Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti mennyire jól viselitek a fájdalmat? Lehetséges lenne a fájdalomküszöböt erősíteni? fórum

Ti mennyire jól viselitek a fájdalmat? Lehetséges lenne a fájdalomküszöböt erősíteni? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 16. 01:18

Szerintem a fájdalomtűrés egy adottság, nem hiszem, hogy lehetne "edzeni". Szerintem a fájdalmat nem lehet "megszokni"


Én durván bírom a fájdalmat, ezt orvosok mondták: pl. 2 napos vesegörcsöt minden csillapító nélkül lábon viseltem ki; de volt, hogy 3 helyen törtem a könyököm és nem fájt annyira, így csak másnap mentem orvoshoz, mert nem hajlott és egy teniszlabdányi bumszli volt a könyököm helyén.


Amit viszont egyáltalán nem bírok az az intim- és hónaljgyanta (lábamon, karomon meg sem kottyan) és a szemöldökszedést is végigbőgöm -pedig az azért mégsem vesegörcs...


Szóval ezek rejtélyek; de tény, hogy ahogy múlik az idő egyre nehezebben viseljük a nyavalyákat

27. timycat (válaszként erre: 26. - F796a5926b)
2011. jún. 16. 01:12
Ebben lehet valami :S
26. f796a5926b (válaszként erre: 25. - Havasigyopár)
2011. jún. 16. 00:15
Szerintem talán a lelki fájdalom küszöbe egyre nő ,a fizikai egyre csökken, ahogy öregszünk. Vagyis a fizikai egyre nő pici korunktól felnőtt korunkig, aztán az időseknél egyre csökken.
2011. jún. 16. 00:12
szerintem,ahogy öregedik az ember,csökkent a fájdalomtürés határa.
24. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 14. - 274c9996b8)
2010. máj. 30. 19:13

Szerintem is, az emberek fájdalom-küszöbe nem egyforma.

Pl. nekem sem foghúzások után, szem szájműtétek után nem voltak erős fájdalmaim. Egyszer be sem vettem fájd. csillapítót a szájműtét után, csak másnap 2-szer fél szem Rubophent. Nagy hasi műtét után sem volt fájdalmam, szinte semmi.

2009. ápr. 3. 17:31
ebben biztos van igazság.-
2009. ápr. 3. 17:27
Úgy vettem észre, nálam lelkiállapotfüggő ,hogy mennyire fáj valami. Kevésbé tűröm a fájdalmat, ha amúgy sincs jó kedvem.
2009. ápr. 3. 16:36
amugy nem tudjátok mennyi idö kell mire a cataflan nem hat?vagy báemilyen fájd.csill.???már szedem de próbálok egy nap csak egyet ,mert a végén nem fog használni,attol félek
2009. ápr. 3. 16:31
uristen,ilyet még nemis hallottam-
19. vvicus (válaszként erre: 18. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 3. 16:29
Nekem egyszer felnyitották a fogamat úgy, hogy a gyökér kint volt, és tettek rá gyógycuccot, hogy ne kelljen gyökérkezelni. Hááát, sírtam a fájdalomtól, amikor kiment az érzéstelenítő hatása.
2009. ápr. 3. 16:25
hát igen az éles az sokkal rosszabb.de nekem pl most 2 nap a foghúzás után is kegyetlen.pedig szedek antib, is.csak nem fertözödött el...jó, nemis volt könnyü kihúzni de 2 napja ugyanugy fáj ez érdekes.-
17. vvicus (válaszként erre: 16. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 3. 16:21
Kábé 10évesen ájultam el először, de azt nem fájdalom miatt. Mondjuk éles fájdalom tudja ezt kifejteni, de nem kell baromi nagynak lennie, lásd a térdbeütést...Szóval nem ujjlevágásról, meg ilyenekről van szó. :-)De mensis görcsöktól, vagy gyomorfekélyes fájdalmaktól nem leszek rosszul. Nekem is volt gyomorfekélyem, amúgy.
2009. ápr. 3. 16:13

sajna akkor neked nagyon kell vigyázni magadra...

bármi baleset ér,ott is tuti elájulsz..

kiskorodban is ilyen voltál?

mert én nem.

ezért nem érem-

15. vvicus (válaszként erre: 14. - 274c9996b8)
2009. ápr. 3. 16:05
Ezt én is tudom, de egy térdbeütés, meg egy láblehorzsolás még nem egy komoly fájdalom (legalábbis nem kéne annak lenni), szóval bármennyire normális, az nem normális, hogy ennyitől elájulok. De ez van, azt kell szeretnem.
14. 274c9996b8 (válaszként erre: 9. - Vvicus)
2009. ápr. 3. 15:53
Amikor az emberi test mar nem birja a fajdalmat , altalaban ajulas következik be ! Ez elegge termeszetes es normalis.Viszont hogy , ki mennyit bir az emberenkent valtozik.
2009. ápr. 3. 15:52

na nekem is ez volt,elágazott,...jó tudni,aszem több ilyen gyökerü fogam nincs,sikerült pont ennek elromlania hogy húzni kellljen.

de nem gondoltam volna hogy ez miatt nehézkes a húzás.

2009. ápr. 3. 15:49
Egyet, de elágazott a gyökere, ezért volt bonyolult. :-(
11. makrai.lilla (válaszként erre: 10. - Zsuzso100)
2009. ápr. 3. 15:47

egyszerre mennyit huztak??szerintem ez gyökérfüggö ,nekem azárt jött ki nehezen mert görbe is volt,és nagyon nagy...

de más fogam simán kijött...ez valahogy nem..a helye azóta is fáj-

10. zsuzso100 (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 3. 15:40
Nekem alapból magas a fájdalomküszöböm, szerintem ez adottság, nem tudsz vele mit csinálni. De amikor nekem húzták a fogam, az szenvedés volt...több volt, mint fél órás, folyamatosan kaptam a szurikat, kb. 3-at összesen.
9. vvicus (válaszként erre: 6. - Csutora13)
2009. ápr. 3. 15:38
De én nem félek tőle, szimplán ha engem valamilyen fájdalom ér, akkor azt gyakran követi ájulás. Senki ilyennel nem találkoztam még, más is szokott elájulni fájdalomtól????
2009. ápr. 3. 15:33
23 órás vajúdás után, már azt hiszem egész jól:D
2009. ápr. 3. 15:33
hm a szurit azt birom....
6. csutora13 (válaszként erre: 2. - Vvicus)
2009. ápr. 3. 15:31
A szuritól én is ki tudnék szaladni a világból.Már ha a tűre gondolok is lezsibbadok.A szüléstől is félek,bár nem aktuális,de sok ijesztő dolgot hallani.
2009. ápr. 3. 15:31
asszem a tüzönjárás is erre való valami, vagy nem?de lehet tévedek.
2009. ápr. 3. 15:30
pedig állitolag a pasik a gyengébbek nem?
2009. ápr. 3. 15:28

Én rosszul viselem a fájdalmat.:S Mondjuk eleve nem mindegy,hogy egy foghúzás hány percig tart,te nagyon rosszul jártál.:S

Nem tudok róla,hogy lehetne erősíteni,pedig nagyon jó lenne!!!

2. vvicus (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 3. 15:28

Múltkor beütöttem a térdem az asztal sarkába. Nagyon fájt, aztán éreztem, hogy jön rám az ájulás. Szóltam, hogy el fogok ájulni, de késő volt, összeestem, szegény anyukám egyedül próbált tartani. És ez nem az első eset, hogy fájdalomtól elájulok. Mondta az orvos, hogy van ilyen, gyenge a vegetatív idegrendszerem. Nem tudok mit csinálni, én még egy szuritól is képes vagyok elájulni...:-(

Még én sem szültem, nem is tudom, mi lesz. MAjd tartja a baba bennem a lelket, remélem! ;-)

2009. ápr. 3. 15:25

hát mostanában rendesen kijut nekem.gyomorfekély,25 percig tartó fogkihúzás ,és kegyetlen fájdalom,régen nemvoltam ilyen.de mostanában hafáj vmi akkor nagyon.próbálnám a küszöbömet edzeni de állitiolag ezt nem lehet.mindenkinél egyéni.de azért mégis jó lenne mert még nemis szültem !

ti hogy viselitek ha fáj vmitek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook