni!!!! Majd mindenképp írd meg, hogy sikerült-e bejutnia, drukkolok nektek!

Amúgy minden suliban máshogy számolnak, ha van időd és kedved, nézd meg a Szent László gimijét, annak nagyon bonyolult!

2010. márc. 13. 17:37

Igen,de ott nem tartottak felvételit,talán ezért.

100 pontja volt a lánykádnak?Ebben minden benne van?

A Dani összpontszáma 135.

A magyar írásbeli 48 pont lett,a matek nagyon rossz,12 pont és az angolja 40.Ez a Telekiben van.

A másik gimiben 124 pontja lett,gondolom kicsit gyengébb lett az angolja.Itt nincs részletezve.Két helyen angol szóbelizett.

Sok a kítűnő és a 180-190 pontos,sajnos:(((

21. tavaszilány (válaszként erre: 19. - Cilumiluci)
2010. márc. 13. 17:30

Ez nagyon durva! mármint a sorsolás! Hogy lehet ez alapján felvenni??? Kiakadtam...bár eddig is ki voltam a magyar oktatási rendszertől, de ez...hihetlen....

10, összesen 100...ez sztem kevés..:(...de nem bánkódik, nekünk ez a 4.nek van jelölve...másrészt a Bókay kéttannyelvűje annyira szimpatikus volt neki (és nekem is), hogy most ezért van oda :))..amúgy a Gundel volt eddig az álomsuli, az idegenforgalom miatt..de ott csak 16-án lesz ideiglenes lista.

20. Cilumiluci (válaszként erre: 18. - Tavaszilány)
2010. márc. 13. 17:24
Bár így lenne,mi is ebben reménykedünk.De majdnem 1000 gyerek,az nagyon sok.
2010. márc. 13. 17:24

Hát sorsoltak,sajnos.Ez van.

40 pontja lett az angolon.

A lányodnak?

18. tavaszilány (válaszként erre: 17. - Cilumiluci)
2010. márc. 13. 17:22

Mi az, hogy sorsolás??????

Ige, az álomhely...sajnálom, ha nem jön össze, de szerintem elképzelhető, hogy a nagy szóródás miatt bejut...aki nem elsőnek jelölte és pontszám alapján felvennék, az nem fog oda járni...megkérdezhetem, hány pontja lett a haladó angolon?

17. Cilumiluci (válaszként erre: 16. - Tavaszilány)
2010. márc. 13. 17:20

Igen.A Zrínyi ugrott, mert sorsolás volt és nincs benne a névsorban.A szakközép biztos és jó helyen van a másik gimiben is.

De mi az első helyen beírt Telekit szerettük volna és ott csak a középmezőnyben van,úgyhogy nem fűzünk hozzá nagy reményeket.

16. tavaszilány (válaszként erre: 15. - Cilumiluci)
2010. márc. 13. 17:16

Itt haladó angolra..

Gunde-idegenforgalmi kéttannyelvű, Szt.László gimi emelt matek-angol, Leövey: emelt angol-NYEK (ide nem hívták be szóbelire sem, akkora a túljelentkezés!), Bókay kéttannyelvű: ide már majdnem 100%, hogy felvették, mert a rangsorban benne van az osztálylétszámba...

Nektek már kiderült a többi suliról valami?

15. Cilumiluci (válaszként erre: 13. - Tavaszilány)
2010. márc. 13. 16:58

Mi jelentkeztünk haladó angolra,előkészítős angolra és informatikára is.

Lányod még hová jelentkezett,ha megkérdezhetem?

14. Cilumiluci (válaszként erre: 13. - Tavaszilány)
2010. márc. 13. 16:57
Hát ez az!A középmezőnyben van.
13. tavaszilány (válaszként erre: 12. - Cilumiluci)
2010. márc. 13. 16:56
Szerintem ezt nem igazán lehet megítélni, talán csak akkor, ha nagyon alacsony, vagy nagyon magas lett a pontszáma...Amikor tuti, hogy nem veszik fel, vagy biztos, hogy felveszik...A lányom csak a haladó angolra jelentkezett itt...
2010. márc. 13. 16:49

Zrínyi gimi,Álmos vezér gimi,Szász F.Szakközép.

Mindegyikben több tagozatra.

Arra lennék kíváncsi hogy szerintetek mennyi a lemorzsolódás létszám tekintetében az ideiglenes felvételi jegyzék alapján.

A Teleki honlapján kb.950 gyerek adata van fent.

11. tavaszilány (válaszként erre: 9. - Cilumiluci)
2010. márc. 13. 16:46
Hova jelentkezett még?
10. Cilumiluci (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2010. márc. 13. 16:35
Igen,biztosan tudnál segíteni.
9. Cilumiluci (válaszként erre: 8. - Tavaszilány)
2010. márc. 13. 16:34

Hát ez a mi bajunk is.Sajna valószínű hogy a mi fiunk sem fog bejutni az ideiglenes felv.jegyzék szerint.Mi sajnáljuk mert a fiamnak tetszik és oda járt felvételi előkészítőre is.

A magyarja majdnem tökéletes lett,az angolja is,de a matek nem sikerült túl jól.

8. tavaszilány (válaszként erre: 7. - Cilumiluci)
2010. márc. 13. 16:31
Fenn van az ideiglenes lista,elég béna sztem...az én lányomat valószínűleg nem veszik fel, de a felvételin tapasztaltak miatt nem is szeretne már oda járni...Nálatok mi újság?
7. Cilumiluci (válaszként erre: 6. - Tavaszilány)
2010. márc. 13. 16:25
Hogy mit tudtok a felvételi eredményekről.Mire számítotok az ideiglenes felvételi jegyzék alapján?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook