Esküvő (beszélgetős fórum)


2012. okt. 27. 10:28
Nekünk Olaszorszában volt az esküvőnk két hónapja.Két tanú szülők meg mi.Ennél szebb esküvőt nem is tudtam volna elképzelni.Nekünk ez volt az álomesküvő és nem azért mert nem volt pénzünk.Lett volan pénzünk rendes esküvőre is itthon.De higgyétek el nem az számít h minél drágább legyen egy esküvő.
2012. okt. 27. 10:19

elég szomorú,h nem így működik.sajna így akarják az utolsó bőrt is lehuzni az emberről.

még van egy csomo ötlet a fejemben,de nem akarok senkit untatni :)

2012. okt. 26. 14:25
Értelek én de nálunk ez nem így működik azért írtam hogy jól meg kell keresni azt a helyet ahol ilyet lehet csinálni.Persze más az is ha valaki ismeri a főnököt stb.
2012. okt. 26. 12:47
ez egy elfogadott dolog.persze azért nem lehet mindent bevinni.De gondolj csak bele:ha az örömapának pl.egy nagy serés telepe van(azzal foglalkozik)gondolod,h az étterem főnökére bizza a hús beszerzését?pénzért?amikor tőle ingyen van?
2012. okt. 26. 09:40

igen csak ha az ember étterembe gondolkodik nagyon meg kell keresni azt a helyet ahol hagyják hogy te vigyél be hozzávalót na meg piát.


wanduh írom majd a privit :-D

2012. okt. 26. 09:11

a bátyáméknak nyáron volt,kb 70-80 fő.

nagyon sok lóvéra nem számolhattak,mert nem vagyunk egy pénzes család,és a barátok sem azok.

én csak ötleteket tudtam adni,h hol lehet spórolni(pincér vagyok,így láttam már egy pár lakodalmat)

ha a kajához magunk visszük a levestésztát,tyúkot,pörinek valót stb.azzal nagyon sokat lehet spórolni.a sogorunk nevelte nekik a disznót,tyúk meg a piacról van.tészta,meg anya csinálta.

a torta olyan volt,h végzettsége cukrász volt az illetőnek,de nem dolgozott a szakmájában,így kijött 90 v. 100 szeletes(már nem tudom pontosan)40 e.ből.

ha valaki étteremben akarja tartani,próbáljon olyan helyet keresni,aki nem számol fel teremdíjat.

Alkudni az árból kötelező!!!!

ha mondjuk a szállás X összeg,meg lehet nyugodtan kérdezni,h kedvezményt nem ad-e.(úgyis adni fog mert,neki az a fontos,h ott legyetek,vigyétek a pénzt,és adjátok tovább a hírét.na meg jobb a kevés pénz mint a semmi)

nálunk X összegbe került volna a szoba/fő,de kaptunk kedvezményt,h az ifju pár szobáját elengedték,meg mivel 8 szobát foglaltunk,igy 500 ft-ot engedett/fő az árból.


nagyon kis csalafinta ötlet,ha a fodrásznál és virágosnál nem mondjátok,h esküvőre kell.higgyétek el,olcsóbban kijön.

a piánál ott lehet sporolni,ha megmondjátok a pincéreknek,h pl.a 10 ezres whisky-ből ne nagyon adjanak.a pia fogyasztást nagyon könnyű átlagolni,10 üveg sör/fő :)

azért így szoktuk mert ált.asszonyos nem nagyon isznak sört,gyerekek ugyszint.lehet még házi piákat is hozni(pálinka bor,stb)

asszem ennyi jut eszembe

2012. okt. 25. 20:04
koszonom mindenkinek
20. d8e82b94f7 (válaszként erre: 6. - Bea0124)
2012. okt. 25. 20:04
megkoszonnem ha irnal
2012. okt. 25. 17:41

Nekünk is szép volt és nem fogjuk elfelejteni nem attól jó egy esküvő hogy több százan vannak meg több millió ft.

Nekem a ruhám mindennel együtt 16000ft páromé 15ezer márkás db.mégis mindenki elvolt ajulva hogy milyen szépek vagyunk és hogy tényleg aukciós portálon vettem? :-D

Díszítést én találtam ki és tetszett mindenkinek.

Kaja isteni finom volt és friss.Ha lenne még nagyobb összejövetel is azt az éttermet-választanánk mert szerintünk egyáltalán nem volt drága az étel,kiszállítás,stb.

fényképész egy ismerős volt akit addig nem is igen ismertünk:-D:-D

annyi volt hogy jött ő meg a párja is (amúgy majdnem rokon lehet az lesz)

És amit fogyasztottak az volt úgymond a fizetség.Képek emlékezetesek.kamerank van nem egy híper szuper de a video is úgy jó ahogy van:-D:-D:-D

Zene van nagy hangfalunk usb-ről ment.


apropó étel.

tyúkhúsleves gazdagon,többféle rántott hús,rántott sajt.natúr hús gomba mártás,petrezselymes krumpli,rizs,friss vegyes saláta,uborka saláta

tortát anyós csinálta sütemény házi volt édesanyám vette barátcsinálta de persze hozott anyós is még pluszt meg egyik rokon hozott sajtós tallért is.

Akkor volt a kisfiam egy éves így is jó volt hogy otthon voltunk.



étterem olcsóbb??tutira nem csak magát ha a piát nézi az ember eszméletlen.

18. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Pahet a vadász)
2012. okt. 25. 16:59

Itt nem volt szállás, és minden elég messze volt tartva egymástól.


Én szorgosan sporólok, de az házra fog menni.

Biztos szép emlék meg minden, de ha tehetném ill. meg is engedhetném magamnak ( mivel külföldön dolgozom) de akkor sem "dobnék" ki az ablakon ennyit, és ez most nem sértés volt.

Nem irigylem senkitől aki ennyit költ az esküvőjére mert mindenkinek joga annyit amennyit tud vagy akar.

De nekem mindig az jut eszembe, nem az a világot éljük sajnos, és vannak fontosabb dolgok is amikre kell.

2012. okt. 25. 16:46
sajnos ennyibe kerül.. pedig másra is el lehet költeni.. de az tény, hogy csudaszép emlék :) és a meghívottak mind azt mondták, ennyire jó lagziban még nem voltak :)
16. Pahet a vadász (válaszként erre: 13. - 5236d12e25)
2012. okt. 25. 16:44
én nem kapaszkodom, mert mi 70en voltunk,nagyon odafigyeltünk mindenre,kb 12gyerek ebből, de mert szállást is kellett biztosítani mindenkinek, és mert messze volt, így a vége 2,5milla...
15. gotoau
2012. okt. 25. 16:30
Én költséghatékony esküvőről nagyon sokat tudnék írni :) 300 000 Ftból lagzis esküvőm volt a nyáron, 50 fővel. Ha érdekel titeket, írok pár tippet :)
14. e950dfd776 (válaszként erre: 12. - Manó2012)
2012. okt. 25. 16:30
Szerintem menjetek étterembe, mert nem kerül többe(persze ha nem full extrás, ínyenc étterem, hanem csak egy átlagos), mintha ti főznétek így legalább nem nektek kell ezen is aggódni, hogy finom legyen, időben meg legyen, mennyit vegyek ebből abból ...stb.
2012. okt. 25. 16:27

Kedves ismerősőmék májusban tartottak 80 főre esküvőt, kapaszkodjatok meg 1 millió 600 ezerbe került. Mondanom se kell hogy milyen rongyrázás volt, és persze azt hitték majd segítenek a szülők, a vége az lett hogy a pár fizette ki az egész esküvőt a nász pénzből és ami volt nekik félre téve.


Nővérem jövö szeptemberben tartja, eddig 25 fő hivatalosan, de szerintem ez még kifog bővülni. Felkért koszorús lánynak, rendes mennyasszonyiruhát akar nővérem és még sorolhatnám. Feleslegesnek tartom, főleg mivel mindkettőjüknek a 2. házassága lesz.

Én most lettem eljegyezve, de esküvőt még nem tűztük ki, mint írtam én nagyon szolidan szeretném majd.

2012. okt. 25. 16:13
De jó hogy felvetettétek ezt a kérdést,Én is annyit gondolkodok ezen.Mi biztos nem csinálunk nagyot,mert Én olyan rokont nem hívok meg aki 1 évbe egyszer felhív mi van Veletek.Én azon filózok,hogy menjünk étterembe,vagy otthon és rendeljünk kaját,vagy mi főzzünk.
2012. okt. 25. 16:12
Amúgy nálunk 26felnőtt volt és 9 gyerek de mind kisebbek.Nyilván velünk együtt.
2012. okt. 25. 16:00
Nekünk most volt október 6-án az esküvőnk, kb. 12-en voltunk összesen. Második házassága mindkettőnknek, csini ruhában voltam (nem menyasszonyi ruhában), párom hozzáillő öltönyben. Menyasszonyi csokrom 7.000 Ft volt a vőlegény kitűzőjével együtt, de mondhatom nagyon szép csokrot kötöttek. A rendezvényirodában csak azért, hogy lejátszák a zenéket, amiket kértünk tízezret kértek el, ebbe benne volt a koccintáshoz a kölyök pezsgő. Fényképész volt, úgy keresgéltem a neten és kértem árajánlatot, 26.000-ért csinált 120 képet, azokat már 2 nap múlva meg tudtuk nézni neten az ő oldalukon jelszóval. Azután rendeltük meg melyikből kértünk, de azért sem kellett pluszba fizetni, ha az egész nem lépte át a 120 képet, persze nem mindegyikből kértünk. Adott egy kis fényképalbumot amibe betehettük a képeket, egy asztali fényképtartót, két dvd-t, egyiken slide show a fényképekből, rajta az esküvői zenékkel. Másikon csak a képek voltak mind. Elmentünk esküvő után itt egy közeli étterembe, ahol volt finom tyúkhúsleves, vegyestál, tortát rendeltünk magunknak a cukrászdába, oda vitettük. Az étterembe 9-en voltunk, kávéval, italokkal 35.000 ft-ba került, kb. 3 órát töltöttünk el ott. Mindent egybevetve 120.000 ft-ba került az egész. De megérte, mert volt is szép esküvőnk, igaz nem volt ott az egész rokonság, de nem is hiányoztak. Az ajándékpénzekből nem nyerészkedtünk ez igaz, annyi jött össze kb., mint amennyiből az egészet kihoztuk. Szép emlék. Szerintem nem került sokba.
9. e6e23f542d (válaszként erre: 5. - D8e82b94f7)
2012. okt. 25. 15:55
írtam
2012. okt. 25. 15:51
Mi pénteken esküdtünk,nem került semmibe.Ha jól emlékszem 15en voltunk a legszűkebb család.Utána elmentünk egy étterembe,mindenki egyforma kaját kapott,és ki mit ivott.Ezt anyukámék fizették,pár 10 ezerből kijött(9 éve). A tortánkat egy kedves ismerősünk sütötte ajándékban.Nem volt tánc,és mulatság,de egy nagyon kellemes délután a szeretteinkkel.
2012. okt. 25. 15:51

2 tanú + pár, polgári esküvő, és persze simán lazán valami szép vagy elegáns egyszerű ruhában.

Én így tervezem.Semmi cécó. Feleslegesnek tartom, nem azt a világot éljük ahol feleslegesen az ablakon kitudjuk szórni a pénzt.

2012. okt. 25. 15:51

Mi nekünk is idén nyáron volt az esküvőnk de én olyan kicsit nem akartam hogy csak tanúk meg mi meg pl.a nagyszülők!

Nekünk szerintem olcsó esküvőnk volt polgári után haza mentünk az ételt úgy rendeltük tányért,pohárt,étkészletet is igénybe vettük...csak 3-4ezerrel került így többe a kaja viszont nem kellett mosogatni utána.Párom és az én ruhám is aukciós portálról volt,van.

Nekünk tetszett és a vendégeknek is!Ha esetleg érdekelne további infó akkor írj :-D

5. d8e82b94f7 (válaszként erre: 3. - E6e23f542d)
2012. okt. 25. 15:49
erdekelne.
2012. okt. 25. 15:45
kihozni egy eskuvot.hibakert bocsi telorol irtam
2012. okt. 25. 15:45
Legolcsóbb hétköznap két tanuval elmenni a polgáriba akkor csak a gyűrűket kell megvenni, minden más ingyen van. Ha bővebben érdekel szívesen írok privit, nekünk nyáron volt az esküvőnk...
2012. okt. 25. 15:44

A pá + a két tanú

szinte ingyen van

2012. okt. 25. 15:43
sziasztok.szerintetek mennyibol lehetne a legolcsobban egu eskuvot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook