Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős migrénes fejfájás enyhítésére kinek milyen bevált módszere van? fórum

Erős migrénes fejfájás enyhítésére kinek milyen bevált módszere van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
18. 81Krisztina (válaszként erre: 12. - Zazuka)
2009. nov. 30. 16:36

Szia!

Sajnos engem is mindig itt a munkahelyemen talál el a legdurvábban, és még hazáig elkísér...

eddig el sem tudtam ezt képzelni, valami borzalmas

2009. nov. 30. 16:35
pont a múlt héten olvastam végig azt a fórumot amiben migrén esetére ajánlottak praktikákat
2009. nov. 30. 16:34
miért nem lehet használni a keresőt?
2009. nov. 30. 16:34
van már ilyen fórumtéma nem is egy
2009. nov. 30. 16:27
Szia.Nekem is sokszor van ilyen én Donalgint veszek be {sokat}és csend sötétség egy pár nap és rendbe is jövők...
2009. nov. 30. 16:12
Igyál meg két nagy pohár vizet.
12. zazuka
2009. nov. 30. 16:11

Ezt az erős kávé+citromlé dolgot én is hallottam, de még sose próbáltam.

Én is erős migrénnel küzdök, de engem nem a menzesz, hanem a frontok és a szél üt ki.


Nálam az segít, ha lefekszem aludni. Persze erre ritkán van lehetőség, mert sose ágyközelben ér a vég, hanem munkahelyen.


Egy agykontrollos ismerősöm azt mondta, hogy csukjam be a szemem és képzeljem el, hogy hogy néz ki a fájdalmam (általában valami rücskös, szúrós, amorf formájú pirosas dolgot lát ilyenkor az ember).

Becsukott szemmel el kell képzelni, hogy a rücsköket, szurkákat lekerekíted és a színét átviszed zöldbe.

Kipróbáltam és tényleg bevált. Én mondjuk még azt hozzátettem, hogy bezártam képzeletben a markomba és nem hagytam kifolyni.


Kicsit lehet, hogy hülyén hangzik, főleg annak, aki nem hisz az öngyógyításban, de erős koncentrációval és pár perc nyugalommal órákra megszünteti a fájdalmat.

2009. nov. 30. 16:02
Algoflex 400 mg-os. Azonnal, mikor elkezd fájni. Ha hánysz is, Daedalon kúp.
10. 81Krisztina (válaszként erre: 5. - 473905f38c)
2009. nov. 30. 15:59
először azt hittem azért fáj, mert fogamzásgátlót szedek, és ez okoz migrént, de aztán kihagytam pár hónapot és ugyan úgy fájt.. nem tudom mitől van..
2009. nov. 30. 15:58
Jó erős kávé jó sok citromlével.Kicsit rossz az íze ,de nekem segít.Cukrot nem szabad tenni a kávéba.
8. 81Krisztina (válaszként erre: 5. - 473905f38c)
2009. nov. 30. 15:58

Köszönöm, próbálom majd...

Sajnos sokszor a munkahelyemen jön rám, és akkor egész késő éjszakáig elkísér, van hogy a szememet sem tudom nyitva tartani annyira fáj a fejem..

volt régen ez a kínai balzsam (nem tudom pontosan mi volt a neve talán vietnám kenőcs), volt aki ezt ajálotta nem tudom lehet-e kapni olyat. vettem ilyen hűsítő szemtakarót, na az még rosszabb volt.

2009. nov. 30. 15:58
túlélni :)
2009. nov. 30. 15:55

A levendula olaj nekem mindig könnyebbséget okoz, bár a fájdalmon nem enyhít.


Gyógyszernek én Quarelint szedek, abban van görcsoldó, fájdalom csillapító és koffein is..


Hatásos még a Nospa (az erek görcsének oldására) és utána fél órával kb. Algopirin, Rubofen..


Én is nagyon nehezen viselem a migrént, a fentiek mind hatásosak valamilyen szinten, de egyik sem a mindent enyhítő és gyógyító módszer, sajnos.


Kitartást Neked!:)

2009. nov. 30. 15:55

Mentolos krémet próbálj!

Naturland-jégzselé.Nekem nagyon jó a halántékomra és a tarkómra.

ismerős amúgy a szitu amit írtál....

A fenyő is nagyon jó ilyen eseteknél.nekem van fenyőzselém is!

Én nem is veszek be gyógyszert!

Meleg tus,izomlazitó tusfurdő,,csodákra képes!

2009. nov. 30. 15:48

Sziasztok,

Sajnos egy ideje, amikor megjön a mensesem nagyon erős, migrénes fejfájásom van, van amikor szédülés is kíséri, illetve állandó hányingerem van ez alatt. Általában 2-3 napig tart és sajnos nem igazán használ szinte semmilyen orvosság, 1 óra alatt kimegy a hatása.

Van esetleg kifejezetten gyógyszer, vagy valami praktika?

2009. nov. 30. 15:48
kataflam vagy kefalgin az utóbbi kifejezetten migrénes fájásra
2009. nov. 30. 15:47
Apranax.
2009. nov. 30. 15:46
Erős migrénes fejfájás enyhítésére kinek milyen bevált módszere van?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook