Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdélyi Hoxázók vannak? fórum

Erdélyi Hoxázók vannak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
4235. varbóc
2018. okt. 16. 04:56

Jó reggelt !

Úgy hallom, hogy 2025 évre kiépül a vasút és közút hálózat Erdély és a Balkán felé is.

Jó lenne...

Ezen a héten négy napos a hétvége. Jól kipihenem magam.

Puszi mindenkinek

2018. okt. 15. 12:45

Szép új hetet mindenkinek! ♥

Az idő szép, de befőzni már nem akarok. A savanyúsággal még kacérkodom, de az ember motyog, hogy fejezzem már be az örökös eltevés. Jó vicc! Bezzeg enni tudják!! :DDD

4233. varbóc
2018. okt. 14. 12:14

Jó reggelt !

Szép napos idő van.....

4232. varbóc
2018. okt. 12. 13:22

A befőzéssel végeztem, de a hétvégén újabb adag paprika jön. Most már csak csemege és erős paprikakrémet vagyok hajlandó készíteni.

Kicsit unalmas a napi tv és rádió műsor. Állandó a baleseti hír és a riogatás.

Úgy látszik, hogy sokan nem unják még.... +

szép hátvágát mindenkinek !

4231. gurzau.maria (válaszként erre: 4230. - Dogiz)
2018. okt. 12. 13:00

Nincs mit! ♥

Én 6%-osra nem emlékszem, csak a 9-est tudom, de attól még lehetet valamikor... :DDDD

4230. dogiz (válaszként erre: 4229. - Gurzau.maria)
2018. okt. 11. 19:08
Köszönöm ! Itt 10 + 20 % -os van a boltban, ezért kérdeztem. Régen úgy emlékszem 6 %-os volt, azért mondták a régi öregek " Román ecet, 5-6 liter egy főzet"
4229. gurzau.maria (válaszként erre: 4227. - Dogiz)
2018. okt. 11. 10:29

Sziasztok!

9%-osat :)

4228. varbóc
2018. okt. 11. 05:13

Jó reggelt !

Tegnap bevásárlással töltöttem a napot. Voltam nagyobb áruházakban. A megállapítás: rendkívül gazdag választék - néhány szállingózó nézelődő, vevő alig. Mi van?......

Ma a befőzés folytatása következik recept próbákkal.

Puszi mindenkinek

4227. dogiz
2018. okt. 10. 15:21

Sziasztok! Jó kis receptek ! Megjegyzem én is. Kérdésem Marcsi hány % - os esetet használsz?

Kellemes napot mindenkinek !

4226. ibolyka43
2018. okt. 10. 11:06

Szervusztok

Csodas idonk van,a tegnap furdeni voltam egy kozeli sosfurdoben,fedett helyiseg,ahhoz kepest.hogy oktober.delben az udvaron napoztak furdoruhaban.

Legyen ma is szep napunk jo egeszseggel.

4225. gurzau.maria (válaszként erre: 4223. - Varbóc)
2018. okt. 10. 10:43
Nálunk a karfiol lett nagyon drága. Rendesen leesett az állam mikor megláttam.
4224. varbóc (válaszként erre: 4221. - Ibolyka43)
2018. okt. 10. 04:21
Köszönöm a kávét !
4223. varbóc (válaszként erre: 4222. - Gurzau.maria)
2018. okt. 10. 04:21

Kedves Mária !

Köszönöm a segítséget. Ma már befejezem amit elkezdtem tegnap. Végre lesz a családnak amit elvihet, mert nekem ez elfogyaszthatatlan mennyiség.

Nálunk nagyon megdrágult a piac és a választék is szegényes lett. Hiába ősz van....

Puszi mindenkinek !

4222. gurzau.maria (válaszként erre: 4220. - Varbóc)
2018. okt. 9. 12:30

Nem szoktam zöld paradicsomot eltenni, nem szereti a család, de nemrég valaki pont ezt kereste...

Az egyik befutó főzve a linken: [link]

A másik hidegen és nyersen Szatmári Ildikótól: Én mindig mindent hidegen teszek el!Üvegbe mustármag,szemesbors és különböző ízesítők(pl.egyik üvegbe 1 szál zellerlevél,másikba tárkony,nagy kedvencem a koriandermag is),zöld paradicsom,pár csík torma és felöntöm ízlés szerint kavart sós-cukros-ecetes vízzel,másnapig nem zárom le!Következő nap pótolom a vizet ha kell,pici szalicil a tetejére és lezárni!Ennyi

És még egy Simó Zsuzsánnától: Èn igy szoktam elrakni, 1 liteŕ vìz,1 evökanàl sò,2 evökanàl cukor,2 deci ecet.A paradicsomot elvàgom kettöbe mert igy finomabb. Az üvegbe rakok tormàt, kaprot,csombort,szemes borsòt,mustàrmagot, koriandert,babèrlevelet.A megvegyitett vizet felforralom ès ràöntöm a padicsomra.Az ü veget lekötöm ès rakom szàraz dunsztba 2 napig.


Házi Erős Pista, Édes Anna

pirosra érett csípős és/vagy édes paprika, só

Az ép, pirosra érett paprikákat megmossuk, a szárát eltávolítjuk, és magostól, húsdarálón ledaráljuk. A ledarált masszához kilónként 20 dkg sót keverünk, és tisztára mosott, lecsepegtetett üvegekbe töltjük.

Szinte korlátlan ideig eláll, tartósítószer sem szükséges hozzá.


Erős Pista Boros Valitól: [link]


Remélem segítettem :)

4221. ibolyka43
2018. okt. 9. 05:27

Szep jo reggelt kivanok

Hoztam a finom kavet tejszinhabbal.

Nalunk is hideg van reggel,decdelben 20 fok korul.

Sok a szolo es alma,korte,most kell feltoltodnunk vitaminnal,akinek szabad edes gyumolcsot enni.


Legyen szep napunk,sok apro orom erjen minket.

4220. varbóc
2018. okt. 8. 17:25

Ma miskolci barátom megajándékozott kerti termékekkel kb 5 kiló tüzes hegyes, erős paprika, kb 1 kilónyi cseresznyepaprika, 3 kiló zöld paradicsom, 2 kiló koktél paradicsom - különböző fajták. Kérdezem Tőle:

- Mi a fenét csináljak én ezekkel?

- Tedd el savanyúságnak, vagy pépnek - aminek akarod !

- No, de ennyit?

- Persze. De a harmada az enyém !

Hát ez szép de én zöld paradicsomot még sohasem raktam el. Paprikakrémet is csak egy alkalommal, de az csemege volt és nem csípős !

Tud valaki segíteni?

Előre is köszi !

Puszi mindenkinek !

2018. okt. 8. 10:29
Szép új hetet mindenkinek!
4218. dogiz
2018. okt. 7. 09:45

Sziasztok!

Én ezt a "húsmentes" dolgot másképp tanultam még a nagymamámtól. Pénteki napon nem fogyasztjuk melegvérű állatok húsát. A hal fogyasztása mint hidegvérű állaté megengedett.... nem folytatom, hogy ezek miért alakultak így ki, el lehet olvasni....

Megyek főzök egy kis nyuszi levest, meg sütök nyuszikát is. Tegnap halat sütöttem, meg birsalma levest készítettem ebédre. Húst én is nagyon ritkán eszek pénteken, csak ha vendégségben vagyok, vagy ünnep nap van. Ezt gyerekkoromban így szoktam meg.

Szép napot mindenkinek.

4217. Dodi44 (válaszként erre: 4216. - Gurzau.maria)
2018. okt. 5. 18:36

Pentek van.

Papista tarsaim, ne feledjuk ma megvonni magunktol a husfelet.

De azt sem feledjuk el, hogy a hal az nem husi!

(X puspok rabeszelte az X Papat, hogy azt nyilvanitsa ki nyilvanosan! [mert nem kelt a halastava boltjaban az aruja }

Es Woala! Egy uj torveny szuletett! A hal az nem hus!!!)

Annak konnyebben mennek a dolgai, akiknek magas helyen vannak barataik!


Az egyik varosban a pap elhatarozta, hogy a hiveit meglatogarja, becsongetett a hazakban, ahol tudta, hogy Papistak laknak es elbeszelgetett veluk egy par percet.

Az egyik haznal is becsongetett az emeleti lakasba, es a csongetes utan, egy kedves hang leszolt: Te vagy az Angyalom?

Mire a pap azt felelte, nem egeszen de ugyan az a fonokseg!

:-)))

2018. okt. 5. 12:24
Szép napos időt, kellemes pénteket és pihentető hétvégét mindenkinek!
4215. varbóc
2018. okt. 5. 04:21
Szép napot mindenkinek /
4214. dogiz (válaszként erre: 4212. - Varbóc)
2018. okt. 4. 12:10

Mindig jön közbe valami :( Ők hol vannak eltemetve? Kitartás, remélem nem annyira rossz a hír, és jóra fordulnak a dolgok.

Kellemes napot és jó egészséget mindenkinek.

4213. gurzau.maria (válaszként erre: 4212. - Varbóc)
2018. okt. 4. 11:00
Sajnálom. Kitartás! ♥
4212. varbóc (válaszként erre: 4211. - Gurzau.maria)
2018. okt. 4. 04:11

Az előre jelzés szerint csak a hónap közepén lesz megfelelő idő. M újra rossz hírt kaptam Most a szüleim sírját kell rendbe tennem a halottak napjáig.Újra utazás vár rám.

Puszi mindenkinek

2018. okt. 3. 11:31

Sziasztok!


Itt eléggé őszies az idő. Hideg, szeles, borús, pedig nagyon nem hiányzott, még mindig tatarozunk-építkezünk, de már csak egy kicsit. Jó lenne, ha kibírna még kb 2 hetet eső és fagy nélkül.

4210. Dodi44
2018. okt. 3. 05:54

Szep joreggelt kivanok!

Felenk meg mindig tart az indian nyar!

Kar, hogy nem lehet elraktarozni tavaszig!

Sokuknknek biza jol esne...

4209. dogiz
2018. okt. 3. 05:47

Jó reggelt! Reméljük az október még nem lesz nagyon fagyos, így is fűtünk már, de nem mindegy mennyit. Ma már jobban ébredtem és korán, remélem Marcsi ez még nem az őszi fáradság, még korai lenne :D Az este a hentes hozott egy kevés zsírnak való szalonnát, nagyon szép házi disznót vágott egy kisebb darabot oda tettem abált szalonnát készítek, én annyira nem szeretem, de vagy kétszer szoktam egy évben készíteni. A többiből tepertő készül, így korán felkeltem mert az este már nem akartam a lakást éjszakára "bebüdösíteni". Nekem erős az a zsírszag. Míg sül egy mosást is indítottam, egész kipihenten megyek dolgozni :D

A kert rendbetételét télre a férjem is elkezdte, takarítja az elszáradt növényeket. Az este esett egy kis eső is.

Kávé jöhet ? Ibolyka nem küldött ma reggel, akkor küldök én ;) Jó egészséget mindenkinek !! Puszi

4208. varbóc
2018. okt. 3. 04:08

Jön a hideg front. Ki kell mennek Varbócra téliesíteni, mert ott már fagy is van. Kíváncsi vagyok, hogy októberre mit jósolnak az okos időjárás kutatók?

Puszi mindenkinek !

4207. gurzau.maria (válaszként erre: 4206. - Dogiz)
2018. okt. 2. 12:13

Sziasztok!

Sajnálom, hogy nem érzed magad jól.

Én is olyan nyomott voltam a tegnap, hogy szinte kóvályogtam :(

Utólért bennünket az őszi fáradtság?

[link]

4206. dogiz
2018. okt. 2. 10:09

Sziasztok! Ma szomorkás a hangulatom, mint az idő. Nincs rá semmi okom, legfeljebb, hogy későn feküdtem le. de majd elmúlik ;) Még a reggeli kávé sem dobott fel. Ma kaptam egy levelet a Statisztikai hivataltól 2017 és 18-as éves statisztikát kérnek a cégtől, egy hónap van rá kiadva, ismét plusz feladat. Ezek mindig kitalálnak valamit :(

Jó egészséget mindenkinek !!!

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook