Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős fájdalom gyomorban mitől lehet? fórum

Erős fájdalom gyomorban mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


17. Tom56
2022. dec. 11. 18:13

Remélem a segítséget kérő már túl van vizsgálatokon és megszűntek a panaszai. Jó egészséget kívánok neki.


Tapasztalataimat azonban megosztanám mindazokkal, akik hasonló tünetektől szenvednek.

A helicobacter pylori tud iszonyatos gyomor fájdalmakat okozni, amely nem múlik el magától csak úgy, ahogy egy korábbi kommentező írta, 3-4 hetes antibiotikumos kúrával lehet csak megszűntetni.


A banán nem mindenkinek jó gyomorsav ellensúlyozására. A keksz nekem többségében bevált.


Kb. egy hónapja vacsora után nekem is iszonyatos gyomor környéki és erős hasi fájdalmaim lettek, amikor a szokásos gyógyszerimet bevettem, pillanatok alatt felfúvódtam. Rá egy órára már mentőket kellett hívni, mert levegőt is alig kaptam és alig bírtam lábra állni, rogyadoztam.


SBO-on kivizsgáltak, semmi eltérést nem mutatott a labor eredmény. Diétát javasoltak, betartottam, majd kettő nap múlva már lábra sem tudtam állni ízületeim annyira fájtak. Délután a diétát felfüggesztettem és rá fél órára már fáradságérzés csökkent és fel tudtam kelni (biztos nem gyomorrontás volt, mert se ételundorom, hányingerem, hasmenésem, lázam sem volt), tudtam járni.

A hasi fájdalmaim megszűntek maguktól, de utóhatásként fennmaradt a jobb lábamon a csípő forgótól kisugározva már több mint egy hónap után is vándorló fájdalom és időnként tovább rogyadozok a térdhajlat erős fájdalmától és aluszékony lettem. Korábban két-három napot simán fent tudtam maradni folyamatosan dolgozás mellett.

Több ismerősöm is hasonló panaszokat élt át korábban.


Lehetséges okok.

Elsőként a Pfizer oltás jöhet számításba. Térd rogyadozás a második oltás után alakult ki nálam 2021. nyarán és megemelkedett pulzus számom 173-ra. Idén februárban enyhe lefolyású Covid fertőzés után hasonló tünetek alakultak ki az ízületeimben és a pulzusszám megemelkedés tüneteinek ismétlődése a havi egyről 1-2 hét majd 3-4 napra csökkentek. Szeptembertől napi ½ Concor 5mg-os a pulzusomat be tudtam állítani. A térd rogyadozása továbbra is fenn áll. Nem kizárt, hogy tudtom és gyorsteszt negatív eredményétől függetlenül Covid fertőzésen estem át.


Második ok.

A csirkemell és krumplipüré, amit akkor este ettem. Talán túl sok antibiotikumot tartalmazhatott és a gyógyszerek és gyomorsav együttes hatására (talán gyógyszer túladagolás alakult ki) történt a felfúvódásom. Ezt egy mentős tapasztalatából hallottam ismerősömtől, aki hasonló tüneteket produkált csirkemell fogyasztása után.

Elővigyázatosnak kell lenni a túl egészségesnek vélt ételektől, mert hathét alatt mitől tudnak piacképes baromfikat előállítani.

Már a tápok, takarmányok is tele vannak minden féle anyaggal, gyógyszerekkel.


Az SBO vizsgálóban akkor este hasonló tüneteket halottam egy éppen felvételre jelentkező fiatalembertől, akinek vacsora után alakult ki teljesen hasonló tünetsora.


Harmadik ok, mert mindenkire ezt fogják rá az orvosok, ha nem találnak semmit, a stressz.


A negyedik ok a gyomorsav túltengés és ezzel párosuló reflux kialakulása. A refluxra és gyomorsav által okozott kellemetlenséget egyszerűen lehet csökkenteni, stabil oldalfekvés baloldalon, a fejpárnát magasabbra emelni.

A refluxra abból is lehet következtetni, ha egyébként nem éreznek pl. maró hatást a nyelőcsőben, hogy főleg a hátsó őrlő fogakon savmaródás tapasztalható. Ezt fogorvos tudja megállapítani.


Mindegyik ok együtt hatása is előidézheti a tüneteket.

16. Channa* (válaszként erre: 15. - Alnisa)
2022. dec. 1. 08:16

Honvéd kórház SBO

Budapest

15. Alnisa (válaszként erre: 11. - Channa*)
2022. dec. 1. 08:00
Hol? Esetleg Pesten, de még a megyei kórházak sem írnak ki ennyi vizsgálatot elsőre.
14. barbylove (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 30. 15:33

A sok fájdalom csillapító irritalhatja a gyomrodat. Én refluxos vagyok, de nagyon nehezen bírom a fajdalom- és lázcsillapítókat.


Nekem is volt egy időszak ugyanígy ősszel, mikor nagyon fajt a gyomrom, mintha gyomorszajon ütöttek volna. Kiderult hogy a helicobacter pylori nevu bacik tulszaporodtak a gyomromban, ez okozza a gyomorfekelyt is. Sima kilégzéses teszttel megallapithato. Viszont ha ez a gond, akkor egy eros antibiotikum kura var.


Jobbulast kívánok. És próbálj minél előbb a végére jarni h neked mi okozza a gondot.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2022. nov. 30. 15:27
Proton pumpa gátlót írt a doki. Ez megakadályozza a savtermelest.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. nov. 30. 15:25
Már fontolgatom. A labor eredmény jó. A fájdalom meg maradt.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Alnisa)
2022. nov. 30. 08:33

Nem tudom. Én és a férjem is voltunk az elmúlt néhány évben SBO-n és mindkettőnknél a következő vizsgálatok történtek:

Labor, EKG, Hasi RTG, Hasi UH, mellkas RTG.

A hasi RTG és UH a panaszaink miatt történt.

Gyógyszert és megoldás nem volt.


A férjemet úgy engedték haza, hogy nem tudták mitől fáj a hasa. Én jöttem rá, hogy a derékfájása sugárzik ki a hasába. A térdhajlat fájdalmánál, csak kizárták a trombózist, de ötletük se volt, hogy mi a baja...


Nekem megmondták első alkalommal, hogy kő van az epehólyagomban (keressek sebészt), második alkalommal pedig azt, hogy kő van az epevezetékemben(nincs már epehólyagom. Keressek orvost, aki ellát).

10. Alnisa (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. nov. 30. 07:45
Ha szerencséje van, de nem biztos, lehet kap vénásan kis gyógyszert és hazaküldik, hogy menjen el kivizsgáltatni magát. Ez azért nem sürgősségi dolog. De tény, hogy foglalkozni kell vele.
9. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 30. 07:44
Milyen gyógyszert kaptál? Gyomorvédőt kaptál? Controloc? Nem fájdalomcsillapitó kellene sztem. Valszeg sok a gyomorsavad. Remélhetőleg csak ez és nem fekély.
8. Alnisa (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2022. nov. 30. 07:42
Nekem úgy ég a gyomroma banán után, hogy megpusztulok.
2022. nov. 29. 18:38
Ennek annyi oka lehet. IBS, reflux, máj, epe bármi. Akar még gyomorvérzés is lehet belőle. Orvoshoz kell tényleg vele menni, ha nem szűnik a fájdalom.
2022. nov. 29. 18:21

Miért nem mész el a sürgősségire?

Ott megcsinálják néhány órán belül a labort, hasi UH-t vagy rtg-t, stb.


Nekem az epémtől szokott fájni a gyomrom. 2 alkalommal a Honvéd kórház SBO-ján állapították meg az epekövet.

5. 55Judit (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2022. nov. 29. 18:02
Maradjon úgy! Ismerem én is az ajánlást, miszerint háztartási kekszet kell rágcsálni. De nem értem, mert csinálja a savat a cukor-fehérliszt-margarin kombó így együtt pláne.
4. fincsi5 (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2022. nov. 29. 17:39
Férjemnek volt gyomorfekélye, mindig kellett, legyen nála sima háztartási keksz, és azt eszegette. De aztán gyógyszer, semmi idegesség, és elmúlt. (kopp kopp kopp)
2022. nov. 29. 15:59

Bár nem tudjuk fekélyed van-e vagy más, de én rákerestem a gyomorfekély diétára. Talán olvasd el, bár nem fájdalomcsillapításról ír, de hasznos tanácsokat ad és nem árthat szerintem.

[link]

2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 29. 15:52
Egyszer olvastam hogy a banán és a zabkása csökkentik a gyomor fájdalmát azáltal, hogy bevonatot képeznek a gyomor falán, így a maró savtól egy ideig az védve van. De ezt ne vedd készpénznek hogy neked is biztos hogy használ, azt se tudjuk mi a bajod, és orvosok se vagyunk se te se én ugye, ez csak találgatás. De talán egy próbát megér, se a banán se a zabkása nem árthat.
2022. nov. 29. 15:13
Fáj a gyomrom bal oldalt hetek óta. Voltam dokinál, írt gyógyszert adott labor beutalot. Hasi ultrahangra is elkuldott. Gasztro enterologiara. Hasi ultrahang magán úton lesz mert két hónap múlva fogadtak volna tb intézményben. Laborba holnap megyek. Ha valakinek van s.o.s bármi tipp tapasztalat hogy lehetne csokkenteni a fájdalmat írjon. Legrosszabb hajnalban. 2 ,3 óra körül. Úgy szedem a fájdalomcsillapítót mintha nem lenne más de nagyon kell. Köszi a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook