Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Értem én, hogy járvány van, de mit lehet itthon csinálni hónapokig, ha minden bezár? fórum

Értem én, hogy járvány van, de mit lehet itthon csinálni hónapokig, ha minden bezár? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
21. vivo44 (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 16:00
Ha értenéd, hogy járvány van, világjárvány, akkor eme fórum és ilyen hozzáállású gondolataid meg sem születnek!
2020. márc. 19. 16:00

Nem olvastam hozzászólásokat.

Erre a kérdésre sok helyen olvasom:elő a kártyákkal, társasokkal, könyvekkel.

Kérdem én erre:

Az áram is elmegy "karanténban " ? 😮

2020. márc. 19. 15:51

:DD

Én tegnap írtam ezt valakinek aki azt írta még tegnap is, hogy ez az egész tömeghisztéria keltés. Hát én is leírtam, hogy hülye vagy, de végül vettem egy nagy levegőt és kitöröltem.

18. globus (válaszként erre: 17. - Be95e6ff22)
2020. márc. 19. 15:48
Ha ezt megússzuk, értelmesékben sok minden átértékelődik.
2020. márc. 19. 15:47

Olvasd el Anne Frank naplóját. Ő még levegőzni sem mehetett ki egy kertbe.

Tudod, volt egy írás, hogy a nagyszüleinket a frontra küldték (vagy munkatáborba), nekünk csak benn kéne maradni a lakásban a seggünkön. Értem, már aki teheti. De aki teheti, annak otthon kell maradni! Az irodistákat home-office-tól eltiltó vezetőket meg...nem írom ide, mit csinálnék velük mert kihal a HOXA. Elkényeztetett nemzedék vagyunk, nekünk minden evidens már: összkomfort, melegvíz bolt 24/7, teli polcok, húsevés amikor csak akarod, shoppingolás, gardróbfrissítés, nyaralás, utazás. (Tudom, nem mindenkinek ilyen volt eddig sem a sora, általánosítok.) Na most aztán megkapjuk a leckét, sorban állásból, hiánycikkekből, bizonytalanságból, kiszolgáltatottságból, rettegésből, és akár még éhezésből is. Unalmas otthon lenni? Van, akinek az lehet. De tudod, az életben maradásért cserébe ettől "picit" keményebb próbatételeket is ki kell állni sokaknak.

2020. márc. 19. 15:47
Ez majd még kiderül, hogy volt, ne ítélj korán.
15. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 15:47
Képzeld el azt amikor arról olvasok, hogy van aki bunkert épít, hogy egy háború esetén évekre elegendő kaját felhalmozzon benne és ott ellegyen évekig! Miket és mennyit kellene ehhez összevásárolni?? Hogy bevegye a gyomrom a rengeteg megúnt konzervet?? Én ebben a bunkeresdiben nem hiszek!! Ehhez képest ez a koronavírusjárvány gyerekjáték, szerintem nyárra itt is lecseng. Hát az idősek sajnos veszélyben vannak....
14. vivo44 (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 15:47

Úgy gondolják komolyan, hogy vigyáznak ezzel is rád. De ha neked az unalom kellemetlenebb, mint a vírus, hát menj!Én itthon vagyok többed magammal, de arra nincsen időm és már lassan energiám sem, hogy a tv-t bekapcsoljam. Lassan a számítógép van 0-24-ben.

Hogy mit csinálj hónapokig??

Ha kertes házban élsz, akkor ez nem is lehet kérdés! Mindíg van munka. Itt a jó idő, takarítsd ki az ereszcsatornákat, takarítsd ki a házat, tedd rendbe az udvart, ha van kert veteményezz, gondozd.

Ha panel, vagy ezek nem adottak, akkor menj az utcára és kérdezd meg a szomszéd idősebb korosztályt, hogy nem-e tudsz valamiben a segítségükre lenni.

Annyi mindent lehet tenni, amivel hasznosnak is érezheted magad, hogy a Hoxa háttérendszere is kevés volna felsorolni.

Persze keseregni sokkal könnyebb, s ahogyan mások is írták...

2020. márc. 19. 15:46
Erről a kérdésről mélyen hallgat mindenki. Nyilván most senki nem a felelőst és a konfliktust keresi, de azért kell ezzel foglalkozni, már csak azért is, hogy többször ilyen ne legyen.
12. unom (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 15:44
Van neted, tanulj nyelvet online, sok ingyenes anyag van.
2020. márc. 19. 15:44

Értékelem, hogy felvállaltad magad.

De azért néz mélyen magadba, hogy miket gondolsz.

A vírusról csak tapogatóznak honnét eredhet. Ne ítélj előre.

A kérdésed gondolom költői, miért issza más is a levét bárhonnan ered is a vírus.

10. globus (válaszként erre: 8. - R.Eszter)
2020. márc. 19. 15:43
Mire körbeér, kezdheti elölről :)
9. simple (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 15:42
Én kitakarítom az egész házat, átválogatok mindent, rendetrakok. Van egy csomó könyvem, amit időhiány miatt nem tudtam kiolvasni, van egy csomó film, amit szintén emiatt nem tudtam megnézni. Tanulhatsz is akár.
8. R.Eszter (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 15:40
Például takarítani. Mire pincétől a padlásig felforgat az ember mindent és akkor a kertről még nem is beszéltem, talán véget fog érni.
7. semleges (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2020. márc. 19. 15:39
Szívemből szóltál. Ugyanezeket írtam egy másik fórumon. Az emberek jelentős részének megszűnt a munkája nem lesz fizetése. Önkéntes, segédápoló, árúfeltöltő ezek eddig is, na de most még erősebben hiányszakmák és még fizetést itt kapnának érte. Tessék menni, segíteni, pénzt keresni és nem otthon unatkozni utána meg nyavalyogni.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 15:37

Háború ez is, csak nem lőnek fejbe, és nem a pincében, sötétben, éhen rettegsz.

Van étel, internet, meleg, víz, jo esetben ép ész. Hasznåld.

Amúgy nyilván nem egyszerű, de túlélésre játszunk.

5. globus (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 15:37
Minden olyasmit, amire azelőtt azt mondtad, hogy "nincs rá időm".
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 15:35

Drága elkeseredett, ne keseregj! Menj el önkéntesnek egy kórházba, tudod keresik őket, és azonnal nem kell otthon ülnöd.

Mehetsz árúfeltöltőnek is. Ott is kellenek szorgos kezek.

Tudod, más naponta több imát elmormolna, ha otthon maradhatna, nem kitéve magát a fertőzésnek. Legyél nagyon boldog, hogy ez a legnagyobb problémád és nem levegőért kapkodva fuldokolsz és fájdalmadban nem tudsz kiegyenesedni.

3. adbe82e122 (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 15:26
Örülj hogy otthon lehetsz, nekünk jönni kell dolgozni, nyomatják a MARADJ OTTHON kampányt, de én meg jöjjek dolgozni, amikor a munkámat full home officében is el tudom látni, ígyis az fele iroda már most beteg, lázas köhög, de áhh nem kell hazamenni...
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 19. 15:26
Írj könyvet.
2020. márc. 19. 15:23

Ezt, hogy gondolhatják komolyan?? 0-24 - ben tévézzek vagy mi? Ott is 100 éves ismétlések lesznek csak.

Boltok, nevezetesség, fürdök, állatkert ék, gyakorlatilag az egész ország leállt és üljünk otthon a 4 fal között.

Ezt mind megértem, DE MIT LEHET A 4 FAL KÖZÖTT CSINÁLNI HÓNAPOKIG, VAGY KI TUDJA, MEDDIG???

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook