Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes ma Magyarországon orvosnak tanulni?Mennyire nehéz elvégezni-úgy értem mennyire legyen valaki okos, szorgalmas stb hozzá? fórum

Érdemes ma Magyarországon orvosnak tanulni?Mennyire nehéz elvégezni-úgy értem mennyire legyen valaki okos, szorgalmas stb hozzá? (tudásbázis kérdés)

1 2
4. trapiti (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2013. márc. 23. 22:31

Érdemes, persze. A magyar egészségügyben dolgozni már kevésbé érdemes :( viszont ha nyelvet is tanulsz hozzá, külföldön is érvényesülhetsz.


Elvégezni nem könnyű, mindenképpen kitartás, szorgalom és nagy teherbírás kell hozzá, na meg nem árt ha valaki képes gondolkozni. Azt mondanám, hogy aki az érettségit, felvételi felkészülést napi 3-4 óra tanulás mellett jó eredménnyel veszi, annak még van annyi tartaléka ami az egyetemhez kell. Akinek ennél több kellett, az ne tudom, tudja-e fokozni a kapacitását... Nekem a gimi nagyon könnyű volt, egyetem alatt vizsgaidőszakban 16 órákat tanultam naponta (2x6 hét), szorgalmi időszakban napi 1-2 óra a bejáráson felül. Ezzel nagyon jó eredményeim voltak, kb. ilyesmire kell számítani...

No meg a 6 év után még 5 év a szakvizsgáig, amire szintén fel kell készülni (5 évig rendszeresen foglalkoztam a szakmával, így is a szakvizsga felkészülés 6 héten keresztül napi 12-16 óra taunlás volt).

2013. márc. 23. 22:30

Érdemes.

A szorgalom elengedhetetlen.

2013. márc. 23. 22:26
NAGYON!!! hacsak nem vagy genius...
2013. márc. 23. 22:24
Érdemes ma Magyarországon orvosnak tanulni?Mennyire nehéz elvégezni-úgy értem mennyire legyen valaki okos, szorgalmas stb hozzá?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook