Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Értem én, hogy járvány van, de mit lehet itthon csinálni hónapokig, ha minden bezár? fórum

Értem én, hogy járvány van, de mit lehet itthon csinálni hónapokig, ha minden bezár? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
231. VendrinerPiroska (válaszként erre: 229. - Gyöngy:))
2020. márc. 23. 17:28
Szerintem nem megy, csak itt szórakozik. De menjen csak, ha tud. Nyilván minden vágya, hogy valahogy csak összeszedje a vírust.
230. andi6020 (válaszként erre: 225. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 23. 17:18
Álmodik a nyomor
229. gyöngy:) (válaszként erre: 228. - Bless the child)
2020. márc. 23. 16:52

A legrosszabbakat kívánja azoknak, akik oda merészelnek menni, ő meg megy?

Ez így nem fair!

2020. márc. 23. 16:47
Ne röhögtess már. Te meg a Balaton?
2020. márc. 23. 16:44

A csapból folyó meleg víz 50 fok alatt van és az a klór koncentráció a vízben, ami elpusztítja a vírust, embernél klór mérgezést okoz.

Kezd az az érzésem lenni, hogy te csak a cukkolás kedvéért posztolsz.

226. Lávli* (válaszként erre: 225. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 23. 15:44
Mikor mész? Hétvégi elfoglaltság lesz? 😂 Addig még unatkozhatsz picit 😂
2020. márc. 23. 15:34

Azért találtam hotelt, ahova tudok szerencsére menni végre. Elég volt 1,5 hét a börtönéletből...


[link]

224. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 219. - Bözsi néni)
2020. márc. 23. 11:14
A forrásban lévő 100%-os :)
223. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 213. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 23. 11:12

Beülnél emberek közé a melegvízbe most????

Ezt viccnek szántad, ugye? Még normális körülmények között sem tenném.

222. gyöngy:) (válaszként erre: 220. - Lávli*)
2020. márc. 23. 10:57
A heti 23 órája most át lett adva vajon egy másik tanárnak? 🤔
2020. márc. 23. 10:47
220. Lávli* (válaszként erre: 213. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 22. 18:02
Szerintem ennyire hülye ember nincs. Csak élvezed, ha veled foglalkoznak.
219. Bözsi néni (válaszként erre: 213. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 22. 17:38

Én szívesen megmártogatlak 50 fok feletti vízben :-)


Mondjuk 80-90 fokos jó lesz? Tuti kiöli a vírust :-)

2020. márc. 22. 17:07
Javaslok egy 60 fokos domestosos ülőfürdőt. Sőt, egy hajmosast is. Sajnos az agyad akkor se fog kitisztulni
2020. márc. 22. 16:50

Idemásolom, amit épp most kaptam:

Egy sok linket tartalamzó mail Bene Máté Zoltán porckorong-szakértő gyógytornásztól.


Szia!


Tudod, hogy csak akkor írok Neked, ha van témám is.

Most sajnos hirtelen több is adódott - mindegyik érinti az én családomat is - így Neked/Nektek is hasznosak lehetnek az alábbiak:


1. Az idős szeretteid:


Otthon maradva a koronavírust elkerülhetik, így ezt nagyon fontos betartani, viszont az idős emberek számára egy sor egyéb rizikót pont az otthoni - jellemzően mozgáshiányos, szeparáltan töltött - időszak fokoz.


Ezért készítettem egy INGYENES, kifejezetten idős embereknek szóló otthoni mozgásprogramot, amivel ennek a négy fal közti periódusnak a kockázatait lehet kicsit ellensúlyozni. / csonttömeg, járáskészség, általános állapot, stb.../


[link]


A füzet ingyenes, nem kell hozzá semmilyen regisztráció, nincs benne reklám, viszont rengeteget segíthet.


Légyszi küldd át / nyomtasd ki / terjeszd és add oda az idősebb ismerőseidnek, rokonaidnak!



2. Gerincproblémával rendelkezők:


Gyors tempóban lassul le az eü. ellátás, pedig valószínűleg még sehol nincs a vadhajtás periódusa...


Nem csak a nem életmentő műtétek maradnak el, hanem az olyan jellegű problémákra, mint a gerincsérv is nehezebb most megoldásokat találni, mert egyre kevesebb rendelő tart nyitva.


Amivel hozzá tudunk járulni a segítséghez:


- sajnos személyesen most mi sem fogadunk pácienst, viszont néhány technikában is felkészültebb kollégám tart online tanácsadást. A porckorong.hu-n az ADT adatlapokon legkésőbb keddtől megtalálod, hogy ki vállal ilyet - a távolság online nem akadály, így bárkit hívhatsz közülük egy időpontért.


/ Tudjuk, hogy ez nem teljesen olyan, mint egy élő találkozás, de ők mind profi, komoly rutinnal rendelkező szakemberek, így szükség esetén ez a forma is nagy segítség lehet. /


- én is intenzívebben próbálok a következő időszakban a blogon tematikus cikkek és videók formájában, információkkal segíteni abban, hogy jobban tudj vigyázni a gerincedre. Felkészültebben talán könnyebb lehet kihúzni ezt a periódust nagyobb gond nélkül.


3. Kismamáknak:


A születendő babák szempontjából is lényeges lenne, hogy a kismamák mozgásban maradjanak, mert ez segíti többek közt pl. a baba idegrendszerének a fejlődését. Otthon maradva most ez is jóval nehezebb téma lett. Ha esetleg online be akarsz nevezni egy erre optimalizált, kellemes kismama órára, itt meg tudod tenni.

[link]


4. Szülőknek otthon - a gyerkőccel:


Nem kis munka és súrlódási felület egész nap úgy vigyázni otthon a gyerek(ek)re - esetleg még dolgozni is közben - hogy végig mindenki egy fedél alatt tartózkodik.


A Gyermekeink Mozgásáért Egyesület pl. a vírustéma lezajlásáig minden nap esete hat körül feltesz a fb oldalára egy gyakorlatot, amit a gyerekekkel meg lehet csinálni.


A közös otthoni mozgás nagyon hasznos kezdeményezés, hiszen ha a gyerekeket megmozgatjátok, akkor a mozgáson keresztül ki tudnak engedni valamit a bezártsággal járó frusztációból, ami talán valamit enyhíthet a helyzeten. Ez egy nyer-nyer megoldás lehet Nálatok is!


5. Tévés - rádiós beszélgetések:


Zárásként - számos alkalommal mentem az utóbbi időben különböző tévékbe/ rádiókba. Ezeket a beszélgetéseket jellemzően nem osztom meg itt, viszont mindben elhangzanak hasznos tanácsok és információk:


Itt találsz két hosszabb interjút:


[link]


[link]


A rövidebbeket - mellettük sok tippel és ötlettel - megtalálod a porckorong.hu fb oldalán.


Vigyázzatok magatokra, és tényleg maradj otthon!


Ha mind odafigyelünk erre, ezzel most valószínűleg sok

érettebb korú ember életét

mentheted meg!


Máté

216. unom (válaszként erre: 213. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 22. 16:10
Azért, hogy bosszankodj.
215. 4477403e12 (válaszként erre: 213. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 22. 16:10

Azert a klor koncentrációja lehet nem mindegy,illetve megnéznem azt az embert,aki 50-60 fokos vízben lubickol.


Ez valóban komoly probléma,hogy bezártak a fürdők,de nem azert,mert te most nem tudsz pancsikázni menni,hanem mert az ott dolgozóknak jövedelmük esik ki és ki tudja,hogy meddig még.

214. gyöngy:) (válaszként erre: 213. - Elkeseredett eszter)
2020. márc. 22. 16:05
Állítsd már le magad, most már tényleg elég volt belőled!
2020. márc. 22. 16:03

Na mit mondtak most is a hírekben??

A klór és az 50 fok feletti hőmérséklet pusztítja a virust

Akkor miért is zártak be a fürdőket??? Hülyeség volt az egyetlen szabadidős programom is elvenni!!

212. Pampalini (válaszként erre: 210. - Evawitch)
2020. márc. 22. 15:33
Még kajáért sem! Az önkormányzat feladata a karanténban lévőkről gondoskodni.
211. Evawitch (válaszként erre: 209. - Bártfai Andrea)
2020. márc. 22. 11:03
Nekem gerinc problemam van. Ha sokat ülök, fáj a fejem és fent a hátam. Edzek itthon és jó időben futok fél órát. Itt megtehetem a hegyekben, alig laknak erre. Dolgozni indulás hiányzik, mert az legalább hasznos. Jelentkeztem munkákra, de a közelben szinte csak vendéglátás van. Már postára is jelentkeztem levél kihordónak a több mint fél órára levő faluba, meg boltokba is, oda kell a segítség. Folyamatosan munkák után kutatok. Vendéglátást amúgy se szerettem, főleg ezt a turizmusra épülő fajtát. A legrosszabb és vagy rengeteg a munka, meg kell szakadni, vagy nincs semmi és szezononként leállás van. Nem azért jöttem külföldre, hogy évente kétszer munkanélkülit kapjak és feléljem az összes pénzt ilyenkor. Főleg most ,hogy ki tudja, mikor indul újra a világ.
210. Evawitch (válaszként erre: 209. - Bártfai Andrea)
2020. márc. 22. 10:56
Rendes karantén az, amikor se kutyázni, se sétálni nem lehet kimenni. Se futni. Mint az olaszoknál. Ez is sok, nemhogy az..
209. Bártfai Andrea (válaszként erre: 208. - Evawitch)
2020. márc. 22. 03:26

Mit értesz "rendes" karantén alatt? Az önkéntest?

Nálunk az idősek otthonában úgy működik, hogy nem mehetünk ki az épület kapuján, de vendéget sem fogadhatunk kintről. Ez a vesztegzár. Aki ezen belül karanténba kerül, az nem mehet ki a lakása ajtaján, és nem is fogadhat senkit, még bentről sem, - csak a személyzet mehet be.

Elhiszem, hogy nehezen találod fel magad, - a tévé engem sem köt le, már évek óta nem tévézek, - csak filmeket nézek a Youtun. Olvasni, keresztrejtvényt fejteni nem tudok, mert 1-2 óra múlva szúr és bevörösödik a szemem.

A legnagyobb bajom, hogy nem láthatom a családom...

Légy erős, tarts ki! Majd rendeződik minden, - küldök Neked szerencse-energiát!

2020. márc. 21. 19:40
Március 8 óta nincs munkám. Költözés előtt álltam, de lakást nem tudok így nézni, kivenni, itt már ez is megállt. Én is unom magam munka nélkül. Itthoni tipródás nem köt le , tévé végképp nem. Semmi, ami ülök és lesek típusú időtöltés. Edzek, kutyát kiviszem, és keresek munkát, ami nem vendéglátás, csak errefelé nincs vagy nem vesznek fel, mert messze van. Rendes karanténban meg fogok őrülni munka nélkül.
2020. márc. 21. 17:30
Én például sütök, főzök, - és ha végre vége lesz, majd nem férünk ki az ajtón! DDD
2020. márc. 21. 16:01

Ami az érettségit illeti:

Iker unokaöcséim érettségiznek/felvételiznek, és szerettek volna nyelvvizsga letételével pluszpontokat szerezni.

Sok mindent megoldanak, de online nyelvvizsgáról még nem hallottam. (Pedig azt is lehetne.)

205. vivo44 (válaszként erre: 204. - VendrinerPiroska)
2020. márc. 21. 12:28

Szerencsére "ilyennel", mint itt soha nem találkoztam.

Jelen esetben még jobban felnézek a tanárokra, még ha most küldtem el egyet a picsbe is. (szombat) Más a túlbuzgóság és az IQ hiánya.

204. VendrinerPiroska (válaszként erre: 195. - Vivo44)
2020. márc. 21. 11:50

Szerintem a legtöbbünknek volt már olyan tanára, akin elgondolkodhattunk, hogy ez az ember ugyan hogyan szerezhetett dipolomát vagy került gyerekek közelébe. Sajnos nem minden tanár intelligens vagy kellőképpen pallérozott, diploma ide v oda, és lelki betegek is szép számmal találhatóak közöttük.

@*Erzsike18* : akkor te hasznosan töltötted a délelőttöt. :D

203. vivo44 (válaszként erre: 202. - Vivo44)
2020. márc. 21. 11:41
*Mindegy tanár vagy sem.....
202. vivo44 (válaszként erre: 201. - Gyöngy:))
2020. márc. 21. 11:41

Nekem sokat elárul a jelmondata: Ha nekem nem jó....

S igazad van! Minden tanár vagy sem, mert nem a papír mutatja meg ki milyen ember. Valaki érettségi nélkül is mondhat okosakat, tanulni valót egy érettségizettnek. S van, hogy egy diplomás is oltári nagy böszmeségeket fogalmaz meg. (nem lenézve ezzel a nagyobb papírral rendelkezőket!!!!), csak nem a papír a lényeg, hanem ez EQ/IQ.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook