Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes beadatni ajánlott oltásokat vagy csak a kötelezőket? fórum

Érdemes beadatni ajánlott oltásokat vagy csak a kötelezőket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
12. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2012. jún. 13. 15:30
na, én nem vagyok oltáspárti, de kullancs ellen én is szúrattam. mindkettőnél. de mást nem
11. Szerénke83 (válaszként erre: 7. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 13. 15:29
Így is elkaphatja, de ha enyhébb a lefolyása már megéri szerintem.
10. szafaripók (válaszként erre: 4. - Cippora)
2012. jún. 13. 15:28

Szia!

Szerintem a legtöbb fertőzés megelőzhető, persze nyilván nem mind.

A bárányhimlő ellen én pl. nem adatnám be, mert az oltás ellenére is elkaphatja a gyerek, és tünetei is lehetnek, szóval szinte felesleges...

Az agyhártyagyulladást meg kérdezd meg pontosan a dokidat. Sokféle van, és nincs is mindegyik ellen védőoltás. Azt adasd be szerintem a gyereknek, amilyen fertőzés előfordult a körzetetekben.

Nálunk szerencsére nem volt ilyesmi a környéken jó ideje, így én azt se adattam be.

Kullancs ellen viszont most fogom vinni, én attól félek nagyon...

9. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 6. - Pen80)
2012. jún. 13. 15:28
az megint más ha családi dolog van a háttérben.
8. Cippora (válaszként erre: 5. - Szerénke83)
2012. jún. 13. 15:26
Ameddig kultúrált vélemény nyílvánítás megy,addig nem baj :)
7. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 5. - Szerénke83)
2012. jún. 13. 15:25
nézd. mi is elkaptunk anno mindent, most is itt vagyunk. nem kell feleslegesen oltani a gyereket ha nem muszáj
6. Pen80 (válaszként erre: 2. - Cippora)
2012. jún. 13. 15:25

A meningococcusra gondolsz?

Amiről van közeli tragikus tapasztalatom, azt beadattam a gyereknek. Pl ezt.

2012. jún. 13. 15:24

Mik az ajánlottak?

Szerintem érdemes.

Egy példa: vszínű a bölcsiben rota vírus volt, mert többen voltak kórházban hányással, hasmenéssel, magas lázzal.

A fiam 2 hányással és 2 hasmenéssel, hőemelkedéssel és két napig tartó levertséggel "megúszta" a dolgot.

Nekem már megérte, hogy nem voltunk kórházban napokat.

Én beadattam a bhimlő ellenit, a kullancs ellenit, az agyhártya gyulladás ellenit.


Megkérdeztem a gyerekorvosunkat, mi ellen javasolja az oltást, pláne, hogy a gyerek közösségbe megy és ő ezeket ajánlotta.


De úgyis jó kis vitafórum lesz belőle, mert majd jönnek az oltásellenesek, oltáspártiak és jól összecsapnak:)

4. Cippora (válaszként erre: 3. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 13. 15:24
Én is úgy gondolom,hogy ha mondjuk elkapja a bárányhimlőt,az nem gond,mert mi is el kaptuk anno.Nem lehet mindentől megóvni a gyereket.Viszont a dokim arra hivatkozott,hogy az agyhártya gyulladás mindig felüti a fejét valahol,és nagyon veszélyes!
2012. jún. 13. 15:22
nem. én csak a kötelezőket adattam be. a gyerek vészelje csak át.attól is erősödik. meg aztán ki tudja milyen szövődmények lesznek, ha beadatod.jobb a természetes úton való védekezés
2012. jún. 13. 15:21
Nem akartam eredetileg csak a kötelezőket,de az orvosom (aki egyébként elég oltásellenes) ajánlotta most az agyhártya ellenit.Én viszont vacilálok,be is adatnám,meg nem is...
2012. jún. 13. 15:21
Érdemes beadatni ajánlott oltásokat vagy csak a kötelezőket?Szerinted?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook