Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes szárítógépet venni?Milyet? fórum

Érdemes szárítógépet venni?Milyet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
128. hetvenhetes (válaszként erre: 124. - Zebracsikó)
2016. nov. 4. 17:07
Semennyire. Nem jön ki belőle gőz.
127. epreke
2016. nov. 4. 07:02

Én nagyon megkedveltem, eleinte luxusnak gondoltam, de rá kellett jönnöm nagyon hasznos szerkentyű. Egy 87 éves idős beteget ápolok elég sok a mosnivaló, nagyon gyakori az ágynemű csere, törölköző stb. Így igen nagy hasznát látom, de úgy gondolom a gyermekes családok is nagy hasznát veszik... nagyon-nagyon sok beállítási lehetőség van rajta... nyáron csak néha használjuk..

Típusa :LG 6 motion inverter DD ( direct drive) A+++ Ára: 145000.- Ft volt.

2016. okt. 24. 09:57
Sokat olvasgattam a forumokat, mielőtt a szárítógép vásárlás mellett döntöttem. Megfogadtam, ha nekem is lesz, leírom a tapasztalatokat, hátha másnak is segít a választásban. Eelectrolux EDP2074GW3-as szárítógép mellett döntöttem, ára akcióban 100 E ft volt, + 10 E-ért külön jótállást vásároltam így összesen 5 évig garanciális a készülék (ez engem megnyugtat). Jó választás volt, mivel családi házban lakunk ha süt a nap kiteregetek ezért nem érte meg a hőszivattyús gép, kb 6-7 hónapot használom egy évben. Viszont nagy szükség volt rá, mert a 18-19 fokban nem száradtak a ruhák, pláne a vastagabbak bebüdösödtek. Ráadásul, az , hogy melegíti a helyet nem gond, hiszen a gép fölött van egy fregoli, így azokat a ruhákat, amit azért nem szeretnék a gépben szárítani (flitteres poló, számozott edzőmezek…) fölötte simán megszáradnak a + hőtől. A mosógépemnek 1200-as a centrifugája, ez nagyon sokat számít. Kb 1,5 mosógép adag vizes ruhát rakok a szárítóba, és még mindig előbb befejezte a szárítógép a programot, (érzékelte hogy száraz a ruha) mint amiről alapesetben indul. Szerintem nagyon jó, több mint 1 évig gondolkodtam, hogy megvegyem-e, számolgattam, de 3 gyereknél az egész ház vizes ruhákkal volt tele. Ráadásul a szárítás után rögtön el lehet rakni. Szerintem fontos, hogy legyen olyan program, amin be lehet állítani az időt egyedileg, ezen a gépen 10 perctől-2 óráig van rá lehetőség. A múltkor egy db-ot raktam csak be, jó volt, mert 10 perc alatt megszárította.
2016. okt. 16. 13:35
én nem szeretnék szárítógépet.
2016. okt. 15. 22:41

Hőszivattyús gép tulajdonosok!


Mennyire párásítja a helyiséget működés közben a gép?

Nálam csak a konyhapult alatt férne el, de ha nagyon ontja a gőzt, akkor nem érek el vele sokat, mert éppen a lakás párásodása miatt szeretnék venni szárítógépet.

123. júliusi (válaszként erre: 113. - *bakancslista*)
2016. okt. 15. 18:12

Kondenzaciost vettem,jovo heten megjon,mar varom nagyon.

Majd megirom milyen.

122. júliusi (válaszként erre: 113. - *bakancslista*)
2016. okt. 14. 07:02
Szia, te vettél?Én tegnap rendeltem egy Gorenje, kondenzációs szárítógépet,kíváncsi vagyok, beválik e?
121. zebracsikó (válaszként erre: 120. - Zebracsikó)
2016. szept. 24. 13:35
Valaki tapasztalt háziasszony tudna segíteni? :)
2016. szept. 23. 14:32

Szárítógép tulajdonosok!

Hamarosan vennem kell egyet, az nyilvánvaló, hogy hőszivattyúsat, de melyiket ajánljátok?

Aki mostanában vett, tud mondani tapasztalatokat?

Mire érdemes figyelni ? Milyen program legyen tutira? Milyen funkció nagyon praktikus?


Köszi előre is a segítséget!

119. *bakancslista* (válaszként erre: 115. - Bp_Zolee)
2016. júl. 18. 15:31

Szia!

Még mindig nem vettem gépet, Te beszerezted már?

Köszi!

2016. júl. 18. 12:42
én nem vennék:(
2016. júl. 16. 18:28
Beko DPU7404XE szárítógépe van valakinek? Tapasztalatot tudnátok írni róla?
116. *bakancslista* (válaszként erre: 115. - Bp_Zolee)
2015. okt. 9. 15:42

Szia!

Á, dehogy. Sajnos egy előre nem látott családi tragédia közbeszólt.

Hamarosan újra összeszedem magam és megsürgetem a dolgot. Mindenképp kellene, mert itt az ősz és rengeteg a mosnivaló.

115. Bp_Zolee (válaszként erre: 113. - *bakancslista*)
2015. okt. 9. 12:30

Szia!


Megvetted aztán a Groenje-t? Én is ezt néztem ki, de nem vagyok még benne teljesen biztos, hogy megfelelő lesz. Van esteleg tapasztalatod már vele kapcsolatban?


Köszi!

2015. aug. 14. 12:43

Elolvastam a fórumot, már tudom a kérdéseimre a válaszokat.

Mindenkinek szép napot!

2015. aug. 14. 12:06

Sziasztok!


Gorenje szárítógépe van valakinek? (D7465 típust nézegettem). Melyik a jobb: a kondenzációs, vagy a hőszivattyús?


köszönöm, ha válaszoltok!

2015. febr. 2. 21:09
Hali teljesen mas kerdes de nem tudja valaki ha a szarito megy akkor miert olyan hangos,es miert vibralnak a falak ha nincs semmihez odatolva?
111. Kitty97
2015. jan. 3. 22:48
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, van-e valakinek tapasztalata a Whirlpool AWZ 7466 típusú szárítópéppel kapcsolatban?
2014. dec. 16. 11:52
Van hozzá, fel is tettük a tetejére. 😊 Remélem hogy nem lesz gond belőle. Mi hőszivattyús Beko-t választottunk, eddig csak dícsérni tudom. Ahhoz képest hogy Energiatakarékos, nem volt vészes az ára.
109. Nelli_81 (válaszként erre: 108. - Marianna1973)
2014. dec. 15. 17:06
Szerintem ez készülékenként változik, pl amelyikhez van tapadókorongos láb az simán rámegy a mosógépre.
2014. dec. 11. 09:20
Sziasztok! Mit gondoltok? A szárítógépet fel lehet helyezni csak úgy a mosógép tetejére? Vagy szükséges az a bizonyos keret? Ti hogy oldottátok meg? Köszi ha írtok!
2014. nov. 30. 13:42

Egy rövid összefoglalás ha valaki most jön és nem akar 4 oldalt átolvasni:


típusok:


- Légkivezetéses


Ez a legolcsóbb, legegyszerűbb, viszont zárt térben gőzfürdőt gyárt, hiszen az elpárolgott több liter vizet simán kitolja magából hátul. Ahol megodható a szabadba kivezetés egy nagy csővel ott olcsó alternatíva.


- Kondenzációs


Ez már drágább, de bárhol használható, a vizet nem a légtérbe tolja ki hanem kicsapatja egy tartályba amit ki kell üriteni a szárítás végén vagy legtöbbször lehet közvetlenül a lefolyóba is elvezetni egy hátsó csövön.


- Kondenzációs hőszivattyús


Legdrágább, legmodernebb, a sima kondenzációsnál 2,5-szer kevesebb áramot fogyaszt, alacsonyabb höfokon dolgozik emiatt kíméletesebb a ruhával, gyakorlatilag bármit lehet vele szárítani és természetesen a vizet ez is tartályba vagy lefolyóba vezeti nem a légtérbe. Kívülről egyáltalán nem melegszik így a legmelegebb nyári napon se kellemetlen, hogy fűti a lakást.



Egy átlagos szárításnál literszámra gyűlik a viz a tartályban, ez a víz ha a fregolin szárít valaki akkor a lakás páratartalmát növeli. Egy 30%-os páratartalmu családiházban ez akár előny is lehet de egy kis lakásban ahol egyébként is küzdeni kell a penésszel kimondottan hátrány.



A mosógéppel egybeépített szárítógép a legrosszabb szükségmegoldás. Se nem hatékony, se nem olcsó, a szöszt se gyűjti, gyakorlatilag a hátrányos tulajdonságok gyűjteménye. Jónak tűnö ötlet csak éppen nem működik.


Egy jó szárítógép nem gyűri a ruhát. Élesre vasat ing természetesen nem fog kijönni belőle de a "minden rongy úgy néz ki mintha a kutya szájából húzták volna ki" klasszikus urbanlegend tipikusan a kombináltgépek felhasználóitól ered mert az tényleg rossz.

2014. nov. 30. 13:10
Akit a villanyszámla emelkedése tölt el rettegéssel vagy fél, hogy a túl meleg tönkreteszi a ruháit az höszivattyús szárítógépet vegyen. Alacsonyabb höfokkal (emiatt persze kicsit tovább is) dolgozik mint egy hagyományos kondenzációs és nem 3-4kWh áramot fogyeszt el egy szárítással hanem 1-1,5kWh-t ráadásul nem is melegiti fel a környezetét mert újrahasznosítja a hőt. Nekünk egy Gor**je 7kg A+ van a napi mosást másfél óra alatt megszárítja kb 50 forintból. Soha többet teregetés.
2014. nov. 18. 16:39
Én egy használt cikkes személytől vettem a szárítógépet, garanciával. Consructa 1200K, kb 4 éves kontrukció, 35.000.- volt. Mondhatom maximálisan elégedettek vagyunk vele. Mi ne vettük észre hogy összegyűrné a ruhákat, természetesen nem vasalva adja ki őket.Viszont nagyon könnyű szárítás után vasalni őket. Minden nagyon puha, amit kiveszünk belőle. A daróc keménységű régi törülközőink felpuhultak.Nem beszélve arról, hogy egy-két óra alatt száraz a kimosott ruha. Aki tehát hezitál, ajánlom bátran vegyen szárítógépet, kezdésnek lehet akár használt is. (kispénzüeknek)
104. katykóca (válaszként erre: 103. - Katykóca)
2014. febr. 21. 21:08
Igen ,a fogyasztást azért megdobja..nem vészesen,de érezhetően...
2014. febr. 21. 21:07
Sziasztok! Ez a dilemma nálam két éve jött,de helyhiány miatt nem lehetett külön a gép a mosógéptől. Nos egy Elektrolux impire -t vettünk.Mosó -szárító gép egyben.1600-as centrifugával,ami félszárítás.Nálunk van 4 ember akik mindennap edzenek,és szinte csak melegítők és pólók..frottir zoknik,gagya 10 /nap...szóval én besokaltam ,mert a szárítóra télen a szobában rárohadt a ruha ,de nem száradt meg.Azóta a következő dolgokat szárítom télen,és így egynsúlyban vagyok:Zoknik mindenképp,gyönyörű puhák lesznek mint az új..alsók,futóalsók, dry edzőruhák..pólók...Vastagabbakat kiteregetem ,de 1600 as centrifuga után összehajtom őket fél órára kisimogatva...nem kell vasalni:D..Hát nálam ez működik..tvasztol meg az udvar,mert annál nincs jobb illata semminek:D
102. Ancus80
2014. febr. 21. 19:41
Tudja valaki, hogy simens mosógépre rá lehet- e rakni indesit ariston szárítógépet?
2014. febr. 14. 01:40
nem tudom otthon milyenek vannak,mert nem otthon elek,de nagyon jo dolog,erdemes,de egy dologra keszulj fel,hogy sok aramot fogyaszt,sokkal rtobbet,mint egy mosogep.
100. Ancus80
2014. febr. 12. 19:08
Sziasztok! Örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt, mert nagyon sokat segítettetek a szárítógép vásárlásnál. Decemberben megvettem, de nem adnám oda semmiért, megpuhultak a baba ruhák, szőrteleníti őket. Puha a farmer, a párnát meg ki lehet vele szellőztetni. Tehát nagyon szuper. Csak a villanyszámlától kaptam majdnem infarktust, de megéri, mert nagyon sokat mosok.
99. nextruha (válaszként erre: 97. - Katalin0202)
2014. febr. 8. 11:18
Szia!Megvallom Neked őszintén én nem nagyon nézem a címkéket, mert ha nagyon lesem őket, akkor semmit se száríthatok meg hivatalosan.:-D A farmerok többsége nekem összement szárítás után.nem kínai, hanem márkás termékek. Viselés után ugyan tágult, mint minden farmer, de a régi nagyságát nem nyerte vissza.Azóta ezekkel óvatos duhaj vagyok. A gyerek h&m-es farmerjai nem mentek össze. Van pamut ami összement(általában pont a márkásak), van olyan pamut póló decatlonos ami nem. Van aminek a színét koptatja jobban a szárítógép (még a szárító előtt párszor mostam, akkor nem kopott meg a fekete,csak amióta szárítóba teszem)de az sem vészes mennyiség,csak 1-1 egyszerűbb minőségű termék.A polyestert lazán beteszem a gépbe, a függönyöket is (voile és organza)Persze kímélőn. Szárítottam benne tollkabátot, tollpihéset,makulátlan lett. Betettem perverz módon a szövet kabátomat is, annak se lett semmi baja.beteszem a kötött holmit is, abból eddig még egy se ment össze. persze a hőfokot itt is leveszem. Lepedő, törölköző, ágyneműt is beteszem, sőt még az anti allergén papalant és párnát is megszárítottam benne, nem lett semmi bajuk. ingeket is szárítok benne, van amit vasalni sem kell utána, persze nyilván ez is anyag függő.Ha bizonytalan vagyok, akkor pedig kímélő programra teszem be a ruhát, alacsony hőfokra és csak egy pici előszárítást végzek, utána meg kiterítem a lakásban.Összegezve: tapasztalni kell a dolgokat.:-) Most vettük két hónapja, 6 érzékes A+++-os valami.Imádom.Minden nap megy, a villanyszámlát összesen 2000 ft-tal dobja meg egy hónapban.Ha penészt kellene takarítanom, ez is minimum ennyi lenne....:-)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook