Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Erőszakos gyerek veri a fiamat az oviban - hogy kezeljem? fórum

Erőszakos gyerek veri a fiamat az oviban - hogy kezeljem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
7. Pen80 (válaszként erre: 6. - C7a878c6b5)
2012. jan. 30. 10:46
engem ezzel lehet kiakasztani. hiperaktív, persze. Szegény elevenebb gyerekekre 2 perc alatt rásütik, ahelyett, hogy foglalkoznának vele.
6. c7a878c6b5 (válaszként erre: 4. - Zsazsanéni)
2012. jan. 30. 10:42
ezzel teljesen egyetértek! Az én fiamról is csak szörnyűségeket hallottam az oviban. Hiperaktív a gyerekem. És sajnos sokszor én sem voltam éppen a helyzet magaslatán. De most iskolás, és a leadott jellemzés alapján azonnal azt kérdezték, hogy miért nem akarom neki adni a gyógyszert (Ritalin)... Mára kiderült, hogy nem is olyan a gyerek, mint az oviban leadott jellemzés. Igaz, dupla duracel nyuszkó van benne, izeg-mozog, és az udvaron elő szotott fordulni, hogy aktívabb, vagyis durvábban játszik. Általában a nagyobbakkal kezd ki, és általában vissza is kapja tőlük, de itthon nem mer panaszkodni, mert tudja, hogy akkor bünti lesz... Sajnos igaz, hogy nem figyelnek az oviban az ilyen eleven, már-már rossz gyerekekre az óvónők, az én fiamat is könnyebb volt a hideg víz alá tartani, minthogy foglalkozzanak vele. Pedig csak ez hiányzott a gyereknek.
5. Pen80 (válaszként erre: 4. - Zsazsanéni)
2012. jan. 30. 10:41

Szerintem meg sokat elárul, hogy a verekedős kisfiú anyukája így reagált. Nem sokat lehet várni tőle és ebből sejthető az is, hogy mennyit foglalkozik a gyerekkel.

Nem az óvónő feladata nevelni a gyereket, bár közbe kéne lépnie.

Én szólnék az óvónőnek is és elkapnám a verekedős kisfiút is (persze normálisan, szép szóval).

2012. jan. 30. 10:35
Igazán az óvónőknek kellene megoldani,hogy ilyen agressziv a másik gyerek.Valami van a háttérben,hogy az ilyen.Sajnos a mai óvónők nem állnak a helyzet magaslatán.Pedig gondolhatnának arra is,hogy a kapun kivül 10 vár a helyükre és ez alapján dolgozhatnának.Az én fiam sem szerette az ovit.Mikor a sarkon befordultunk,kérdezte hova megyünk,modtam az Óvodába."Oda ne menjünk,ott már voltunk." De ott is az óvónővel volt gond,mert elvittem pszichológushoz,hogy mi lehet a baj? Ki kell deríteni,hogy miért van az egész ,de legfőképp az óvónőnek!
2012. jan. 30. 10:32

Szia!

Én is egy rosszcsont anyukája vagyok, és sajnálom, hogy a másik anyuka így reagált rá! Az ő feladata is, hogy nevelje a gyereket, bár tény, hogy nem vagyunk bent az oviban, amikor ezek történnek. Az óvónők nem jelezték az anyukának, hogy a fia bántalmazza a társait? Mert nekem mindig szóltak és igyekeztem is rendbe tenni a gyereket, több-kevesebb sikerrel:(

2012. jan. 30. 10:31

Velem is előfordult ez. Én elkaptam a kissrácot is, és beszéltem vele. Mondjuk ez nem egyedi eset volt, mert többször is megtörtént, más-más gyerekkel. Mindig elbeszélgettem az aktuális "bűnelkövetővel", meg az anyjával is. Ha kellett, akár többször is.

NEM az óvónő dolga, hogy nevelje a gyereket, hanem a szülőé. Kedves, figyelmes anyuka lehet a kisfiú anyja... Szájba kéne rúgni az ilyet. :@@@

2012. jan. 30. 10:28
Sziasztok, kisfiam szeptember óta ovis, kiscsoportos. Azóta "rászállt" az egyik csoporttársa, állandóan fellöki, húzza a haját, csúfolja. Ez a kisfiamat lelkileg nagyon megviseli. A másik anyuka véleménye, miután beszéltem vele erről: "ott vannak az óvónők, az ő feladatuk, hogy ezt megoldják". Ez biztos így van, csak az én mosolygós, jó természetű kisfiam szeptember óta sokszor rosszkedvű, agresszív. Hétvégén semmi baj, és hétfőn reggel, mikor tudja, hogy ovi, már kezdődik a "ne menjünk oviba Anya" műsor, és a rosszkedv, agresszivitás. Valakinek van valami jó tanácsa, hogyan tudnám ezt a helyzetet szülőként jól kezelni?
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook