Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki gyesen van itthon és nem dolgozik, annak kell adóbevallást csinálnia? Nekem nem küldtek semmit. Tavaly igen. fórum

Aki gyesen van itthon és nem dolgozik, annak kell adóbevallást csinálnia? Nekem nem küldtek semmit. Tavaly igen. (tudásbázis kérdés)

2010. szept. 29. 08:55
DE KELL ÁM,én nem is értem hogyan,de a mult évre 15ezer ft ot fizettem vissza a GYED ből.vicces.
15. Promama (válaszként erre: 11. - Promama)
2009. febr. 12. 10:46

és még valami:


Ki nyújthatja be?

az a magánszemély, aki:

• az adóévben csak olyan bevallásköteles jövedelmet

szerzett, melyből a kifizető, munkáltató adót/adóelőleget

vont le,

• ingó, ingatlan, vagyoni értékű jog átruházásából származó

jövedelmet szerzett,

• NYESZ-R, Önkéntes Biztosító Pénztár részére kíván

rendelkezni,

• nem folytatott egyéni vállalkozói tevékenységet,

• mezőgazdasági őstermelői tevékenységéből adóköteles

bevételt nem szerzett.

Ilyen magánszemély lehet, aki

adóévben:

• GYES-t, nyugdíjat,

• táppénzt, GYED-et,

• adóköteles munkanélküli ellátást kapott,

• termőföldnek nem minősülő ingatlan bérbeadásból

kifizetőtől bevallás köteles jövedelme származott,

• visszafizetendő adókedvezménnyel rendelkezett,

• alkalmi munkavállalói könyvvel foglalkoztatták,

• különadó fizetési kötelezettsége keletkezett,

• túlvont nyugdíjjárulékot kíván visszaigényelni

2009. febr. 12. 10:40
kell
2009. febr. 12. 10:36
Nekem küldtek, de a főnököm megcsinálta.
2009. febr. 12. 10:30

Akik gyeden illetve gyesen vannak kapnak papírt a tb-től, hogy egész évre mennyi pénzt kaptak. Azon rajta van, hogy mennyi adót vontak. Nem csinálja meg helyettük az aki kifizette, nyilatkozhatnak ők is, és megcsinálja az Apeh helyettük

A nyilatkozat , a csomagban benne van és febr 15. ig kell postára adni.

2009. febr. 12. 10:29

Mondjuk én ezt találtam,lehet,hogy titeket is érdekel:


Jön az APEH ajánlata - Indul az egyszerűsített bevallás

Egyszerűbb, könnyebb és gyorsabb lesz az adózóknak teljesíteni a személyi jövedelemadó bevallási kötelezettségüket, ha élnek az APEH ajánlatával. Ehhez mindössze annyi kell tenniük, hogy a január 31-ig kipostázott bevallási egységcsomagban lévő nyilatkozattal megbízzák az állami adóhatóságot, hogy a rendelkezésére álló adatok alapján készítse el a személyre szóló szja-bevallás ajánlatot. A megbízásról szóló nyilatkozatot február 16-áig aláírva, kitöltve kell visszaküldeni az APEH-hez. Az állami adóhatóság a személyre szóló bevallási ajánlatot 2009. április 30-áig juttatja el az adózókhoz, akiknek ezután már csak annyi a feladatuk, hogy az adatok egyezőségét átnézve aláírják, és visszaküldjék azt az adóhatóságnak. A visszaküldési határidő 2009. május 20.


Az egyszerűsített bevallás az önadózás újonnan bevezetett formája. Elsődleges célja, hogy az adózóknak minél kevesebb időt kelljen eltölteniük az adóbevallásuk elkészítésével. Az adózóknak, ha élni kívánnak ezzel a lehetőséggel egy rövid, egyszerű kérdésekből álló nyilatkozatot kell kitöltenie és az adóhatóság részére 2009. február 16-áig megküldenie.


Az egyszerűsített bevalláshoz szükséges nyilatkozatot a bevallási egységcsomagban, illetve azzal egyidejűleg 2009. január 31-éig küldi meg az adóhatóság az adózók számára. A nyilatkozat egyébként az APEH honlapjáról letölthető és valamennyi Ügyfélszolgálati Irodában ingyenesen beszerezhető.


A határidőben – 2009. február 16-áig - elküldött nyilatkozatok és az adóhatóság a rendelkezésére álló adatok alapján elkészített bevallási ajánlatot legkésőbb 2009. április 30-áig megkapják az adózók.


Ha az adóhatóság által elkészített bevallási ajánlatban lévő adatok megegyeznek az adózó birtokában lévő igazolásokkal, akkor csak annyi teendője lesz, hogy aláírva visszaküldje az adóhatóságnak, és ezzel érvényes bevallása lesz.


Az adózó a bevallási ajánlatban közölt adatokat javíthatja, ha az adatokban eltérést észlel, vagy kiegészítheti, ha például ingatlanértékesítésből is volt jövedelme.


Az adózó által javított vagy kiegészített és aláírt ajánlat visszaküldésével ugyancsak teljesíti a magánszemély az adóbevallási kötelezettségét.


A bevallási ajánlat visszaküldésének határideje: 2009. május 20-a.


A nyilatkozatot tartalmazó válaszborítékon az „NY” betűt a feladó adatai alatt fel kell tüntetni

2009. febr. 12. 10:25
mondjuk még adómentes a gyes,de akkor is be kell vallani,csak nem adozol utána
2009. febr. 12. 10:24
de csinálhatsz e bevallást is,épp az apeh honlapját nézem,mert nem tudom,hogy hány példányba küldjem be az egyszerűsített adóbevallást
8. borbelya (válaszként erre: 6. - Zizisicc)
2009. febr. 12. 10:22
de jó lenne!
7. borbelya (válaszként erre: 3. - Fortuna79)
2009. febr. 12. 10:22
Neeee, hanem érdeklődj a kincstárban hogy miért nem küldték még, anélkül nem tudsz bevallást készíteni
2009. febr. 12. 10:22
A GYES nem adóköteles, én úgy tudom.
2009. febr. 12. 10:18
Akkor fel kel hívnom az Apeh - et.
2009. febr. 12. 10:17
én épp most csinálom az adóbevallásom a gyes után.Nekem küldtek
2009. febr. 12. 10:15
Nem kaptam semmit
2009. febr. 12. 10:14
A kincstártól kaptál már jövedelemigazolást?
2009. febr. 12. 10:12
A másik kérdésem ha valaki kap gyest és az államkincstár utalja, akkor a tb - t ki fizeti utánam? Köszönöm a segítségeteket :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook