Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Borzalmasan fáj a fejem! Hatékony módszerek az enyhítésére? (mukahelyen vagyok) fórum

Borzalmasan fáj a fejem! Hatékony módszerek az enyhítésére? (mukahelyen vagyok) (tudásbázis kérdés)


28. Dina2 (válaszként erre: 27. - Nisso)
2010. jún. 29. 13:08
hű, ez egy kicsit szadomazo, nem?
27. Nisso
2010. jún. 29. 13:01
Én masszírozni szoktam elég erőteljesen. Amikor itthon vagyok pedig a falat szoktam fejelgetni, de nem erősen csak aprókat valahogy van amikor attól abbamarad. én Algopyrint ájulásig szedhetném nekem nem hat, nagyanyám íratott fel kórházba valami lószérumot és ha azt beveszem akkor beájulok az ágyba lazulok. Lehet még fáj a fejem de úgy betompulok, hogy semmit nem érzek utána. :D
26. Dina2
2010. jún. 29. 13:01

rájöttem: PMS szindróma...

amire esetemben semmi gyógyszer és egyébként bevált gyógymód nem hat, csak ha a párom vállába bújva elalszom...

25. ac808a6b30 (válaszként erre: 23. - Diorissimo88)
2010. jún. 28. 21:58
a No-spa görcsoldó: No spazmus. Szerintem egyértelmű, hiszen a fejfájás állítólag izomgörcsből ered (mármint általában).
2010. jún. 28. 18:46
Injekciót! Elnézést, elírtam. :)
2010. jún. 28. 18:42
A migrénes fejfájásnál az orvos is algopyrin és nos-pa inkekciót ad be. Biztosan megvan a magyarázata, bár én sem tudom pontosan. Hülyeséget meg nem akarok írni...
22. T.Niky (válaszként erre: 20. - F2ee98befc)
2010. jún. 28. 13:25
Ezt én sem értem... A no-spa görcsoldó. A sima izomra hat, azt ernyeszti el. Nem is értem.
21. Dina2 (válaszként erre: 20. - F2ee98befc)
2010. jún. 28. 12:46
csak a fejfájás miatt van, lehet, de nem igazán értem, mi a "lényeg"? nos-pa?
2010. jún. 28. 12:27
fájdalomcsillapító(algopirin, algoflex....stg)és a lényeg nos-pa. nekem a gyógyszertárban ajánlották hónapokkal ezelött, és bevált. én is csodálkoztam, de tényleg nagyon jó.
19. Dina2
2010. jún. 28. 12:22

na itt vagyok: megittam 2pohár vizet, nyitott ablaknál dörzsölgettem a fejemet, halántékomat, fejkörzés (ha valaki látott az utcáról, gondolhatott rólam...). mitadisten, jobb lett. nemm últ el, de enyhült.

egészen mostanáig, mert újra fokozódott.

olyan ez mint a cunami: nagy hullámokban jön, és mindent elsöpör.

18. ac808a6b30 (válaszként erre: 7. - Dina2)
2010. jún. 28. 12:20
Hi nincs a párom a közelemben, én magamnak szoktam.
2010. jún. 28. 11:10
Az ujjaiddal jó erősen dörzsölt át a hajas fejbőröd.
2010. jún. 28. 10:02

Az újmedicina szerint a fejfájás egy konfliktus megoldás utáni gyógyulási szakasza. A víz túlzott mennyiségben nem ajánlott, mert ilyenkor ödémás az agy, melyet a víz csak tovább fokoz.


Más nézet szerint:

FEJFÁJÁS: felhalmozódott szeretet, a meg nem élt, ki nem adott érzelmek. Elfojtás. Test – Lélek – Szellem hármas egysége, folyamatos „párbeszéd” van Lélek és Szellem közt.

FÁJDALOM: lelkünk és szellemünk (tudatunk) közti kommunikáció megszakadása.

FAL – FESZÜLÉS – FÁJDALOM Az érzelmek terén is a kilégzés-belégzés ritmusa kell, hogy jelen legyen. A megszületett gondot kiadjuk és helyét valami építővel töltjük fel.

Amikor felborul a rend, akkor kialakul egy fal, mely mögött az elzárt területen beindul egy erjedési folyamat, mely gázosodik, vagyis terjeszkedne, de a fal nem engedi, ezért feszül – feszít, feszülés – feszültség – fájdalom jön létre.

A fájdalom az egyszerre jelenlévő, de ellentétes tudás összecsapásából meríti erejét, vagyis tisztában vagyunk a helyes úttal, de mégis másikon járunk, másként cselekszünk. Hallgatni érdemes szívünk tiszta érzéseire.

2010. jún. 28. 09:57
A kávé is csak úgy hatásos ha hidegen és cukornélkül isszák ez ellen.Én jegelni szokttam és nekem valamennyíre enyhitette.
2010. jún. 28. 09:50
Nem egészséges, de hatékony: energiaital. Hasonló esetekben nekem csak ez segít.
13. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2010. jún. 28. 09:50

Szegény! Mielőbbi jobbulást kívánok!


Sajnos, ilyen nekem is szokott lenni. A számítógép előtti sok ülés, a túlhajszoltság és kialvatlanság szokott nálam ilyet produkálni. Ilyenkor nincs más, mint menekülni a gép elől, egy jó adag fájdalomcsillapító és pihenés.


Mivel Te a munkahelyeden vagy, sajnos, ezeket nem teheted meg.

Munkatársakat végigkérdezted fájdalomcsillapító ügyben? Én mindig tartok a táskámban ilyen dolgokat:

fájdalomcsillapító, ragtapasz, tampon :)


Mielőbbi jobbulást és kitartást kívánok!

12. medve 77 (válaszként erre: 11. - Odor_zsuzsa)
2010. jún. 28. 09:35
én is erre szavazok,a víz nekem is beszokott válni.
2010. jún. 28. 09:27
Nekem bevált ilyen esetekben : 2 pohár víz . Próbáld ki, vesztenivalód csak a fájdalom!
10. T.Niky
2010. jún. 28. 09:14
9. diorissimo88 (válaszként erre: 6. - Dina2)
2010. jún. 28. 09:13

Ha nincs nálad semmilyen gyógyszer, akkor tényleg a masszír vagy a nyaktorna, amit meg lehet próbálni.

Fejkörzés, nyak előre-hátra...Jobb ötletem nincs, én is ezt szoktam bevetni, ha nincs a közelben gyógyszer. Nem mondom, hogy tuti, de szokott javítani rajta.

8. T.Niky (válaszként erre: 6. - Dina2)
2010. jún. 28. 09:12

Ilyen már nekem is volt. Ez nagyon rossz. Nincs lehetőséged kimenni a patikába?


Esetleg jó lehet az energiaital... Bár ha nem tudsz kimenni vagy hozattatni, akkor ez sem jó.

7. Dina2 (válaszként erre: 5. - Ac808a6b30)
2010. jún. 28. 09:11
ó, bár lenne, aki megmasszírozna...
2010. jún. 28. 09:10

Sajnos nincs nálam semmilyen gyógyszer.

egyébként már megittam 2,5 dl kávét.

számítógépen dolgozom, meg írogatok. a szemem kiesik, mintha belülről nyomná valami kifelé, a halántékom lüktet, és az egész nyakam, vállam görcsbe van. tuti így kezdeni a munkahetet...

5. ac808a6b30 (válaszként erre: 2. - Dina2)
2010. jún. 28. 09:10

Állítólag a vietnami balzsam masszírozása halántékon, vagy jógások mondják, hogy valahol a talkód környékén van 2 pont (jobb és bal oldalon), azt kell masszírozni! Tudom, hogy a masszír ilyenkor nem esik túl jól, de én sosem hagyom ki, ha fáj a fejem!

Kitartás!

2010. jún. 28. 09:08
Függ attól mit dolgozol! De szerintem a fájdalomcsillapitó a legjobb.
2010. jún. 28. 09:08
Kávé nem segíthet? Nekem néha bejön.
2010. jún. 28. 09:07

na bumm, látszik, hogy nem is látok rendesen:

MUNKAHELYEN!

2010. jún. 28. 09:06
Borzalmasan fáj a fejem! Hatékony módszerek az enyhítésére? (mukahelyen vagyok)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook