Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős migrénes fejfájás enyhítésére kinek milyen bevált módszere van? fórum

Erős migrénes fejfájás enyhítésére kinek milyen bevált módszere van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. dec. 6. 16:50
a kevés folyadék, a túl sok vagy túl kevés alvás, erős szagok, stressz és még vagy ezer dolog. Gyakorlatilag mindent kivédeni lehetetlen hisz nem élünk burokban de szerencsére van egy bizonyos határ ami alatt még nem okoznak gondot. Gond akkor van ha több dolognak összeadódik a hatása és túllépik ezt a küszöböt.
47. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 46. - 99279bb06f)
2009. dec. 6. 16:48
A banánról még nem hallottam. Csoki, kávé, vörösbor, sajtok túl fűszeres túl édes ételek, zacskós cuccok stb..
2009. dec. 6. 15:05

Azt tudjátok, hogy ételek hozzák elő a migrént a legtöbb esetben?

A banán, a csokoládé...

45. 021a029148 (válaszként erre: 40. - Mazsola 58)
2009. dec. 6. 14:56

Voltam már neurológusnál, mert minden azután kezdődött, hogy elkezdtem fogigátlót szedni (10 éve) és a nőgyógyi mondta, hogy mindenképp lásson a neurológus. Na ő azt javasolta, hogy ha nekem segít, hogy az auratünetek megjelenésekor beveszem a fájdalomcsillapítót, akkor viszonylag enyhe migrénben szenvedek és ő nem szívesen írna fel erős gyógyszereket. Egyszer említettem neki, hogy olvastam a Fejfájás ambulanciáról és mi a véleménye, és azt mondta, hogy nem javasolja, mert ott tuti erős gyógyszereket írnak majd fel. Én hallgattam rá. Annak nagyon rossz lehet, akinek nincsenek ilyen egyértelmű beveztő tünetei, mert nem biztos, hogy időben tud bevenni gyógyszert vagy más, ami segíthet. Mert sztem nálam az időtényező a legfontosabb.

Egyébként 3 hónapja elhagytam a fogigátlót és migrénes fejfájásom egyszer volt csak. Másfajta volt sajnos.

44. 99279bb06f (válaszként erre: 43. - Mazsola 58)
2009. dec. 6. 14:50

"...sűrű szentségelés az ágy szélén..."


- akkor még nem is volt igazi görcsöd! Ha "kikapod", akkor te nem tudsz még megszólalni sem! Ülni sem! :)) Ok, ne is tudd meg, hogy az milyen.

43. mazsola 58 (válaszként erre: 42. - 4094b8e380)
2009. dec. 6. 07:14
a kávé és a kóla koffeint tartalmaz,ezért tágítja az ereket,a callenitis helyett én jógázom.Kaja :na az nem megy.Gyógyszer nem,csak a besötétített szoba ,vizes ruha a szememre és sűrű szentségelés az ágy szélén
2009. dec. 6. 02:35

nekem a következő szokott lenni: rettenetesen erős fájdalom, leginkább az egyik oldalon, a szemre húzódva, csökken a látásom, hányingerem van, ráz a hideg, nem bírok rendesen felkelni. hányni nem szoktam, mert nem vagyok egy hányós típus, egyszerűen nem megy.

bár orvos még nem mondta, de szerintem ez migrén.

ami nekem szokott rá használni: gyógyszer sajnos a legkevésbé, bár van, hogy veszek be algopyrint, biztos ami biztos. kinyitom az ablakot, és nagyon nagy levegőket veszek, és megpróbálok minél több szénsavmentes ásványvizet meginni.

és most jönnek a furcsaságok:D :

ha találok olyat, amit a hányingerem ellenére meg tudok enni, akkor a hányingerem csökken. bármilyen nehéz is, felkelek és elkezdek callaneticset tornázni, mire végére érek a programnak, elmúlik a fejfájás. ha valaki nem bírná, fura tipp, de egy orgazmus is segíthet, bár ilyenkor arra vágyik az ember legkevésbé:D

és meg szoktam inni pár pohár kólát is.

tehát: rendbetenni a gyomrot, emelni a vércukorszintet és a vérnyomást és az oxigénellátást, és nem elhagyni magát az embernek, mert ha lefekszik, nem tud felkelni. ha iszonyú rosszul vagyok, akkor fülhallgatóval hallgatott zene is meg tud nyugtatni, nem kinti mert az olyankor idegesít.

remélem, valami használható belőle:)

2009. dec. 6. 01:24

Nem olvastam végig lehet, hogy valaki már írta. Nekem a gyógytornász segített. Elmagyarázta, hogy miért, mitől fáj, és mutatott rá tornát. Néhány perc és elmúlik a görcsös fájdalom.

Jó még, ha gyógyszert kávéval vettem be. De már rég nem kell - elég a torna.

40. mazsola 58 (válaszként erre: 39. - 021a029148)
2009. dec. 5. 21:45
Lehúzol az első olyan helyre ahol meg tudsz állni és ha jobban vagy akkor továbbindulsz,ha nem akkor kihívod az orvost.Én mindig vittem magammal egy termoszban erős kávét,meg citromos limonádét.A kávé nálam kb. 1/2 óra alatt annyira helyrehozott,hogy hazáig el tudtam menni.Mellette beszélj egy neurológussal.Nekem Divascan nevü gyógyszert írt fel amit szednem kellett egy hónapig.A másik a Sibelium nevü,de az nem vált be.Most már évente 2-3 alkalom elég a gyógyszerből.Viszonylag kordában tart
39. 021a029148 (válaszként erre: 38. - Mazsola 58)
2009. dec. 5. 21:33
De mi van akkor, ha pont úton vagyok és akkor kezdődik? Mert nekem pl. fényes auratünetekkel indul, és olyankor (kb. 10-15 percen keresztül) szinte alig látok valamit, mert látótér-kiesést okoz. :(
38. mazsola 58 (válaszként erre: 37. - 021a029148)
2009. dec. 5. 19:48
Szia legalább is az én jogsim 34 éve lett keltezve,az már más kérdés,ha érzem,hogy jön a migrén,akkor nem ülök kocsiba,mert akkor a kocsi elejét sem látom, igaz akkor egy besötétített szobában ülök és hangosan káromkodom két hányinger között,
37. 021a029148 (válaszként erre: 36. - Mazsola 58)
2009. dec. 5. 19:27
Akkor ezek szerint az is kaphat jogosítványt, akinek migréne van, illetve a betegségének nyoma van a dokinál?
36. mazsola 58 (válaszként erre: 31. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 4. 20:42
Nekem bevált,pedig volt olyan, hogy 4 órát ültem a kocsiban az út szélén migrénes rohammal,végül egy rendőrjárőr állt meg és vittek haza a kocsival együtt.Évente voltam 2-3 alkalommal értágításon meg infúziókon a kórházban.Azóta elnyugodott a dolog és elég ez a 2-3 kúra.
35. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 32. - Dencsikné)
2009. dec. 4. 18:57
Szia, ezt kinek írtad?
2009. dec. 4. 18:15
Borsmenta olajos bedörzsölés a halántékon éws a homlok közepén.
2009. dec. 4. 18:14
Algoflex forte, sok folyadék és ha van rá lehetőséged akkor párologtass levendula illó olajat.
2009. dec. 4. 18:10

Szia!


Miért nem mész el orvoshoz?

Ő neked való orvosságot adna, mint te gyógyíts magad. Ezekkel az erő gyógyszerekkel nem szabad játszani.

2009. dec. 4. 17:41
Divascan nekem egy ideig használt de aztán mindenféle mellékhatások lettek tőle a szemgolyóm ki akart esni nagyon fájt.
30. mazsola 58 (válaszként erre: 29. - Gabóca56)
2009. dec. 4. 17:37
Nekem a neurológusom irt fel Divascan nevü gyógyszert.Kb 1 hónap után tizedére esett vissza a rohamok száma. Évente2-3 alkalommal szedem be az 1-1 doboz gyógyszert.A rohamok legelején,mikor még csak jelez a "fejem"egy erős kávé+egy jó adag friss citromból készített limonádé.Nem vehetek be pyrintartalmú szereket így csak ez maradt.Így megúszom egy sima fejfájással,ami leányálom a migrénhez képest.Jobbulást Neked!
2009. dec. 1. 19:57
Nekem sokszor 5 napig is fájt a fejem, aludni csak úgy tudtam, ha jégakkut becsavartam törölközőbe, ez volt a kispárnám. Plusz éjszakára Algopyrin, No-spa, Seduxen. Sokszor az ügyeleten kaptam hasonló injekciókat. De ez már 20 évi kínlódás utáni adag volt. A 3. napon segített a citromos kávé (hidegen, cukor nélkül). Ettől sokkal jobb ízű a legolcsóbb energiaital, ha kezd fájni a fejem, ezt iszom. Jó a Flector. Ilyenkor jól esnek a sós ételek. Ma már "csak" 3 napig fáj a fejem.
2009. dec. 1. 18:46

Na most nekem is piszok erős migrénem van. Bár nem újdonság nekem ált. minden másnap fáj. :(

Egy 12-es fájdalomcsillapítót laza egy hét alatt kivégzek. Csak a paracetamol+koffein kettősét tartalmazó fájdalomcsillapítók válnak be pedig kismilliót próbáltam. Sajnos ezzel sem mindig lehet megállítani csak ha időben veszem be. Ha 2 óra eltelt kezdete óta akkor már minden hasztalan.. :( A gyomor működése lelassul és nem szívódik fel semmi.

2009. dec. 1. 08:50
Én nem vagyok fejfájós csak ritka esetben fáj a fejem,de a barátnőm Ő migrénesbe szenved nem nagyon használt rá semmi, de nézni is rossz volt úgy szenvedett.Elmondása szerint fejgörcse van amihez általában még hányás is társul durván legyengíti.Neki a Forever Líving Products úgynevezett piros krémje vált be.A halántékára mindkét oldalra bemasszíroz egy borsónyit.Ennyi.
26. 021a029148 (válaszként erre: 25. - Sajert)
2009. dec. 1. 07:49

Ugyanezt teszem, csak algopirynnel. Amikor megjelennek az első aura tünetek (fények, vibrálások), már akkor beveszek egy fél Algopirynt, és utána nincs bajom, csak max. egy tompa kis nyomás és álmosság. De van úgy, hogy másféle fejfájás jön rám, nem a klasszikus migrén, hanem egy alattomosan bekúszó nyomással indul és szinte észrevétlenül erősödik fel úgy, hogy a végén szinte menni sem bírok, nemhogy dolgozni. Most már tudom, hogy ilyen esetben is az első jeleknél be kell venni fájdalomcsillapítót. Sajnos az illóolajok, kenőcsök nekem azért nem jók, mert amúgy is hányingerem van ilyenkor, amit a szagok, illatok csak méginkább felerősítenek.

Sztem akik azt gondolják, hogy 2 pohár víz segít a migrénen, azok még nem éltek át migrénes rohamot. Jó nekik.

25. sajert
2009. nov. 30. 19:54
Mikor kezdődik (hányinger, szédülés, ingerlékenység nálam a kezdő tünet), akkor már beveszek egy Apranaxot (receptes) és iszok pár pohár kólát. Ha időben elkapom, akkor be se durvul. Én jópár hónapig állandó gyógyszert is szedtem rá, úgy kiütött napokra, hetekre.
2009. nov. 30. 18:59
koffein
23. Freny
2009. nov. 30. 18:46
Sziasztok. Nekem a Flector EP vált be, igaz, receptre adják, de ezen kívül semmi nem használ, ha jön a migrén.
2009. nov. 30. 18:13
Nekem a hüvelykujjas módszer jött be nagyon!nyomni kell egy ponton!
21. 81Krisztina (válaszként erre: 20. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 30. 16:49
nem vagyok 1500 éve fórumozó, és mivel munkahelyről netezek, nincs időm keresni, mivel itt nem engedik korlátlanul a net használatát... elnézést hogy ha fájdalmat okoztam nektek az új kérdéssel, amiről már korábban is szó volt...
20. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 19. - Martian)
2009. nov. 30. 16:45
Jaaa??
19. Martian (válaszként erre: 16. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 30. 16:42
ugyan már, minek azt?:DD
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook