Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdélyi Hoxázók vannak? fórum

Erdélyi Hoxázók vannak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
4295. Dodi44
2018. nov. 17. 05:50

A "csitari hegyek" alatt regen leesett a ho.

(csak ugy ot centis, az elso ebben a szezonban.)

2018. nov. 16. 12:34
Azt hiszem ezen a hétvégén dunsztolni fogom magam, már több mint három hete nem tudok kimászni a náthából. :(
4293. ibolyka43
2018. nov. 16. 05:37

Szep jo reggelt kivanok,

Itt a finom kave,gyertek.

Nalunk is lehult a levego,de nem panaszkodom,szep ido volt eddig.

Vasarolni voltamma fiammal az Auchanba,tobb mindent vettunk,az iden nem szeretnek a nagy forgalomban sort allni.

Vasarnapra toltottpaprika levest es hagymasrostelyost keszitek.

Legyen szep hetvegenk.

2018. nov. 15. 12:45

Sziasztok!

Kaptam 2 nagy szatyor zöldalmát. Mit készítenétek belőle?

Leves, mártás, pite volt, így maradt 2 szatyornyi... Már nem kívánjuk.

4291. gurzau.maria (válaszként erre: 4289. - Dogiz)
2018. nov. 14. 09:16
Nálunk is szállingóznak apránként befele. A hétvégére már röpke minuszokat mondanak...
4290. gurzau.maria (válaszként erre: 4288. - Varbóc)
2018. nov. 14. 09:14
:DDD Ő is morogni fog!
4289. dogiz
2018. nov. 14. 06:38

Jó reggelt ! Az idő elég szép, kellemes.

A virágokat lassan én is hordom befele, 2-3 at minden reggel lezuhanyozok és estére megszárad, és teszem a helyére. Az a baj némelyik akkorára nőtt a nyáron, hogy alig férek tőle, kinőtte a helyét :)

Ilyenkor lenne jó egy külön helyiség ahol teleltetni lehet !

Gyógyuljatok már meg !! jó egészséget Mindenkinek ! Puszi

4288. varbóc
2018. nov. 14. 06:03
Hát nem tudom, hogy mit fog szólni hozzá. Én biztos morognék az ő helyében...
4287. gurzau.maria (válaszként erre: 4285. - Varbóc)
2018. nov. 13. 12:35
A héten végzek az antibiotikummal. Harmadik hete nyakalom a különböző teákat, de most aztán a kalapkúra jön! ;) Hogy fog az emberem örülni, hogy leváltom a szerepéről :DDD
4286. varbóc
2018. nov. 13. 08:38
Jó reggrlt
4285. varbóc (válaszként erre: 4283. - Gurzau.maria)
2018. nov. 12. 18:24

influenza ellen kalapkúra. Ősi szokás, de beválik.. Javulást, forró teát még több gorralt bort ...

Puszi

4284. varbóc
2018. nov. 12. 18:22

Jó reggelt !

Jön a hideghullám, ezért előkészítettem az erkélyen lévő virágokat a teleltetésre. A lépcsőházba nem tehetem, mert rendszeresen megdézsmálják, vagy egyszerűen ellopják.

2018. nov. 12. 12:03

Puszi mindenkinek!

A helyzet nem túl rózsás nátha szinten. Pénteken antibiotikumot írt a dokinéni, meg még valamit és egy inhalátort :( Betegszabadságot is akart adni, de mit kezdjek vele, úgysem tudok otthon és ágyban maradni... :(((

4282. ibolyka43
2018. nov. 12. 06:53

Szervusztok

Nalunk is kod van,de altalaban delben kisut a Nap.

A muskatliim szepen viragoznak,talan meg dusabb,mint a nyaron,de eszrevettem mashol is,ilyenkor szebbek,mint nyaron,amikor mar be kell venni a fagy miatt,de ritkan marad meg a lepcsohazban a tavaszi,mindig ujakat veszek,szeretek a csokros piros muskatlikat.

Legyen szep uj hetunk,apro oromokkel.

4281. dogiz
2018. nov. 12. 06:00

Jó reggelt! A köhögés, torokfájás mi felénk is tarol. A gyerekek mind átestek most rajta. A férjem is, talán én még bírom, kicsit a torkom kapar, de minden éjszakára bekötöm, 2-3 napig még vizes ruhát is tettem rá. Ezt a hagymás módszert még nem hallottam soha, megenni igen.

Gyula bácsi váljon a terved valóra, és kitartás.

Marcsi a történelem sajnos ismerős :( Hol tanultam és Trianonról, vagy a vértanúkról? Ha anyukám nem mesél, annak idején fogalmam sem lett volna róla :( Itt napok óta köd van, szinte egész nap, a tegnap du. már láttuk a napocskát, és ma tiszta az égbolt, lehet fagyott, még nem mentem ki.

Jó egészséget mindenkinek !

4280. varbóc
2018. nov. 11. 09:53

Jó reggelt

Most kezdem el azt a hosszan tzartó vizsgálat sorozatot, ami kell a jogosítványom megújításához. Ha megkapom jövőre Erdélybe megyek legalább 2-3 hétre.

Eddig 19 alkalommal voltam "otthon".... illik mégh egyszer s talán utoljára...

4279. Dodi44 (válaszként erre: 4274. - Gurzau.maria)
2018. nov. 10. 07:43

Ehhez kapcsolodo idezetet szerettem volna megosztani veled, de itt letorolnek, vagy meg ki is rugnanak erte...

E-cimedet meg nem leltem...

Csak talan egypar szot, egyik politikus azt mondta roluk, hogy az egy nem nemzet, hanem az egy foglalkozas.

Egy masik tortenesz kutato meg azokat sorolta fel, hogy az elmult 60 evben hatszor arulta el a szovetsegeseit, az atlagban, minden 10 evben egyszer...

--az elso. elarultaszovetsegesetbulgariatabalkan haborubanezertkapottharomezernegyzetmerfoldet Bulgariabol...

4278. Dodi44 (válaszként erre: 4268. - Gurzau.maria)
2018. nov. 10. 07:13

Neharagudj, hogy bele kotnyeleskedet a "folnyottek dogaba", de...

Ha a nathas idoszakot elakarod kerulni, vagy csak csokkenteni, es kibirod a voroshagyma szagat, vagjal fel egy fej voroshanymat negyfele, es tedd egy kistanyerba retegeire szedve a szobakba, amiket hasznalsz... Naponta csereld oket...

Az osszeszedi a bacikat...

Amikor csereled a negyedeket, dobd ki...

Persze az segit, ha neked a kertedben nol, nem a piacrol kell venned...

4277. varbóc
2018. nov. 10. 03:55
Bocsánat, rosszul írtam: Boia a történész neve
4276. gurzau.maria (válaszként erre: 4275. - Varbóc)
2018. nov. 9. 13:43
Hál' Istennek! Nekem már ez is sok(K)...
4275. varbóc (válaszként erre: 4274. - Gurzau.maria)
2018. nov. 9. 04:18
Igen. A legújabb "elemzés" szerint Erdélyből minden nemzetiség kb 80-100 év múlva eltűnik. Csak az "ősi föld lakói maradnak" - Boca szerint. Igaz, hogy mi azt már nem érjük meg....
4274. gurzau.maria (válaszként erre: 4273. - Varbóc)
2018. nov. 8. 14:23
Ami még jobban fájna: Ha látnád azt a sok félre- és hazugságban nevelt, önjelölt történész- és régészprofesszort, akik szerint a két kezünket tegyük össze, amiért megtűrnek (még!) minket az ő ősi földjükön... Ááááááá....
4273. varbóc
2018. nov. 8. 05:14

Jó reggelt !

A tegnapi kórházi vizsgálat alapján a 2. típusú diabéteszem sem jobb, sem rosszab nem volt. Szoros diéta, a gyógyszerek nem változtak, de ... a kardiológiára kell mennem a szívem miatt. "Zörög" szegény... ez azt jelenti, hogy valahol kisebb szűkület van.. Persze ez nem fog engem megakadályozni abban, hogy jövőre meglátogassam Aradot, Csíksomlyót és Gyergyószentmiklóst.

Braziliába Trianon miatt emigrált családom népes. Újra jönnek, de most az unokák... Az egyik Dubai-ban jér egyetemre, arab szakos, ketten az USA vendégei , mások brazil egyetemen és egy, a kedvencem: Angliát választotta.

Ami fáj: az a trianoni aljassáég....

4272. gurzau.maria (válaszként erre: 4270. - Varbóc)
2018. nov. 7. 12:00
Óriási drukk! ♥
4271. dogiz
2018. nov. 7. 06:17

Jó reggelt! Gyula bácsi, remélem semmi rossz eredmény nem lesz és még utazhatsz gondatlanul.

Mifelénk eléggé lehűlt az idő a tegnap óta és szinte egész nap ködös, de láttam az időképen, hogy inkább csak a keleti rész ilyen mogorva :D

Lassan készülök dolgozni a hét nagyon húzós, hétfőn 6 felvételisem és 5 kilépővel indítottam, péntekre meg kész kéne legyek a bérekkel. (tiszta nem normális világ, dolgozik 3-4 hetet és már tudja hogy nem lesz jó neki, fél év múlva meg mikor másik 3-4 helyen még dolgozik közben szeretné visszakönyörögni magát, mert máshol még ennyire sem jó) Nálunk legalább kifizetik őket pontos időben és úgy gondolom, hogy becsületesen.

Kellemes napot és jó pihenést,és jó egészséget !! Puszi

4270. varbóc
2018. nov. 7. 05:50

Jó reggelt !

Elhatároztam, hogy a mai orvosi vizsgálattól teszem függővé a jövő évi utazásomat Erdélybe...

4269. varbóc
2018. nov. 6. 06:32

Jó reggelt !

A sok mozgalmas napnak vége. Ez a négy napos munkaszünet eléggé kifárasztott Hiába a csontok és az eszem is öreges...

Itt még tart a kellemes idő, de a piaci árak már magasak. Ez is jelzi, hogy közeledünk az igazi téli napokhoz.

Sok cikket olvasok mostanában EWrdélyről és az ottani helyzetről.... Itt a megszokott dolgok. Puszi mindenkinek

2018. nov. 5. 14:17

Puszi mindenkinek, előkerültem.

Volt nagy főzés, vendégek, temetőlátogatás, dunsztolódás forró teával, de a nátha-helyzet változatlan. Sajnos...

Szép új hetet mindenkinek!

4267. varbóc (válaszként erre: 4266. - Dogiz)
2018. nov. 2. 02:15

Mi vagyunk az unokások. Sok öröm, még több odafigyelés és néha fárasztó napok. De igy jó ez....

Ha lefektetem őket puszi és jó pihenés után mindig elérzékenyülök én is. Volt értelme az életemnek...

Jó éjt mindenkinek

4266. dogiz
2018. nov. 1. 22:20

Szép jó estét Mindenkinek! A betegek remélem meggyógyultak. Unokás hetünk van, még vasárnap reggel elhozták a lányomék Debrecenig őket, ott átvettük, a szülők indultak Krakkóba, majd Zakopanéba. Mi pedig a 3 + 1 unokával + a tesóm kisebbik gyerekével mentünk a Paripa csárdába, a Vekeri tó mellé. Tegnap érkeztünk haza, ma reggel Emmácskát a szülők elvitték (Balatonfüredre) de a másik három maradt. A szülők holnap érkeznek haza és szombaton viszik őket el. Szóval ennyit a pihenésről. Adél betegen vittük el 2 napid még láza is volt elég magas néha (39 is) de mindenkinek már rég le volt foglalva a szállása és úgy döntöttem, hogy maradjon velünk Kicsit nyafogós volt (most lesz 4 éves januárban) de azért kibírtuk. A pici Ábel aki febr.lesz 2 éves ő egy igazi tornádó, ahogy az anyja mondja. kb. 2-3 hónapja csak fut, esik-bukik, feláll megy tovább, mintha mi sem történt volna. Szóval ő szinte egy embert igényel.

Jó éjt mindenkinek !

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook